Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Scarabeo 500, ne mors ti brez merilnika kar ocenit, da  je vozil policist 7m za nekom no, pa kje si  to vidu?! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Scarabeo 500, ne mors ti brez merilnika kar ocenit, da  je vozil policist 7m za nekom no, pa kje si  to vidu?! :lol1:

na Kalu...cca 3m za Ducatijem, pr 40km/h. Izražene vrednosti so zgolj subjektivno mnenje :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ce vidis,  da ce ni izmerjeno strokovno  nic  ne verjamemo.....za bruhat.  

:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

 Ce vidis,  da ce ni izmerjeno strokovno  nic  ne verjamemo.....za bruhat.  

:D 

pr nam je vse strokovno, razn če sodnik ne ugotovi, da si biu neprišteven :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, ukica pravi:

Kaksna pa je kazen za prehitevanje cez neprekinjeno, ter dvojno neprekinjeno?

Vem da je par let nazaj dobila Kresalova 500, za prehitevanje cez dvojno polno..

(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

- prepoved ustavljanja in parkiranja,

- prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,

- varnostno razdaljo,

- omejitev hitrosti,

- prednost na križišču,

- obvezno uporabo snežnih verig,

- omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

- samoizločanje.

 

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, motolover pravi:

Ko smo ravno (spet) pri policajih. Pri nas na vasi ni opaziti, da bi bil kak zakon o obveznem registriranju mopedov. Vse se veselo vozi brez tablic... Najbrž bi imeli preveč dela z njimi, ker je pol mopedov ukradenih!

Da ne boš preveč pameten. Beri.

(1) Vsakdo lahko naznani kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti.

(2) Zakon določa, kdaj pomeni opustitev ovadbe kaznivega dejanja sama kaznivo dejanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

- prepoved ustavljanja in parkiranja,

- prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,

- varnostno razdaljo,

- omejitev hitrosti,

- prednost na križišču,

- obvezno uporabo snežnih verig,

- omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

- samoizločanje.

 

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

Podkerpi z dokazi drugače zavajaš in nabijaš! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DinDiin pravi:

 Ce vidis,  da ce ni izmerjeno strokovno  nic  ne verjamemo.....za bruhat.  

:D 

 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

pr nam je vse strokovno, razn če sodnik ne ugotovi, da si biu neprišteven :P

 

Saj lahko na posluh izmerimo hitrost in hrup, kot to počnejo Avstrijci. Ker pa je pes glasen samo na svojem dvorišču, boste tukaj kričali, v Avstriji pa bili tiho in plačali. Kot mi je znano, ste povsod v tujini tiho in plačujete. 

Prvi razlog je v tem, da vozite na pamet in posledično ne veste, kaj vse ste kršili, drugi razlog je pa v tem, da ste reve.  Pa plačujte pravljice. 

pred 5 minutami, exclan pravi:

Podkerpi z dokazi drugače zavajaš in nabijaš! 

Kaj pa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

kakšno pa je dobila ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bos ti  na posluh meril, ce se na oko ne znas ocenit kdo je nevaren voznik? Tu je bilo  takoj usajanje,  da tko ne gre. Da je treba met merilne naprave za  to.....za  kaj? Ja za oceno, a gres  60   al 65 na 50,  to je zelo pomembno! Medtem ko  taki niso  nujno nevarni, tistega z 120 v riti pa z lahkoto ocenis.

Ampak  ker je vazno samo lupljenje,  je vazna tabelca, pa pistolce, pa take neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Borutt said:

(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

- prepoved ustavljanja in parkiranja,

- prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,

- varnostno razdaljo,

- omejitev hitrosti,

- prednost na križišču,

- obvezno uporabo snežnih verig,

- omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

- "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

- samoizločanje.

 

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

Hvala. 

Za 500e, sem nasel tukaj..

http://m.slovenskenovice.si/novice/slovenija/kresalova-prek-dvojne-polne-crte-kazen-500-evrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, exclan pravi:

Slabo veš, da je Kresalova dobila takšno kazen za polno črto. 

kakšno pa je dobila ?

Takšno kazen (500€) ni dobila za polno črto, ker takšna kazen za polno črto ne obstaja. 

pred 1 minuto, ukica pravi:

Potem si tudi našel, da tista kazen ni bila za polno črto. Vsaj tako piše. 

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

Kaj bos ti  na posluh meril, ce se na oko ne znas ocenit kdo je nevaren voznik? Tu je bilo  takoj usajanje,  da tko ne gre. Da je treba met merilne naprave za  to.....za  kaj? Ja za oceno, a gres  60   al 65 na 50,  to je zelo pomembno! Medtem ko  taki niso  nujno nevarni, tistega z 120 v riti pa z lahkoto ocenis.

