Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

In kaj je tle narobe? Nč, razen ce mas BMWja za ritjo.attachicon.gif20150720_081756.jpg

Kaj je tle narobe :kva1:  Kot prvo voziš po prehitevalnem pasu (prehitevalni pas je za prehitevanje,mogoče se nekaterim zdi to zapletena poved....) na svoji desni imaš prost vozni pas in v tem primeru nimaš kaj delat na prehitevalnem voznem pasu !!!! Tako sem dobil kazen v nedeljo zjutraj na Ljubljanski obvoznici,nikjer nobenega prometa,še avta ne pa me je provida spekla ker sem vozil po prehitevalnem in poudarjam nobenega oviral !!! Pa tudi imam poklicno deformacijo in sem več na ogledalih kot na prvi šipi in se v trenutku umaknem na vozni pas v takšnem primeru!

 

Skratka takih ,ki se sprašujejo kaj je tle narobe bi sam poslal delat še enkrat vozniški izpit  in če hočjo na ljudem prijazen način nafilat blagajno naj lovijo take prekrškarje .

 

In tudi če bi šel BMW za tabo 200kmh bi se mu moral umakniti na vozni pas ne pa vozit po omejitvah na prehitevalnem in misliti da si nedotakljiv ..........in kdo ma probleme potemtakšnem z egotom,BMW za tabo ki se mu ne umakneš ali ti ki si v prekršku pa to sploh ne veš :hmm: pa ne se mi zdej obešat da je šel (karikiram) bmw 200kmh .....to je bilo rečeno da si lažje predstavljamo situacijo  ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s kritikami, ker na slikah ni vidno, da so redko posejani in pocasni avtomobili tudi na voznem pasu. Video posnetek bi situacijo cisto drugace prikazal.

Z umikom na vozni pas bi se tako v koloni le pomikal nazaj in tudi voznja bi bila stresna z vijuganjem in vrivanjem nazaj. Malo vecja varnostna pa zaradi slikanja.

Se ena med obema slikama.post-34709-0-70614000-1437420189_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s kritikami, ker na slikah ni vidno, da so redko posejani in pocasni avtomobili tudi na voznem pasu. Video posnetek bi situacijo cisto drugace prikazal.

Z umikom na vozni pas bi se tako v koloni le pomikal nazaj in tudi voznja bi bila stresna z vijuganjem in vrivanjem nazaj. Malo vecja varnostna pa zaradi slikanja.

Se ena med obema slikama.attachicon.gif20150720_081910.jpg

Se pravi maš problem................ne znaš se vključevat na vozni pas in obratno oziroma so ti ti manevri prezahtevni ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prehitet ne, lahko pa voziš po svojem pasu normalno. Sej tut polcaji niso neumni (popravljam, vsake toliko se tut med njimi dobi idiot), čeravno ne slalomiraš med avti, ti nihče ne bo težil.

 

Pol je neumnih. Pardon, pol ni neumnih, hahaha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi maš problem................ne znaš se vključevat na vozni pas in obratno oziroma so ti ti manevri prezahtevni ......

Mogoce se mi pa enostavno ne ljubi, da bi edini v koloni skakal ven in not. Mal preveč km delam na dan da bi se se s tem ukvarjal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce se mi pa enostavno ne ljubi, da bi edini v koloni skakal ven in not. Mal preveč km delam na dan da bi se se s tem ukvarjal

In tako misli vsak ki tako vozi po prehitevalnem ,zato smo tu kjer smo!!! Pa da ne izpadem svetnik ,tudi sam naredim prekrške a nikoli,res nikoli ne oviram prometa na AC pa vozim tovornjak !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je prehitevanje, kaj je vožnja mimo, kaj je vožnja po svojem pasu.......

 

Malo branja pred spanjem. Si mleko že spil ?

 

3. člen

(pomen izrazov)

(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:

...

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

...

53.  »vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

...

 

2. člen

(pomen izrazov)

(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:

...

59.  prometni pas je označen ali neoznačen vzdolžni del smernega vozišča, ki je dovolj širok za neovirano vožnjo dvoslednih vozil v eni vrsti;

...

 

30. člen

(avtocesta in hitra cesta)

...

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

...

 

38. člen

(vožnja z vozilom po smernem vozišču z dvema ali več označenimi pasovi)

(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.

...

(2) Na smernem vozišču iz prejšnjega odstavka mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima smerno vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.

...

 

51. člen

(varno prehitevanje)

...

(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas.

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt za nekatere je to jedrska fizika ..............a znaš napisano narisat :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem, sm samo napisal da so zakoni boga mati in interpretacija le teh prepuščena organu.

lej primer, ki ga večkrat vidim:

relacija LJ-Vrhnika, delo na cesti, omejitev 80, kamioni jo šibajo 85 po desnem, tujec se na prehitevalnem ustraši in zavre, ter nekaj časa cijazimo po prehitevalnem 60-70. Valda gre desni pas hitreje....a morajo zavreti? Ne, ker ne prehitevajo....ampak kak butl bi si lahko zmislil tudi da prehitevajo. In moder odgovor organa bo kot vedno:

zahtevaj sodno varstvo in dokazuj svoj prav 

 

ubistvu bi se mogl vštric vozit... smo že v prejšni temi ugotovili... ampak se strinjam s tabo, totalna neumnost in bedarija...

 

Pravzaprav vama bom računal.  :kva1:

 

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je tle narobe? Nč, razen ce mas BMWja za ritjo.attachicon.gif20150720_081756.jpg

 

Glede na samo sliko in na nič drugega samo to, kar piše spodaj. Sem napisal tako, ker je slika verjetno vzeta iz konteksta. Karkoli že to pomeni. 

