Skoči na vsebino

VOLITVE 2008


SF

Priporočene objave

Mesto Heroj in zavedna Primorska!!!! :worship: :worship: :worship: :worship:

Jap......je že včeraj jokal "glanzkopf"........v kalimero stilu........kako te volitve niso bile pravične!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na graškem vlakovnem poštnem terminalu se je našla vreča z 30 tisoč glasovi iz diaspore ! mate šped d.o.o. :fredy:

Glede na Janseve izjave (teletekst), da je razlika toliksna, kot je stevilo neveljavnih glasovnic in posiljko iz Argentine, se lahko nadejamo ponovnega stetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Waw,a ti dejansko mislis da je za Janso volil vecinoma manj izobrazen narod??? U pismo,spet neki novga vem... Cerkev je pa bolj naklonjena Nsi kot pa sds-u ;)

Ce se ti pa slucajno da kej gledat,si pa poglej se tole http://volitve.gov.si/dz2008/rezultati/izidi_okraji.html Tuki je po volilnih okrajih,da bos vidu kje je kaksna stranka dobila vec glasov :)

lp

To da se volilno telo z manjšo izobrazbo oziroma brez izobrazbe nagiba izrazito v desno stran in da predstavljajo volilno bazo je znano dejstvo, ki je bilo že večkrat razvidno tako iz rezultatov po posameznih voliščih, se pravi podeželje vs. večji kraji, kakor tudi iz strokovnih analiz. In nenazadnje so tudi same stranke večkrat priznale in igrale na to karto kakšno volilno telo imajo.

Pa nisem hotel nobenega žalist s to izjavo, če si manj izobraćžen nisi nič slabši, da se ne bomo napačno razumeli, ampak ima pa na to strukturo predvsem na podeželju in kmetih velik vpliv cerkev, to je pač dejstvo in se jih lažje obrne v eno ali drugo smer, v tem primeru v desno. To, da se pa cerkev vmešava v politiko in obratno se pa pač ne da zanikat. In predvsem desna opcija je tista, ki od tega največ iztrži, oziroma cerkev od nje. In tega pač ne maram, ne podpiram in obsojam!

In še enkrat, od 18 leta dalje sem na vsakih volitvah (državnozborskih, parlamentarnih, županskih, referendumih) v volilni komisiji kje na podeželju (beri "na tapravih kmetih"), kjer pač kdo manjka in tudi iz lastnih izkušenj vem kakšen vpliv ima na te ljudi cerkev in kakšni so posledično rezultati. Levice praktično ni, desnica dobi pa tudi po 8/10 vseh glasov.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se jaz spomnim, je levica tulila predvsem o revnih slojih, je pa znano, da so revnejši sloji manj izobraženi. Torej zgornje trditve o manj izobraženem desnem volilnem telesu ne držijo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tulili so marsikaj eni in drugi, ampak to da se manj izobraženo volivno telo pri nas nagiba desno in da tukaj kar nekaj pripomore tudi vpliv cerkve je pa znano, in ni neka politična propaganda, ampak dejstvo. Kot sem rekel, so bile narejene že neodvisne analize, bom probal ponajt imam mogoče še nekje shranjeno ker sem enkrat nekaj za faks delal na to temo.

Še enkrat, nobenega ne ponižujem, da se ne bomo napačno razumeli, preprosti ljudje so mi najljubši, neglede na izobrazbo, ampak pri nas se cerkev meša v politiko kar NI PRAV in ta segment volivcev je do tega bolj dovzeten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se jaz spomnim, je levica tulila predvsem o revnih slojih, je pa znano, da so revnejši sloji manj izobraženi. Torej zgornje trditve o manj izobraženem desnem volilnem telesu ne držijo. :whistle:

Aha, torej po tvoje: Kmetje so revčki, mestna populacija, proletariat pa bogatuni.

Dej se rajš usest, pa mama naj z litrom pa klobaso pride u šolo, da ti vsaj dvojko lohk napišemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene skrbi samo nekaj; v SLo politiki experti kot ste vedno najdete odgovor in je vedno kriv JJ, a bo to zdaj sploh mogoče ko bo v opoziciji

:hmm:

V vsakem primeru so te volitve prinesle kar nekaj dobrega. Pravzaprav odnesle vendar tudi prinesle nekaj dreka v personah nekaterih novih poslancev.

Škoda !

Najslabša bi bila relativna zmaga Janše in potem prodajanje okol koalicije.

