Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 minuto, motolover pravi:

Vožnja mimo vozečega je prehitevanje. Več ti lahko pove Borutt.

vozeči nima kaj delati na prehitevalnem pasu, kapišiš. Več ti lahko pove Borutt.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

vozeči nima kaj delati na prehitevalnem pasu, kapišiš.

Ti pa nimaš kaj prehitevati po desni. Tehnično si ti bolj kriv kot on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Ti pa nimaš kaj prehitevati po desni. Tehnično si ti bolj kriv kot on.

a dj no dj, tehnično sem bolj kriv? Kaj pa praktično, ko se nabere kolona? In tehnično se lahko zapeljem na desni pas, ter grem hitreje od levaka, važno da ne grem spet na levi pas, pa mi tehnično tudi Borutt nič ne more.

Predvidevam, da spadaš med tiste ki po prehitevalnem vozijo 130 in se ne umaknejo nobenemu, ker je 130 max hitrost? Šerif levega pasu? :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praktično njemu težko dokažejo, da je kršil, če je vozil po omejitvah. Vsak policaj te lahko kaznuje za prehitevanje po desni, tistega na levi malo teže. Seveda ne verjamem, da ne boš šel zopet na levi pas, ko se boš približal kamionu, ki gre 90km/h. Najbrž nisi levega prehitel s to hitrostjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

... ti lahko pove Borutt.

Borutt nima časa ... :lurk    :jkam  :lurk  :jkam  :lurk  :jkam    

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je tale prehitevanje po desni na AC bolj tko-tko. Se spominim , da je letos pozimi en z Gs ADV-LJ prehiteval po desni tam pri Razdrtem in je bil potem cel halo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, I30 pravi:

Me zanima koliko kolesarjev je plačalo globo zaradi takega prekrška! 
Me zanima kdaj je imela policija akcijo nadzora nad takimi obnašanji kolesarjev!

 

maš vso možnost prijaviti tako vožnjo policiji, in jih kaznujejo :) verjamem da policisti niso na vseh hribčkih kjer ponavadi kolesarji tkole vštric vozjo, pa sekajo ovinke :) 

še boljš je, ko letijo po hribčku navzdol, pa se peleš po svojem pasu, pa jih pri tisti njihovi brzini mal zanense, pa začne ta prvi kazat meni naj pazim na njih, idiote. pol se ustavm pa čakam da mi ker na haubo zapele :D p.s. mam lih za štrihnt mau spredn konc :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

Res je tale prehitevanje po desni na AC bolj tko-tko. Se spominim , da je letos pozimi en z Gs ADV-LJ prehiteval po desni tam pri Razdrtem in je bil potem cel halo...

ja, je bilo na MS objavljeno, kateri je že bil?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustite Nemčijo in Avstrijo

Ceste pa še posebej

Ceste so na oko  podobne barve,  to pa je tudi vse

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snecer said:

ja, je bilo na MS objavljeno, kateri je že bil?...

Pa kdo bi vedu...je že full nazaj. Spomnem se samo da je bla registracija LJ-ADV. Pa da je bil Rdeč BMW GSA.

Se pa spomnem enkrat sem se pelu proti jadranki pa so pred mano pelal eni norci. So res divjal kot trapasti. Skoz naselja tud 100 km\h izven naselji pa ulalaala... Pa ne me prašat kako vem- je ker sem stalno vozil za njimi, da sem videl kaj počnejo. Najbolj smešno je pa bilo, da smo bli pri Dinkotu hkrati-pol pa nej še kdo reče, da se splača divjat.

No ko sem šel pa nazaj, se mi je pa malo mudilo, nisem vozil lih po omejitvah, za mano pa en Rdeč BMW. Verjetno je hotu on videt kako en drug nori. Pa spet sva bla hkrat u Postojni, kjer je šel on na AC... Res se ne splača noret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motolover said:

Ti pa nimaš kaj prehitevati po desni. Tehnično si ti bolj kriv kot on.

O moj bog :/  Pravi serator!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Pa kdo bi vedu...je že full nazaj. Spomnem se samo da je bla registracija LJ-ADV. Pa da je bil Rdeč BMW GSA.

