Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

vožnja po SLO za mene zgolj pod nujno, dobr da sm blizu meje :grim , zaenkrat je tak, upam na boljši jutri :smoke:

samo kateri jutri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj gremo kolesart. Mi še v avtih, ko so mem nas pri Mojstrani prileteli trije lj. Prehiteval so noro..... čez cca 20 minut zaslišimo rešilec. S kolesi smo potem se nekaj časa rabili do kraja nesrece malo nad pumpo skoraj pri podkorenu. Dva po tleh, tretji se je držal za glavo. PREPOZNO!!!!!!!!!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pripeljal mimo, na tleh je bila modra R1, če sem dobro videl. Promet je bil zaprt, oziroma se je vozilo samo po enem pasu,  policaji so po tleh risali s fluoroscentnimi kredami, več pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v tujini ni vse tako oh in ah.

V nedeljo sem na Nockalmstrasse v Avstriji pobiral avstrijskega motorista s TDM, 2km nižje so iz jarka spravljali KTM Duka (avstrijska tablica). Kljub relativno redkemu prometu in umirjenosti, sem se v parih ovinkih moral umikati na bankino, da so nekateri uspeli zvoziti ovinke. Tudi v glavnem domačini.

 

Tista objestna skupina, ki se je dva tedna nazaj v Trenti šla na izpadanje, je bila tudi avstrijska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej jaz sem slišal da je dvakrat zacvililo in motor ki drsi brez voznika to je kar sem videl ko sem bil na črpalki ko pa sem zapeljal na cesto sem še videl voznika .

Glede da je zacvililo dvakrat in je bil razmak med tem sem predvidel da je zaviral z prvo ker po drugem se je slišalo drsenje motorja.

 

Še ena "podrobnost"  nesreče na Koprski obvoznici. Voznik imel več kot 2 promila alkohola..., potem je jasno zakaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj čmo,smo tisti,ki skušamo uživat v vožnji,brez adrenalinčkanja in tisti,ki se jim jebe za vse na tem svetu in potem pride do neljubih dogodkov,v katerih je v večini scenarij čist črn.

Dokler sami sebe fentajo,mene niti več ne gane toliko,čeprav ja,je bil človek z življenjem in še kom za seboj,samo brezglavo divjanje,prehitevanje v škarje,uletavanje v ovinke po drugi strani,....jaz ne vem točno,kaj razmišljajo tej ludi motoristi tisti trenutek,veliko najbrž ne.

Važno je,da objestneži ne vzamejo zraven na drugi svet še koga nedolžnega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Tista objestna skupina, ki se je dva tedna nazaj v Trenti šla na izpadanje, je bila tudi avstrijska...

Letos, tako kot lani, sem Trento prevozil ene 8 krat. In v večini primerov, ko naletim na divjaka, ki me  ali prehiti ko šus na tisti ozki cesti, ali ga  "prinese" okoli ovinka po moji strani, ali pa to  izvaja kar cela skupina, so ponavadi "tadomači Avstrijci" z registracijami Celovca, Beljaka, Šmohorja ali pa  Špitala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je včasih bolje doma ostat. Verjetno si že pri jutranji kavi slutil, da nekaj ni vredu, pa si mogu rint u nesrečo.

 

Mogoče pa je bil le en čuden splet okoliščin. Dobro sta jo odnesla, z ozirom na to, da so se ta dan, babe spravle nate.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

... zdej ne vem no.... a je bil včeraj tak dan... al pa jest ne znam več vozit...   :slap:

Tok bab na cest ti pa svojo seboj vlačš. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... včeraj en čuden dan.

 

... sava se z ženo odpravila do Postojne..... čez Rakitno.

inn..

.... pred vasjo Gorenje Otave v tistem prvem ostrem nepreglednem ovinku naenkrat en črn C3 pred mano... sredi ovinka... sredi ceste pelje U RIKVERC!!!  :eek:

Bil je res sredi ceste...ali pa še bolj na nasprotnem pasu. Bremzam na polno.... se ustavim ene pol metra za avtom.... avto pa še kar nazaj :slap:

... me udari v prednje kolo, mi spodvije balanco...motor se začne nagibat... žena ni mogla sestopit... jaz pa ne zadržat motorja..  :slap:.... in sva se skotalila po asfaltu.

.... takoj močno udarim z roko po zadnji šipi... da se avto ustavi... da me ni nazadnje še zgazil v rikverc....

...ko se pobirava z ženo, pride najprej ven 80-letna mama... nato kako leto mlajša (verjetno njena sestra) ... vozila pa verjetno njena hčera ( cca 60 let).....

In kaj?

videle so srnjačka ob cesti... so se ustavile in šle u rikverc, da bi ga bolje videle, da bi ga slikale  :eek:  :slap:  In to sredi ostrega nepreglednega ovinka!!!

Takoj za nama naleti še en motorist  s sopotnico.... k sreči je ustavil.

KATASTROFA!

