Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ena iz moje lastne izkušnje. Po policijskem zapisniku sem pri padcu imel 10-15 metrov poti drsenja, kjer sem se ustavil na svoji bankini, na notranji strani. Ker ni bilo najdenega drugega udeleženca prometne nezgode (ne vem, če je sploh bil), me je dan po tistem, ko sem se zbudil iz 3-tedenske kome obiskal policist, kateremu nisem imel povedati nič, saj se nisem spomnil nič od tistega dnem, ko sem imel nezgodo. Dobil sem kazen 300€ za neprilagojeno hitrost in 3 kazenske točke. Bilo pa je to pred več kot dvema letoma in sem še vedno na bolniški ter čakam na invalidsko upokojitev. Ampak, očitno sem divjak, ki je izven naselja vozil z nadzvočno hitrostjo in imel 10-15 m drsne poti, dokler se nisem na bankini ustavil sam od sebe (zadel nisem v nič, kar bi me ustavilo).

Narobe si se izrazil. Ni prišel k tebi policist le navadni inkasant. :/ Zanimivo včasih je bilo treba dokazat krivico zdaj pa kar dobiš plačilni nalog in vozi miško. Sumim da je vsaj 40% izdanih plačilnih nalogov za neprilagojeno hitrost ali neobvladovanje vozila (ali kako je že ta cvetka) čisto po krivici izdanih. Čistop enostavno dibiš ta paket ker si povozil oljni madež in bunkneš (drugače vožnja po predpisih olje pa za napreglednim ovinkom). Bljak...

Želim ti spodobno upokojitev in čimmanj sitnosti z vsem kar ti je "omogočilo" predčasno upokojitev.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je zadnje čase v navadi neprilagojena hitrost ker po njihovo moreš videt vse neumnosti na cesti, da bi vzdrževalci za kej poskrbeli da bi bla kakšna neumnost manj ali policaji izločili neumne voznike avtomobilov in podobno pa  ni šans....  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smes sam pogledat levo desno, a je slucajno kdo tam....vzet si mors cajt, pa ocent kako hitro se priblizuje. Folk tega ne dela,pa je drek. Men je prejsn tedn nekje pri Makarski en bedak iz nasprotnega pasu zavil pred nosom cez polno crto....sam skripal je pa motor je crknu, ker reflexno zmer zadnjo bremzo bolj zategnem kot sprednjo. :)  Pri 100 na uro....ponavad ne cviknem, ampak tokrat mi je pa kr zabil srce....da sm klel k taglavn. :lol1:

 

Ane kuko je faj, k dozivis kej tacga:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3DtL2v64MB8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% italjan (99% Tržačan). Oni nekako ne morej brez da vozijo sredi ceste brez razloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud brez luči  :P

komot teb k si mlad pa sokolovo oko...  :P

teoretično je najbolj varna hitrost približevanja križišču  na katerem se vključuje vozilo iz neprednostne na prednostno cesto tista, ki je vsaj enaka ali nižla od oddaljenosti med vozili ... 

vse ostalo je stvar osebne presoje tistega , ki vozi po prednostni cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komot teb k si mlad pa sokolovo oko...  :P

 

bolje sokolovo kot kurje :jezik:

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena iz moje lastne izkušnje. Po policijskem zapisniku sem pri padcu imel 10-15 metrov poti drsenja, kjer sem se ustavil na svoji bankini, na notranji strani. Ker ni bilo najdenega drugega udeleženca prometne nezgode (ne vem, če je sploh bil), me je dan po tistem, ko sem se zbudil iz 3-tedenske kome obiskal policist, kateremu nisem imel povedati nič, saj se nisem spomnil nič od tistega dnem, ko sem imel nezgodo. Dobil sem kazen 300€ za neprilagojeno hitrost in 3 kazenske točke. Bilo pa je to pred več kot dvema letoma in sem še vedno na bolniški ter čakam na invalidsko upokojitev. Ampak, očitno sem divjak, ki je izven naselja vozil z nadzvočno hitrostjo in imel 10-15 m drsne poti, dokler se nisem na bankini ustavil sam od sebe (zadel nisem v nič, kar bi me ustavilo).

 

Če ti niso oni povedali, ti bom pa jaz napisal. 

 

Neprilagojena hitrost se ne meri v km/h. Hitrost vozila se resnično meri v km/h. Ti je kdo očital, da si prekoračil največjo dovoljeno hitrost ? Pravzaprav pa je ta tvoj opis oziroma povzemanje policijskega zapisnika, saj se še vedno ničesar ne spomniš, zelo pomanjkljiv in luknjast. Pač si napisal samo tisto, kar ti v tem trenutku paše. Zato tudi ne moremo komentirati ukrepa policije, ker nam nisi posredoval nobenega koristnega podatka. 

