Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

25 minutes ago, DAMI34 said:

Sicer pa, recimo moralno in kazensko odgovorno vprašanje:

kako se deli krivda, če voznik na prednostni prekorači hitrost, in voznik s stranske izsili prednost takemu? 

Kdo je bolj kriv?

Ali se po mnenju nekaterih potem lahko gladko zabijemo iz stranske v nekoga, ki gre 20km/h preko dovoljene hitrosti?

Po mojem mnenju, je večji prekršek izsiljevanje, kot pa prekoračitev hitrosti na prednostni. Nikakor ne more previsoka hitrost, biti opravičilo za izsiljevanje, je pa lahko olajševalna okoliščina.

NI izsiljevanje, če je, ko je speljal na cesto, cesta bila prosta (nikogar na vidiku). Pa je lahko vidno polje 100m ali manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Hornet9 pravi:

DOST MAM :

Kot dolgoletni kolesar, 6000 km/leto, motorist 5000 km/leto in avtomobilist že skoraj 40 let, dobro poznam ''cesto'' in se mi je naselil strah v glavo in zapuščam,zapuščava, motoriste. Sva že prodala ‘’bajke’’.

Čuvajte se, dekleta in fantje motristi, pametno in preudarno naprej, predvsem pa veliko sreče na cesti. Se pa itak vidimo na OMV-ju, ko prideva mimo, skuštrana, z Barchetto.

kolesarji tut niso varni .. jih je letos že kar precej umrlo :( 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Drugače, ti pa dam en primer ko se mi je zgodil, ko sem s službenim kombijem po predpisih peljal. Že v daljavi cca 100m prej sem videl avto na stranski cesti, ki čaka, a ta budala je skočil na cesto, dobrih 10m pred mano. Zaviral sem ko budala in ga

To kar si opisal, to je vsakodnevna praksa na naših cestah. Ko sem v avtu niti nisem tako alergičen na to, ko sva pa na motorju bi pa najraje zapeljal za njim in ... ponavadi so to BMWjaši ali Audiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

NI izsiljevanje, če je, ko je speljal na cesto, cesta bila prosta (nikogar na vidiku). Pa je lahko vidno polje 100m ali manj. 

o tem se da govoriti ... spelje že ko nobenega ne vidi .. odpelje pa s 5 km/h in v 100 metrih pride do 15 km/h ... to sem zadnjč sam doživel .. še bi vsaj potegnil, meni ne bi bilo potrebno na pouno bremzat .. pa sem se po omejitvi pelju ... tam je sicer dovoljeno 90 km/h

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? Kolk kej peljete na tem delu?  Js mislm,da je slo okol 100,pa ce je avto zadnji trenutek zapeljal pred motor ju je vrglo tolk levo v skarpo :/ 

Sej je res,da ce bi sla 50 bi lahko bremzal,pa vseen,tud pr 50 bi lahko avto s stranske zabil motor....pa bi bla stala. Izsilil je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

NI izsiljevanje, če je, ko je speljal na cesto, cesta bila prosta (nikogar na vidiku). Pa je lahko vidno polje 100m ali manj. 

a veš kako brzino mora imeti motorist, da ga 100m ne vidiš?

Kaj pa nekdo ki gre 70km/h omejitev pa je 50km/h, a ga tut ne vidiš?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DL650 said:

To kar si opisal, to je vsakodnevna praksa na naših cestah. Ko sem v avtu niti nisem tako alergičen na to, ko sva pa na motorju bi pa najraje zapeljal za njim in ... ponavadi so to BMWjaši ali Audiji.

No dej no,o znamkah je brezveze.....zmer tipicno ene in iste poudarjat. Pac ti grejo bmwji na penis,to je fora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Kmet2 pravi:

Omejitev je 60!

omejitev na tistem odseku je 90 km/h!

Na street view-u mi je pa padla v oči velika  rumena tabla za smer krajev.

Ko grem domov, bom pogledal, koliko zakriva pogled...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DL650 pravi:

To kar si opisal, to je vsakodnevna praksa na naših cestah. Ko sem v avtu niti nisem tako alergičen na to, ko sva pa na motorju bi pa najraje zapeljal za njim in ... ponavadi so to BMWjaši ali Audiji.

aha...vsakodnevna praksa, le v časopisu bo pisalo, motorist divjal, ker bo budala ki te je izsilila rekla, "ga nism vidu, je šel prehitro"

takle mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

3 minutes ago, DAMI34 said:

a veš kako brzino mora imeti motorist, da ga 100m ne vidiš?