K sreči je samo nekaj prask na motorju... in pa zasajen strah pri moji ženi....kar je najhuje. Nisem hotel nič od nje... samo da je ne vidim več...

 

nato pri tabli Podskrajnik... pred nama (kakih 200m) na lepem en bel avto da žmigavc.... zapelje desno... nato pa začne obračati čez cesto.... naprej.. nazaj.. naprej .. nazaj... in to ene štirikrat. Jest se skoraj ustavim... se držim za glavo in zmagujem z njo.... šoferka mi pa se smeji... in mi maha... :slap:  ... spet baba za volanom.....

..o.k. ... bilo je še nekaj prigod... tista še ena malo večja pa tik pred domom na Škofljici v krožišču.. ko vame iz kočevske smeri na polno zapelje (spet ženska) ... sem spet na polno bremzal... una še trznila ni... pa dva mala froca je imela zadaj...   :slap:

 

... zdej ne vem no.... a je bil včeraj tak dan... al pa jest ne znam več vozit...   :slap:

Soboto in nedeljo se ni za vozit okol,razen ce nimas cajta cez teden,je vse zivo na cesti,od atov s klobuki,do mam k slabo vidjo do kur k majo vakum v glavi,sem se pa par dni nazaj skor na meji zvrnu,k ena kokos ni rocne potegnila v koloni in se mi je na predn picikl naslonila na rikverc.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil res čuden dan ja...pa žal je zmeri več takih dni je :( , smo pa še vedno tuki.

Tud mene včeri "angelčki" rešili :unsure: , ko mi je iz stranske ceste zapeljal črn terenec :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas trgatve dela svoje, bo treba res previdno vsaj v naših koncih. 

 

Če ni trgatev, je pa luna. Če ni luna, je vročina. Če ni vročina, je dež. Če ni dež, je kriza. Če ni kriza, je "čuden dan". In tako dalje, ad infinitum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni trgatev, je pa luna. Če ni luna, je vročina. Če ni vročina, je dež. Če ni dež, je kriza. Če ni kriza, je "čuden dan". In tako dalje, ad infinitum...

 

Ajd, smo že globoko v nabijanju. In ti dam prav, vendar včeraj ni bil navaden dan. majke mi. Do idrije in nazaj sem se počutil bol ogroženega kot celo sezono skupaj. Avti čez celo cesto, motoristi čez črte u neporegledne ovinke prehitevat po zunanji, en je s ceste na bankino zapelal pred mano, drug sred ovinka po bremzah pa naravnost....vse to v 80km. učer je blo zunej vse kar leze in gre....očitno sem nagazil ravno na hude paciente. V soboto, ko je blo vreme bol hladno in vprašljivo, sem se mel do kala in nazaj SUPER. sam na cesti. Včeraj=užas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zdej ne vem no.... a je bil včeraj tak dan... al pa jest ne znam več vozit...   :slap:

Tok bab na cest ti pa svojo seboj vlačš. :slap:

Ni pričakoval, da bodo vse babe vanjga rinile.

 

 

Če ni trgatev, je pa luna. Če ni luna, je vročina. Če ni vročina, je dež. Če ni dež, je kriza. Če ni kriza, je "čuden dan". In tako dalje, ad infinitum...

Skratka, vedno je razlog, da se ga nasekaš do amena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če voziš natabletan, ti je itak vseeno kaj se dogaja na cesti .. men se je itak dogajalo.... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dobr noooo...

... komu sem se zameril, da se mi sproti brišejo posti.

Napisani so brez nabijanja in v skladu s tematiko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dobr noooo...

... komu sem se zameril, da se mi sproti brišejo posti.

Napisani so brez nabijanja in v skladu s tematiko.

evo, tu je napaka, brez nabijanja si pisal, tema je pa: nabijanje :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dobr noooo...

... komu sem se zameril, da se mi sproti brišejo posti.

Napisani so brez nabijanja in v skladu s tematiko.

jokica :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je zginlo, v kroniki neki je od danes od norca http://www.motosvet.com/tabla/topic/25171-cestna-%C4%8Drno-siva-kronika/page-396

:oops:

my bad...   :D

 

:hmm:

...ampak se mi zdi da sem tu not pisal....  :huh:  :surrender:

 

:P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops:

my bad...   :D

 

:hmm:

...ampak se mi zdi da sem tu not pisal....  :huh:  :surrender:

 

:P

no vidiš, preveč bab škodi, pol pa nimaš pojma kera te je, pa ne več kam si nabijal, k si nabit :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dobr noooo...

... komu sem se zameril, da se mi sproti brišejo posti.

Napisani so brez nabijanja in v skladu s tematiko.

Brez nabijanja pri tolkih babah ni v skladu s tematiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nenavadno in nevarno početje avtomobilistov... malo prej je eden pred mano uporabil lev žmigovc za prehitevanje kolesarja (kar je sicer po predpisih in čist lepo) ampak mene je tolk presenetl da sploh nisem dojel kaj hoče in sem rabil kar nekaj časa da sem prišel k sebi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!