Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

:eek:  a vsaka uprava ma zaposlenga samo za stike z mediji ,al ta človk opravlja tud druga dela?

 

Pol šihta osvaja novinarke, pol šihta pa bere cvetke na raznih forumih (predvsem na motosvetu). Maus bi rekel - Vpisan si!

 

Če ma cajt še kofe kuha, pa krofe tala. :grim

 

Vsaka uprava ima takšno osebo. Kaj in kakšno delo je to, bodo morale te osebe same povedati. Verjetno ni nekaj stresnega, razen, kadar je potrebno pred javnostjo zagovarjati neke sumljive zadeve iz svoje hiše. Ta hiša ni policijska postaja, ampak policijska uprava (fikusi po pisarnah). 

V vednost; na PU Koper je ta oseba ženskega spola in se je verjetno hudo nagarala, da ima skoraj dvakrat tolikšen plačni razred kot jaz. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nesreča na AC... Že šesta ali sedma ta teden, na katero sem naletel. Se lepo razvrstimo. Še brane Legan bi bil ponosen na nas.... Potem je šlo pa samo še navzdol. Kmalu je na praznem mestu ratala tretja kolona. In po hudi zmedi, da so gasilci prišli mimo še četrta kolona. Ko je mimo šla avtovleka so pa avti stali že vsepovprek. Sledilo je enourno čakanje. Pa je šel folk na sprehod gledat nesrečo, ki je bila 2km stran. Sprehajalo se je pse, eni so se ob pivu zabavali na ograji, nekateri so nastežaj odprli vrata in v bližnjem grmovju iskali senco... Potem smo spelal. Prerivanje kot na štartu formule 1. Ko dosežemo megalomanskih 20 km/h sledi  vožnja mimo sprehajalcev, medtem ko so njihovi avti samevali in ovirali promet. Da bi bila idila popolna, me je najedal nek živčen voznik. Njegova vožnja 20cm od mojega zadnjega odbijača, hupanje, blendanje in drugi svetlobni signali nekako niso bili uslišani, ker takšna kolona zahteva svoj čas, da normalno steče.

 

Vse te nesreče ta teden pa razen zvitega pleha hvala bogu nič bolj resnega. Edini, ki danes ni gnil v koloni, je bil povzročitelj nesreče, ker je potem ko je avto obrnil na bok enostavno pobegnil.

 

Črka na papirju je samo mrtva črka, če jo ne uporabimo v živo. Po domače; zakoni so napisani zato, da se omeji neskončna človeška neumnost. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zapišemo tudi takole.

V zakonih je zapisana brezmejna človeška neumnost!

 

Na teh straneh se ukvarjamo z motoriranjem in s prometom, zato predlagam, da se držimo tega. Torej, napiši, nariši, prilepi ali kako drugače ovekoveči svojo trditev. Mislim, da vsi čakamo, katere člene prometne zakonodaje boš privlekel na dan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka uprava ima takšno osebo. Kaj in kakšno delo je to, bodo morale te osebe same povedati. Verjetno ni nekaj stresnega, razen, kadar je potrebno pred javnostjo zagovarjati neke sumljive zadeve iz svoje hiše. Ta hiša ni policijska postaja, ampak policijska uprava (fikusi po pisarnah). 

V vednost; na PU Koper je ta oseba ženskega spola in se je verjetno hudo nagarala, da ima skoraj dvakrat tolikšen plačni razred kot jaz. 

 

Bo treba prevert če ma žule na hrbtu :glare: ?!?

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtomobilist 60letnik izsilil prednost !

 

Ja, pripeljal je s stranske ceste tako, da je tehnično izsilil prednost. Sedaj je vprašanje, kako hitro je peljal motorist. Če je bilo daleč prehitro, potem ne gre za izsiljevanje prednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pripeljal je s stranske ceste tako, da je tehnično izsilil prednost. Sedaj je vprašanje, kako hitro je peljal motorist. Če je bilo daleč prehitro, potem ne gre za izsiljevanje prednosti.

"fizično", človek božji, ubou je človeka, pa tud če je bil motorist brez izpita, vinjen in ne vem še kaj, IZSILIL mu je prednost, kaj ti tu ni jasno, da izsiliš in da se ti nekdo pripelje v bok, mora biti zelo blizu, drugače bi ti se zaletel v zadek in bi bila premala varnostna razdalja, a razumeš?????????????????

