Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

50 minutes ago, Kmet2 said:

Grozljivo ....

 

Doživel točno to na dan poroke ko sem se vozil k takrat bodoči ženi. S tem da je moj pacient še zavil izven ceste v hrib in se v loku vrnil nazaj. :eek:

Seveda nisem čakal toliko kot ta ki ga je snemal ampak sem direkt klical policijo, podal koordinate, smer vožnje model avta in tablico ter seveda obrazložil situacijo. Morda sem koga rešil kdo ve. Bi si pa zameril če nebi ukrepal hitro.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo iz zgornjega članka imamo lahko rešitev, zakaj bi ceste čistili in pometali?

Po izvedenčevem mnenju (prometna stroka) je dovolj če vozimo max 53 km/h, pa smo varni...mislim pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

No evo iz zgornjega članka imamo lahko rešitev, zakaj bi ceste čistili in pometali?

Po izvedenčevem mnenju (prometna stroka) je dovolj če vozimo max 53 km/h, pa smo varni...mislim pamet.

Se popolnoma strinjam s tabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi šel izvedenec v zapor , če bi se nesreča zgodila pri 52 km/h ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, skliceval bi se na kako tehnično napako... ni težko kaj natvezit ko je motor razsut...

Kakorkoli tako zgubit partnerko mora biti tudi totalno sr......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna kronika so naše ceste. Izključna krivda za katastrofalne razmere na cestah so lastnikove, kar posledično pomeni, da je je krivda znana. Danes sem prevozil del savinjske, mislinjske in konjiške pokrajine in v 90% je cesta obup. Pesek, luknje, zakrpane luknje, asfaltov sto različnih. Katastrofa. Menim, da bi za to moral nekdo odgovarjat. Kam gre denar za cestnine, bencinski cent in podobno. Obstajata torej samo dve možnosti, in sicer, ne voziti se po naših cestah, ali pa še naprej igrati rusko ruleto.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nihče ne more pomagati v mojem primeru bogve kaj, ali pač. Še tipam veze z vrha vrhovnega sodišča. Zadeva je sledeča. Policist postaje Posto__a, Erja__c stanujoč v Idr__i, je v mojem primeru zajebal vse kaj je možnega. Po pol leta sta dva sodna izvedenca določila krivdo, policista naredila za bedaka in mene razrešila pripisane odgovornosti. Težavna stopnja 3/10 - easy, za policista pa bruka na potenco! Moram napisati, da je policist hotel "nežno" sprovocirati dogajanje in me prepričevati v nekaj česar sploh ni bilo. Svojo izjavo sem moral sam sprožiti in zahtevati preko generalov v KP obravnavo, drugače me ne bi nihče nič vprašal. Očitno je računal na močan udarec v glavo, da se ne bom ničesar spomnil. Butec ni računal na mojo trdo bučo. Sta pa iz zapisnika izginili obe priči, ena se je skoraj zaletela v avto povzročitelja, drugi kateri je vozil za mano je bil gasilec iz Postojne. Situacijo je rešila pravočasna reakcija vseh prijateljev kateri so pomagali. 100.000x hvala B. Sam sem bil nepokreten v postelji, brez pomoči otrok tudi na sekret nisem mogel 3 tedne. Kleparji na UKC niso našli nobenih poškodb razen zlomljene ključnice. Jebeš "zastonj" zdravstvo. Cvetka je pa glavni koprski tožilec, že obravnavan zaradi malomarnega dela (izredni nadzor KP tožilstva - pa še zmeri je isti krele v sedlu) "ni našel" nobenih obremenjujočih dejanj v vožnji povzročitelja. Več kot leto dni je imel v ladlcu overjene izjave z nedvoumnimi dejstvi. Pa nikome ništa. Ali ima povzročitelj, Kra_č_n, J__a Zev__k, take veze, verjetno on ne, ampak negdo v službi katera je zlizana s sisanjem državnega denarja v gradbenih projektih.

Skratka minilo je 2 in pol leti od karambola in smrtne žtrve. Popuščanja ne bo, samo še huje !!!!! Any help wanted.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

No evo iz zgornjega članka imamo lahko rešitev, zakaj bi ceste čistili in pometali?

Po izvedenčevem mnenju (prometna stroka) je dovolj če vozimo max 53 km/h, pa smo varni...mislim pamet.

