Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Zivcni so tisti, ki so prehitevani po desni :) Vse bi nardil. da bi ti ne vem kaj nardil, serife igral, itd. Da bi pa doumel, da so s svojo butasto akcijo voznje po levem pasu, ces saj ne smejo po desni mimo, izzvali reakcijo voznje po desni, to pa ne!:fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DinDiin said:

Zivcni so tisti, ki so prehitevani po desni :) Vse bi nardil. da bi ti ne vem kaj nardil, serife igral, itd. Da bi pa doumel, da so s svojo butasto akcijo voznje po levem pasu, ces saj ne smejo po desni mimo, izzvali reakcijo voznje po desni, to pa ne!:fyou:

Če bi omejitve sprostili ali bolj zaostrili, tega ne bi bilo.Tako pa ne smeš preko 130, na desni so pa tovornjaki in se lepo vozijo v koloni.  Meni je bolje voziti 110, kot 130 ali več, manj živčna vožnja je. Naši kombiji so bili vsi blokirani na 110 in ko se navadiš je prav fino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

 (No, kolesarji v določenih primerih lahko, če so z licenco in na treningu.) Preberi si vse, potem ocenjuj! Ne da se mi gledati nazaj, mogoče je tudi že kaj pobrisano, ker smo bili tako žolčni in živčni. :)

ne smejo ..to lahko počnejo edino v primeru , ko imajo spremstvo z rumenimi lučmi .. vsaj parkrat na let onapisano , objavljeni členi iz zakona ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 5. 2016 at 22:48, Frenk 67 pravi:

Pa ne mi, to so uni z bavarci.

sem vedu, da mam prou:

11412179_10153626009901840_2924505109465180334_n.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, thumper said:

ne smejo ..to lahko počnejo edino v primeru , ko imajo spremstvo z rumenimi lučmi .. vsaj parkrat na let onapisano , objavljeni členi iz zakona ...

 

Očitno res. Nisem bil nikoli kolesar z licenco, da bi moral vedeti :)

 

Ne glede na drugi odstavek prejšnjega člena  smejo vozniki koles, ki imajo licenco Kolesarske zveze Slovenije ali ustrezne druge mednarodne kolesarske organizacije, za nastope na organiziranih kolesarskih tekmovanjih pri izvedbi treninga na javni cesti voziti tudi po dva vzporedno. Voznikom koles ni dovoljeno voziti vzporedno, kadar je zmanjšana vidljivost in ponoči. Pri vzporedni vožnji se lahko uporablja le skrajni desni prometni pas.

 

Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti.

 

Organizirana kolona voznikov koles, ki vozijo vzporedno, ne sme šteti manj kot štiri voznike koles (2 para). Organizirano kolono voznikov koles spredaj ali zadaj spremlja vozilo, označeno s posebno opozorilno svetilko, ki oddaja rumeno svetlobo.

Ko vozniki koles vadijo v skladu s prejšnjim odstavkom, smejo uporabljati na javnih cestah tudi tekmovalna kolesa. Vozniki koles morajo obvezno uporabljati kolesarsko čelado.

Vozniki koles morajo imeti v času, ko vozijo po določbah tega člena, pri sebi ustrezno potrdilo o tem, da imajo licenco, ki jo je izdala Kolesarska zveza Slovenije ali ustrezna druga mednarodna kolesarska organizacija. Navedeno potrdilo morajo vozniki koles predložiti pri nadzoru na vpogled.

 

Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik kolesa, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Uradni list RS, št. 109/2010 z dne 30. 12. 2010: 94. člen ZPrCP

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupina nemških motoristov je vozila po regionalki 90 km/h ali manj, po desni seveda. Vse lepo in prav, držali so se omejitev.

Jaz sem jih z avtomobilom prehiteval po levi, po enega ali dva skupaj. Zelo so bili nejevoljni, kar so mi kazali z rokami in hitrimi pospeški do dovoljene hitrosti. Mi je žal, ampak se mi je mudilo, še pomahat sem jim hotel, naj se ne sekirajo toliko...te butaste skupinske vožnje

Ampak niso vsi tujci tako disciplinirani, po izkušnjah letijo Avstrijci in Italijani večinoma kot snete sekire

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

ja, je bilo na MS objavljeno, kateri je že bil?...

Svetnik je bil .....papak .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Organizirana kolona voznikov koles, ki vozijo vzporedno, ne sme šteti manj kot štiri voznike koles (2 para). Organizirano kolono voznikov koles spredaj ali zadaj spremlja vozilo, označeno s posebno opozorilno svetilko, ki oddaja rumeno svetlobo."

a - zanimivo ..torej se jih manj kot 2 para tudi s spremstvom ne more trenirat..

pa še ta citat : " Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti."

torej avtomatsko odpade trening - pa čeprav s spremstvom in licencami - povsod tam predvsem v mestih , kjer obstajajo kolesarske steze ali izven mest , kjer obstajajo kolesarske poti ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, luxsa pravi:

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

Invalid ?????? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, luxsa pravi:

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

Ti k maš 2 leve je bolje da se sploh ne pelješ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, luxsa pravi:

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

Na koncu bo pa: mama, mama, vidi, brez zob....:lol1:

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

a nimaš tempomata? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, pajkica pravi:

maš vso možnost prijaviti tako vožnjo policiji, in jih kaznujejo :) verjamem da policisti niso na vseh hribčkih kjer ponavadi kolesarji tkole vštric vozjo, pa sekajo ovinke :) 

... 

