Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

jaz si pa večkrat vzamem dvojn pir v postojni nazaj grede pa ga stisnem na ridah du konca .. 

:P objestnež

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P objestnež

kakor se vzame ... zate objestnež za policijo treznež... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.primorske...-vozil-prehitro

 

Mogoče kdo verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ? Mogoče kdo ne verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ?

 

Obstajata obe možnosti. Bolj je tukaj vprašanje, zakaj je traktorist zavil v levo pred motorista in mu presekal smer vožnje. Skratka, odvzel mu je prednost. Ne verjamem, da je traktorist to storil iz hudobije ali škodoželjnosti. Lahko ga ni videl. Lahko pa ga je videl in se je uštel pri ocenjevanju hitrosti svojega vozila in motoristovega vozila.

 

Če ga ni videl, se zopet pojavi vprašanje, zakaj ga ni videl. Bi ga videl, če bi motorist vozil počasneje oziroma, če motoristova silhueta ne bi bila tako majhna in je zaradi tega traktorist spregledal bližajoči se objekt ? Bo povedal traktorist.

Če ga je videl, zakaj je zapeljal v levo pred njega ? Je zopet majhna motoristova silhueta prevarala oči in posledično možgane, da je napačno ocenil hitrost motorja in svojo sposobnost oziroma hitrost zavijanja v levo. Bo povedal traktorist.

 

Sedaj pa še nekaj o članku oziroma temu, da policisti krivdo pripisujejo izključno traktoristu. Res je, traktorist je odvzel prednost motoristu in je zaradi tega povzročil prometno nesrečo. V tem primeru gre za pravilo srečanja.

 

Pa vendar policija pravi, da motorist ni prekoračil največje dovoljene hitrosti. Kako so pa to ugotovili ? Mogoče s prebiranjem podatkov iz črne skrinjice ? Nič niso ugotovili, ker niso nič ugotavljali. Zakaj pa bi ugotavljali ? Najbolj enostavno je vso krivdo naprtiti traktoristu, kateri je resnično naredil napako in odvzel prednost motoristu. Obstaja pa tudi možnost, da je motorist vozil po omejitvi. Ampak vse to je potrebno nekako ugotoviti in ne samo reči na pamet, da je nekdo vozil po omejitvi. Za takšne stvari obstajajo izvedenci in razni računalniški programi za simulacijo. Pa ne verjamem, da je policija zaprosila kakšnega izvedenca za podajo strokovnega mnenja. Ker izvedenec izstavi račun. Torej mora policija plačevati izvedenca za nekaj, kar lahko sama ugotovi in stvar na hitro in poceni zaključi.

 

Bom še enkrat napisal; traktorist je odvzel prednost motoristu, vendar ne vemo s kakšno hitrostjo je vozil motorist, ker policija ni dala podatka o tem, kako so ugotovili, da je vozil po omejitvi.

 

Nikakor ne želim del krivde zvaliti na motorista. Samo naj policija pove, na kakšen način so ugotovili hitrost motorista. Mogoče so zmerili tisto kratko zavorno sled na kraju prometne nesreče. Mogoče. Torej bo moral traktrosit, če bo želel del krivde "zvaliti" na motorista zaradi njegove domnevno prehitre vožnje, sam najeti izvedenca in ga sam plačati.

 

Po drugi strani pa naj bi bil motorist neke vrste hitrostni odvisnež. Pa ravno takrat, ko se pelje po omejitvi (po ugotovitvah policije), ga nekdo izsili in pošlje v večna lovišča. Torej bi moral tudi v tem primeru voziti hitro in bi tako šel mimo traktorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so včeraj vsaj 3 x odvzeli prednost ... vsi trije so me videli ... pri vseh treh sem videl un glup nasmešek, kao .. ni mi ratal pred njega zapeljat ... peljal sem se po omejitvah ... toliko o tem .. če ne bi predvidel takih naklepov ... in prej bremzal .. (čeprav sem imel vedno zeleno luč, trije bumbari pa so hotl zavijat pred mano ... halooooo) bi rekl .... full je prinoru nism ga vidu ... najraj bi ustavu sred križišča in ga nokautiral :krneki: ...

 

 

pol lahko skoz bremzam ... bljak ... :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je bil cuden dan na cestah. Mene je (sicer sem bla v avtu) izsilila voznica s telefonom v rokah. Zapeljala s parkirisca!! pred osnovno solo na glavno cesto, brez da bi prej pogledala. Naravnost pred mene, potem pa panika in se ustavila. Peljala sem se malo pod omejitvijo, pa nisem mogla zbremzat, ampak izognit na sosednji pas, ki je bil k sreci prazen.