 

Nekako si namignil, da je policijska logika odpovedala in, da nisi mogel voziti z nadzvočno hitrostjo, saj si se sam od sebe ustavil po največ 15 metrih drsenja. Res je, hitrost je mogla biti nizka, da si se tako hitro ustavil. Me pa zanima, zakaj si že več kot dve leti na bolniški in čakaš na invalidsko upokojitev, če si se pa prevrnil pri zelo nizki hitrosti in nikamor trčil, temveč samo drsel do ustavitve na bankini.

 

Boš moral napisati kakšen podatek več, da bomo lahko še ostali pljuvali po sistemu. Do takrat pa si lahko mislim, da si zelo nerodno padel. Pa še vprašanje; zakaj si padel ? Nisi več obvladoval motorja pri nizki hitrosti ? Še dobro, da si vozil počasi, ker, kot sam veš, hitrost ubija. Tako smo vsaj zvedeli tvojo zgodbo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe si se izrazil. Ni prišel k tebi policist le navadni inkasant. :/ Zanimivo včasih je bilo treba dokazat krivico zdaj pa kar dobiš plačilni nalog in vozi miško. Sumim da je vsaj 40% izdanih plačilnih nalogov za neprilagojeno hitrost ali neobvladovanje vozila (ali kako je že ta cvetka) čisto po krivici izdanih. Čistop enostavno dibiš ta paket ker si povozil oljni madež in bunkneš (drugače vožnja po predpisih olje pa za napreglednim ovinkom). Bljak...

Želim ti spodobno upokojitev in čimmanj sitnosti z vsem kar ti je "omogočilo" predčasno upokojitev.

 

Sistem je naravnan na "nagrajevanje" in na nič drugega. 

 

Kdo je prišel vemo vsi, ker ima samo nekdo pooblastilo opravljati takšne zadeve. Kar se tiče dokazovanja krivde, pa mi ne bomo nič ugotovili, ker nas ni bilo na kraju prometne nesreče. V kolikor se je voznik sam prevrnil, potem je že moral imeti razlog za to. In ta razlog se javno skriva v tistem členu, katerega ne marate. Ampak, ne poznamo nobene podrobnosti, da bi lahko sedaj nekaj komentirali. 

 

Neprilagojena hitrost je pa resnično "preveč" priljubljen vzrok za prometno nesrečo, katerega uporabo vsiljuje vodstvo. Verjetno je nekje v ozadju nekakšna korist, saj je ta vzrok podlaga za akcije z merilniki hitrosti. Torej se tako polni blagajna in nabavlja merilnike hitrosti. Meni je to vsekakor sumljivo, saj se marsikatera prometna nesreča zgodi zaradi neznanja voznika. Ampak v tistem členu se omenja tudi voznikove sposobnosti. Torej mora voznik hitrost vožnje prilagoditi tudi svojim sposobnostim. Če ne, pa naj bo raje doma. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hipotetičen primer: Voziiš izven naselja naletiš na nepregleden ovinek zmanjšaš hitrost na 60km/h preventivno in naletiš na neko spolzko reč kaeteri se zaradi velikosti ne uspeš ogniti in zdrsneš še preden ugotoviš kaj se je zgodilo. Nato uleti policijska patrulja iz spleta okoliščin in ti izda plačilni nalog za eno zgoraj omenjenih cvetk in gre.

 

wow... :slap:

Takrat jim zaželiš po tipično slovensko da mu (jim) krava crkne pa še kaj...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp .. če bi prilagodil, bi jo lahko obvozil ;)

 

res je vse skupaj malo skregano z logiko, ampak tko je .. predvidevat je treba, da je za ovinko šlepar, traktor, Romun, ki mu je odpadlo kolo ... itd itd ...

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hipotetičen primer: Voziiš izven naselja naletiš na nepregleden ovinek zmanjšaš hitrost na 60km/h preventivno in naletiš na neko spolzko reč kaeteri se zaradi velikosti ne uspeš ogniti in zdrsneš še preden ugotoviš kaj se je zgodilo. Nato uleti policijska patrulja iz spleta okoliščin in ti izda plačilni nalog za eno zgoraj omenjenih cvetk in gre.

 

wow... :slap:

Takrat jim zaželiš po tipično slovensko da mu (jim) krava crkne pa še kaj...

Če te karkoli sredi ali za ovinkom preseneti, raje hodi peš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi izsledki policijske preiskave kažejo, da je nesrečo povzročil voznik avtomobila, smo izvedeli.

 

 Nakoncu bo kriva neprilagojena hitrost motorista. :BUA: 

 

Možno, da ja, možno, da ne. Jokcanje, da so za vse krivi drugi ne pomaga v nobenem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da ja, možno, da ne. Jokcanje, da so za vse krivi drugi ne pomaga v nobenem primeru.

