Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Nepričakovana situacija.

Za poklicnega voznika, ki na avtocesti z višine dveh metrov v kamionu vidi vsaj 500m če ne celo 1km pred sabo. Dvomim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa daj ti eno logično razlago, zakaj se je na pregledni cesti zabil v dva stoječa avtomobila. Ni važno, če se tam ne bi smela ustaviti, še manj je važno, če sta Romuna - kakšna rasistična izjava...

In ja, dovolj sem na cestah, da vidim sranje, ki ga počnejo vozniki med vožnjo in profesionalci niso nobena izjema.

Nisem kompetenten, da bi podajal izjave, kaj je bilo.

 

Je pa logična domenva verjetno tudi ena prvih, ko so prišle ven takoj po nesreči.

Rečeno je bilo, da je najverjetneje bilo tako, da je ta voznik cisterne vozil za nekim drugim vozilom, preko katerega ni videl oz. ni bil pozoren, kaj se dogaja spredaj. Ko so prišli do stoječih romunov, se je prvo vozilo uspelo odmakniti na vozni pas in nadaljevati vožnjo, ta pa je v hipu, ko je videl stoječe avte pred sabo, hotel tudi samo obvoziti po voznem pasu, vendar se zaradi prometa ni mogel pravočasno odmakniti. Iz tega sklepanja je tudi logično, zakaj jih je zadel z desno stranjo kamiona, ne pa popolnoma čelno. Torej, ni bilo časa za zaviranje, ampak samo za obvoz, ki pa ga ni mogel izvesti.

Ampak poudarjam, to so domneve.

 

Poleg tega pa ko že omenjaš rasizem itd. .. Kaj pa si potem ti, da takoj na prvo žogo obsodiš voznike kamionov kar iz domačega fotelja??!?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za poklicnega voznika, ki na avtocesti z višine dveh metrov v kamionu vidi vsaj 500m če ne celo 1km pred sabo. Dvomim.

Močno dvomim, da je bilo pred njim prazno in se je na lepem zaletel v stoječa avtomobila. Koneckoncev, če bi zaspal, bi že prej zdrsnil iz vozišča, saj če me spomin ne vara, cesta na tistem delu ni 100% ravna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Za poklicnega voznika, ki na avtocesti z višine dveh metrov v kamionu vidi vsaj 500m če ne celo 1km pred sabo. Dvomim.

 

Poklicni voznik ne more naleteti na resen WTF na cesti? Seveda lahko. Vprašaj kakega o tem. Tudi v idealnih razmerah. Vožnja in dinamika prometa sta precej bolj komplicirani (eno kot opravilo, drugo kot situacija, ki se nenehno spreminja) kot se nam večino časa zdita. Jaz se trudim ne podcenjevati lastne sposobnosti zaf*ka. Ali sposobnosti drugih, da zaf*kajo. Vsake tolko časa se pa razmere načarajo tako, da privedejo do res konkretne nesreče... in to je verjetno en tak primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot poklicnemu šoferju se mi je zgodilo na AC nebroj situacij in ko se vse poklopi je tu katastrofa,utrujenost,frustracije,težave doma težke finančne situacije,bolezen,stres vse to ljudje prinesejo za volan tako tisti nepoklicni kot tisti profesionalni,če merazumete.

Če je človek tako obremenjen in potem razmesari še družino na cesti,ne bi bil presenečen če bi se na zanko obesu. Toda to je samo en vidik enega poklicnega šoferčka,kaj se je zgodilo v resnici bo pokazala preiskava.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

frustracije,težave doma težke finančne situacije,bolezen,stres

Tud jst mam težave doma in slabo finančno situacijo, itd pa to ne pomeni, da lahko na cesti delam karkoli in se potem na to izgovarjam kako so kao vsi proti meni in me nihče ne razume.

In se nato potem taki osebki izgovarjajo kako so vse to hoteli utopiti v alkoholu in na enem ovinku sneli, dva kolesarja, motorista,....

Prekleta sodišča in odvetniki, ki zapirajo za eno leto kurje tatove za pijance in druge nesposobneže na cestah, ki umorijo druge udeležence v prometu pa predlagajo 5 let zapora pa če se lepo obnaša pride vn v dveh. Že samo zapustitev kraja nesreče in pomoči udeležencem (pa če jim lahko pomagaš ali ne) bi morala bit kazen 5 let dela v Soči(pri gasilcih,...) pa bi videl, kako bi se stanje izboljšalo v dveh letih, ko bi se folk dejansko zavedel, da je treba za svoja dejanja (pa me prov boli kurac ali so bila storjena v prištevnem ali neprištevnem stanju) prevzet odgovornost. Ampak glede na stanje družbe tudi drugega ni za pričakovat, kajne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Tud jst mam težave doma in slabo finančno situacijo, itd pa to ne pomeni, da lahko na cesti delam karkoli in se potem na to izgovarjam kako so kao vsi proti meni in me nihče ne razume.

