Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, Snecer pravi:

.....ti pa res mas fetis na sporhete....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, NumLock pravi:

Borut, moje vprašanje ni bilo mišljeno, kot zajebancija, ampak sem resno mislil oziroma vprašal, ker po teh vaseh je res vse po kavbojsko in mislim, da bi se tu in tam morala kakšna patrulja zapeljat skozi marsikatero vas, tolko, da občani vidijo, da ste prisotni.

Škoda, da pri povratku domov nisem imel GoProja vklopljenega .... cesta Bistrica - Kidričevo, sem dobesedno mahal traktoristu, ki se je iz stranske vključeval, prav zaprav prečkal glavno cesto. Fant star sigurno enih 13 let, na traktorju znamke John Deere z prikolico za pobiranje sena. To je kompozicija dolga skoraj kot potniški vlak na relaciji Maribor - Ruše!

Saj sem ti resno odgovoril. Ni ljudi za še kaj drugega delati, kot tisto nujno oziroma se odzivati na klice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, ukica pravi:

Ma meril je tudi meni.. pa sem bil takrt itak brez db killerja. No kazni mi ni spisal.. je kr motor zaplenu:ras:

 

Zato ker nisi imel db killerja ti je tablice pobral oz motor zaplenu?? A izpuh je bil homologiran?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, motolover said:

530D so večinoma avtomatiki. Mogoče je imel menjalnik v okvari (za stare BMWje s 500k km normalna stvar) in je vozil v Failsafe programu.

Prvic slisim, da je normalna stvar imeti menjalnik v okvari in se voziti v failsafe - tudi pri avtu s pol milijona.

Ce imas menjalnik v okvari, navadno ne prestavlja, drsi ali deluje sunkovito. V tem primeru ne prehitevas, ampak gres samo se na servis - ce je avto se vozen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, ukica pravi:

Ma meril je tudi meni.. pa sem bil takrt itak brez db killerja. No kazni mi ni spisal.. je kr motor zaplenu:ras:

:eek:

policijo bi poklicu :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel prov pogledat. V homologaciji mi piše za motor,da ima v mirovanju 84db, v vožnji 90 db. Zraven so bili akrapoviči, kjer pa nikjer ne piše kak nov podatek, samo homologiran izpuh akrapovič pa oznaka. Sem gledu okol izpuha pa tud nč ne najdem, kakih napisov??

Matr, me kr mal skrbi, ker imam podoben motor k ukica, pa še neki se menmo,da gremo za vikend željavo pogledat, pa da nav kakih presenečenj med samo potjo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ProdriveR pravi:

Sem šel prov pogledat. V homologaciji mi piše za motor,da ima v mirovanju 84db, v vožnji 90 db. Zraven so bili akrapoviči, kjer pa nikjer ne piše kak nov podatek, samo homologiran izpuh akrapovič pa oznaka. Sem gledu okol izpuha pa tud nč ne najdem, kakih napisov??

Matr, me kr mal skrbi, ker imam podoben motor k ukica, pa še neki se menmo,da gremo za vikend željavo pogledat, pa da nav kakih presenečenj med samo potjo??

ne bo, če je homologiran in imaš not db kiler ne vidim problema. Sicer pa hrvati zaenkrat ne težijo. (lokalci majo pa itak vse odprto, zvite tablice itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ProdriveR pravi:

Sem šel prov pogledat. V homologaciji mi piše za motor,da ima v mirovanju 84db, v vožnji 90 db. Zraven so bili akrapoviči, kjer pa nikjer ne piše kak nov podatek, samo homologiran izpuh akrapovič pa oznaka. Sem gledu okol izpuha pa tud nč ne najdem, kakih napisov??

Matr, me kr mal skrbi, ker imam podoben motor k ukica, pa še neki se menmo,da gremo za vikend željavo pogledat, pa da nav kakih presenečenj med samo potjo??

to ponavadi tudi piše na ploščici na okvirju motorja ... koliko dB pri koliko obratih ...

če nimaš dušilca notr in bi moral biti, je sigurno preglasn

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

 

Ce imas menjalnik v okvari, navadno ne prestavlja, drsi ali deluje sunkovito. V tem primeru ne prehitevas, ampak gres samo se na servis - ce je avto se vozen.