Kaj pa nekdo ki gre 70km/h omejitev pa je 50km/h, a ga tut ne vidiš?

pri 100km/h = cca 28m/s

Če z avtom rabiš 4s da prideš preko na nasprotni pas (s prikolico bistveno več, traktor še več) je to več kot 100m poti. Pa še reakcijski čas motorista.

Torej, vozila ki pride prehitro NE vidiš, ker je takrat še za vogalom in pride "naenkrat"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Recimo v mojem primeru, ko sem opazil avto in nisem hotel tvegati z obvozom je bil točno tale strah, da me odbije med drevje, kjer bom končal, zato sem se odločil za preskok, k sreči je uspelo.

Trk je bil s hitrostjo cca 60km/h, polet pa, oziroma zaključil pa sm nekje 10m naprej.

Všeč mi je tale cca 60km/h.Tudi jaz sem že ene dvakrat useku pri cca 60km/h,a če bi bilo 60km/h

bi jo po vsej verjetnosti odnesu brez nesreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, C eagle pravi:

omejitev na tistem odseku je 90 km/h!

Na street view-u mi je pa padla v oči velika  rumena tabla za smer krajev.

Ko grem domov, bom pogledal, koliko zakriva pogled...

Tudi jaz!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DAMI34 said:

a veš kako brzino mora imeti motorist, da ga 100m ne vidiš?

matematično dokazano 72km/h ali več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DinDiin pravi:

No dej no,o znamkah je brezveze.....zmer tipicno ene in iste poudarjat. Pac ti grejo bmwji na penis,to je fora.

Ne rečem, da so samo te znamke vozil, so pa od 10-ih sigurno 6 BMW-jev, ker mislijo, če imajo 200+ KS, da pa oni lahko in mu avto ne more zatajit. Dovolj je, da mu ugasne pri naglem speljevanju in BUMMMM ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ftp pravi:

 

pri 100km/h = cca 28m/s

Če z avtom rabiš 4s da prideš preko na nasprotni pas (s prikolico bistveno več, traktor še več) je to več kot 100m poti. Pa še reakcijski čas motorista.

Torej, vozila ki pride prehitro NE vidiš, ker je takrat še za vogalom in pride "naenkrat"

torej na grobo, če je 100m vidnega polja imaš čiste 4sekude časa, da zapelješ na svoj vozni pas, se pravi je iz trte izvito, da v kolikor gre motorist 100km/h, ga ne vidiš. Poleg tega ,je možen tudi izogib enega in drugega.

Če pa ne gledaš, gre lahko motorist samo 60km/h, pa ga boš zajebal. Preverjeno in občuteno na lastni koži.

pred 22 minutami, jama1100 pravi:

Všeč mi je tale cca 60km/h.Tudi jaz sem že ene dvakrat useku pri cca 60km/h,a če bi bilo 60km/h

bi jo po vsej verjetnosti odnesu brez nesreče

ti bom pa drugače povedal, kar mi je policaj reku, če bi šel cca 90km/h, se z avtom sploh neb srečal :P

cca sem napisal, ker je bilahitrost v trenutku trka pod 60km/h.

In ne nism bil kriv, izsiljevalka je dobila ovadbo za povzročitev težjih telesnih poškodb zaradi malomarnosti.

Kazn: 200€ v dobrodelne namene

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

torej na grobo, če je 100m vidnega polja imaš čiste 4sekude časa, da zapelješ na svoj vozni pas, se pravi je iz trte izvito, da v kolikor gre motorist 100km/h, ga ne vidiš. Poleg tega ,je možen tudi izogib enega in drugega.

Če pa ne gledaš, gre lahko motorist samo 60km/h, pa ga boš zajebal. Preverjeno in občuteno na lastni koži.

Pravim samo, da ko štartaš iz stranske motorista ni na vidiku, ko pa si na pol ceste je lahko v tebi - če vozi prehitro - pa ga NISI spregledal

 

če ne gledaš je pa itak jeba. Govorim samo če si 100% pozoren pri speljevanju na cesto - se zgodi če je hitrost velika

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Pravim samo, da ko štartaš iz stranske motorista ni na vidiku, ko pa si na pol ceste je lahko v tebi - če vozi prehitro - pa ga NISI spregledal

 

če ne gledaš je pa itak jeba. Govorim samo če si 100% pozoren pri speljevanju na cesto - se zgodi če je hitrost velika

da se strinjam, obstajajo izredno previsoke hitrosti, kjer ni moč videti in neke hitrosti, kjer bi s pametnim vključevanjem lahko preprečil karambol, le pogledati je potrebno.

