Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

.... ja, defenzivna vožnja ...

.... ampak res, samo do določene mere ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ga je misija nemogoče prehiteti ;)

Prehitevanje je najnevarnejsi manever na cesti. In pri takih, pri katerih ne ves zakaj meckajo, tud nikol ne ves kako bodo reagiral naslednji moment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lažje ja, nevarno pa je vsekakor bolj tistega ki vozi 50. Ti bom pojasnil, in verjemi to je vsaj 30 let iskušenj s ceste....mečkači imajo vedno nekaj za bregom..ali ropotajo po telefonu, klepetajo s sovoznikom, se odločajo za zavijanje ali občudujejo naravo. In nikoli ne veš kaj bodo storili....ponavadi to storijo brez nakazila smeri, ker gre za trenutni navdih. Medtem ko človek ki vozi 100km/h ponavadi vozi kontinuirano in zbrano. Tudi pri taki hitrosti ne more kar naenkrat zaviti levo ali desno, saj mora predtem znižati hitrost. 

Kapišiš?? :D

Aha, no sej je ze Dami objasnil..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje je najnevarnejsi manever na cesti. In pri takih, pri katerih ne ves zakaj meckajo, tud nikol ne ves kako bodo reagiral naslednji moment.

to pa še vedeževalci ne vejo  :kva1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vedno. Voznik kombija, ki te ni opazil v vzvratnem ogledalu, lahko sila preprosto zapelje na levo, ker prehiteva kolesarja. Brez smernega kazalca, kot je to v navadi južno od Alp.

 

Ni čudežnega recepta. So pa predvidevanje, zbranost in defenzivna vožnja - dobri nasveti.

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/16290-predvidevanja-nasveti-in-osebna-varnost/?hl=predvidevanje

Kot motorist moraš gledati, ne samo en avto pred sabo ampak več. In da bo tovorno vozilo obvozilo kolesarja/pešca je logika, ker je njihova zavorna pot daljša in večinoma ne zavirajo silovito, da ne prevrnejo tovora. Ali bo dal smernik ali ne je irelavantno. Ti/jaz morava že vnaprej vedeti, da bo obvozil oviro. Odločitev za prehitevanje je v takem trenutku tvegana. V nasprotju z avtomobilistom, ki bi lahko oviro obvozil, se pa nemalokrat zgodi da zavirajo na mrtvo, ker se ustrašijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot motorist moraš gledati, ne samo en avto pred sabo ampak več. In da bo tovorno vozilo obvozilo kolesarja/pešca je logika, ker je njihova zavorna pot daljša in večinoma ne zavirajo silovito, da ne prevrnejo tovora. Ali bo dal smernik ali ne je irelavantno. Ti/jaz morava že vnaprej vedeti, da bo obvozil oviro. Odločitev za prehitevanje je v takem trenutku tvegana. V nasprotju z avtomobilistom, ki bi lahko oviro obvozil, se pa nemalokrat zgodi da zavirajo na mrtvo, ker se ustrašijo.

 

Glede na to, da imam tudi C in E kategorijo, so me to že zdavnaj učili. Ampak, če voziš za tovornjakom ali kombijem, potem zelo težko vidiš kaj je pred njim.

 

Obesil sem se na tvojo trditev, da vozilo, ki pelje 100km/h ne bo zavilo ali delalo nenadnih manevrov, kar je napačna domneva. Voznik kombija, ki ne bo pozoren na motorista za sabo oz. takšnega, ki ga ravno prehiteva, bo zlahka zavil na levi pas. Včasih to počno tudi zato, ker so preveč obremenjeni s tipkanjem po telefonu ali čem podobnim.

 

Pomaga npr., da se postaviš za njim, daš levi smerni kazalec in mu pohupaš, saj bo tako zelo verjetno zaznal tebe in tvojo namero.

 

P.S.

Itaq mešate defenzivno vožnjo z motorično omejenimi posamezniki ali sploh ne veste, kaj naj bi bila defenzivna vožnja.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da imam tudi C in E kategorijo, so me to že zdavnaj učili. Ampak, če voziš za tovornjakom ali kombijem, potem zelo težko vidiš kaj je pred njim.

