Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Jp, le kaj je voznik avta predvideval pri Whiskiju...bolj mal a ne. Voznik svta je bil osu, ki je zavil ko kreten, na mestu kjer ni variante zavijat in bi lahko vsaj ogledalo pogledal, ter vklopil smernik...a ni, ker eni sanjajo po cesti.

Se mi zdi, da si gledal dogajanje. Vsaj tako pišeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Klobasaš, motorist faše vse na koncu. Torej njegov greh v vrednosti 160€ ni povzročil ničesar, kar bi avtomobilista vzpodbudilo da ga zbije. Če je motorist kriv in ne bi smel čez črto potem tudi avto ne bi smel čez črto. Se pravi se ne morata ogrozit. Polna črta naj bi ločevala nasprotivozeče, da si ne skačejo v zelje.

Sploh pa na mestu kjer je bil karambol, bi lahko bila črtkana vsaj navzgor. Navzdol je logično, al pa tut ne, da je ni, ker je nižje križišče.

Očitno ti moram razložiti zelo počasi. Motorist mora misliti za dva. To pa pomeni predvidevanje. Ker motorista boli, avtomobilista pač ne. Ti je sedaj jasno, zakaj moraš misliti še namesto avtomobilista oziroma, zakaj moraš predvidevati ?

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Maš prav, za vse so si sami krivi. V bistvu majo avtomobilisti sploh taki ki ne morejo glave obrniti in taki, ki tezko pogledajo v ogledala vso pravico zbiti motorista. :smoke:

Itak si je sam kriv, ker je prehitr, da bi ga debil sploh zaznal.

1x letno, bi lahko organizirali tudi akcijo pod naslovom:

Želve zbijajo motoriste :D

Saj boš nekoč, ko boš upočasnil vožnjo in začel predvidevati, ugotovil, da se izsiljevanja ne dogajajo. Se zgodijo vsake toliko. Dogajajo se pa enim in istim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

Motorist ga najbolj najebe. S tem velja računati, ko si za balanco.

 

Če mi možgani še vsaj malo služijo se s CPP ur spomnim, da preko polne črte ne smeš zavijati. Če je legitimen odcep na drugi strani, je črta črtkana (kratke črte) tistih par metrov. Če ni, prek ne smeš. Se pravi, zajebala sta oba. On z avtom ni mel kaj zavijati, on z motorjem ni mel kaj prehitevati. Bingo pa v vsakem primeru pokasira motorist in v tem primeru še sopotnica.

Lahko pa je situacija na terenu drugačna in je tam prekinjena črta. V tem primeru je avtomobilist komplet zajebal. Bingo pa sta še vedno pokasirala motorist in sopotnica.

Pravilo pri vozilih, ki delujejo malo 'čudno' na cesti... daj mu tistih par sekund, da se odloči kaj bi. Pa da te sploh opazi. Al pa potencialno plačaj ceno za hitenje. Kriv ali ne, v primeru trka ob trdo oviro je jasno, kdo potegne ta kratko. To jemanje časa je razlog, zakaj bom v skupini motoristov ki dohitijo počasnejše vozilo skoraj vedno ostal zadaj. Za moje pojme veliko motoristov prehiteva preveč agresivno. Vzemi si malo časa. Gas lahko ožemaš tudi par sekund kasneje. Agresija je za zaprte poligone in dirkališče.

To, kar si napisal, je nekaterim motoristom zelo težko dopovedati. Ker ti motoristi so kupili motor, da so vedno prvi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gs se tako slabo pelje po ovinkih da jih po ovinkih vedno srečaš nasproti vozeče na črti al pa preko nje?kaj se je tako težko držat svojega pasa?o avtih nebom zgubljal besed ker zgleda treba sekat da prišparajo na gumah in bencinu..:dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nis vedu.....gs je za sekanje, ss motorji so za ubijanje in vsak ,ki ima več hp kot Strom 650 lastnik nima nič v hlačah in glavi ......a ne spremljaš  expertiz brezmadežnih in najpametnejših :-P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in včeraj bi me lahko tista dva pametnkajoviča na motorju, ki sta proti meni prehitevala v škarje, vsaj lahko pozdravila, bumbarja jedna :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