V avtu smo bili trije, moja mulca (8 in 9 let) in jst.

Baba corava, ce si ze na parkingu, koncaj pogovor preden speljes!

S takim uzitkom bi ji ga raztrescila..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ta teden celo nihče ni skoraj zbil čeprav sem bil vsak dan na biciklu. (čeprav je včeraj en biciklis nastradal zarad avta nekje v Ljubljani :( )

Glede zgornjega posta Boruta o traktor VS motor.

Ne traktorist in ne motorist nista kriva, kriv je traktor, prihodnost je bolj črna ne prihaja termninator ampak traktorji. 

ČE pogledam zandje novice je skor največ ljudi pokončal trakotr, dostikrat sam trakotr fenta voznika.

Primer: http://www.primorske.si/Novice/Kronika/Traktor-ga-je-povozil

 

Tako da očitno v prihodnosti se moremo bat krvoločnih trakotorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je nekaj - BILO V ZRAKU. :smoke:

 

Jap, problem je, da jih je 1/3 na telefonih, 1/3 sploh ne ve kje je in kaj naj bi počeli na cesti, zadnja 1/3 pa prejšnji dve REŠUJE, da ni več karambolov in mrtvih na cestah.

 

Zasanjanost, zamišljenost, samozadostnost ............ ne vem več kaj.

 

15km "teta" vozi po prehitevalcu na AC. OK. Ko je plac na voznem, se približam, dam levi blinker ...... :kva1: .... NIČ. 

Ne blendam, ne trobim. :smoke:

 

Ko mi pa res dok...či, jo prehitim po "desni" :kva1: .

 

Ko pogledam levo, je "teta" nabita na volan - zakrčena in z belimi členki na rokah. :kva1:

 

V času, ko voziva vštric ....... rahlo in na kratko ........... potrobim.............. :smoke: , bi bilo bolje da nisem :kva1: .

 

Teta se "zdrzne", kot bi se zbudila iz KOME .................... no ja, sem hitro pohodil gasssssss in jo pustil sanjati naprej. :smoke:

 

Glede TRAKTORJEV, pa le tole ....... vsak naj si enkrat tak ali drugačen TRAKTOR ogleda od blizu.  Izberite si mesto, kamor bi, kot motorist najraje "PRILETELI". :kva1:

 

Mislim da nikomur NOBENA točka traktorja NE bo všeč!  In na koncu koncev ME prov en Qrac briga, kdo komu prednost vzame, ali kdo prednost ima. Če NABAŠEM traktor, mi je popolnoma JASNO, da NIMAM ŠANS. :smoke:   NIKAKRŠNIH.  SPLOH NE!

 

Pa tudi če se pelkam po REGLCIH.

 

Samo, če se pelkam po reglcih ( recmo da je omejitev 60 ) pa faram +-20 več, mam vsaj 20% ŠANSE, ali da bom zbremzov, ali pa da bom MIM traktorja u GRABEN zapelov.

 

Če "nabijem 100 ali 120", je pa vsem nam JASNO, de se razlimamo na TRAKTORJU kot muha na VIZIRJU.

 

Si pa vsak izbira življensko pot .......... po SVOJE.

 

Da ne bo kdo rekel .................... da komu kaj zapovedujem, ali bog ne daj, da koga posiljujem - kako na vozi. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.primorske...-vozil-prehitro

 

Mogoče kdo verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ? Mogoče kdo ne verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ?

 

Obstajata obe možnosti. Bolj je tukaj vprašanje, zakaj je traktorist zavil v levo pred motorista in mu presekal smer vožnje. Skratka, odvzel mu je prednost. Ne verjamem, da je traktorist to storil iz hudobije ali škodoželjnosti. Lahko ga ni videl. Lahko pa ga je videl in se je uštel pri ocenjevanju hitrosti svojega vozila in motoristovega vozila.

 

Če ga ni videl, se zopet pojavi vprašanje, zakaj ga ni videl. Bi ga videl, če bi motorist vozil počasneje oziroma, če motoristova silhueta ne bi bila tako majhna in je zaradi tega traktorist spregledal bližajoči se objekt ? Bo povedal traktorist.

Če ga je videl, zakaj je zapeljal v levo pred njega ? Je zopet majhna motoristova silhueta prevarala oči in posledično možgane, da je napačno ocenil hitrost motorja in svojo sposobnost oziroma hitrost zavijanja v levo. Bo povedal traktorist.

 

Sedaj pa še nekaj o članku oziroma temu, da policisti krivdo pripisujejo izključno traktoristu. Res je, traktorist je odvzel prednost motoristu in je zaradi tega povzročil prometno nesrečo. V tem primeru gre za pravilo srečanja.

