Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 uro, maus pravi:

:hmm: ćš kamn u šipo :mad: 

in to 2x, mah kurc 4x mu ga fuknem!!! :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, biker77 pravi:

Mal poglejte kera tema je tole. Pa da vidmo kdo bo se smetil. Popucal bom zvecer.

.

... dvakrat premisli, preden enkrat zbrišeš ... 

... marsikateri post tukaj, ki sicer ne govori samo o konkretnih nesrečah, je vseeno tudi poučen ... 

... se pa strinjam s tabo, da lahko gre ene 90 % v smeti ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pik1 pravi:

.

... dvakrat premisli, preden enkrat zbrišeš ... 

... marsikateri post tukaj, ki sicer ne govori samo o konkretnih nesrečah, je vseeno tudi poučen ... 

... se pa strinjam s tabo, da lahko gre ene 90 % v smeti ... :)

v nabijanje naj prestav...če hoče...pliis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Nekje sem zasledil da telo zdrži direkten trk tam do 60-70kmh  naprej pa pokajo notranji organi ob trku kot vrečka napolnjena z vodo .

To je vse irelevantno. Ne ocenjuj vsega po sebi :cool:

Si pa nisem predstavljal, da bo nova fatalka na standardni trasi le nekaj ur predno sem se vračal s podaljšanega vikenda. RIP nesrečnežu. Nam pa v opomin in zavedanje - po pameti, da ne bo potreben dodaten faktor sreče.

Statistika v okolici je podobna naši. Enak pribitek. Zgleda, da je eno tako čudno leto katero nekaterim ne bo usojeno, da dočakjo njegov konec.

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodeč po motorju je imel nesrečnik res hudo smolo :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo nič podrsana. Sem gledala na street view, pa mi nikakor ni jasno, kaj se je sploh lahko tam zgodilo :blush:.

Usoda mu res ni bila naklonjena, žal........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na opis nesreče je bilo tako,po tem,ko je trčil v robnik pločnika,ga je katapultiralo na drugo stran v zid.Po vsej verjetnosti je z čelado zadel v zid,tako nerodno,da si je pri tem najbrž zlomil tilnik.To se lahko  zgodi že,če poskušiš naredit salto in ni potrebna velika hitrost:(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, KARMEN1 said:

Malo nič podrsana. Sem gledala na street view, pa mi nikakor ni jasno, kaj se je sploh lahko tam zgodilo :blush:.

po mome mal izkušenj, naveličan omejitve skoz planino & neučakan nad ovinki je pospešu skoz un gozdiček, tam prenaulajo šolo pa vedno je mal peska na uni postaji, prehod za pešce. več enih gnjavaž je pa že težko na kup zmetat. ok mogoče gospodinjo v xari.

Sigurno je pa nesrečno padu/udaru. Mesec nazaj sm, po svoji krivdi, orng ruknu prot in v skale pa sva jo oba z mopedom odneska ok. knock.on.wood.

@snecer , usaka vaja je zlo dobrodošla se jo v takem primeru izvedeš nezavedno. Še tolk vaje in predvidevanja pa težko reš damiju podobn nalet ker ti prrine iz neprednostne brez bremzanja na nepreglednem.

Sevede pa vi k mate 20k z enimi gumami in 90k z enimi oblogami dejansko drgač pelete. odds are lower.

Priznam, ko bom, če bom tko pelou bom razmišljal tud o HD :) 

25 minutes ago, kitekatus said:

Glede na opis nesreče je bilo tako,po tem,ko je trčil v robnik pločnika,ga je katapultiralo na drugo stran v zid.Po vsej verjetnosti je z čelado zadel v zid,tako nerodno,da si je pri tem najbrž zlomil tilnik.To se lahko  zgodi že,če poskušiš naredit salto in ni potrebna velika hitrost:(

uu, multiplo znam citirat :) kajpavem, nism medicine brat, ampak čelada je bla stran, a mu to smejo kr tam dol pobrat? če so kake poškodbe druge sorte, da ne vlečejo dol. nevem no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka nesreca ti da še bolj mislit kako ranljivi smo na motorju...  bi pa blo zanimivo zvedit kaj si je poskodoval da je bilo zanj usodno saj je  motor res  kot nov za vidt   in ocitno hitrost ni bla ogromna, ali pač :/  