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"fizično", človek božji, ubou je človeka, pa tud če je bil motorist brez izpita, vinjen in ne vem še kaj, IZSILIL mu je prednost, kaj ti tu ni jasno, da izsiliš in da se ti nekdo pripelje v bok, mora biti zelo blizu, drugače bi ti se zaletel v zadek in bi bila premala varnostna razdalja, a razumeš?????????????????

 

[?????]  <- na, si pozabil še par vprašajev v škatli

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Dokler ni podatka o hitrosti motorista ne vemo ali je 60 letnik za odpis ali je motorist hotel pokasirati Darwinovo nagrado. Vse ostalo je bv.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist je padel že kakšnih 50 do 100 metrov prej, drsel po cesti in priletel v avto. Padel je na mostu, verjetno je panični zavrl, ko je videl avto in padel. Je pa tisti del ceste dokaj nepregleden, tako da jaz voznika avtomobila ne bi kar tako krivil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je res bil motorist brez luči?

sm že vidu heroje ob polni luni vozit s pozicijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že vidu heroje ob polni luni vozit s pozicijo ...

Tud brez luči  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist je padel že kakšnih 50 do 100 metrov prej, drsel po cesti in priletel v avto. Padel je na mostu, verjetno je panični zavrl, ko je videl avto in padel. Je pa tisti del ceste dokaj nepregleden, tako da jaz voznika avtomobila ne bi kar tako krivil.

Če je padel 50 do 100 metrov prej in je še vedno imel dovolj momenta da je trčil v vozilo in pri tem utrpel usodne poškodbe bo kar orenk smrdela njegova vožnja. Pri mojem padcu okrog 80km/h in to še po mokrem je motor drsel morda 50m (verjetno manj) jaz pa vsaj pol manj. Če sklepam po lastnih izkušnjah pridem do konkretnega suma, da je tip imel orenk težko roko. Trdil pa ne bom nič ker ne poznam okoliščin.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je oseba, ki je brez izpita za motor in vozi tega neregistriranega sploh lahko označena za motorista?! :hmm: 
Zame je to ene sorte kriminalca, onega ilegalnega. :BUA:

Če se postavim v vlogo avtomobilista skoro mojih let, torej 61 letnega (ne 60!), bi bil tudi zelo v dilemi ali ustaviti, se premakniti naprej ali kaj narediti, če ti po tleh proti tebi premetava eno zeleno razbitino in ilegalca. Pa ne da bi komu to privoščil, a očitno gre v primeru, da drži podatek o 100m drsenja tu za "Darwinista", ki je na najbolj primeren način osvojil lovoriko. O:-)

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je oseba, ki je brez izpita za motor in vozi tega neregistriranega sploh lahko označena za motorista?! :hmm: 

Zame je to ene sorte kriminalca, onega ilegalnega. :BUA:

Če se postavim v vlogo avtomobilista skoro mojih let, torej 61 letnega (ne 60!), bi bil tudi zelo v dilemi ali ustaviti, se premakniti naprej ali kaj narediti, če ti po tleh proti tebi premetava eno zeleno razbitino in ilegalca. Pa ne da bi komu to privoščil, a očitno gre v primeru, da drži podatek o 100m drsenja tu za "Darwinista", ki je na najbolj primeren način osvojil lovoriko. O:-)

...dobr si ti da pri 60-ih prepoznaš v tistem momentu al je ilegalc al ni,  da nisi ti Chuck Norris, on je tm nekje tvojih let.

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dobr si ti da pri 60-ih prepoznaš v tistem momentu al je ilegalc al ni,  da nisi ti Chuck Norris, on je tm nekje tvojih let.

60 letni so itak sami divjaki. Koliko je že oni prejšnji teden pičil po cesti na Gorenjskem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kriza srednjih let... kdo ve kaj si bom jaz "umislil"... včasih je bilo to okrog abrahama zdaj so že podaljški... (vidim tudi pri žlahti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dobr si ti da pri 60-ih prepoznaš v tistem momentu al je ilegalc al ni,  da nisi ti Chuck Norris, on je tm nekje tvojih let.

Če nekdo toliko pritišči, da se še toliko časa drajsa po tleh, je v ilegali vsaj njegov mozak!

To, da je bil ilegalc, 20 let po tistem, ko bi lahko imel izpit za motor in da je brez njega šel vozit tako tipičnega cestaka (WanaBeČefurBiker) in to neregistriranega, pa pove ostalo.

