Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

vsak 2 avtobusar govori po mobitelu ... tudi meni se je kar velikokrat zgodilo, da je kr zapeljal .. pa vem da me je videl ... misli si .. sj bo zabremzal

 

to pa da spelje iz avtobusne ... kljub smerokazu se mora prepričati, če ima prosto ... kar preveč ljudi ima občutek, da če je dal smerokaz, da pa on lahko kar zavije in/ali spremeni vozni pas ... a-a .. zavije lahko takrat, ko ima prosto pot .. že nekajkrat sem videl na Linhartovi, ko je avtobus zapeljal vštric z avtom, ko je bil avto že vzporedno ... takrat ta avto ni mogel videti smerokaza,. avtobus ima lahko 100 x prednost, vendar ta avto nima kam iti .. edin na drug pas, kjer so pa že drugi avti, ki zavijajo levo.

 

skratka .. res je ratal en đumbus in anarhija po ljubljanskih ulicah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali še vedno po zakonu velja prednost za speljevanje avtobusov s postaj?

Včasih so imeli na tistih nalepkah naveden tudi člen ki zapoveduje to prednost, zdaj št. čena ni več.

Še ja, samo člen se je zamenjal (mislim da že nekajkrat, zdaj je 101/2 ZVCP-1) pa se jim je verjetno ni dalo kar naprej menjat nalepk.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma bus v Lj bi mogu sam ob dezevnih dnevih vozt....k je sonce, bi vse na bicikelj nagnal....na kolo za zdravo telo. :evilgrin: Itak je predrag.

Boš qrca. Veš kolkrat ni nbenga biciklja tle na ajzenpon postaji? Ajde nasprot pr Majstru. K je gužva, jih zmanka u tren oka. Jih je pa potlej ful u polnem diru po pločnikih pa u kontra smer ipd. Mislm, Lublana je bulana... Pa sm u njej gor zrastu, pa vsak dan sm tle. Je neb nč pogrešu, če mi ne bi blo mus penezov služit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa da spelje iz avtobusne ... kljub smerokazu se mora prepričati, če ima prosto ... kar preveč ljudi ima občutek, da če je dal smerokaz, da pa on lahko kar zavije in/ali spremeni vozni pas ... a-a .. zavije lahko takrat, ko ima prosto pot ..

 

Kolikor vem v tem zakonu tudi piše, da lahko avtobusar zapelje s postaje samo če lahko vozilo za njim varno ustavi, se pravi, da je dovolj oddaljen, ko da smerokaz in začne speljevati. Drugače gre za navadno izsiljenje prednosti ne glede na nalepko zadaj na šipi.

 

Se pa strinjam, da marsikateri voznik misli, da ko da smerokaz (pa kolesarji tudi ko pomahajo z roko) da s tem lahko že tudi menja pas ali zavija, pozabijo pa preveriti če je prosto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trolarji v Lublan dajejo žmigavce levo že preden se ustavijo na postaji, zato ne govort,da da ga nis mogu videt

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

91. člen

(vstopanje in izstopanje potnikov)

 

...

(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.

...

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena in voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

91. člen

(vstopanje in izstopanje potnikov)

 

...

(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.

...

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena in voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

...

 

 

:worship:  :worship:  :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni šlo v konkretnem primeru za zavijanje avtobusa na levo na Baragovo? Kaj ima tukaj veze vključevanje avtobusa s postaje? Nič. Razen tega, da sem slišal od udeleženca v prometu z avtom, da ga je tik pred nesrečo avtobus izsilil. Torej je imel šofer že vklopljen "izsiljevalski mode".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@peter. nn .. narobe si me razumel ... v celem stavku se ne strinjam, da kr zapelje ko je dal žmigavec ... mogoče sem se nerodno izrazil ... poanta stavka je, da če da žmigavec s tem še ni upravičen zavijati, speljevati in/oziroma menjavati pas..