 

Sej tega nihče tu ne trdi... To so pač okoliščine, ki lahko prispevajo svoje. Glede ostalega se strinjam, če zajebeš prevzemi polno odgovornost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kompetenten, da bi podajal izjave, kaj je bilo.

 

Je pa logična domenva verjetno tudi ena prvih, ko so prišle ven takoj po nesreči.

Rečeno je bilo, da je najverjetneje bilo tako, da je ta voznik cisterne vozil za nekim drugim vozilom, preko katerega ni videl oz. ni bil pozoren, kaj se dogaja spredaj. Ko so prišli do stoječih romunov, se je prvo vozilo uspelo odmakniti na vozni pas in nadaljevati vožnjo, ta pa je v hipu, ko je videl stoječe avte pred sabo, hotel tudi samo obvoziti po voznem pasu, vendar se zaradi prometa ni mogel pravočasno odmakniti. Iz tega sklepanja je tudi logično, zakaj jih je zadel z desno stranjo kamiona, ne pa popolnoma čelno. Torej, ni bilo časa za zaviranje, ampak samo za obvoz, ki pa ga ni mogel izvesti.

Ampak poudarjam, to so domneve.

 

Poleg tega pa ko že omenjaš rasizem itd. .. Kaj pa si potem ti, da takoj na prvo žogo obsodiš voznike kamionov kar iz domačega fotelja??!?

 

Kaj pa bi moral sedaj, smilit se mi? Kaj pa če bi bila v avtomobilu razmesarjena tvoja družina, na to si pomislil?

 

Tvoja razlaga dogodka je precej za lase privlečena. Tudi če bi bilo tako (pogled bi mu lahko zakrival le drug tovornjak ali avtobus, od vse ostalih je višji) je bila njegova vožnja nevarna (premajhna varnostna razdalja). Posledice pa so vidne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav lahko ga je pred nesrečo prehitel drug tovornjak in zato ni imel varnostne razdalje.

Njegova hitrost 82 km/h kaže na to, da je bil počasen, saj skoraj vsi vozijo od 90- 93, kar jim pač blokada dopušča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tega nihče tu ne trdi... To so pač okoliščine, ki lahko prispevajo svoje. Glede ostalega se strinjam, če zajebeš prevzemi polno odgovornost.

No vsaj en ,ki je razumel bistvo mojega posta!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst mam težave doma in slabo finančno situacijo, itd pa to ne pomeni, da lahko na cesti delam karkoli in se potem na to izgovarjam kako so kao vsi proti meni in me nihče ne razume.

In se nato potem taki osebki izgovarjajo kako so vse to hoteli utopiti v alkoholu in na enem ovinku sneli, dva kolesarja, motorista,....

Prekleta sodišča in odvetniki, ki zapirajo za eno leto kurje tatove za pijance in druge nesposobneže na cestah, ki umorijo druge udeležence v prometu pa predlagajo 5 let zapora pa če se lepo obnaša pride vn v dveh. Že samo zapustitev kraja nesreče in pomoči udeležencem (pa če jim lahko pomagaš ali ne) bi morala bit kazen 5 let dela v Soči(pri gasilcih,...) pa bi videl, kako bi se stanje izboljšalo v dveh letih, ko bi se folk dejansko zavedel, da je treba za svoja dejanja (pa me prov boli kurac ali so bila storjena v prištevnem ali neprištevnem stanju) prevzet odgovornost. Ampak glede na stanje družbe tudi drugega ni za pričakovat, kajne?

Fant,zgrešil si bistvo,kje si ti v mojem postu videl opravičevanje storilca,čepa bereš selektivno in jemlješ stavke iz konteksta,maš pa problem,da ne razumeš!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa daj ti eno logično razlago, zakaj se je na pregledni cesti zabil v dva stoječa avtomobila. Ni važno, če se tam ne bi smela ustaviti, še manj je važno, če sta Romuna - kakšna rasistična izjava...