Čez gorjance je dostikrat preveč tudi 33km/h (sprobano sicer ostal na srečo na kolesih), ker je v ovinkih stalno pesek in če pustimo ob strani ustrezno urejanje bankin, je napaka na strani 4 kolesnih vozil, ki vztrajno vozijo po bankinah in zmečejo ves pesek na asfalt. Kot sem že enkrat omenil, jaz bankin sploh ne bi več nasipal, saj ko se pojavi ob asfaltu rob, vsi lepo vozijo po asfaltu (tudi to preverjeno na našem koncu).

Izvedenci majstori pa naj se že spravijo na preglede cest z meritvami drsnosti, pa naj imajo muda in objavijo rezultate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole glede voznje cez bankine ko so "frisno" nasute je zalostno dejstvo, nekako tezko razumem da je tako veliko takih, ki ovinke vozijo po bankinah.. Ne recem ce se srecas z avtom pa se to se marsikje da peljat se po asfaltu.

Sicer pa je po pravilniku lahko bankina max. 3cm nizje od kote vozisca. Jaz ze 1km od doma lahko izmerim, da to ne spila niti najmanj. Verjetno sem eden izmed mnogih.. Na zalost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Whiskey said:

Sneci ne vem kaj naj rečem. En dan imaš partnerja fit kot športnika, drugi dan je pa samo še bilka. Po drugi strani je boljše, da ne doživlja usode Schumacherja. Denar ne igra pri meni nobene vloge. Princip! Barabam bom izstavil račun. Še posebej povzročitelju! Tako ... ali drugače bo zapel tenorist Glock!

Naj ti uspe. Da bi še uspel pri tem primerno kaznovat packaše bi bilo pa češnja na torti. Jaz bi se odpovedal vsaki odškodnini v zameno da bi bila pravica zadoščena primerno ne na način kot se to dogaja v Sloveniji.

 

Mi pove kdo kako se da dobit dobro plačano službo kjer se ni treba potiti vedno in jo odneseš povrhu dobro tudi če delaš same piz.... ?

Obljubim da ne bom delal piz... in škode, kar je bistveno več kot dela povprečno nekdo v državnem aparatu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je in sprijaznit se morate, da, če se bo samo pisalo iz naslonjačev, se ne bo nič zgodilo.
Vprašam se, kdaj nam bo slovencem v glavi naredil tisti "klik" in bomo končno si upali iti na ceste in povedat javno, da nam nekaj ni všeč, ne pa da samo kimamo, kot tisti pes na armaturki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Dokler bo večina ljudi sledila barabinskim politikom. Pa ti sploh veš , da so ljudje tako neumni da še vedno podpirajo ene te iste izmečke zaradi katerih so dobesedno lačni in revščina še narašča.....kdo bi razumu :sleep2:

 

Točno, to meni ni jasno!!
Trenutna politična garnitura krade, dela pizdarije, AMPAK, ljudstvo jih na naslednjih volitvah ponovno podpre in izvoli.

Za šankom in za štirimi stenami, pa so vsi glasni in nasprotujejo vodstvu, ko pa je treba it na ulice, te pa rep med noge.
Jaz menim, da nasilje ne prinese rešitve. Lepa beseda lepo mesto najde in tukaj bi bilo potrebno marsikaj doreči, ampak na lep način. Treba je skupaj stopit, ampak kaj ko je zadeva takšna, kot si rekel ... vsak gleda na svojo rit in želi drugemu najslabše. Dokler bodo ljudje tako butasto razmišljali, tako dolgo bo takšno stanje kot je. Mislim pa, da se slovenceljni ne bodo nikoli spremenili ... čez nekaj let bo tukaj ne več SLOvenija, ampak ROMenija - CIGenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne sodi v cestno črno kroniko, je pa črna kronika.

Pred leti je v naši ustanovi predaval g. Cerar o morali in etiki. Tudi o drugih stvareh smo se pogovarjali. Njegov govor je bil fantastičen. Večina nas je razmišljala, končno smo dobili enega poštenjaka, ki ve kaj je narobe z našo politiko. Edino kar mu je že takrat manjkalo in to vidno je - karizma.