Sam enim bumbarjem je na tem svetu kriv vsak drug, samo OvčjerejskiBrotherInBike ne.

Kriza srednjih let je okrog 40. Pri 60 pa je že ponovitev otroštva :).

Se pridem podojit.  :whistle:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dobr si ti da pri 60-ih prepoznaš v tistem momentu al je ilegalc al ni,  da nisi ti Chuck Norris, on je tm nekje tvojih let.

Chuck Norris je že dve leti mrtev, le da mu smrt ne upa tega povedati.

Sicer pa je to nakladanje o letih in starcih precej mimo. Dejstvo je, da se življenska doba povečuje, da se delovna doba povečuje in da so ljudje najvplivnejši ravno okoli 60 let (mladi odraščajo šele pri tridesetih (včasih so pri dvajsetih že bili uspešni poslovneži ali v vojni celo poveljniki - Aleksander veliki, npr.), športniki so aktivni do 40., predsedniki so včasih z 80., Roger Moore je pri 58. posnel zadnjega Bonda), torej 60 let ni nikakršna starost za slepe in slabovidne z refleksi mrtvega konja.

Kar se pa tiče odvzema prednosti, pa še vedno trdim, da vsak voznik sme pričakovati, da bodo drugi vozili vsaj približno po predpisih. Torej, če vidi dovolj oddaljen objekt, sme računati, da bo uspel pred njim zaviti na levo ali speljati pred njim. Velikokrat gre za odvzem prednosti, mnogokrat za nepozornost, vendar motoristi pogosti kar označimo voznika v avtu za betežnega starca, ki namerno pobija motoriste (kot avtomobilisti vedno trdijo, da smo motoristi samomorilski divjaki).

Tako, da malce razuma in strpnosti ne bi škodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smes sam pogledat levo desno, a je slucajno kdo tam....vzet si mors cajt, pa ocent kako hitro se priblizuje. Folk tega ne dela,pa je drek. Men je prejsn tedn nekje pri Makarski en bedak iz nasprotnega pasu zavil pred nosom cez polno crto....sam skripal je pa motor je crknu, ker reflexno zmer zadnjo bremzo bolj zategnem kot sprednjo. :)  Pri 100 na uro....ponavad ne cviknem, ampak tokrat mi je pa kr zabil srce....da sm klel k taglavn. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smes sam pogledat levo desno, a je slucajno kdo tam....vzet si mors cajt, pa ocent kako hitro se priblizuje. Folk tega ne dela,pa je drek. Men je prejsn tedn nekje pri Makarski en bedak iz nasprotnega pasu zavil pred nosom cez polno crto....sam skripal je pa motor je crknu, ker reflexno zmer zadnjo bremzo bolj zategnem kot sprednjo. :)  Pri 100 na uro....ponavad ne cviknem, ampak tokrat mi je pa kr zabil srce....da sm klel k taglavn. :lol1:

divjak... :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je padel 50 do 100 metrov prej in je še vedno imel dovolj momenta da je trčil v vozilo in pri tem utrpel usodne poškodbe bo kar orenk smrdela njegova vožnja. Pri mojem padcu okrog 80km/h in to še po mokrem je motor drsel morda 50m (verjetno manj) jaz pa vsaj pol manj. Če sklepam po lastnih izkušnjah pridem do konkretnega suma, da je tip imel orenk težko roko. Trdil pa ne bom nič ker ne poznam okoliščin.

Ena iz moje lastne izkušnje. Po policijskem zapisniku sem pri padcu imel 10-15 metrov poti drsenja, kjer sem se ustavil na svoji bankini, na notranji strani. Ker ni bilo najdenega drugega udeleženca prometne nezgode (ne vem, če je sploh bil), me je dan po tistem, ko sem se zbudil iz 3-tedenske kome obiskal policist, kateremu nisem imel povedati nič, saj se nisem spomnil nič od tistega dnem, ko sem imel nezgodo. Dobil sem kazen 300€ za neprilagojeno hitrost in 3 kazenske točke. Bilo pa je to pred več kot dvema letoma in sem še vedno na bolniški ter čakam na invalidsko upokojitev. Ampak, očitno sem divjak, ki je izven naselja vozil z nadzvočno hitrostjo in imel 10-15 m drsne poti, dokler se nisem na bankini ustavil sam od sebe (zadel nisem v nič, kar bi me ustavilo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!