Ampak  ker je vazno samo lupljenje,  je vazna tabelca, pa pistolce, pa take neumnosti.

Samo zate bomo pričeli opravljati meritve hitrosti na oko. Boš zadovoljen? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ukica pravi:

Jaz sem pa to našel. Komu boš verjel ? 

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Borutt said:

Jaz sem pa to našel. Komu boš verjel ? 

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Kazni se skozi leta spreminjajo.

No za polno crto je 180e, kaj pa dvojna polna? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ukica pravi:

Kazni se skozi leta spreminjajo.

No za polno crto je 180e, kaj pa dvojna polna? :) 

Sem preveril in je bila kazen 500€ in 5 točk v veljavi od poletja 2011 do poletja 2012. Kar nekako ne gre na roko nekomu, ki trdi, da se kazni vsako leto večajo. Tukaj se je zelo znižala. Pravzaprav se je takrat znižalo veliko kazni. Ampak za nabijanje in zavajanje ni potrebno prebrati veliko zakonodaje, ampak je dovolj en obisk črne celine. 

Polna črta je 160€. Med prometno signalizacijo spadata enojna in dvojna. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

 

Prvi razlog je v tem, da vozite na pamet in posledično ne veste, kaj vse ste kršili, drugi razlog je pa v tem, da ste reve.  Pa plačujte pravljice. 

 

Se bom samo tule obregnil, še vedno sem raj reva pa plačujem nizek pavšal, kot pa naše kazni, ki so primerljive bolj s krajo kot kaznovanjem :P, sicer pa zaenkrat krade samo "ta crna" vsi ostali me pošteno ustavijo in prekršek je res bil storjen, pa me v večini primerov spustijo. V AU in ITA pa plačal nikoli, pa tut na posluh me še niso :D

 

ps. kaka reva sem, pa ne mislim dokazovat, je bolje da tako mislite :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Se bom samu tule obregnil, še vedno sem raj reva pa plačujem nizek pavšal, kot pa naše kazni, ki so primerljive bolj s krajo kot kaznovanjem :P, sicer pa zaenkrat krade samo "ta crna" vsi ostali me pošteno ustavijo in prekršek je res bil storjen, pa me v večini primerov spustijo.

ps. kaka reva sem pa ne mislim dokazovat, je bolje da tako mislite :D

 

Kot vedno, nekaj nabijaš glede višine kazni. Sploh ne poznaš višine kazni v tujini, ker jo še nisi plačal. 

Če pa raje plačuješ nekaj, za kar trdiš, da nisi storil, ampak je poceni, si pa resnično dobrotnik. Verjetno te na Balkanu že vsi poznajo, ker jim tako dobrohotno plačuješ. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Kot vedno, nekaj nabijaš glede višine kazni. Sploh ne poznaš višine kazni v tujini, ker jo še nisi plačal. 

Če pa raje plačuješ nekaj, za kar trdiš, da nisi storil, ampak je poceni, si pa resnično dobrotnik. Verjetno te na Balkanu že vsi poznajo, ker jim tako dobrohotno plačuješ. 

 

Jp, tam mam precej dobrih prijateljev, tule ste pa bolj izjeme :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, Borutt said:

Sem preveril in je bila kazen 500€ in 5 točk v veljavi od poletja 2011 do poletja 2012. Kar nekako ne gre na roko nekomu, ki trdi, da se kazni vsako leto večajo. Tukaj se je zelo znižala. Pravzaprav se je takrat znižalo veliko kazni. Ampak za nabijanje in zavajanje ni potrebno prebrati veliko zakonodaje, ampak je dovolj en obisk črne celine. 

Polna črta je 160€. Med prometno signalizacijo spadata enojna in dvojna. 

Aha, kul.

Ja sej tiste kazni so bile hudo prehude - te so samo prehude. :) 

Kar se tice ureditve prometa v tujini.. pred cca 8 meseci sem bil v Indoneziji, natancneje Bali, tam je tak prometni kao da nemors verjet. Dvopasovnica se spremeni v tropasovnico, umes pa se 2 vrsti skuterjev.. nesrece pa v 3 tesnih nisem videl. Je pa tudi res da je povprecna potovalna hitrost cca 20-25km/h. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Da ne boš preveč pameten. Beri.

(1) Vsakdo lahko naznani kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti.

(2) Zakon določa, kdaj pomeni opustitev ovadbe kaznivega dejanja sama kaznivo dejanje.