Janša te volitve ni zgubo, zgubila jih je desnica (po moje je niti ne rabimo -vendar ni vse tako enostransko enostavno) in to opozorilo je na pravem mestu in lahko samo upamo na pozitivne rezultate. Po svoje je samo škoda da še SLSa ni odneslo. V bistvu bi mal raje, da je njih kot NSI

Bo pa ta predvolilna kampanja za naslednje zelo pestra in dolga

Uporabil bi Kučanove besede... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko raje rdeča kakor klerikalno bela ;)

Sploh pa se lahko zahvali svojemu volivnemu telesu, da je sploh tako blizu SDju, neizobražene ljudi se lažje za nos vleče in so bolj dostopni Janšizmu. To je pa dokazano, kakšno volivno telo ima katera opcija, se nisem zmislil :)

Naj samo povem, da je na po tistih majhnih kmečkih vasicah, kjer je narod manj izobražen in bolj veren povsod močno povedel Janša, tudi po 60-70% glasov je imel, vem ker sem v komisiji, pa sem malo povprašal po ostalih voliščih.. Ampak k sreči mu letos tudi to ni pomagalo.

Vidiš samo tisto kar hočeš... Itak se da večino ljudstva zmanipulirat preko medijev na veliko in to političarji več kot dobr znajo. Dex, in na kakšen način je zmagu SD??? Zarad dobrega programa oz dobre predstavitve programa s strani kakšnega Cvikla, mogoče Pahorja??? Ne sanjaj... zmagal je zarad kapitala, medijev in taktike blatenja in praznih obljub = z manipulacijo nekmečkega ljudstva(sej Janša ni veliko boljši, sam ne govort, da samo SDS volijo večinoma neizobraženi bebčki; zmanipuliranih bebčkov je procentualno enako pri SDS in SD). Formula za oblast je povsem preprosta DENAR + MEDIJI = OBLAST

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdijo volitve kolikor toliko normalno izpeljane, rezultati so tut skorajda pricakovani: pac 2 pola, ki se borita vsak za svoj prav... nc narobe s tem...

ampak nekaj mi pa res ni jasno:

Od kod so tele kurci od Zares prehiteli vse ostale stranke? Ma a so talal bomboncke na voliscih al kaj? Pa dejte no.. Kr en Golobovic al kaj je ze pa cela hrpa exYUnewSLO polizancev od bivse LDS majo vec glasov k vsi ostali ?? Kaj je pa folku, no... mal pogledas golazni, ki so v zaresu in kake nizkotne finte se grejo, pa ... no, sej.. ampak RES mi ni jasno....

Lipa hvalabogu spokala

NovaSlovenija... podobno

... in ostali osmojenci tut...

ampak tele zares mi pa res niso jasni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najslabša bi bila relativna zmaga Janše in potem prodajanje okol koalicije.

Janša te volitve ni zgubo, zgubila jih je desnica (po moje je niti ne rabimo -vendar ni vse tako enostransko enostavno) in to opozorilo je na pravem mestu in lahko samo upamo na pozitivne rezultate. Po svoje je samo škoda da še SLSa ni odneslo. V bistvu bi mal raje, da je njih kot NSI

Desnico je uničil Janša načrtno, ker je bil prepričan v svojo veliko zmago. In kaj bi storil, če bi bila razmerja obrnjena in bi on zmagal za tisti odstotek nad Pahorjem? V koalicijo bi moral z SLS, DeSUS in SNS. Niti za razmišljat ni kakšno vlado bi imeli ...

BTW kdo sta bila tista dva pajaca, ki sta ob vsaki izjavi kakšnega od predstavnikov SDS skakala za voditeljico z mobitelom in mahala? Animatorja SDS-a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko raje rdeča kakor klerikalno bela ;)

"nasi" in "uni". q.e.d.

slovenija razcepljena dezela.

Men se zdijo volitve kolikor toliko normalno izpeljane, rezultati so tut skorajda pricakovani: pac 2 pola, ki se borita vsak za svoj prav... nc narobe s tem...

ampak nekaj mi pa res ni jasno:

Od kod so tele kurci od Zares prehiteli vse ostale stranke? Ma a so talal bomboncke na voliscih al kaj? Pa dejte no.. Kr en Golobovic al kaj je ze pa cela hrpa exYUnewSLO polizancev od bivse LDS majo vec glasov k vsi ostali ?? Kaj je pa folku, no... mal pogledas golazni, ki so v zaresu in kake nizkotne finte se grejo, pa ... no, sej.. ampak RES mi ni jasno....

Lipa hvalabogu spokala

NovaSlovenija... podobno

... in ostali osmojenci tut...

ampak tele zares mi pa res niso jasni...

nisi edini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desnico je uničil Janša načrtno, ker je bil prepričan v svojo veliko zmago. In kaj bi storil, če bi bila razmerja obrnjena in bi on zmagal za tisti odstotek nad Pahorjem? V koalicijo bi moral z SLS, DeSUS in SNS. Niti za razmišljat ni kakšno vlado bi imeli ...

word.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med SD in SDS je praktično "samo" nekaj malega glasov razlike ("samo" - žal, ali pa tudi ne, kakor za koga). Glasovnice, ki bodo še prispele iz tujine, utegnejo to razliko še zmanjašti.

