Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

5 minutes ago, jskrablin said:

Zdaj pa že resno pretiravaš. Razen kakega idiota se nihče ne bo šal ubijat iz inata 'ker ma prednost'. Dasiravno se vidi tule razne čudeže po cesti... sploh kolesarji po Lj se nimajo radi.

Naj pa bi imel pravico pričakovati od ostalih udeležencev v prometu, da se ravnajo po predpisih. Če tega ni, pol promet postane praktično nemogoč, ker bo vsaj po svoje nekaj kvačkal. Na koncu bo pa itak zmagal on s 30 tonskim šleparjem, ker pač lahko zgazi vse pred seboj.

ad1. Ja in ne.

ad2. točno to. Tudi tisti ki zavija na cesto ima pravico pričakovat, da bo po cesti prišel voznik s primerno hitrostjo, da bo lahko vključevanje varno izvedel.

 

pa smo spet pri preveliki hitrosti.

 

4 minutes ago, maus said:

sj pogledaš ... in dokler ne ustavi nisi preprišan da te je videl...

men je spelau, ko se je ustavil ... in jaz si pravim ... o kako lepo ... nima prednosti, ustavil je ker me je videl .. lupčka mu bom dau .. in pol tik pred mano spelje .. ja res je .. skor sm mu lupčka dau  ... frenča :P

še nekaj .. speljem ko imam zeleno ... raje kako sekundo počakam, ker se mi je že monogokrat zgodilo, da je kakšn svojo rumeno lovil ... in šel v čisto rdečo .. jeba je pol dokazovat, če res nimaš prič ...

Saj to poskušam dopovedat, da si sam pomagaj s tem da ne voziš prehitro. Nesreča te hitro najde, ne jo iskat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, maus said:

a nisi slišal za napenjanje žic :?

 

Za take je pa tole:

" god made man, but Samuel Colt made them equal"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Glej....

 

če voziš po omejitvah nisi varen, če prekoračiš si NEVAREN sebi in ostalim.

lej ... ne zagovarjam divjanja .. ampak pretiravati pa res ni treba :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

ad2. točno to. Tudi tisti ki zavija na cesto ima pravico pričakovat, da bo po cesti prišel voznik s primerno hitrostjo, da bo lahko vključevanje varno izvedel.

Tisti, ki pa pripelje po cesti, na katero se prvi vključuje pa ima pravico pričakovati, da se bo le-ta prepričal, da to lahko stori varno. Pa sma prelavfala cel krog. Jaz zaradi raznih 'čudežev' vedno vozim s pokrito sklopko in sprednjo bremzo. Pa se prepogosto to izkaže za potrebno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, ftp pravi:

Ni vse kar zgleda izsiljevanje v resnici izsiljevanje. Gledaš zelo "ozko" in samo iz tvoje perspektive.

Poskusi s tovornjakom s prikolico s stranske ceste na malo prometnejšo glavno cesto. Če so vsi po reglcah bojo malo pobremzali in konec.  Če si pa prehiter pa boš hitro spodaj, zgoraj, ob strani,...

Voznik tovornjaka pogleda, če imaš tablico, pomeni, da imaš tudi zavore in spelje..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, jskrablin said:

Tisti, ki pa pripelje po cesti, na katero se prvi vključuje pa ima pravico pričakovati, da se bo le-ta prepričal, da to lahko stori varno. Pa sma prelavfala cel krog. Jaz zaradi raznih 'čudežev' vedno vozim s pokrito sklopko in sprednjo bremzo. Pa se prepogosto to izkaže za potrebno.

Vse beri v kontekstu, ki ga cel čas opisujem. Obstaja izsiljevanje kjer te voznik iz stranske ceste lahko vidi ali pa ne more videt.

V prvem primeru ti težka prede in nisi kriv, v drugem pa je večinoma odvisno od tebe, kako si prišel in kako reagiral, ker te iz stranske ni mogel videt.

 

Ne vem kako si predstavljate da vas povsod in vsi vidijo tudi izza ovinka, ograje, grma...

 

Pa ljudje spregledajo kamjon in ne bojo motorista!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, jskrablin said:

Tisti, ki pa pripelje po cesti, na katero se prvi vključuje pa ima pravico pričakovati, da se bo le-ta prepričal, da to lahko stori varno. Pa sma prelavfala cel krog. Jaz zaradi raznih 'čudežev' vedno vozim s pokrito sklopko in sprednjo bremzo. Pa se prepogosto to izkaže za potrebno.

Vse beri v kontekstu, ki ga cel čas opisujem. Obstaja izsiljevanje kjer te voznik iz stranske ceste lahko vidi ali pa ne more videt.

V prvem primeru ti težka prede in nisi kriv, v drugem pa je večinoma odvisno od tebe, kako si prišel in kako reagiral, ker te iz stranske ni mogel videt.