Se pa spomnem enkrat sem se pelu proti jadranki pa so pred mano pelal eni norci. So res divjal kot trapasti. Skoz naselja tud 100 km\h izven naselji pa ulalaala... Pa ne me prašat kako vem- je ker sem stalno vozil za njimi, da sem videl kaj počnejo. Najbolj smešno je pa bilo, da smo bli pri Dinkotu hkrati-pol pa nej še kdo reče, da se splača divjat.

No ko sem šel pa nazaj, se mi je pa malo mudilo, nisem vozil lih po omejitvah, za mano pa en Rdeč BMW. Verjetno je hotu on videt kako en drug nori. Pa spet sva bla hkrat u Postojni, kjer je šel on na AC... Res se ne splača noret.

LJ-ADV?

Ta pa sigurno ni iz MSja, sploh ker tu vsi vzorno vozijo.

Sicer nekdo v tej temi ima rdečega GSA in podobno registracijo, ampak ni mogoče, da bi motolover prehiteval po desni?

Ni mogoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ - ADV  ...  mislm, da je to od @motoloverja registracija. Nism pa 100%. Bom Borutta uprašu, ko zmaže kokice :kva1:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Whiskey pravi:

LJ - ADV  ...  mislm, da je to od @motoloverja registracija. Nism pa 100%.

Ni mogoče...

Citiraj

Pred tremi urami sem se pripeljal iz Nemčije. Vsi motoristi, ki sem jih v preko 700km srečal, so šli lepo po PSu. Pridem po AC do Kranja in se priključita dva motorista z našimi tablicami. Vozil sem 130 po navigaciji, ona dva mimo za vsaj dvajset več. Potem se je malo zgostilo in sem ju pri Voklem dohitel. Od cestnine naprej smo potegnili in do 130 smo šli skupaj, nato sta pospešila, na varnih in po pravilih, 150 in se usedla koloni avtov za rit in blendala in cikcakala kot, da ogrevata gume pred štartom.  Ker ju niso j. sta po balkanskem motorističnem PSu prehitela po desni celo kolono vsaj petih avtov.  No, Pred Črnučami smo bili spet skupaj. Jaz po pravilih, onadva v stilu: " j. se mi, saj sem motorist!.."  Mimogrede, tudi jaz sem bil z motorjem. Po postavah mi nista izgledala ravno mladca, sta že vsaj kakih dvajset let v zakonskem stanu morala jesti in popiti veliko preveč. Verjetno tudi nista kolesarja, zato me čudi, da tudi onadva ne poznata pravil. Ker kot berem tu, prekrške delajo samo kolesarji, motoristi smo vsi pridni

Razen če je komu posodil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Ni mogoče...

Razen če je komu posodil

Si zihr? Sem pa to registracijo videl na servisu v ACosmos.

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Whiskey pravi:

Si zihr? Sem pa to registracijo videl na servisu v ACosmos.

Indici so kar močni, sploh zadnji.

Morda se bo kaj še oglasil in pojasnil, kako je reševalnemu vozilu kazal špuro po desni strani pri Razdrtem.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

...

Moji so prišli z Dunaja, Turki ga niso nikoli zasedli.

...

Že res. sam menda pa so mestne qrbe ob obleganju čez obzidje uhajale služt.
Ta najstariji biznis, sej veš!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

Indici so kar močni, sploh zadnji.

Morda se bo kaj še oglasil in pojasnil, kako je reševalnemu vozilu kazal špuro po desni strani pri Razdrtem.

 

Nč, sej se bo slej ko prej izvedelo. Ni pa to nič posebnega. Grem v ilegalo in sem pa ke preberem, če se tukaj še kaj zanimivega dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

... Lahko pa greh primerjamo z grehom kolesarjev, ki gresta v štric. To se motoristom zdi grozno, ...
 

Ne vem če to velja. Ko sem z motorjem se z vštricnimi in kolonskimi pedalogonci sploh kaj dosti ne obremenjujem. Z dovolj konjev in enim kaštrunom za balanco smo mimgrede mim ob prvi priliki.
Ko pa sem avtomobilist je pa druga zgodba. Kareto varno premakniti mimo črede samozadovoljujočih adrenalincev je dosti težje in vzame dosti več časa. Ja, takrat pa pizdim. In bolje da ne veš kako šele moja popizdeva. Pa ni motoristka, niti je ne furam več zadaj.
Tko da ta pizdakanje čez pedalogonce nikar samo motoristom ne pripisuj! Motijo praktično vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, skalar36 said:

Pa kdo bi vedu...je že full nazaj. Spomnem se samo da je bla registracija LJ-ADV. Pa da je bil Rdeč BMW GSA.