Zmaga (mogoče) že, vendar majhna, vsekakor pa bistveno manjša, kot se predstavlja v medijih (velja le za razmerje med SD - SDS, ne za t.i. levo - desno - sredinske stranke). Janeza so dobili na hitrico in na levi nogi, ko so mu sekundo čez 19:00 predstavili rezultate vzporednih volitev, ki so kazali bistveno večjo razliko, cca. 4% oz 4 sedeže... in je ves skesan že priznal "hud" poraz. Čeprav je potem čestitke Pahorju korigiral v "pogojne čestitke", vtisa ni bilo več mogoče popraviti. Je potem Virant tudi ves besen povedal, da če kaj, potem se ne bodo nikoli več pustili nategnit raznim vzporednim raziskavam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Najviše se plašimo onih koji dokazuju svoju vernost ne svojim zaslugama već tuđim krivicama."

(Večni Dušan Radović – še po 30 letih enako aktualen!)

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte no.. Kr en Golobovic al kaj je ze pa cela hrpa exYUnewSLO polizancev od bivse LDS majo vec glasov k vsi ostali ?? Kaj je pa folku, no... mal pogledas golazni, ki so v zaresu in kake nizkotne finte se grejo, pa ... no, sej.. ampak RES mi ni jasno....

ampak tele zares mi pa res niso jasni...

Očitno nekaj znajo ... ? Ampak talali pa niso nič, kolkr jst vem ... ?

aja, nardil so odličn predvolilni cajtnga :-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hud poraz je s tem, da si je sds sama zastavila trenutno v sloveniji neuresnicljiv cilj. in tega niso dosegli.

vendar to bodo mediji "raje" pozabili in se osredotocili na izgovorjeno, kar z gustom trgajo iz konteksta in predstavljajo kot sveto resnico.

cum grano salis je samo se floskula trcenih latincev. press.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med SD in SDS je praktično "samo" nekaj malega glasov razlike ("samo" - žal, ali pa tudi ne, kakor za koga). Glasovnice, ki bodo še prispele iz tujine, utegnejo to razliko še zmanjašti.

Zmaga (mogoče) že, vendar majhna, vsekakor pa bistveno manjša, kot se predstavlja v medijih (velja le za razmerje med SD - SDS, ne za t.i. levo - desno - sredinske stranke). Janeza so dobili na hitrico in na levi nogi, ko so mu sekundo čez 19:00 predstavili rezultate vzporednih volitev, ki so kazali bistveno večjo razliko, cca. 4% oz 4 sedeže... in je ves skesan že priznal "hud" poraz. Čeprav je potem čestitke Pahorju korigiral v "pogojne čestitke", vtisa ni bilo več mogoče popraviti. Je potem Virant tudi ves besen povedal, da če kaj, potem se ne bodo nikoli več pustili nategnit raznim vzporednim raziskavam. :)

saj to nima vloge ... glavno je ,da Viranta, Rupla, Zvera in podobnih ni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene skrbi samo nekaj; v SLo politiki experti kot ste vedno najdete odgovor in je vedno kriv JJ, a bo to zdaj sploh mogoče ko bo v opoziciji

:hmm:

Napača Volkec......sam se vedno in povsod......s svojim "Kalimerovskim" načinom.....predstavla, kot žrtev.........ubošček, ki mu vedno podtikajo zarote........a v resnici........mah......sej sem ti povedal, od kdaj ga poznam.......in v kaki luči...........kot povspetniško, cinično in predvsem ......blazno zahrbtno barabo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BTW.......oglasi se kaj, mam neki v prtlažniku zate..........tist, kar ti je Irena oblubla na pizzi!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desnico je uničil Janša načrtno, ker je bil prepričan v svojo veliko zmago. In kaj bi storil, če bi bila razmerja obrnjena in bi on zmagal za tisti odstotek nad Pahorjem? V koalicijo bi moral z SLS, DeSUS in SNS. Niti za razmišljat ni kakšno vlado bi imeli ...

BTW kdo sta bila tista dva pajaca, ki sta ob vsaki izjavi kakšnega od predstavnikov SDS skakala za voditeljico z mobitelom in mahala? Animatorja SDS-a?

Valči.........to so besede.... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Točno TO, kar jaz mislim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zadnji bodo prvi..

Predsednik NSi Andrej Bajuk je zaradi slabega volilnega rezultata ponudil odstop z mesta predsednika stranke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zadnji bodo prvi..

Predsednik NSi Andrej Bajuk je zaradi slabega volilnega rezultata ponudil odstop z mesta predsednika stranke...

[/quote

Bajuk je nakradu tist kar je meu za ukradt zdej bo pa poletetel nazaj v argentino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!