Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 19 urami, jskrablin pravi:

Motorist ga najbolj najebe. S tem velja računati, ko si za balanco.

 

Če mi možgani še vsaj malo služijo se s CPP ur spomnim, da preko polne črte ne smeš zavijati. Če je legitimen odcep na drugi strani, je črta črtkana (kratke črte) tistih par metrov. Če ni, prek ne smeš. Se pravi, zajebala sta oba. On z avtom ni mel kaj zavijati, on z motorjem ni mel kaj prehitevati. Bingo pa v vsakem primeru pokasira motorist in v tem primeru še sopotnica.

Lahko pa je situacija na terenu drugačna in je tam prekinjena črta. V tem primeru je avtomobilist komplet zajebal. Bingo pa sta še vedno pokasirala motorist in sopotnica.

Pravilo pri vozilih, ki delujejo malo 'čudno' na cesti... daj mu tistih par sekund, da se odloči kaj bi. Pa da te sploh opazi. Al pa potencialno plačaj ceno za hitenje. Kriv ali ne, v primeru trka ob trdo oviro je jasno, kdo potegne ta kratko. To jemanje časa je razlog, zakaj bom v skupini motoristov ki dohitijo počasnejše vozilo skoraj vedno ostal zadaj. Za moje pojme veliko motoristov prehiteva preveč agresivno. Vzemi si malo časa. Gas lahko ožemaš tudi par sekund kasneje. Agresija je za zaprte poligone in dirkališče.

Še 1x enostavno. Polna črta v dotičnem primeru ni igrala nobne vloge. Samo to trdim :P

pred 18 urami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da si gledal dogajanje. Vsaj tako pišeš.

Očitno ti tudi...

pred 18 urami, Borutt pravi:

Očitno ti moram razložiti zelo počasi. Motorist mora misliti za dva. To pa pomeni predvidevanje. Ker motorista boli, avtomobilista pač ne. Ti je sedaj jasno, zakaj moraš misliti še namesto avtomobilista oziroma, zakaj moraš predvidevati ?

Saj boš nekoč, ko boš upočasnil vožnjo in začel predvidevati, ugotovil, da se izsiljevanja ne dogajajo. Se zgodijo vsake toliko. Dogajajo se pa enim in istim.

Bolj papeški od papeža, torej men se ne dogajajo, ampak se mi samo občasno zgodijo, si zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

A je te BMW je tako težko vozit, da nihče ne zna v ovinek, ne da bi ga sekal?

Kaj imajo trdo balanco, ali kaj?

Zakaj jih potem ljudje sploh kupujejo? Zato, da jim ga lahko ukradejo in potem na fb in tukaj povedo, da so imeli BMW GS :doze:?

 

Pri BMWju ni važno kako ga voziš, ampak kje ga parkiraš in pokažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, izibajker pravi:

Kaj pa, če sta bila tista dva samo člana maloštevilčne elite brezmadežnih in najpametnejših, pa tudi sicer  v vsem oh in sploh in najnaj dbest...

Tudi ce sta bila brezmadezna in elita  ostaja dejstvo kot je napisala Karmen, da sta BUMBARJA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

A je te BMW je tako težko vozit, da nihče ne zna v ovinek, ne da bi ga sekal?

Kaj imajo trdo balanco, ali kaj?

Zakaj jih potem ljudje sploh kupujejo? Zato, da jim ga lahko ukradejo in potem na fb in tukaj povedo, da so imeli BMW GS :doze:?

 

Nimajo trdo balanco ampak so sami trdi zaradi neznanja in straha ko prileti v ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Levi pas je tud za take rezerviran.. ena od današnjih "saj ni res, pa je." ;) 

IMG_2223.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italjan kdo ce bit drugi po par kozarcih vina in manjade je tezko vozit po svoji strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Whiskey pravi:

Danes sem se z avtom peljal od Hotedršce proti Godoviču. Okol 10:30 pridejo nasproti eni 4-je kreteni na motorjih. V ovinek po sredinski črti. Je bilo treba zapeljat na bankino, da kakemu od teh idiotov ne bi odbil glavo.

Vidiš, točno to sem jaz doživel enkrat proti Rakitni, ko sem enemu takemu solo kretenu skoraj zagotovo rešil lajf, saj sem se moral z avtom umikat skrajno skrajno desno, že po makadamu, da ni priletel vame....

pred 42 minutami, exclan pravi:

Tudi ce sta bila brezmadezna in elita  ostaja dejstvo kot je napisala Karmen, da sta BUMBARJA!