Frend imel na ML400cdi okvaro kot pisalo prej...pač rdeča lučka prižgana...on se je tako vozil več kot leto dni...avto je šel..pač kot bi imel veliko manj konjev...še vedno pa se šlo vozit vsaj po omejitvah...je pa avto več pil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ProdriveR said:

Zato ker nisi imel db killerja ti je tablice pobral oz motor zaplenu?? A izpuh je bil homologiran?

 

Huhu, ne ne tole je narobe misljeno. Meni je motor(mille) vzel zaradi tistega 'nesporazuma' pri A2 izpitu ko smo vsi gledali samo kilovate, izvorne moci pa ne :D 

Mi je pa v okviru tega meril tudi glasnost, ampak tega ni zapisal v zapisnik..se me je usmilil. 

Bom pa tko reku, dvovaljnik brez db killerjev JE preglasen. Pika. Zapoje pa tud lepo :) 

Na svoji tuni, ki ima leovincija gor imam db notri ves cas.. ma saj od cca 5k rpm res lepo zapoje.

btw prodriver, si kej gledal za gabro cipom? Ali pa mid pipe modom? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ukica pravi:

Huhu, ne ne tole je narobe misljeno. Meni je motor(mille) vzel zaradi tistega 'nesporazuma' pri A2 izpitu ko smo vsi gledali samo kilovate, izvorne moci pa ne :D 

Mi je pa v okviru tega meril tudi glasnost, ampak tega ni zapisal v zapisnik..se me je usmilil. 

Bom pa tko reku, dvovaljnik brez db killerjev JE preglasen. Pika. Zapoje pa tud lepo :) 

Na svoji tuni, ki ima leovincija gor imam db notri ves cas.. ma saj od cca 5k rpm res lepo zapoje.

btw prodriver, si kej gledal za gabro cipom? Ali pa mid pipe modom? :) 

:eek: emmmmm, vzel za domow? Je šel na dražbo, Al si ga dobil nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ukica pravi:

Bom pa tko reku, dvovaljnik brez db killerjev JE preglasen. Pika. Zapoje pa tud lepo :) 

Bilokak aftermarket ror brez db killerja je preglasen. Še z db killerjem bi marsikak bil preko homologiranih vrednosti. Navaden Tomos z direkt rorom je tečno preglasen. Ne razumem pa, kako se enim da vozit naokoli s tako galamo od motorja. Enkrat samkrat sem iz bivše CB 1300 vzel db killer ven in je ostal 4v1 direkt ror skoz Mass lonec. Nisem prišel iz Viča do Horjula, pa sem obrnil. Samemu sebi sem šal konkretno na živce. Si lahko mislim kaj so si ob cesti živeči mislili, ko sem se mimo pelal.

Pa enkrat me je na cesti proti Obali prehitel en 990 SM (ne super moto ampak sadomazo jebemti) z odprtimi rori. Ko da bi me en brcal v čelado je nabijalo. Še ko je bil 30+ metrov naprej je prav treskalo po ušesih... lahko bi štel delovne takte. Moreš biti res extra izdaja, da s takim hrupom težiš okolici.

Sicer pa te na malo bolj urejena dirkališča s 100+ db ne spustijo. Kaka je korist od tuljenja, treskanja in zavijanja po navadnih cestah pa ne razumem, sploh. Vključno z drekpumpami vred. Naj bo vsaj glasen če že nikamor ne gre :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj ma homologirano 96 dB pri 6500 obratov ... pa kr mau zabobni, ko ga obrnem :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, sesir said:

Frend imel na ML400cdi okvaro kot pisalo prej...pač rdeča lučka prižgana...on se je tako vozil več kot leto dni...avto je šel..pač kot bi imel veliko manj konjev...še vedno pa se šlo vozit vsaj po omejitvah...je pa avto več pil...

Vzorno. :twak:

A pri bremzah tud tak spara? :P

A sem sam jaz tak idiot, da za avto skrbim po knjigi oz. se malo bolje in prej? In da ga potem prodam bistveno pod ceno ker drugace ne gre v promet - ker so ostali avti z zgoraj nastetim vzdrzevanjem toliko ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Zok said:

Prvic slisim, da je normalna stvar imeti menjalnik v okvari in se voziti v failsafe - tudi pri avtu s pol milijona.

Ce imas menjalnik v okvari, navadno ne prestavlja, drsi ali deluje sunkovito. V tem primeru ne prehitevas, ampak gres samo se na servis - ce je avto se vozen.