 

30. člen

(avtocesta in hitra cesta)

...

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

...

(17) Z globo 150 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali pešec, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, sedmega ali petnajstega odstavka tega člena.

...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa o podobni situaciji sem pisal dve strani nazaj... Z tem da sem jaz vozil po prehitevalnem .... Če bi vozil po desni 120... Bi jih pa prehitel... Niso me pa v avtošoli učili da če jaz vozim po desnem pasu 110... Pa da se prehitevalna kolona nenadoma pelje 100... Da bi jaz moral hitrost zmanjšat da nebi bil v "prekršku" ker tu po mojem mnenju ne gre za prehitevanje ker ne menjaš pasu da bi pridobil prednost .....

Ali je tu v prekršku prvi v prehitevalni koloni ko ovira promet in se ne umakne iz prehitevalnega pasu?

Ali tisti ki vozi po desni pod omejitvijo hitrosti in pelje lepo mimo vozil na levi brez da bi pred tem spreminjal vozni pas?

Borrut hvala za odgovor ;)

 

Tako, kot razumem vprašanje, tudi podajam odgovor. 

 

15.  »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

...

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

 

(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

 

(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.

(2) Na smernem vozišču iz prejšnjega odstavka mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima smerno vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.

 

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

 

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

 

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

 

Za bolj natančen odgovor bom potreboval bolj natančno vprašanje. Bom odgovoril. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt za nekatere je to jedrska fizika ..............a znaš napisano narisat :kva1:

 

Znam. Samo je potem cena višja. Pa ne vem, če si lahko ti študentje privoščijo takšen luksuz.  :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala... Kot vidim, jaz dami in kmet lahko vozimo po desni mimo pa ne "prehiteevamo" , če pa vozim jaz sam, pa prehitevam?

Mz, ti pa ne vozi sam po desni :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala Borut, si mi odgovoril s tistim 33. členom na moje vprašanje še od marca se mi zdi :) čeprav mislim, da si mi takrat želel okol rit v varžet povedat, da se moram vštric vozit, hehe :) zdaj vem, desni pas in puni gas, pa ko jaći taj tlaći :P

Imaš v dobrem pivo, colo, .... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ve niti kje je Piran,ti mu pa neka prometno tehnična vprašanja zastavljaš  :grrr

Mogoče ta Piran res ne vem kje je... datume si pa dobro zapomnim :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pravim da ga mam.

Aj zej dobr?

Pa ta stevec kaze enako kot gps!

attachicon.gif20150720_081943.jpg

 

Sicer so ti že napisali, pa bom ponovil - morda se te bo le prijelo - narobe je to, da ob prostem voznem pasu voziš na prehitevalnem... :slap:

 

Tako sem dobil kazen v nedeljo zjutraj na Ljubljanski obvoznici,nikjer nobenega prometa,še avta ne pa me je provida spekla ker sem vozil po prehitevalnem in poudarjam nobenega oviral !!! Pa tudi imam poklicno deformacijo in sem več na ogledalih kot na prvi šipi in se v trenutku umaknem na vozni pas v takšnem primeru!

Kako pa te je lahko potem provida spekla? :hmm:

 

Enkrat se pejt v nemcijo tkole vozit.

Počutil bi se 'kot doma'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so ti že napisali, pa bom ponovil - morda se te bo le prijelo - narobe je to, da ob prostem voznem pasu voziš na prehitevalnem... :slap:

 

Kako pa te je lahko potem provida spekla? :hmm:

 

Počutil bi se 'kot doma'...

Bila je toliko za mano da se še sploh ni dalo razločit za kakšno vozilo gre in tako je tudi držala distanco ,dokler niso imeli posnetka po protokolu,potem so me dohiteli in sem se umaknil kot vsakič ko me hitrejše vozilo dohiti na prehitevalnem pasu ......še kaj mogoče  ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je tle narobe? Nč, razen ce mas BMWja za ritjo.attachicon.gif20150720_081756.jpg

 

 

Jst se pa čedalje bolj sprašujem a ste res vsi ljudje prodal razum zato da ste dobil izpit za (pa rečmo na splošno) motorno vozilo???

 

Men je tuki neki hudo, ampak res hudo narobe. Upam da vsaj moj IQ nikol ne pade pod tole mejo. Pa kaj zavraga si mislu, ma resno, ko si šel pri hitrosti 130km/h slikat? verjetn eden takih ki med vožnjo tud sms-e tipka?

 

In žalostno da tega niti policaj ne omeni. Isti ljudje ko pizdite o babah ki klepetajo po mobitelu med vožnjo, ampak enmu decu (fantu, moškemu, sami izberte) je pa oproščen k je šel kr tko mal armaturko slikat. da pokaže kako se on fura, pa ob keri uri in na kerih obratih.

 

jao  :wallbash:  :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se pa čedalje bolj sprašujem a ste res vsi ljudje prodal razum zato da ste dobil izpit za (pa rečmo na splošno) motorno vozilo???

 

Men je tuki neki hudo, ampak res hudo narobe. Upam da vsaj moj IQ nikol ne pade pod tole mejo. Pa kaj zavraga si mislu, ma resno, ko si šel pri hitrosti 130km/h slikat? verjetn eden takih ki med vožnjo tud sms-e tipka?

 

In žalostno da tega niti policaj ne omeni. Isti ljudje ko pizdite o babah ki klepetajo po mobitelu med vožnjo, ampak enmu decu (fantu, moškemu, sami izberte) je pa oproščen k je šel kr tko mal armaturko slikat. da pokaže kako se on fura, pa ob keri uri in na kerih obratih.

 

jao  :wallbash:  :wallbash:

Take so mi ušeč dej cifro da te povabim na drink :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!