Morda nisi razumel tona mojega sporočila, ki je govorilo ravno o tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 4. 2017 ob 20:04, DAMI34 pravi:

Jp, le kaj je voznik avta predvideval pri Whiskiju...bolj mal a ne. Voznik svta je bil osu, ki je zavil ko kreten, na mestu kjer ni variante zavijat in bi lahko vsaj ogledalo pogledal, ter vklopil smernik...a ni, ker eni sanjajo po cesti.

situaciji si nista nič podobni..pri burbonu je bila prekinjena črta , na colu polna...

Ob 30. 4. 2017 ob 20:09, DAMI34 pravi:

Klobasaš, motorist faše vse na koncu. Torej njegov greh v vrednosti 160€ ni povzročil ničesar, kar bi avtomobilista vzpodbudilo da ga zbije. Če je motorist kriv in ne bi smel čez črto potem tudi avto ne bi smel čez črto. Se pravi se ne morata ogrozit. Polna črta naj bi ločevala nasprotivozeče, da si ne skačejo v zelje.

Sploh pa na mestu kjer je bil karambol, bi lahko bila črtkana vsaj navzgor. Navzdol je logično, al pa tut ne, da je ni, ker je nižje križišče.

tako kot pišeš - je deljena krivda ...vsak nosi svoje posledice ane.... khmmm.....

kaj bi lahko bilo in ka je je bistvena razlika.. če bi motorist upošteval pripombo polne črte bi se verjetno lahko izgovarjal na nesmiselno in protipredpisno zavijanje v levo .. 

Ob 30. 4. 2017 ob 21:54, jskrablin pravi:

Motorist ga najbolj najebe. S tem velja računati, ko si za balanco.

 

Če mi možgani še vsaj malo služijo se s CPP ur spomnim, da preko polne črte ne smeš zavijati. Če je legitimen odcep na drugi strani, je črta črtkana (kratke črte) tistih par metrov. Če ni, prek ne smeš. Se pravi, zajebala sta oba. On z avtom ni mel kaj zavijati, on z motorjem ni mel kaj prehitevati. Bingo pa v vsakem primeru pokasira motorist in v tem primeru še sopotnica.

Lahko pa je situacija na terenu drugačna in je tam prekinjena črta. V tem primeru je avtomobilist komplet zajebal. Bingo pa sta še vedno pokasirala motorist in sopotnica.

situacija je taka kot je - dejanska.. ni če bi bila ...

pred 7 urami, Snecer pravi:

Kupijo, a ne rabijo, ponavadi taki z malimi...

ti imaš potemtakem tolk velikega da ti je v napoto ?

pred 6 urami, Zok pravi:

Ti se bos enkrat oglasu k men na kafe, in moji zeni razlozil, da moja cebela pac ni primerna za vse namene. Poleg nje namrec potrebujem se eno hard enduro za takrat ko nimam dve uri cajta motorirat, pa eno 125ko za na raceland. Vse bi slo skoz, pa ne dobim zegna... :P

Nepani!! :twak::ras:

poizkusi z ateizmom.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem hudo agresiven voznik, ampak čez polno črto z mopedom (z avtom ne) prehitevam redno. a vi pa ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Igi Pop pravi:

nisem hudo agresiven voznik, ampak čez polno črto z mopedom (z avtom ne) prehitevam redno. a vi pa ne?

Ja itak. Ponavadi prehitimo čez polno, počakamo da gre naprej, pa ponovimo vajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko greš iz petrinj proti vikiju je dol dvojna polna črta,js tam vedno prehitevam ker se avto pomakne na desno js pa ga prehitim brez prevozit polno črto a sem v prekršku?:fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Ciko86 pravi:

Ko greš iz petrinj proti vikiju je dol dvojna polna črta,js tam vedno prehitevam ker se avto pomakne na desno js pa ga prehitim brez prevozit polno črto a sem v prekršku?:fredyjecar:

Če prehitiš po en avto in ne pri tem ostaneš na svojem pasu nisi v prekršku,po zakonu!

Sem pa točno za tako prehitevanje dobil 250eu...pač palicaj...in potem še sodnik,ki je nebulozo policista potrdil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js vem da polne nisem prevozu ogrozal nisem nobenega in baš me briga kaj bi rekli...sej to je isto kot z mrrjenjem glasnosti...na amzs-ju ti nemorejo zmerit da bo merodajalno policaj na terenu reši to brez problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Ciko86 pravi:

Js vem da polne nisem prevozu ogrozal nisem nobenega in baš me briga kaj bi rekli...sej to je isto kot z mrrjenjem glasnosti...na amzs-ju ti nemorejo zmerit da bo merodajalno policaj na terenu reši to brez problema...

Tako sem tudi sam mislil...Policist celo povedal,da sem se le premikal mimo a po njegovo sem prehiteval in ne obvozil po svojem pasu in ker mu je nadebudni sodnik verjel sem dobil izvržbo na svoj račun...a ker sem zjutraj šel v službo nisem imel kamere na motorju...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, sesir pravi:

Če prehitiš po en avto in ne pri tem ostaneš na svojem pasu nisi v prekršku,po zakonu!

