Skoči na vsebino

VOLITVE 2008


SF

Priporočene objave

In zadnji bodo prvi..

Predsednik NSi Andrej Bajuk je zaradi slabega volilnega rezultata ponudil odstop z mesta predsednika stranke...

10 let prepozno......NSI........odhaja tja, kjer ji je mesto...........na pokopališče zgodovine!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš samo tisto kar hočeš... Itak se da večino ljudstva zmanipulirat preko medijev na veliko in to političarji več kot dobr znajo. Dex, in na kakšen način je zmagu SD??? Zarad dobrega programa oz dobre predstavitve programa s strani kakšnega Cvikla, mogoče Pahorja??? Ne sanjaj... zmagal je zarad kapitala, medijev in taktike blatenja in praznih obljub = z manipulacijo nekmečkega ljudstva(sej Janša ni veliko boljši, sam ne govort, da samo SDS volijo večinoma neizobraženi bebčki; zmanipuliranih bebčkov je procentualno enako pri SDS in SD). Formula za oblast je povsem preprosta DENAR + MEDIJI = OBLAST

Kakšno volilno telo imajo eni ali drugi ni nobena skrivnost in moja teza je podprta tudi z neodvisnimi analizami. Sem že v eni drugi temi pisal to, bom probal ponajt če imam še shranjeno, ker sem enkrat nekaj za faks delal na to temo. Dejstvo je, da desnica na podeželju uživa ogromno in nesorazmerno podporo, ki je bistveno večja od razlik, ki nastanejo po mestih v prid levici. To pa zato, ker ima svoje prste vmes cerkev, ki skupaj z oblastjo uspešno zmanipulira tisti segment ljudi.

Je 80% podpora na nekaterih majhnih kmečkih voliščih Janši nekaj normalnega napram splošnemu rezultatu? Ne spomnim se, da bi pri levici bile kje takšne anomalije. No kot sem rekel, bom probal ponajt strokovno mnjenje na to temo.

Valči.........to so besede.... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Točno TO, kar jaz mislim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudi jaz se strinjam s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desnico je uničil Janša načrtno, ker je bil prepričan v svojo veliko zmago. In kaj bi storil, če bi bila razmerja obrnjena in bi on zmagal za tisti odstotek nad Pahorjem? V koalicijo bi moral z SLS, DeSUS in SNS. Niti za razmišljat ni kakšno vlado bi imeli ...

No, je še za počakat... razlike je zdaj cca. 12.000 glasov.

18.000 glasovnic je neveljavnih, ne dvomim, da jih bodo pregledali in "prešteli" še enkrat:

Zakon o volitvah v državni zbor - 76. člen:

Neizpolnjena glasovnica in glasovnica, na kateri ni mogoče ugotoviti, za katerega kandidata je volivec glasoval, sta neveljavni.

Glasovnica je veljavna, če je volivec glasoval na drugačen način, kot je določeno v 73. in 74. členu tega zakona, pa je iz nje jasno razvidno, za katerega kandidata je glasoval.

In tudi v tujino jih je bilo poslanih celo 50.000... te še niso bile preštete in upoštevane, ker se baje nobena še ni vrnila.

Tudi ameri so leta 2000 šteli večkrat oz. tako dolgo, dokler je bilo potrebno, da je ratalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, je še za počakat... razlike je zdaj cca. 12.000 glasov.

18.000 glasovnic je neveljavnih, ne dvomim, da jih bodo pregledali in "prešteli" še enkrat:

In tudi v tujino jih je bilo poslanih celo 50.000... te še niso bile preštete in upoštevane, ker se baje nobena še ni vrnila.

Tudi ameri so leta 2000 šteli večkrat oz. tako dolgo, dokler je bilo potrebno, da je ratalo.

Ja, samo še Florida in Bush se nam manjkata :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex saj si pravi Bušman. Sploh ni šlo za takšno primerjavo :rolleyes:

Vem :) Samo malo provociram :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen bo vpliv glasovanja iz tujine?

Diaspora tradicionalno podpira NSi

Volitve v DZ, pred 3 urami

Ljubljana - MMC RTV SLO

Državna volilna komisija bo začela šteti glasove po pošti, pričakuje pa tudi glasove iz tujine, kjer živi 47.765 volilnih upravičencev.