Spet bom navedel primer, ki se dogaja:

starejši gospod pogleda 1x, potem se šele pripelje v križišče, stisne zavoro, da v prvo, takrat mine 6 sekund in spelje, saj je pred 6 sekundami videl prosto pot. In potem se izgovarja, da ga ni videl, ker je bil prehiter....sploh takim čičotom teče čas zelo počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, C eagle pravi:

omejitev na tistem odseku je 90 km/h!

Na street view-u mi je pa padla v oči velika  rumena tabla za smer krajev.

Ko grem domov, bom pogledal, koliko zakriva pogled...

Cestak je bil v igri, sicer pa po moji oceni sta vozila po "omejitvah", morda še malo zavirala, tako da ni bila raketa.

Lokalec iz stranske ceste, malo gor, speljal v prevelikem avtu, pogled zakrivalo še trstičje, verjetno vožnja na pamet itd.

Ko se zgodi nesreča, se poklopijo vse karte...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

da se strinjam, obstajajo izredno previsoke hitrosti, kjer ni moč videti in neke hitrosti, kjer bi s pametnim vključevanjem lahko preprečil karambol, le pogledati je potrebno.

Spet bom navedel primer, ki se dogaja:

starejši gospod pogleda 1x, potem se šele pripelje v križišče, stisne zavoro, da v prvo, takrat mine 6 sekund in spelje, saj je pred 6 sekundami videl prosto pot. In potem se izgovarja, da ga ni videl, ker je bil prehiter....sploh takim čičotom teče čas zelo počasi.

 .. to je to, ja

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

da se strinjam, obstajajo izredno previsoke hitrosti, kjer ni moč videti in neke hitrosti, kjer bi s pametnim vključevanjem lahko preprečil karambol, le pogledati je potrebno.

Spet bom navedel primer, ki se dogaja:

starejši gospod pogleda 1x, potem se šele pripelje v križišče, stisne zavoro, da v prvo, takrat mine 6 sekund in spelje, saj je pred 6 sekundami videl prosto pot. In potem se izgovarja, da ga ni videl, ker je bil prehiter....sploh takim čičotom teče čas zelo počasi.

Izredno previsoke hitrosti... pri 100m vidljivosti je lahko problem že nad 80km/h (toliko o izredno previsokih hitrostih)

 

Itak se žal to kar dogaja.  Samo se da to v večini primerov izognit (zavirat), če nisi prehiter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

 

ti bom pa drugače povedal, kar mi je policaj reku, če bi šel cca 90km/h, se z avtom sploh neb srečal :P

cca sem napisal, ker je bilahitrost v trenutku trka pod 60km/h

 

Če bi šel od doma 3 minute prej ali kasneje ga tudi ne bi srečal :). V življenju je včasih potreben pravi tajming.

Bom pa še to dodal. Noben ni razmišljal, da ko pogledaš levo in desno in ko sprejmeš odločitev - grem preko ceste. Od odločitve in speljevanja je potreben čas. Odločitev, reakcija nog in volana, in najpomembneje speljevanje. Poskusi priti v eni sekundi preko ceste - ne gre. Niti v dveh ne prideš preko. In kaj vse se zgodi v dveh sekundah za rahlim ovinkom in preveliko hitrostjo, nam je verjetno vsem jasno. Vsem, ki ne verjamejo se naj vsedejo v avto in naj pride preko križišča na drugo stran - z normalnim speljevanjem.

Pa nobenega ne obtožujem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Če bi šel od doma 3 minute prej ali kasneje ga tudi ne bi srečal :). V življenju je včasih potreben pravi tajming.

Bom pa še to dodal. Noben ni razmišljal, da ko pogledaš levo in desno in ko sprejmeš odločitev - grem preko ceste. Od odločitve in speljevanja je potreben čas. Odločitev, reakcija nog in volana, in najpomembneje speljevanje. Poskusi priti v eni sekundi preko ceste - ne gre. Niti v dveh ne prideš preko. In kaj vse se zgodi v dveh sekundah za rahlim ovinkom in preveliko hitrostjo, nam je verjetno vsem jasno. Vsem, ki ne verjamejo se naj vsedejo v avto in naj pride preko križišča na drugo stran - z normalnim speljevanjem.