Polcaji za te trase presneto dobro vejo, saj delajo vsake tolk zapisnike, ko se bukslni pedalogonski po cest pa grabnih kotrlikajo. Skor redno ob lepih vikendih poslušam sireno rešilcev in pulcajev mim naše bajte, ko šibajo te kozle višje gor u klance pobirat pa popisvat.
Še nkol, a prmej nkol pa nism vidu ne pulcajev ne občinskih redarjev (ja, sem se zadržal da jim ne j.m.), da bi se postavl ke na en parkirišče pa te bumbarje legitimiral pa kaznoval. Znajo sam cifre s tablc prepisvat. En narekuje, drug piše, en zna brat, drug pa pisat.
Zato tolk nabijam, da je treba tem rekreativnim pedalogoncem določt registrske tablce, garant se zbolša proračun. Za varnost jim pa itak ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

a nimaš tempomata? :P

Mam,sej glih zato se tud jest lahko pelem brez rok.:kva2:

1 hour ago, I30 said:

Za varnost jim pa itak ni!

Stari evo roka,se Janeza izvolmo pa bo red.:OK:

2 hours ago, Kmet2 said:

Ti k maš 2 leve je bolje da se sploh ne pelješ :P

Mogoce res,ampak mam pa se oba kolena cela kar pa tud neki vela.:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, luxsa pravi:

Uceri sm vide enga klesarja k se je brez rok pelu po kolesarski,koji qrac misl da je,k d se jest na motorju ne morm brez rok pelat.:fyou:

in zakaj mu nis balanco zapru:D

pred 4 urami, HD-Dyna pravi:

Invalid ?????? :eek:

v glavo:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, I30 pravi:

 En narekuje, drug piše, en zna brat, drug pa pisat.
Zato tolk nabijam, da je treba tem rekreativnim pedalogoncem določt registrske tablce, garant se zbolša proračun. Za varnost jim pa itak ni!

če hočjo telefonirat iz govorilnce jih mora bit 5.. en drži prst v številčnco drugi pa govorilnco okol vrtijo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nosi policist trenirko na glavi.
Ker na njej pise Kapa. 

Kaj je policist s fenom v rokah? Fenomen! 

Zeleznicar na zelezniski postaji vprasa policista: "Ali ves, kaksna je razlika med tem vagonom in teboj?" "Ne vem!" "Vidis, ta vagon ima dva razreda, ti pa samo enega." "Pa mi ti povej, kaksna je razlika med tem vagonom in teboj?" "Ne vem!" "Vagon bo ostal tukaj, ti gres pa z mano na postajo."

Koliko policistov je potrebnih, da pomolzejo kravo? Pet. En jo drzi za vime, stirje pa jo dvigujejo in spuscajo. 

Janezek najde na cesti policijsko kapo. Da jo na palico in stece k prvemu policistu: "Oprostite, ali je to vasa kapa?" "Ne, jaz nisem tako visok. 

Zakaj nosijo policisti kape? Vsak smetnjak ima svoj pokrov. 

Policist: "Osumljeni ste vloma. Ali ste vlomili tako, kot sem zapisal v porocilu?" "Nisem. Moram pa reci, da tudi ta nacin ni slab." 

Policist za sankom srka svoje pivo in prisluhne pogovoru mozakarjev. Kar strese ga, ko slisi, kako prvi vprasuje drugega, ce ve, kaksna je razlika med policistom in opico in se seveda vmesa v pogovor: "No, da slisim, kaksna je razlika?" "Ne jezite se, gospod policist, saj ni nobene razlike."

Komandir pohvali policista: "To nalogo si dobro opravil. Pojdi, greva na pijaco!" Prideta v bife in sef vprasa policista:"No, kaj bos pil?" "Isto kot vi, gospod komandir." "Dve kavici, prosim," naroci komandir natakarici. Tudi meni dve!" naroci se policist. 

Toliko .... Aja, koliko vicev jje o Policistih ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

...

Toliko .... Aja, koliko vicev jje o Policistih ?

Kaj sprašuješ! Saj sam veš, jih ni!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HD-Dyna pravi:

Toliko .... Aja, koliko vicev jje o Policistih ?

To bi ti moral vedeti, če si že član policajskega RK :cool: A Leo je še kaj na mopedu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Whiskey pravi:

To bi ti moral vedeti, če si že član policajskega RK :cool: A Leo je še kaj na mopedu?

Še, se ne pusti kar tako .... Bolj star, bolj nor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!