 

Pa vendar policija pravi, da motorist ni prekoračil največje dovoljene hitrosti. Kako so pa to ugotovili ? Mogoče s prebiranjem podatkov iz črne skrinjice ? Nič niso ugotovili, ker niso nič ugotavljali. Zakaj pa bi ugotavljali ? Najbolj enostavno je vso krivdo naprtiti traktoristu, kateri je resnično naredil napako in odvzel prednost motoristu. Obstaja pa tudi možnost, da je motorist vozil po omejitvi. Ampak vse to je potrebno nekako ugotoviti in ne samo reči na pamet, da je nekdo vozil po omejitvi. Za takšne stvari obstajajo izvedenci in razni računalniški programi za simulacijo. Pa ne verjamem, da je policija zaprosila kakšnega izvedenca za podajo strokovnega mnenja. Ker izvedenec izstavi račun. Torej mora policija plačevati izvedenca za nekaj, kar lahko sama ugotovi in stvar na hitro in poceni zaključi.

 

Bom še enkrat napisal; traktorist je odvzel prednost motoristu, vendar ne vemo s kakšno hitrostjo je vozil motorist, ker policija ni dala podatka o tem, kako so ugotovili, da je vozil po omejitvi.

 

Nikakor ne želim del krivde zvaliti na motorista. Samo naj policija pove, na kakšen način so ugotovili hitrost motorista. Mogoče so zmerili tisto kratko zavorno sled na kraju prometne nesreče. Mogoče. Torej bo moral traktrosit, če bo želel del krivde "zvaliti" na motorista zaradi njegove domnevno prehitre vožnje, sam najeti izvedenca in ga sam plačati.

 

Po drugi strani pa naj bi bil motorist neke vrste hitrostni odvisnež. Pa ravno takrat, ko se pelje po omejitvi (po ugotovitvah policije), ga nekdo izsili in pošlje v večna lovišča. Torej bi moral tudi v tem primeru voziti hitro in bi tako šel mimo traktorista.

V bistvu negiraš kredibilnost in strokovnost službe katero sam opravljaš??? Hm....

 

Ti bom povedal za kaj se je šlo:

za nezavedanje traktorista, da je v prometu, kajti večinoma se obnašajo, kot da so sami. S svojim manevrom je motorista 100% presenetil. Kar vem je šlo za motorista, ki se je dnevno vozil z motorjem v službo in drugje, torej ni bilo pomanjkanje iskušenj. 

In največkrat pri izsiljevanjih gre ravno za to, povzročitelj spregleda, motorist pa ne reagira (oziorma nima časa reagirat), ker gre za nelogičen manever.

 

Imel sem veliko takih primerov (tako v avtu, kombiju in motorju), ko čakajo na stranski cesti in ko prideš tik pred njih butnejo na cesto. "ops, sori te nism vidu..." je vse kar rečejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakmu tretjemu traktoristu mogoče delajo luči in/ali smerokazi ... popolnima neustrezni za vožnjo po glavnih cestah ... še za lokalne niso primerni ... seveda pa tut alko kj pripomore k temu, da te spregleda ... zato pa vozjo skor zmeri enga na blatniku (ali je to sploh dovoljeno :? ) , da ga zamenja v primeru nezgode.

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je nekaj - BILO V ZRAKU. :smoke:

 

Dons je se zmer. Isto krizisce oziroma dovoz z istega parkinga: pogrebni kombi rine rikverc na glavno. Opazil me je, ko sem mu na kratko popipkala.

Garaza v qlandii: teta tolk za ritjo, da nisem upala v vrsti pobremzat in v boks odvit, ker me ni gledala ampak iskala boks zase. Sem sla v drugo vrsto, da sem se je losala.

Pohvale pa drugi teti, ki je ustavila na primern mestu ob cesti, da je opravila ocitno nujni telefonski pogovor. Ne mores verjet, v X1..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa vozjo skor zmeri enga na blatniku (ali je to sploh dovoljeno :? )

 

Ne, ni dovoljeno. Vecinoma se jih vec vozi, ker delajo kaj takega, kjer je potrebnih vec oseb. Pride pa prav tudi v primeru nezgode, ja :P

Sam ce je sofer pod alkom, je verjetn tud sopotnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mi smo se včasih (ene 25 let nazaj) s traktorjem u diskača vozili.... da nas niso polcaji ustavili......itak če so nas zjutrej ob 6ih vidli, ko smo šli domov,  so misnli, da gremo u hosto delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.primorske...-vozil-prehitro

 

Mogoče kdo verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ? Mogoče kdo ne verjame, da je preminuli motorist vozil po omejitvi ?