Sem pa točno za tako prehitevanje dobil 250eu...pač palicaj...in potem še sodnik,ki je nebulozo policista potrdil..

Ti imaš pa nekam veliko izkušenj s prometnimi prekrški in organi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, sesir pravi:

Če prehitiš po en avto in ne pri tem ostaneš na svojem pasu nisi v prekršku,po zakonu!

Sem pa točno za tako prehitevanje dobil 250eu...pač palicaj...in potem še sodnik,ki je nebulozo policista potrdil..

Kakšen prekršek so ti očitali ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

Ti imaš pa nekam veliko izkušenj s prometnimi prekrški in organi?

Se ti zdi?

Ti imaš pa glede na prekrške,ki so ti vsakdanjica zelo malo...

Plus tle zapisal le dvakrat,ko se mi je res zgodila krivica!Ostalo priznavam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Ciko86 pravi:

Js vem da polne nisem prevozu ogrozal nisem nobenega in baš me briga kaj bi rekli...sej to je isto kot z mrrjenjem glasnosti...na amzs-ju ti nemorejo zmerit da bo merodajalno policaj na terenu reši to brez problema...

Za merjenje glasnosti izpuha na cesti sem že napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kakšen prekršek so ti očitali ?

Prehitevanje stoječe kolone...mogoče,če ne bi bil v komi,ko bilo sodišče bi celo uspel kaj dopovedati a tako,ko mene ni bilo sem le dobil domov,da se verjame policisti in naj plačam mislim 250eu kar seveda nisem in so mi pač rubili...

Kaj češ se zgodi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Se ti zdi?

Ti imaš pa glede na prekrške,ki so ti vsakdanjica zelo malo...

Plus tle zapisal le dvakrat,ko se mi je res zgodila krivica!Ostalo priznavam....

Jaz imam zelo veliko posla s prekrškarji in organi ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Jaz imam zelo veliko posla s prekrškarji in organi ... 

To,da imaš veliko posla ti pa verjamem...saj si ga sam daješ z vsako vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Prehitevanje stoječe kolone...mogoče,če ne bi bil v komi,ko bilo sodišče bi celo uspel kaj dopovedati a tako,ko mene ni bilo sem le dobil domov,da se verjame policisti in naj plačam mislim 250eu kar seveda nisem in so mi pač rubili...

Kaj češ se zgodi....

Citiraj

53. člen

(vožnja mimo)

(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

pole zagotovljen

pred 3 minutami, sesir pravi:

To,da imaš veliko posla ti pa verjamem...saj si ga sam daješ z vsako vožnjo...

Nope, takšni kot ti dajete delo in obremenjujete organe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Prehitevanje stoječe kolone...mogoče,če ne bi bil v komi,ko bilo sodišče bi celo uspel kaj dopovedati a tako,ko mene ni bilo sem le dobil domov,da se verjame policisti in naj plačam mislim 250eu kar seveda nisem in so mi pač rubili...

Kaj češ se zgodi....

Stoječo kolono ne moreš prehitevati. Kajti, tisto je vožnja mimo. Se je kolona premikala ali je stala ? Ker tistih 250€ je lahko samo pri prehitevanju, ko se ne moreš varno vrniti na svoj pas. Pa še nekaj točk dobiš poleg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

pole zagotovljen

Nope, takšni kot ti dajete delo in obremenjujete organe.

Lol...pa kaj misliš,da sem ti,da bi bedastoče delal??

Kolona je bila vsaj 1km pred križiščem,vsi so gledali desno ker bil cirkus...

Obvozil pa sem max 20 avtov po enega in se pred talnimi označbami za križišče vrnil v kolono!Policist,ki sem ga videl,pa se je imel čas obleči,nadeti čelado seveda ne zapeti(se pravi je po zakonu ni nosil)in isto obvoziti nekaj avtov in za menoj stati v koloni in me ustaviti na drugi strani križišča!

Kolona se je po basedah policista z hitrostjo okoli 5kmh premikala proti križišču...motorist pa jih je z malo višjo hitrostjo prehiteval po več skupaj...točk nisem dobil!To sem 100% ker sem za varno vožnjo potreboval 0 točk...in odkar sem se prijavil za trenerja varne vožnje sem res čuval...mogoče pa sem jih dobil saj ne vem,ker to bilo po...vem pa,da če ne hi imel nesreče bi navedel priče...cel razred ekonomske šole,ki me je poznal me videl in gledal saj stal pred šolo...bili pa moji gosti,ki so me kasneje spraševali kaj mi težil policaj...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!