Zakaj bi se jaz ukvarjal z vašim delom? Vi ste zadolženi za odkrivanje kaznivih dejanj in sankcioniranje le teh. Ko si ravno omenil pamet: ni treba biti zelo pameten, da vidiš mulca na mopedu brez tablice, ga ustaviš ter opraviš delo za katerega si plačan. Sploh, če skupina teh mulcev sedi v lokalu, mopedi so pa parkirani poleg njih. Niti loviti jih ni treba. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, ukica said:

Kar se tice ureditve prometa v tujini.. pred cca 8 meseci sem bil v Indoneziji, natancneje Bali, tam je tak prometni kao da nemors verjet. Dvopasovnica se spremeni v tropasovnico, umes pa se 2 vrsti skuterjev.. nesrece pa v 3 tesnih nisem videl. Je pa tudi res da je povprecna potovalna hitrost cca 20-25km/h. 

Pri nas je itak norišnica. V Turčiji sem se vozil lepo umirjeno brez stresa, ko sem prispel k nam, mi je vsak hotel pokazati, da on zmore hitreje in agresivneje in, da zanj zato omejitve ne veljajo.  Če se takoj ne umakneš na rob ceste, ti rine z odbijačem v top case. Takoj sem si rekel: "Dobrodošel doma!" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, motolover pravi:

Zakaj bi se jaz ukvarjal z vašim delom? Vi ste zadolženi za odkrivanje kaznivih dejanj in sankcioniranje le teh. Ko si ravno omenil pamet: ni treba biti zelo pameten, da vidiš mulca na mopedu brez tablice, ga ustaviš ter opraviš delo za katerega si plačan. Sploh, če skupina teh mulcev sedi v lokalu, mopedi so pa parkirani poleg njih. Niti loviti jih ni treba. 

učer so vlekli tipa z vozecega motorja, se je otresel in spizdil. policista v avto in za njim. ne vem, ne znam se oprtedelit. Tud ne vem zakaj je bežal, na videz je bil legalen. oprempljen in s tablico. A so delali svoj šiht? ja. A je blo kontraproduktivno al koristno? Če bi tam otork stopu na prehod pred polcaja bi še zdej letu prot kopru....

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Ena zanimivost ali zgolj info.....pred kratkoim bil v Casablanci in Rabatu oba cca 5 miljonov prebivalcev in če primerjam neko selo od Ljubljane, ko od 14h-18h vse stoji iz vpadnic in izpadnic iz mesta sem bil tam prijetno presenečen ......vse se tekoče odvija ,sicer kaos za nas evropejce a ta kaos je red , ki ga mi še ne razumemo ,drugače si ne znam razlagat tekočega prometa in v skoraj 4500km po Maroku sem videl samo eno ali dve prometne nesreče ..... 

Troba je obvezna , ko želiš prehitet ali ko vpelješ v krožnega , to ni nobeden na svojem pasu vsepovprek . Za njih je samo pogled naprej , kaj se dogaja nazaj in vzvratna ogledala so le za okras , a ko pohupaš pogleda ,se odmakne ,veliko pa jih še pomaha z roko in ti odstopi prednost . 

Ljudje so v prometu strpnejši in dobil sem občutek ,da te celo ščitijo v .......večkrat se počutim pri nas ogroženega , kot v tistem kaosu miljonskega mesta .

 

 

Izgleda da krožna križišča in nenehno posodabljanje  prometne infrastrukture pa tudi velika prisotnost policajev v prometu ugodno vpliva na tekoč promet .

 

Ti čist verjamem, in jez ma tak filing že v italiji. Komot se spustim v katerokol mesto, strah me je pa ljubljane  maribora in cjela. Največja razlika? kultura posameznika. Pr nas se tisti na prednostni počuti kot de mu hočem kej uzet. Taljanom je jasno, da smo usi tam zato da nekam pridemo.  

 

tole z infrastrukturo....bemtiš. če se zdej dela na novo, je use bolš in bol smiselno. Pr nas mamo neko zatečeno stanje, ki je blo že med gradnjo slabo. Obnavlat in zbolševat faljene koncepte je zelo težko. Se bojim, da se mormo sprijaznit. To je to. 

 

pa lepo te je videt. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa Ljubljane al pa Maribora ni strah .. bolj ogroženga se počutim v Bukarešti, Budimpešti, Tirani, Beograd, Zagreb, Sarajevo, Skopje, Palermo, Napoli pa še kje v velkih mestih ali pa Mesina kjer je bil res boj za preživetje

To so moji občutki, ki sem jih osebno doživu in ne da mi je kdo povedu ... itak se izogibam velkim mestom ko sem na potovanjih.

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Cartman said:

učer so vlekli tipa z vozecega motorja, se je otresel in spizdil. policista v avto in za njim. ne vem, ne znam se oprtedelit. Tud ne vem zakaj je bežal, na videz je bil legalen. oprempljen in s tablico. A so delali svoj šiht? ja. A je blo kontraproduktivno al koristno? Če bi tam otork stopu na prehod pred polcaja bi še zdej letu prot kopru....

Mogoče je bil zadet ali imel ukraden motor, Kdo bi vedel? Če beži, naj ga ujamejo, pošten človek se ustavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!