In ja, dovolj sem na cestah, da vidim sranje, ki ga počnejo vozniki med vožnjo in profesionalci niso nobena izjema.

mene pa zanima a se je dvem avtom hkrati pokvarl motor, da sta ustavila na voznem pasu, al je bil en italijan od njiju?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dami34 Kriva sta bila oba - on ne bi smel ustavit na voznem pasu, ti bi moral ... no, prav tako ustavit izza njega ali ga obvozit. :D Policija temu reče neprilagojena hitrost voznim razmeram, beri, danes bo sončno vreme z možnostjo stoječih telebanov na cesti.  :closedeyes:

 

Zelo pomaga primerna varnostna razdalja, predvidevanje, defenzivna vožnja ... vendar ko ti nasproti prileti cestni projektil vse to bolj malo pomeni. Sem že doživel na avtocesti, je mimo mene en pihnil, kot da ni nič. Če sva šla oba 130 km/h je to skupno 260 km/h razlike ... Preden dojameš, da model nima dolgih luči, ampak je dejansko na tvoji strani ograje je v slabi sekundi že mimo tebe, ti pa imaš črtico na gatah in pretehtuješ svoje življenjske odločitve.  Tudi tisti, ki prehitevajo v škarje niso prijetna izjema.  :BUA:

 

Kar se tiče pa voznika cisterne, je res dobro vprašanje (za)kaj je spregledal, če so stala 3 vozila na pasu, katere je oplazil. Verjetno mu je bil pogled na zmečkan avtomobil z mlado družino preveč in je pobegnil s prizorišča, kdo mu bi lahko zameril.  :unsure:

enako, sem imel srečo, da je folk pred mano, čudno in na silo zavija na desni pas...pa je tip priletel mim mene. Citroen AX...baje je švercal slonovino, čez kak km je povzročil prometno in umrl. Nihče ne pričakuje na AC nasprotivozečih, pa vseeno so...sem rabil kar 10 sekund da sem doumel, da tip kontra vozi.

In tudi v tem primeru sedaj pri Postojni, ob 10 uri je gneča vozila si zapirajo pogled pred seboj in če jih ne bi kamion zadel, jih bi pa kdo drug, kajti nihče ne pričakuje, da bo vozilo stalo na voznem pasu. Torej, kaj naredim, če mi crkne avto v takem primeru?

Ja grem na travo, če je možno. Pa verjetno kdo drug tut.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enako, sem imel srečo, da je folk pred mano, čudno in na silo zavija na desni pas...pa je tip priletel mim mene. Citroen AX...baje je švercal slonovino, čez kak km je povzročil prometno in umrl. Nihče ne pričakuje na AC nasprotivozečih, pa vseeno so...sem rabil akr 10 sekund da sem doumel, da tip kontra vozi.

In tudi v tem primeru sedaj pri Postojni, ob 10 uri je gneča vozila si zapirajo pogled pred seboj in če jih ne bi kamion zadel, jih bi pa kdo drug, kajti nihče ne pričakuje, da bo vozilo stalo na voznem pasu. Torej, kaj naredim, če mi crkne avto v takem primeru?

Ja grem na travo, če je možno. Pa verjetno kdo drug tut.

ne ti bi makedam najdu :-D
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ti bi makedam najdu :-D

prec za tabo :P

Dejstvo je, da nit jaz, pa niti ti ne bi stala na voznem pasu in gledala pod haubo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prec za tabo :P

Dejstvo je, da nit jaz, pa niti ti ne bi stala na voznem pasu in gledala pod haubo.

če maš taprau pleh,ne rabš nč pod habo iskat:-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš taprau pleh,ne rabš nč pod habo iskat:-D

Dobro, pa kaj maš ti prot Dacii Sandero? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden linčate šoferja kamiona, mogoče je pobegnil, mogoče si je sodil sam...kakorkol nič ne spreminja dejstva da je na AVTOCESTI (sploh pa na voznem pasu) prepovedano vsakršno ustavljanje ali vzvratna vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, pa kaj maš ti prot Dacii Sandero? :P

Čist nč :-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden linčate šoferja kamiona, mogoče je pobegnil, mogoče si je sodil sam...kakorkol nič ne spreminja dejstva da je na AVTOCESTI (sploh pa na voznem pasu) prepovedano vsakršno ustavljanje ali vzvratna vožnja.

 

Sploh se ne gre za linčanje bilo koga. Kaj je ta naredil, je naredil. Če bo sedaj sodil še sam sebi, bo svojo družino pahnil v še večjo žalost. To je strahopetnost.

 

Jaz želim, da bi bilo takih dogodkov v bodoče čim manj, najraje nič. In zato je prav, da se govori o tem.

 

Če voziš karkoli, še posebej pa kamion z nevarnim tovorom, moraš biti 100% pozoren na dogajanje okoli sebe. Tudi vsi ostali vozniki morajo predvidevati napake drugih, ne le motoristi. Motorist zaradi svoje napake običajno v smrt zapelje le sebe.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še malo pa bodo marsouce vpletli ... matr so kreteni .. eni pa res v vsakem kurjem očesu vidijo neko zaroto :angry:

 

in to me res žalosti :cry:

 

p.s.

s kurjim očesom nisem mislil na to hudo nesrečo ampak na splošno

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se s tem kvazi cajtngom obremenjujete? Itak ga noben ne bere in če ga nebi vi, ga tud drugi ne bi.
Pustite kretene brezobrazne in ahtejte na cesti!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!