 

zadnjič je en dal žmigavec in zapeljal pred mene ... pa sm ga na semaforju mal uprašu, a me je sploh videl .. pa je reku da ja, ampak on je dal žmigavec ... ravno sem mu uspel še reči da je kreten (upam, da je slišal), ker pol je bila zalena in smo speljali.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ko smo vsi tako zelo pametni na spletu in z jezikanjem v družbi, večkrat pa tudi sami kakšno bedarijo ušpičimi na cesti. Je treba pač biti pozoren in previden, zmeraj predvidevati in upati, da nam je usoda boljše spisana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ze ze.....sam govora je o naduvanosti busarjev odkar majo klincevo nalepko zadej...tist,ki se je prej vozil in se se danes vozi vsak dan po lj bo ze vedel..... tist k pa pride iz gorenjske recimo do btcja al pa rudnika je pa lahko sam tih :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je en dal žmigavec in zapeljal pred mene ... pa sm ga na semaforju mal uprašu, a me je sploh videl .. pa je reku da ja, ampak on je dal žmigavec ... ravno sem mu uspel še reči da je kreten (upam, da je slišal), ker pol je bila zalena in smo speljali.

 

To kar je @maus glede žmigavca napisu, je tudi folklora pri nas. Ker smo ravno v nabijanju, bom zgodbo mal bl napletu. Podobne situacije se dogajajo tudi avtomobilistom. Sicer ne v taki meri, ampak. Večkrat sem to sicer opazu na AC kot po mestih. Ta najhujši troli pa zavijajo brez žmigavca, al pa ga uklopjo, ko so že v fazi spreminjanja smeri vožnje. Zmaga pa kombinacija brez žmigavca in s crknjenimi štop lampami. Tm zna bit pa veselica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je,da smo šibkejši.Smerniki,izsiljevanja,slaba cesta......................blblblblaaaaaaaaa,vsaka vožnja nam je lahko zadnja---govorim iz izkušenj.Nikoli kriv,pa noro polomljen,no,eni so še bolj .Vsak konec sezone analiziram svoje napake in verjemite,vsako leto bi bil lahko 10x pokojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri žmigavcih.

... naprimer v krožišču.

99% motoristov prižge žmigavec pri izhodu iz krožišča

99% avtomobilistov pa ga NE prižge....

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čapci večinoma Ninje vozjo...

Što to pričaš? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prve roke vam povem (ker moram službeno delati dostave 2x tedensko po LJ) da je Ljubljana, kot eno večje mestece in če jo vsaj mal poznaš, znaš izbrati ure in čisto mirno lahko vse razvoziš, dostaviš obaviš. Njena pretočnost je fenomenalna v primeru z Zagrebom, Trstom, Udinami, Milanom....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prve roke vam povem (ker moram službeno delati dostave 2x tedensko po LJ) da je Ljubljana, kot eno večje mestece in če jo vsaj mal poznaš, znaš izbrati ure in čisto mirno lahko vse razvoziš, dostaviš obaviš. Njena pretočnost je fenomenalna v primeru z Zagrebom, Trstom, Udinami, Milanom....

 

 

še zokita pejt volt jebote lublana.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zokita pejt volt jebote lublana.....

jebote Zoki :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

91. člen

(vstopanje in izstopanje potnikov)

 

...

(2) Avtobusu je treba v naselju omogočiti speljevanje s postajališča, ko voznik to nakaže s predpisanim znakom. Da bi mu to omogočili, morajo drugi udeleženci cestnega prometa zmanjšati hitrost in, če je potrebno, tudi ustaviti. Voznik avtobusa sme dati znak, da bo odpeljal s postajališča, šele ko zapre vrata in je pripravljen za vključitev v cestni promet. V promet se sme vključiti le, če s tem ne ogroža drugih udeležencev cestnega prometa.

...

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena in voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena.

...

Kje si ti najdu 91 člen?

V uradnem listu je 101.

lp

http://www.uradni-list.si/1/content?id=86881

ps

Že našel.

Samo pri nas so pa res moteni. Vsake 2 leti nov zakon, pa ti spremljaj če moreš.

"pps" še mal pogledal, ne na dve leti ampak vsako leto in to tudi večkrat na leto.

In potem se čudimo da je kot je?

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri žmigavcih.

... naprimer v krožišču.

99% motoristov prižge žmigavec pri izhodu iz krožišča

99% avtomobilistov pa ga NE prižge....

:hmm:

Ampak avtomobilisti to pomanjkljivost radi kompenzirajo s tem, da žmigavc prižgejo, ko gredo V krožišče :)

Pri motoristih pa tega še nisem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam prekratke prste za zimgovce v teh mini rondojih vklapljat ker morem ze sklopko drzat.

Zato pa ima BMW na vsaki strani za žmigavc in desna je vedn fraj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!