:(

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrosti res ni bilo, sreče pa še manj. Robnik, zid, zlom tilnika. Eto. Žal je bil še zelo neizkušen voznik. Vsak motorist z nekaj več izkušnjami bi ovinek brez težav speljal tudi z večjo hitrostjo. Ugibam, strah, prednja zavora v nagibu, poravnan motor, robnik, zid....smrt. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o novopečenih motoristih, opravljanju izpita, učnih urah v avtošolah, prvih kilometrih v prometu s pravkar opravljenim vozniškim..... Takale tragedija govori, da je s sistemom učenja kandidatov nekej narobe. Ne preseneča me naprimer smrtna žrtev ob neprepoznavno uničenem motorju, ampak tole pa ni več ničemer podobn....... Torej kje je vzrok za tako nesmiselno tragedijo............. nečesa ni bil naučen..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa le prevelik entuziazem po opravljenem izpitu. Leta 1993 ko sem delal A kategorijo ki je bila z leti omejena na le 125ccm (kW pa ne) je bil čudež da smo preživeli prvo sezono, marsikdo ni. Mnogo premalo znanja, praktično 98% je bilo CPP in ena revna osmica katero nisem niti naredil popolno. Pa smo nekateri začuda in z leti se naučili na nesreči drugih in česa si se sam naučil + bedarije ki so jih trosili drugi. V 24.000km ki sem jih naredil na nsr125r sem le 2x naredil črtico v gatah in nikoli namazal ali očistil verige... mulc pač z veliko več sreče kot pameti s čelado na komolcu in allstarkah in kratki majci... rokavice? čemu že ni zima...

Brrrrr..... ko pomislim.

Sicer pa da ne grem povsem mimo... če nimaš sreče je pač nimaš. Eni se strosijo pri 85 km/h na srednjekategorniku (npr. jaz 3 leta nazaj) in jo odnese brez praskice. Drugi pa na skuterju pade pri 40 pa je skoraj za odpis. Tretji pa ne bo mogel več nobenemu povedat kako je bilo...

Menim da so pogoji za pridobiti A kategorijo veliko primernejši kot včasih. Oprema tudi (včasih je niti ni bilo oz je bila krneki) tako da teoretično nobeden nebi smel se legalno vozit okoli brez osnovnega znanja in opreme. Žal včasih to ni dovolj.

Če je kristjan naj mu sv. Peter da motor ki mu paše pa naj se gori vozi. Če pa ni pa naj mu ga kdo drug kjerkoli že je. Naj se ma drugje lepo če mu tu ni bilo usojeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Derbi-mb pravi:

Razmišljam o novopečenih motoristih, opravljanju izpita, učnih urah v avtošolah, prvih kilometrih v prometu s pravkar opravljenim vozniškim..... Takale tragedija govori, da je s sistemom učenja kandidatov nekej narobe. Ne preseneča me naprimer smrtna žrtev ob neprepoznavno uničenem motorju, ampak tole pa ni več ničemer podobn....... Torej kje je vzrok za tako nesmiselno tragedijo............. nečesa ni bil naučen..

Bi se kar deloma strinjal. Dandanes te inštruktor v avtošoli bolj opozarja na zadeve pri katerih je picajzlasta komisija, kot pa kaj drugega. Ne pravim, da je vsepovsod tako vidim pa, da je pogosto. Prav tako se v avtošoli razen speljevanja in vsaj približno gledanja znakov, bolj malo naučiš. Res je, da niti v avtošoli te ne morejo pripraviti na vse, ampak poligon bi se lahko malo spremenil, prav tako bi lahko bila kakšna beseda na predavanju s strani varne vožnje ne samo pravilne vožnje. Sicer pa navsezadnje te v prvih sezonah tako ali tako reši samo sreča šele po nekaj tisoč odpeljanih kilometrih, lahko začnemo govoriti o izkušnjah, predvidevanju, itd...

 

Popravljeno . Popravil jamar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa je bil utrujen in ne dovolj skoncentriran na vožnjo.......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, KARMEN1 said:

Morda pa je bil utrujen in ne dovolj skoncentriran na vožnjo.......

Iz Mozirja do Planine je za motorista začetnika že velik zalogaj, sploh če v sezoni naredi zelo malo km.

Ko smo že pri tem kaj te in česa te v šoli vožnje ne naučijo, naj spomnim, da obstajajo tudi šole varne vožnje. V naših časih teh ni bilo in je bila edina selekcija sreča ali starši, če so uspeli preprečiti nakup motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Iz Mozirja do Planine je za motorista začetnika že velik zalogaj, sploh če v sezoni naredi zelo malo km.

Ko smo že pri tem kaj te in česa te v šoli vožnje ne naučijo, naj spomnim, da obstajajo tudi šole varne vožnje. V naših časih teh ni bilo in je bila edina selekcija sreča ali starši, če so uspeli preprečiti nakup motorja. 

Hja, ampak koliko od mladih motoristov si lahko privošči po opravljenem izpitu, kupljenem motorju, kupljeni opremi, še varno vožnjo... Ne pravim da ni možnosti dodatnega izobraževanja. Pravim, da bi ga bilo lahko v avtošoli več v smer: "kako preživeti na cesti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!