Komu naj sledimo? Nimamo komu slediti in v tem je problem. Ni opcije v vladi, ki bi resnično kaj naredila. Žal, tudi ne verjamem, da se da s pogovori kaj rešit, razen kakšna malenkost, ki je kompromis.

Slovenija ne potrebuje več kompromisov ampak konkretne premike. Se bo moral vrniti Matija Gubec.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, DL650 said:

Točno, to meni ni jasno!!
Trenutna politična garnitura krade, dela pizdarije, AMPAK, ljudstvo jih na naslednjih volitvah ponovno podpre in izvoli.

Za šankom in za štirimi stenami, pa so vsi glasni in nasprotujejo vodstvu, ko pa je treba it na ulice, te pa rep med noge.
Jaz menim, da nasilje ne prinese rešitve. Lepa beseda lepo mesto najde in tukaj bi bilo potrebno marsikaj doreči, ampak na lep način. Treba je skupaj stopit, ampak kaj ko je zadeva takšna, kot si rekel ... vsak gleda na svojo rit in želi drugemu najslabše. Dokler bodo ljudje tako butasto razmišljali, tako dolgo bo takšno stanje kot je. Mislim pa, da se slovenceljni ne bodo nikoli spremenili ... čez nekaj let bo tukaj ne več SLOvenija, ampak ROMenija - CIGenija.

Se strinajm a kaj ko vsak ki je tako želel kaj doseči je bodisi spremenil menenje, zapustil deželo ali se mu je začelo žvižgat dokler uspe situacijo prenašat ali pa se sosedu godi slabše. Slednjih je veliko.

Poznam veliko ljudi ki so zapustili slovenijo in se imajo drugje prav fajn. Tudi sam ne čutim nobene pripadnosti narodu in brez kančka slabe vesti grem živet drugam (seveda da je to na bolje, denar ni prioritetna dobrina ki me zanima) pod pogojem da je morje blizu (neka moja psihološka odvisnost, kopanje me ne zanima...)

Slovenci smo nekaj posebnega kljub majhnosti.

https://pbs.twimg.com/media/CJSxl3KWcAEo9J7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz se z večino tukaj načeloma strinjam. Žalostno a resnično dejstvo pa je po mojem še to, da tudi če pride 5 pravih ljudi na primerna mesta, je problem sledeč:
1001 ovca, ki slepo verjame novinarskim člankom in prispevkom, vsakemu se kdaj zgodi kakšen feler ampak, da pa podpiraš ljudi, ki stalno delajo bedarije... Tako se človek res vpraša, koliko je sploh normalnih še v tej državi.

Stalna polena pod noge in obračunavanja s strani nesposobnežev, ki se grebejo izključno za svoje interese, takih je pa večina in tako enostavno ne prideš nikamor, če si še tako dober. Zatorej me sploh ne čudi, da se toliko uspešnih ljudi z veseljem distancira od politike, pa bi prav oni lahko marsikaj ukrenili - kontra produktivno kaj? Ne da se jim ubadat z idi***, to mi je kristalno jasno, je pa res škoda.. Ampak spet.. Zakoni pisani na roko nekaterim posameznikom/somišljenikom itd.. Brez večine pa žal ne gre, ne? In spet smo totalno zgrešili point teme :)...

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

Izglasovati Zakon, ki bo takim doživljensko prepovedal upravljati katerokoli prevozno sredstvo na motorni pogon! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nemo pravi:

Izglasovati Zakon, ki bo takim doživljensko prepovedal upravljati katerokoli prevozno sredstvo na motorni pogon! 

 

Sej ni imel dovoljenja upravljati prevoznega sredstva na motorni pogon. Resno misliš, da prave paciente to kaj briga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, jskrablin said:

 

Sej ni imel dovoljenja upravljati prevoznega sredstva na motorni pogon. Resno misliš, da prave paciente to kaj briga?

In kazen bo: 1 mesec javnokoristnih del in če ne bo priden in mrtvo pjan vsak dan na delu pa par mesecev v zapor.... pa ene 200€ globe manj kot je zapravil v gostilni na dan nesreče. :/

Za take bi moral poskrbeti Darwin pa ga ni videt zadnje čase...

Izpita pa za take itak nima smisla delat s slovenskim kaznovanjem. Če te dobijo (težko) je dolgoročno ceneje kot delat izpit pa še točk ti ne vzamejo in prepovedi se itak apriori požvižgaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!