Število volilnih upravičencev, ki živijo v tujini, se je z letošnjimi volitvami močno povečalo, saj so volilni imeniki posodobljeni. Največ volivcev iz diaspore, 12.282, živi zunaj Evrope, v Kanadi, Argentini, Avstraliji in ZDA.

Kakšen bo vpliv glasov iz tujine?

Do zdaj glasovi iz tujine niso bistveno vplivali na izid volitev v smislu doseganja volilnega praga ali razdelitve števila sedežev, so pa vplivali na njihovo razdelitev. Na državnozborskih volitvah leta 2004 so prav glasovi iz tujine iz parlamenta med drugim izrinili Antona Zakrajška (NSi) in na njegovo mesto postavili Jožeta Horvata (NSi).

Diaspora tradicionalno voli NSi

Prav NSi je do zdaj največ pridobil z glasovi iz tujine, saj je na prejšnjih državnozborskih volitvah, ko je od 9.500 upravičencev glasovalo 2.597 volivk in volivcev, dobil 40,8 odstotka glasov. Preostanek se je porazdelil med SDS (19 odstotkov), LDS (16,4 odstotka) in druge stranke.

Prav tako še niso prešeteti glasovi volivcev, ki so svoj glas oddali po pošti v Sloveniji, ali pa so glasovali na diplomatsko-konzularnih predstavništvih v tujini. Koliko upravičencev se je prijavilo za glasovanje po pošti, je MMC povprašal Državno volilno komisijo. Odgovore še pričakujemo.

Vir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Od kod so tele kurci od Zares prehiteli vse ostale stranke? Ma a so talal bomboncke na voliscih al kaj? ...

Na ribniškem sejmu pred tedni so talali pomaranče. Zares!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ribniškem sejmu pred tedni so talali pomaranče. Zares!

Baje so oni Tajno društvo PGC, ki jih financira Zoki :grim :alien1: :krneki: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga qrca o mojem življenju v moji državi odločajo tisti, ki po možnosti še nikoli stopili niso vanjo. :angry:

Naj se za svoje riti brigajo na svojih dvoriščih, pa najsi bodo Janezi ali Johni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Obstaja pa en kup ljudi, ki bi volili tistega ki jim bo manj vzel iz žepa. Ti pa niso vedno prepričani tako ali drugače, ampak se odločijo glede na realnost ali nerealnost ponudb, ter minulega dela. Se motim??

... je rekel SF, ko je odprl temo in izginil v noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga qrca o mojem življenju v moji državi odločajo tisti, ki po možnosti še nikoli stopili niso vanjo. :angry:

Naj se za svoje riti brigajo na svojih dvoriščih, pa najsi bodo Janezi ali Johni!

Na koga si pa ti zdaj huT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koga si pa ti zdaj huT?

Na volivce iz tujine verjetno. In moram reči, da ima po eni strani kar prav..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga qrca o mojem življenju v moji državi odločajo tisti, ki po možnosti še nikoli stopili niso vanjo. :angry:

Lahko. € + $ : poslano po kurirju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Janez Janša, hvala za sodelovanje, vam gospod Bajuk, pa srečno, in vse dobro v pokoju.

Kvala kurcu, da se je zamenal. Sej ne rečem, da zdej bo pa bolš, verjetn ne bo, ampak v času vladavine SDS mislim, da se je naše življenje najbolj do sedaj podražilo, le pri plačah se je nižalo. Res, da smo prišli v EU in je posledica tudi to, samo smo Slovenci končno že po 4ih letih uvideli, da g. JJ ni izpolnil tistega, kar je obljubljal pred volitvami.

kar se pa Bajuka tiče: Hvaljen Jezus, da se je končno spelu. Nej gre nazaj u Argentino in naj ostane tam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se pa Bajuka tiče: Hvaljen Jezus, da se je končno spelu. Nej gre nazaj u Argentino in naj ostane tam!

Jezus pri tem nima nič :grrr

Jezusa ni :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mu kupmo karto za AeroFlot, da bo bolj za zihr? :hmm:

V Argentini ga nočejo, ker je v Sloveniji naredil občutno premalo za višjo inflacijo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezus pri tem nima nič :grrr

Jezusa ni :wacko:

Sej vem :) To se tko reče. Lepše se sliši :)

A mu kupmo karto za AeroFlot, da bo bolj za zihr? :hmm:

Jaaaaaaaaa, pa lahko še first class sam da gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!