Pa nobenega ne obtožujem.

pa poskusi še s traktorjem z balirko,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze zdaj lapat,kdo,kaj,koga,zakaj,.....dveh duš ni več,jbg,zato vsakič znova ponavljam,dejte sami poskrbet zase in bit skrajno previdni.To me spet spominja nesrečo mladega motorista v Bertokih dva meseca nazaj,kateremu je glih tako bila odvzeta prednost in trčenje je bilo neizbežno.Po prvih ugotovitvah so vsi trdili,da je vozil 50km/h,no,čez nekaj dni pa so le povedali,da je bila hitrost krepko nad 100km/h in motor je bil seveda spet cestak,pa še 18 letno mulo je imel zadej,katera je hvala bogu preživela.
Seveda je takoj bil kriv voznik,ki mu je izsilil prednost,pa še napihal je,pa ista leta je imel kot tale stric včeraj.

Ne vem no,tudi motoristi,posebej s cestaki,se v večini ne držijo nobenih omejitev,potegnejo na polno,kjer lahko,tako,da niso zmeraj krivi vozniki,ki se hočejo vključit na cesto,kljub temu,da nekateri pogledamo 3X levo in desno,pa ti glih,ko misliš da je varno,prileti norec na raketi,tudi to se mi je večkrat zgodilo,ko sem bil v avtu in ne na motorju!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

pa poskusi še s traktorjem z balirko,...

To so stvari, ki jih lahko pričakujemo za vsakim ovinkom, a hkrati upamo, da jih ne bo. Ker je včasih enostavno nemogoče ustaviti kljub normalni hitrosti.

Prvo opozorilo za v Črno Goro. Za ovinkom pričakuj nenavadne stvari: konjsko oprego, traktor, golfa enko...psa, ovce...

Pa še ena moja letošnja v Bosni. Vozim v koloni, nima smisla prehitevati. Povečam varnostno razdaljo - celo precej večja od predpisane. Naenkrat vse stoji. Samo 3 metre mi je še ostalo do avta in očesa na pecljih. Hitrost okoli 70 kmh.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, ftp pravi:

Izredno previsoke hitrosti... pri 100m vidljivosti je lahko problem že nad 80km/h (toliko o izredno previsokih hitrostih)

 

Itak se žal to kar dogaja.  Samo se da to v večini primerov izognit (zavirat), če nisi prehiter.

se ne strinjam, pri 100m vidljivosti, 100km/h ne sme biti problem. To je normalna hitrost, kjer je omejitev 90km/h.

pred 34 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če bi šel od doma 3 minute prej ali kasneje ga tudi ne bi srečal :). V življenju je včasih potreben pravi tajming.

Bom pa še to dodal. Noben ni razmišljal, da ko pogledaš levo in desno in ko sprejmeš odločitev - grem preko ceste. Od odločitve in speljevanja je potreben čas. Odločitev, reakcija nog in volana, in najpomembneje speljevanje. Poskusi priti v eni sekundi preko ceste - ne gre. Niti v dveh ne prideš preko. In kaj vse se zgodi v dveh sekundah za rahlim ovinkom in preveliko hitrostjo, nam je verjetno vsem jasno. Vsem, ki ne verjamejo se naj vsedejo v avto in naj pride preko križišča na drugo stran - z normalnim speljevanjem.

Pa nobenega ne obtožujem.

kako se gre v primeru slabe vidljivosti na cesto, ni dovolj pogledati, tut 100x ni dovolj. Potrebno je lesti po malem, dokler se ne prepričaš da je fraj. Velikokrat se mi je zgodilo, da je nekdo, ki je tako šel na cesto, ko me je zagledal (žal res slabi pogoji za videti) nabil zavoro in se ustavil dober meter ali 2 na vozišču, ter mi dal možnost, da sem se mu izognil Celo tak primer sem imel pri 50km/h, vidljivost pa manj kot 20m. Sigurno bi v njega trčil, če on ne bi na mestu zablokiral. To so žal situacije, ki se jih da rešit, če oba udeleženca pravilno reagirata.

pred 32 minutami, ftp pravi:

pa poskusi še s traktorjem z balirko,...

ne rabiš, poskusi se ti izmaknit, če je speljal v trenutku ko si zraven njega. Tudi to se dogaja. Pa si ga videl ko je stal, niti se ni premikal, celo občutek si imel da te vidi...pa te ne...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!