A nis vedu.....gs je za sekanje, ss motorji so za ubijanje in vsak ,ki ima več hp kot Strom 650 lastnik nima nič v hlačah in glavi ......a ne spremljaš  expertiz brezmadežnih in najpametnejših :-P 

Priznam da ne spremljam..kaj pa če kupim ninjo 300 to spada med ss al pod tiste ki majo kaj v hlačah ?:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, KARMEN1 pravi:

Ja, in včeraj bi me lahko tista dva pametnkajoviča na motorju, ki sta proti meni prehitevala v škarje, vsaj lahko pozdravila, bumbarja jedna :ras:

Kaj pa, če sta bila tista dva samo člana maloštevilčne elite brezmadežnih in najpametnejših, pa tudi sicer  v vsem oh in sploh in najnaj dbest...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Ah ne se kregat, vedno je kriv motorist:cool:

 

 

UfUf. Učer bi bil gotovo kriv motorist. ampak ne vem kateri.

 

@Borutt ve kje imam parkiran motor, na Tržaški v postojni. Po enosmerni peš coni 30km/h sm ropotal z 25km/h, in pred "mojo" nišo na desni mal odpelal v levo, da parkiam bol ob zid, rabim bol oster pristopni kot. Ta manever sem res počel brez uporabe smerokazov. Med odpelavanjem v levo se me je nekdo z aprilijo lotil  prehitevat po desni. K sreči sem ga opazil, se mu umaknil, on je s solidnim pospeškom odpelal, jaz pa zajadral na prking. 

Kdo je zakuhal nevarno situacijo?

 

 

najlepše možno potrdilo, da se nesreče rade zgodijo zaradi nezbranopsti in blizu doma. To je blo pred fakin vtrati.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ciko86 pravi:

Priznam da ne spremljam..kaj pa če kupim ninjo 300 to spada med ss al pod tiste ki majo kaj v hlačah ?:smoke:

To vprašaj najpametnejše i  brezmadežne....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Ciko86 pravi:

Priznam da ne spremljam..kaj pa če kupim ninjo 300 to spada med ss al pod tiste ki majo kaj v hlačah ?:smoke:

Včasih ime vara, kot je bilo to pri Ninja 650R.

To je bil preprosto er6n, kateremu so dodali plastičen oklep, tako da je postal bolj touring. 

Drugače pa Ninja300 spada med SS, položaj sedenja na jajcih, športno projektilno krmilo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

To vprašaj najpametnejše i  brezmadežne....

@Snecer kličkličejo te...aja glih vidu,da si neki vmes napisal...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

A nis vedu.....gs je za sekanje, ss motorji so za ubijanje in vsak ,ki ima več hp kot Strom 650 lastnik nima nič v hlačah in glavi ......a ne spremljaš  expertiz brezmadežnih in najpametnejših :-P 

Dokaj dober povzetek, mislim, da nas je tu na forumu veliko v rangu 650, ki smo šolski primer, da se voziti in potovati enako in celo bolje kot s preveliki in premočnimi kravami.

Zakaj si folk kupuje prevelike in pretežke motorje mi še zdaj ni najbolj jasno, domnevam, da predvsem zaradi statusa, črede, ki narekuje pravila ter gostilne, ki zavrača tiste s premalimi.

pred 1 minuto, sesir pravi:

@Snecer kličkličejo te...aja glih vidu,da si neki vmes napisal...

tudi ti boš lahko pojasnil, kako je če imaš projektil in prehitro voziš, da te skipa s ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

 

tudi ti boš lahko pojasnil, kako je če imaš projektil in prehitro voziš, da te skipa s ceste

Če bi bil prehiter bi bil zdaj pokojen in ne bi mogel tipkat....ker pa vozil po omejitvah me dolgo vse zelo bolelo,zdaj manj...sem pa še živ:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Dokaj dober povzetek, mislim, da nas je tu na forumu veliko v rangu 650, ki smo šolski primer, da se voziti in potovati enako in celo bolje kot s preveliki in premočnimi kravami.

Zakaj si folk kupuje prevelike in pretežke motorje mi še zdaj ni najbolj jasno, domnevam, da predvsem zaradi statusa, črede, ki narekuje pravila ter gostilne, ki zavrača tiste s premalimi.

 

Tukaj pašejo potem tudi lastniki potovalnih BMW-jev, Harleyev, goldwingov...??