 

Ne vem kako si predstavljate da vas povsod in vsi vidijo tudi izza ovinka, ograje, grma...

 

Pa ljudje spregledajo kamjon in ne bojo motorista!!!

1 minute ago, jskrablin said:

Tisti, ki pa pripelje po cesti, na katero se prvi vključuje pa ima pravico pričakovati, da se bo le-ta prepričal, da to lahko stori varno. Pa sma prelavfala cel krog. Jaz zaradi raznih 'čudežev' vedno vozim s pokrito sklopko in sprednjo bremzo. Pa se prepogosto to izkaže za potrebno.

Vse beri v kontekstu, ki ga cel čas opisujem. Obstaja izsiljevanje kjer te voznik iz stranske ceste lahko vidi ali pa ne more videt.

V prvem primeru ti težka prede in nisi kriv, v drugem pa je večinoma odvisno od tebe, kako si prišel in kako reagiral, ker te iz stranske ni mogel videt.

 

Ne vem kako si predstavljate da vas povsod in vsi vidijo tudi izza ovinka, ograje, grma...

 

Pa ljudje spregledajo kamjon in ne bojo motorista!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar slišal, da je tvornjak prebil ograjo in padel na spodnjo cesto :O

omejitev ti tukaj res ne pomaga ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ea2a0e6fbc6f9de35881c562ca52c425/Planet-si/Zanimivosti/Smrtno-nesrečo-pri-Dekanih-bo-preiskal-strokovnjak

lahko je prekoračil....le kje so dobil info, so zračunal? Ne voznik in sopotnik sta rekla, da je šel prehitro...ponavad je tko.

Še sreča da moji Xsari ni to prišlo na pamet, ona se je sam zgovarjala, na sonce, pa črn leder...

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, jskrablin said:

Izsilila sta me dva voznika, oba na totalno preglednih delih ceste. 'Rešilo' me je dejstvo, da sem v obeh primerih pripeljal po omejitvi in bil pozoren na dogajanje pred menoj. Torej?

Hočem opozorit na to, da na drugega voznika ne moreš vplivati, pa če je doktor ali bedak in bo enako storil če ti voziš 50 ali 150.

 

Samo... če boš ti šel 50 boš situacijo rešil in bentel tu če ne pa gledal od zgoraj.

 

Torej največ lahko sami naredimo

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Torej največ lahko sami naredimo

doma pa naum :dry:

pol moram pospraulat, pa sesat, ipd .... :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, maus said:

doma pa naum :dry:

pol moram pospraulat, pa sesat, ipd .... :mad: 

večkratna korist, pa še prišparaš na gorivu in kafetu :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

večkratna korist, pa še prišparaš na gorivu in kafetu :P

pol je vseen če v trugi ležim :dry:

še na hrani pršparam :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, maus said:

pol je vseen če v trugi ležim :dry:

še na hrani pršparam :jezik: 

pa si me...  :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ftp said:

Sicer pa ne vem, če ste taki tudi na prehodu za pešce, da kar stopite brez pogledat, saj imate prednost. (razmišljanje: tudi če se poškoduješ in polomiš, samo da si imel prednost)

Samo na prehodu za pešče imaš kot pešec prednost, to je za to da avtomobilisti bremzajo, v nasprotnem bi gazili gas (in pešce). In obžalovat gazenje gasa malo kasneje nebi imelo smisla.

Nimaš pa kot pešec prednosti stopiti na cesto (prehod) pred avtomobilista. Na žalost avtomobilist težko dokaže da si samo delal poizkus samomora. Sam sem kot pešec previden tudi ko imam zeleno luč, pa grem čez cesto povsod, tudi tam kjer je prehod za pešce, in tako učim tudi tamaledva.

Tudi glede kolesarjev večini kolesarjev in avtomobilistom niso jasni predpisi CPP o prednosti, in še čem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem se ustavu tam in slikal smer, od koder je motorist pripeljal.

Tabla v tandemu z ograjo prov zakriva tistih dodatnih 20-30m...

Saj lahlo sami ocenite, kako in koliko se vidi...IMG_20160822_151523.jpg

Ostaja pa vprašanje, ali ga je voznik avta spregledal in je bil motorist bližje, pa ni uspel ustavit. Morda je imel ugasnjeno luč, mogoče je pregorela...

Čuvajte se na cesti, drugi vas ne bodo.. 

Lp,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidi ne vidi, če se ne vdi,, lezeš, dokler se ne vidi, ne moreš kar usekat na polno, ker se vidi samo 20m. 

Zaradi takega dejanja imam invalidno roko, 3 ploščice, pa še artro kolena me čaka :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kmet2 said:

14068087_10207179092737794_8936701436806

 

 

si se ti moj kurac smejal ko si se na kamjonovo pot valil  al pa ko s za zajčkom letu prot znaku in ograji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!