Ti je že vrgel v failsafe? Takrat pelje v tretji in ne gre ne gor ne dol, toliko, da prideš do servisa kjer hočejo 6.000€ za nov menjalnik. Mojega si ustavil, dal ključ ven, zaklenil, odklenil in potem je spet mesec ali dva delal normalno, sem pa že govoril s človekom, ki tega ni vedel in je naredil z njim 500km do doma v tretji. Ljudje smo različni...

10 let sem imel X5 4,4 in je proti koncu to stalno počel. Žal že pri 200.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

btw prodriver, si kej gledal za gabro cipom? Ali pa mid pipe modom? :) 

Men je že prejšnji lastnik ('taljan), kr dobr uštimu motor. Mam power commander 5 gor, pa komplet akrapoviča s krivinam :) Pa, kukr je reku oz je mel tud v oglasu napisan, je bil mapiran na valarjih. Zdej, kok je razlike med navadno RSV-jko in mojo nimam pojma, ker je to moja prva aprilia. Ampak pelje se kr lepo, ni nobenih presenečenj :) Mene so tolk napsihiral,kok je motor brutalen, da sem mislu,da bom sam potipu gas, pa me bo na tazadnga spravl, pa je delč od tega :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, motolover said:

Ti je že vrgel v failsafe?

Ne, js avto servisiram. :P

Ne, resno. Aprila sem naredil servis menjalnika, datum proizvodnje starega filtra je bil april 2015. Obenem sem menjal se olje v obeh diferencialih, transfer boxu (x-drive), antifriz itd - zavorno tekocino bom menjal cez kaka dva mesca ob menjavi zavornih oblog - drugace pa sem menjal prakticno vse to, na cemer vidim, da vecina ljudi "varcuje". Ko zaradi nevzdrzevanja gre menjalnik rakom zvizgat, je pa BMW kriv - in je to "normalno". A ni laze sproti dat na avto 300, 400 eur, kot pa kasneje 4000 eur? Pa ce je za prej omenjeni incident res kriv menjalnik, je lahko skoda se bistveno vecja - zal celo ne samo materialna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri novem je bil po šestih mesecih zamenjan menjalnik v garanciji. Koliko je to odvisno od vzdrževanja?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vsak avto ima svoje hibe in probleme. Je pa res da menjalnik vsak zanemari.. jaz se pri svojem drzim 15-20k olje/filtri, 50-60k olje v menjalniku. Ostalo po potrebi.. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 5. 2017 ob 15:41, Snecer pravi:

Tudi fantkom se zgodijo podobne situacije :winkiss:

Zgodilo se je tukaj, avtobus ji je pripeljal kontra. Pupca očitno ni vajena 'naše' vožnje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

Ja vsak avto ima svoje hibe in probleme. Je pa res da menjalnik vsak zanemari.. jaz se pri svojem drzim 15-20k olje/filtri, 50-60k olje v menjalniku. Ostalo po potrebi.. :) 

Ko je frendu iz SG tako crknilo na 530D starem pol leta smo se smejali če ve da se avtomatik ne šalta na silo ampak sam...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez podatkov o dejanskih prekoračitvah je tako naštevanje le-teh totalno brezveze. No razen v oni 'lejte kolk folk po cestah diuja' agendi, s katero se pol opravičuje nakup še 100 novih stacionarcev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Andro Asgaard pravi:

http://www.primorske.si/2017/05/04/Prehitri-pijani-drogirani Še komu pade v oči zadnji odstavek?

iz celega članka izhaja, da so objestni objetneži vozniki avtomobilov :P

pa da diujajo v naseljih, saj na odprti cesti itak ne zmorejo več kot 90 vozt :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Brez podatkov o dejanskih prekoračitvah je tako naštevanje le-teh totalno brezveze. No razen v oni 'lejte kolk folk po cestah diuja' agendi, s katero se pol opravičuje nakup še 100 novih stacionarcev.

Policijsko vodstvo ima nalogo zbiranje denarja. Zato se pa potem pojavljajo takšni šokantni članki, kjer prikazujejo najhujše možno stanje na naših cestah. Hkrati s tem gre takšno kaotično stanje na roke prodajalcem radarjev. In še komu vmes.

Je pa sedaj na vas, če boste podpirali takšno pobiranje denarja. Kajti, vožnja po predpisih ne polni državno blagajno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!