 

Sedaj pa še nekaj o članku oziroma temu, da policisti krivdo pripisujejo izključno traktoristu. Res je, traktorist je odvzel prednost motoristu in je zaradi tega povzročil prometno nesrečo. V tem primeru gre za pravilo srečanja.

 

Pa vendar policija pravi, da motorist ni prekoračil največje dovoljene hitrosti. Kako so pa to ugotovili ? Mogoče s prebiranjem podatkov iz črne skrinjice ? Nič niso ugotovili, ker niso nič ugotavljali. Zakaj pa bi ugotavljali ? Najbolj enostavno je vso krivdo naprtiti traktoristu, kateri je resnično naredil napako in odvzel prednost motoristu. Obstaja pa tudi možnost, da je motorist vozil po omejitvi. Ampak vse to je potrebno nekako ugotoviti in ne samo reči na pamet, da je nekdo vozil po omejitvi. Za takšne stvari obstajajo izvedenci in razni računalniški programi za simulacijo. Pa ne verjamem, da je policija zaprosila kakšnega izvedenca za podajo strokovnega mnenja. Ker izvedenec izstavi račun. Torej mora policija plačevati izvedenca za nekaj, kar lahko sama ugotovi in stvar na hitro in poceni zaključi.

 

Iz članka:

Po sledeh na kraju in pogovorih z očividci policisti namreč niso prišli do znakov, ki bi kazali, da je motorist pred nesrečo vozil bistveno hitreje, kot je na tem delu ceste dovoljeno.

 

Tudi v mojem primeru (nesreča) je očividec oz. voznica, ki je vozila pred mano, potrdila, da sem vozil po omejitvah. Skladno s CPP nisem bil nič kriv, si pa štejem v slabo, da nisem predvidel napake nasproti vozečega, čeprav je ta zavil direktno vame, v zadnjem trenutku. Ne-sreče se dogajajo in popolnoma vsega ne moreš predvideti.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo en primer nesramnega izsiljevanja traktorista... v preglednem križišču.

traktorist zavija levo v vas Podkoren, motorist vozi naravnost iz Korenskega sedla.

Hitrost motorista primerna, ampak vseeno si traktorist vzame pravico in ga na polno izsili, saj bi moral v primeru, da ustavi, speljevati v klanec, kar ni prijetno.

Nadalje se motorist ne da in le rahlo- neopazno zmanjšuje, le toliko, da si še vedno pusti dovolj prostora za ustavitev na polno. Traktoristu na koncu ne preostane drugega kot da ves nejevoljen ustavi preko celega križišča in tolče po volanu, motorist pa ga z minimalno hitrostjo stežka obvije...

post-34709-0-40028300-1409319670_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Traktoristu na koncu ne preostane drugega kot da ves nejevoljen ustavi preko celega križišča in tolče po volanu, motorist pa ga z minimalno hitrostjo stežka obvije...

 

 

 

Ne bi bilo slabo, če bi motorist ustavil in traktorista malo povprašal po zdravju. Bi drugič verjetno z lažjim srcem upošteval CPP.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vračal z Unca do Razdrtega po AC z motorjem, sicer ni bilo traktorjev, ampak je bil prehitevalni pas popolnoma zaseden s kreteni, ki so vozili 110km/h........in nihče se ni umikal. Vozni pas je bil, no vsakih 500m en kamion, tako da sem mirno po voznem šibal 150. Ali smo v Angliji ali se mi samo zdi? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne bi bilo slabo, če bi motorist ustavil in traktorista malo povprašal po zdravju. Bi drugič verjetno z lažjim srcem upošteval CPP.

 

 

Mah... je znano, da so podkorenčani milo rečeno mal čudni in jih je brez veze vzgajat. Lahko dobiš samo vile v trebuh.

Po moje je tip prepričan, da ima kot domačin prednost in da naj tujci kar lepo ustavljamo, ker imamo čas in ga zaviramo pri njegovem delu.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli..jaz sem bil ravno na enem obisku v Banovcih in sem se odpeljal proti Mariboru, pa mi je bilo hudo težko videt razbit motor na tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkiran motor je bil moj, prišel sem, ko je bilo že vse poštimano, rešilci poklicani, policija tudi, motorist pa stabilen in samo še čakal na prevoz. Yamaha YZF-R 125, mlad motorist, zgleda, da je bila "samo" zlomljena roka. Počakal sem do prihoda reševalcev in odpeljal naprej

Sam da se je dobr izteklo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!