 

Ne pomaga ma bi bil čas da policaji in javnost ter sploh vsi udeleženci v prometu spregledajo.

 

Res je motorist ki divja od križišča do križišča z 100 km/h+ bo prej ko slej nastradal, ker nekateri ne razumejo da se pripelje človek z avtom na križišče lahko 2-3x pogleda levo desno mogoče 300 metrov daleč vidi neko piko ki prihaja in spelje saj misli da je še daleč, ta pika je motorist ki ima neko hitrost računaj da pri 130km/h motorist naredi 36m na sekundo ! in seveda takšne motoriste se spregleda. Tu nimaš kej pomagat tu mora vsak sam pazit nase oziroma gledat promet še za ostale.

 

 

Ko pa avtomobilisti zavijajo brez smernikov in podobnih stvari motorist lahko prehiteva z 60 km/h na omejitev 90km/h avtomobilist ga vidi vendar ne da smernika in ga podre to je lahko že usodno takrat pa nikakor ne morejo napisat oziroma nebi smeli napisat vzroka neprilagojena hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neprilagojena hitrost je ponavadi zaključek, kadar se motorist sam raztrešči. Pri raznih odvzemih prednosti ipd. pa je vedno vprašanje ali je motorist vozil v legalnih okvirjih ali pa tako hitro, da ga ni bilo možno opaziti.

 

Glede zgoraj omenjene nesreče podatki v sredstvih javnega obveščanja ne dajo jasne slike. Možno je tudi, da je avtomobilist veselo sekal ovinek in pokosil motorista ali pa da je sekal ovinek in pokosil nizkoleteči izstrelek, pri čemer bi bila krivda deljena itn. itn.

 

Brez veze je domnevati in še manj jokcati, je pa zato pametno voziti (še posebej po takšnih cestah) s precej rezerve in pričakovati vse najhujše od drugih udeležencev v prometu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat preberite članek, katerega povezavo je dal solorider. Nekako povsem jasno piše, čigava je krivda in, kako se je prometna nesreča zgodila.

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat preberite članek, katerega povezavo je dal solorider. Nekako povsem jasno piše, čigava je krivda in, kako se je prometna nesreča zgodila.

 

Nekako povsem jasno tudi piše, da so članek naknadno osvežili in dopolnili s podatki, katere tisti, ki smo debatirali pred tabo, nismo brali.

 

Še vedno pa to ne spremeni dejstva, da jokcanje ne pomaga. Pomaga predvidevanje in defenzivna (ne nujno počasna) vožnja. Včasih sicer tudi to ne pomaga a tisto kar lahko naredimo sami, je zmanjšati možnost nesreče na minimum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na drugo sliko iz zgornjega linka ni nuno, da je voznik že prehiteval in da je do nesreče prišlo zaradi prehitevanja v "škarje".

Možno, da se je voznik pomaknil na levo (da bi videl, če je cesta prosta) in pri tem tudi čez sredinsko črto.

Če je nasproti vozeči motorist takrat v zanj levi ovinek zapeljal iz sredine svojega voznega pasu, je bilo trčenje neizbežno...

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe nič ne gane? More bit vsaj speča panda izza ovinka da trzneš?

Redno naletavam nad pokrove feltn po cesti ki če nsii na nož se jim lepo izgoneš. Če bi bil pa pokrov velik 2m (razlito olje je komot lahko čez celo cestišče) bi se ji?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na drugo sliko iz zgornjega linka ni nuno, da je voznik že prehiteval in da je do nesreče prišlo zaradi prehitevanja v "škarje".

Možno, da se je voznik pomaknil na levo (da bi videl, če je cesta prosta) in pri tem tudi čez sredinsko črto.

Če je nasproti vozeči motorist takrat v zanj levi ovinek zapeljal iz sredine svojega voznega pasu, je bilo trčenje neizbežno...

Lp Andrej

 

Na tem konkretnem odseku je cesta res ozka... ni treba daleč čez črto, da nasproti vozečemu zmanjka prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da ja, možno, da ne. Jokcanje, da so za vse krivi drugi ne pomaga v nobenem primeru.

100% da ja. 21 letnik je prehiteval z avtomobilom kolono in snel motorista.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot malo opazujem, ko se vozim počasi, je še dobro, da je malo nesreč proti temu, kar vidim .... vsi hočejo na vsako silo prehiteti, ne glede na kraj, kjer dohitijo koga ... ni važno ali je to v ovinku, križišču, nepreglednem odseku, polna črta ... nism angelček, ampak to kar pogosto vidim, me kr stisne ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!