Se pa spomnem enkrat sem se pelu proti jadranki pa so pred mano pelal eni norci. So res divjal kot trapasti. Skoz naselja tud 100 km\h izven naselji pa ulalaala... Pa ne me prašat kako vem- je ker sem stalno vozil za njimi, da sem videl kaj počnejo. Najbolj smešno je pa bilo, da smo bli pri Dinkotu hkrati-pol pa nej še kdo reče, da se splača divjat.

No ko sem šel pa nazaj, se mi je pa malo mudilo, nisem vozil lih po omejitvah, za mano pa en Rdeč BMW. Verjetno je hotu on videt kako en drug nori. Pa spet sva bla hkrat u Postojni, kjer je šel on na AC... Res se ne splača noret.

Te je prijateljček prosil, da se malo zlažeš zanj? Spletkarjenje je za reality showe, zdaj ste ga prenesli že na forume. SWAŠTA :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, motolover said:

Te je prijateljček prosil, da se malo zlažeš zanj? Spletkarjenje je za reality showe, zdaj ste ga prenesli že na forume. SWAŠTA :)

 

???

Ker prijateljček? Jaz se samo spomnem, da je nekdo objavil, da ga je opisano vozilo prehitelo na AC po desnem pasu. No potem so moderatorji zbrisali objavo in vse komentarje... In se popolnoma strinjam s tabo prehitevanje po desni ni OK! ;)

Spletkarjenje...hm...preveč Amerike tam je teorij zarote polno...

PS: če je nekdo preveč pameten glede vožnje po predpisih in sam ne vozi tako, sem težko tiho... Sej veš svoj prag pa to...kdaj se spet dobimo v Karlobagu? 

PS: aja pa sam nisem noben svetnik, mi je tud že uspelo izgubit vozniško dovoljenje zaradi hitrosti :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Snecer said:

Primer modela, ki misli, da je na AC

 

12966099_10208645801360824_425583755_n.jpg

12966322_10208645801320823_278071570_n.jpg

Snemalec pa se ocitno ne more odlociti kje je, v angliji ali na hrvaskem?

Pizda tezka...

 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, motolover pravi:

Te je prijateljček prosil, da se malo zlažeš zanj? Spletkarjenje je za reality showe, zdaj ste ga prenesli že na forume. SWAŠTA :)

Mujo!!!

podpis si pozabil

pred 38 minutami, skalar36 pravi:

 

PS: aja pa sam nisem noben svetnik, mi je tud že uspelo izgubit vozniško dovoljenje zaradi hitrosti :blush:

drugič zapri žep kjer ga maš, pa bolj počasi vozi, da ti ga ne odpihne :P

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

Ta model spredaj je zmeden, misli da je na AC,

Snemalec pa se ocitno ne more odlociti kje je, v britaniji ali hrvaski? Pizda tezka.

 

ne vidim nobenga problema, saj je črtkana črta. Evo sm se spomnu,, tut na AC je črtkana črta :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, skalar36 said:

PS: če je nekdo preveč pameten glede vožnje po predpisih in sam ne vozi tako, sem težko tiho... Sej veš svoj prag pa to...kdaj se spet dobimo v Karlobagu? 

PS: aja pa sam nisem noben svetnik, mi je tud že uspelo izgubit vozniško dovoljenje zaradi hitrosti :blush:

Preveč pameten? Tema je o moraliziranju, prešli smo s kolesarjev na motoriste in sem napisal svoja včerajšnja opažanja. Ker so vsi jokali, kaj se gredo kolesarji, ki vozijo po dva vštric in, da se to ne sme, sem podal svoje mnenje. Ni nujno, da je pravilno, niti ni nujno enako kakršnega imajo drugi motoristi. Oboje je narobe in oboje se ne sme početi. (No, kolesarji v določenih primerih lahko, če so z licenco in na treningu.) Preberi si vse, potem ocenjuj! Ne da se mi gledati nazaj, mogoče je tudi že kaj pobrisano, ker smo bili tako žolčni in živčni. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!