Ne vem, zakaj se tako omejuješ lih na kubike? Pač, če komu paše naj kupi. Mislim,da ni nč narobe, če kdo drugač razmišlja od tebe. Glede na omejitve in sposobnosti, bi potem komot omejili avtomobile na 1.6 mašino, sej je čist dost za prevažat s točke A v B. Klinc gleda tiste, ki si želijo terence, pick up-e, "športne" avte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, ProdriveR pravi:

Tukaj pašejo potem tudi lastniki potovalnih BMW-jev, Harleyev, goldwingov...??

Men čist paše 1450 ccm in 85 HP ...Še tega je včasih težko ustavt :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se z avtom peljal od Hotedršce proti Godoviču. Okol 10:30 pridejo nasproti eni 4-je kreteni na motorjih. V ovinek po sredinski črti. Je bilo treba zapeljat na bankino, da kakemu od teh idiotov ne bi odbil glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ProdriveR pravi:

Tukaj pašejo potem tudi lastniki potovalnih BMW-jev, Harleyev, goldwingov...??

Ne vem, zakaj se tako omejuješ lih na kubike? Pač, če komu paše naj kupi. Mislim,da ni nč narobe, če kdo drugač razmišlja od tebe. Glede na omejitve in sposobnosti, bi potem komot omejili avtomobile na 1.6 mašino, sej je čist dost za prevažat s točke A v B. Klinc gleda tiste, ki si želijo terence, pick up-e, "športne" avte...

Kupijo, a ne rabijo, ponavadi taki z malimi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Whiskey pravi:

Danes sem se z avtom peljal od Hotedršce proti Godoviču. Okol 10:30 pridejo nasproti eni 4-je kreteni na motorjih. V ovinek po sredinski črti. Je bilo treba zapeljat na bankino, da kakemu od teh idiotov ne bi odbil glavo.

Neznanje in prevelika hitrost za njihovo sposobnost. To so tisti kralji ravnin, kateri v ovinkih ovirajo ostale. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Whiskey pravi:

Danes sem se z avtom peljal od Hotedršce proti Godoviču. Okol 10:30 pridejo nasproti eni 4-je kreteni na motorjih. V ovinek po sredinski črti. Je bilo treba zapeljat na bankino, da kakemu od teh idiotov ne bi odbil glavo.

No, točno o takšnih stvareh sem pisal nekaj strani nazaj, da Policija vse preveč krat stoji na napačnih lokacijah, ampak me nekateri niso (hoteli) razumeti. Neverending story!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Snecer said:

Dokaj dober povzetek, mislim, da nas je tu na forumu veliko v rangu 650, ki smo šolski primer, da se voziti in potovati enako in celo bolje kot s preveliki in premočnimi kravami.

Zakaj si folk kupuje prevelike in pretežke motorje mi še zdaj ni najbolj jasno, domnevam, da predvsem zaradi statusa, črede, ki narekuje pravila ter gostilne, ki zavrača tiste s premalimi.

tudi ti boš lahko pojasnil, kako je če imaš projektil in prehitro voziš, da te skipa s ceste

Ti se bos enkrat oglasu k men na kafe, in moji zeni razlozil, da moja cebela pac ni primerna za vse namene. Poleg nje namrec potrebujem se eno hard enduro za takrat ko nimam dve uri cajta motorirat, pa eno 125ko za na raceland. Vse bi slo skoz, pa ne dobim zegna... :P

2 hours ago, ProdriveR said:

bi potem komot omejili avtomobile na 1.6 mašino, sej je čist dost za prevažat s točke A v B.

Nepani!! :twak::ras:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Zok pravi:

, pa eno 125ko za na raceland.

Men bla 125 občutno preslaba za Raceland...tud čase imajo 125 tam slabše kot SS 600 ali več....supermoto pa ima boljše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je te BMW je tako težko vozit, da nihče ne zna v ovinek, ne da bi ga sekal?

Kaj imajo trdo balanco, ali kaj?

Zakaj jih potem ljudje sploh kupujejo? Zato, da jim ga lahko ukradejo in potem na fb in tukaj povedo, da so imeli BMW GS :doze:?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je to tako kot na avtocesti kjer je prehitevalni pas rezerviram za bmw-je,je na navadni cesti cčrta rezervirana za gs-e..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!