 

Obesil sem se na tvojo trditev, 

ja, zlo rad se obešaš na moje trditve, poanto pisanja si pa spregledal in iskal detajl za obešanje. Kar sem povedal, sem povedal, če komu pride prav sem vesel, ostali lahko pa ignororirate moje pisanje.

p.s. kdor ne vidi kaj je pred tovornjakom, naj čaka, da bo kaj videl, do takrat pa naj ne počne neumnosti :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vids, ce mas glasne rore, ne rabs nc hupat....voznik zazna, da brni za njim in je pozoren. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vids, ce mas glasne rore, ne rabs nc hupat....voznik zazna, da brni za njim in je pozoren. :evilgrin:

 

Seveda, how yes no. Veš kam je usmerjen izpuh in kam hupa, anede.

 

Pa še ena malenkost je. Hupa se uporabi, ko je potreba in ne zavija ves čas, ko se npr. voziš po mestu, zvečer v naselju ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še ena modra:

motor je za lagano sportski, za užitek in sprostitev, če se ti mudi vzameš kombi, ker če lepljenje na rit vožnja v škarje vožnja čez rumeno to so vse stvari ki jih kot voznik kombija (dostavnega seveda) moraš delat (in to vsak pričakuje) ker že zjutraj ko se vsedeš v kombi si že pou ure v zamudi najmanj pa je vseeno al je ura 6 al 8.

(morda zveni bolj sarkastično ampak je dokaj realno, včasih lahko kakega šminkerja kr fajn užališ s kombijem na semaforju, kratke prestave dost navora od 0 do 60 ko nič)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, how yes no. Veš kam je usmerjen izpuh in kam hupa, anede.

 

Pa še ena malenkost je. Hupa se uporabi, ko je potreba in ne zavija ves čas, ko se npr. voziš po mestu, zvečer v naselju ipd.

po branju te teme bi reku da samo v srne in mamice z vozički

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

Nebom ga obtoževal, ker je vozil kros motor, brez izpita ter neregistracije ampak u p*zdo m*ter a je treba pit zravn? Da je pihnu 0,68(kar brez tolerance naleti na 0,73 po starem sistemu 1,46) si nažgan k dila, da komi hodiš. In morš popit 10+ perov da tok pihnš, če ne še več..

 

Upam, da boš lepo okreval in si boš to nesrečo vzel v poduk! 

 

Sicer malo offtopic ampak vseeno: ni mi jasno, ko narediš izpit za avto si 2 leti oz do 21(oba pogoja morta bit izpolnjena) mladi šofer in nesmeš niti pomislit na alkohol pri motorju pa tega NI? Kar se mene tiče, bi lahko dal na motorju konstanta 0,0!

 

Seveda, se bodo sedaj javili določeni člani, da je to diskriminacija motoristov in bla bla, ampak zrd 1 pera/radlerja ob hamburgerju na moto zboru še noben ni pihnu..sam dobr izgovor iščete..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo enkrat si začetnik. Se pravi 2 leti oz do 21 leta če recimo pr 18 narediš za Avto. Če kasneje delaš še za motor, nisi zopet začetnik,... Isto za druge kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, nas so pa učili, da ne glede na leta si začetnik 2leti..

Ja, ampak pravim ti da če za avto nisi več začetnik naprimer, potem tudi če narediš sedaj izpit za motor, neboš začetnik, ker si že bil dve leti oz do 21 leta če si pred tem delal izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bi pa že skoraj moral imeti malo pameti, da štiri kolesa se še vedno peljejo sama, tudi če je šofer nažgan kot klada, na dveh kolesih tega ni.... Dobro je edino to, da se ne moreš niti začeti peljati, ker se ti zemlja takoj postavi pokonci... In, -ja, tudi zame bi lahko bilo za motorje konstantno 0,0 neglede na to, začetnik ali stari maček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bi pa že skoraj moral imeti malo pameti, da štiri kolesa se še vedno peljejo sama, tudi če je šofer nažgan kot klada, na dveh kolesih tega ni.... Dobro je edino to, da se ne moreš niti začeti peljati, ker se ti zemlja takoj postavi pokonci... In, -ja, tudi zame bi lahko bilo za motorje konstantno 0,0 neglede na to, začetnik ali stari maček.

Ne "bi lahko bilo" - če kje potem na motorju bi to moralo biti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, nas so pa učili, da ne glede na leta si začetnik 2leti..

Do 21 leta oziroma 2 leti(oba pogoja morata biti izpolnjena).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz si pa večkrat vzamem šir v postojni nazaj grede pa ga stisnem na ridah ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!