Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

...;

1) Čekiraj vsakega (zmanjšaj hitrost in bodi maximalno pozoren) na vse, ki se vključujejo na špuro pred seboj! Čeprav iz stranske ceste!!!

2) Nikomur ne verjemi, da bo pred STOP znakom ali pred rdečim semaforjem res ustavil!!! NIKOMUR!!!

3) Nikoli ne prehitevaj vozila, ki ima najmanjšo možnost (stranske ceste itd. itd. ) da zavije levo in...

4) PREDVIDEVAJ, da lahko (kot v današnjem primeru) voznik vozila pred teboj zavije levo (lahko na stranski kolovoz) in ti zapre pot!!!

Vsaj teh nekaj stvari se zapomnimo, pa bo sezona mnogo manj "boleča"

mr

Dodaj še:

5) Ne vozi z dolgimi lučmi, temveč jih šele ob takih situacijah prižgi, da s spremembo čim bolj nakažeš svojo prisotnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav videl kaj je ostalo od te R6 in kakšna luknja je zevala v avtu - je šlo očitno za neko samomorilsko dejanje. Mislim, očitno, ane? Sicer zakaj bi kdo tako hitro vozil?

Aja, saj res. NEUMNOST.

Se opravičujem ampak ne čutim nič pozitivnega do žrtve. še huje, ker s svojim dejanjem meče slabo luč na vse motoriste se v meni porajajo čustva rahlega prezira.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti misliš,da vsi ki imamo ( imajo ) cestakke so neki kamikaze in samomorilci!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sicer ne, vendar je nakup in posedovanje takšnega vozila zagotovo "dodana vrednost" za tovrstne nesreče.

še nisem videl, da bi kdo s takšnim vozilom "kruzal",ampak vidim samo neko ožemanje. Da bi pa s tem vozili po omejitvah pa je itak utopično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti povem iz prakse odvem prednosti na sodišču je bil kaznovan motorist ker ni preprečil trčenja vozil z 43km/h ugotovitev izvedenca neglede nato je bil kriv odgovor sodnice ko ga je vprašala zakaj se ni ustavil ( odmikal se se vozilu da ne trči vanj vendar je glupa baba še vedno vstrajal z vožnjo naprej ) naivnost ne sodi na cesto to je bil odgovor sodnice ko mu je zabiksala da je kriv 100% kljub pritožbi na višje je to potrdilo njeno sodbo zdej pa mi povej kdo koga tu jebe!?!?

Torej če bi si ji zabiksal v sredino avta ali zadnji konc bi bil verjetno na pol mrtev ali pa zlomnjen vendar nebi bil kriv.

Da srečaš vse živo (tudi sodnike, ki so prepametni in prepolni sami sebe), mi je povsem jasno. Zgleda pa da njim ni jasno, da gre v večini primerov smrtnih dogodkov za povsem nepričakovano obnašanje avtomobilistov. Kdo bi pričakoval, da bo avto (kamion)kar naenkrat zavil levo. Vsak normalen pričakuje da te voznik vidi in počaka.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav videl kaj je ostalo od te R6 in kakšna luknja je zevala v avtu - je šlo očitno za neko samomorilsko dejanje. Mislim, očitno, ane? Sicer zakaj bi kdo tako hitro vozil?

Aja, saj res. NEUMNOST.

Se opravičujem ampak ne čutim nič pozitivnega do žrtve. še huje, ker s svojim dejanjem meče slabo luč na vse motoriste se v meni porajajo čustva rahlega prezira.

Kaj boš pa napisal ko se bo ista situacija zgodila in bo motorist znotraj omejitev? Predvidevaj? Jaz dnevno doživljam raznorazna izsiljevanja okoliških kmetov (izsilijo me tudi ko sem v avtomobilu ali kombiju), pa se ne peljem več kot 100km/h. Zgleda, da je to ustaljena praksa v vipavski dolini.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi del drži. Kar se pa dela sodnega izvedenca tiče: on pride na vrsto šele na sodni obravnavi nezgode. In ker ga ni bilo na licu mesta gre dostikrat tudi sam naknadno na ogled mesta nesrečnega dogodka, da lahko čim bolj objektivno presodi kako in kaj - tisti policijski zapisniki so ponavadi zelo pomankljivi in polni napak; primer: nemalokrat gre v zapisnik nekaj takega: " ... je bilo udeleženo motorno kolo Kawasaki Ninja ... " in to je vse.

@Fazer03: ... Kar se pa dela sodnega izvedenca tiče: on pride na vrsto šele na sodni obravnavi nezgode ...

Melješ otrobe (oz. kvasiš neumnosti).

na kraj prometne nesreče s smrtnim izidom vedno pride preiskovali sodnik, sodni izvedenec pa kasneje poda izvedensko mnenje na podlagi zbranih dokazov, tako kot je napisal Fazer03...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, domina in Fazer03, res je tako, kakor sta zapisala. Pomešal sem preiskovalnega sodnika z sodnim izvedencem. Se opravičujem in želim lep dan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, domina in Fazer03, res je tako, kakor sta zapisala. Pomešal sem preiskovalnega sodnika z sodnim izvedencem. Se opravičujem in želim lep dan.

admin, prosim za ukrepanje in brisanje nepotrebnih postov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem se peljala mimo nesreče včeraj. Ker sem tečna zaf**** voznica motornega kolesa, ki nikakor ne more razumeti samurajsko-kamikazne politike mladcev na premočnih in preveč oklepljenih motorjih, se v tem primeru strinjam z Darwinovsko opredelitvijo problema.

Nesrečnega starejšega gospoda so iz xsare dobili tako, da so iz avta naredili cabrio, potem so ga pa še malo demolirali. Od motorja je ostal kupček naglancane plastike, da sem se kasneje ustavila in pogledala na net, kaj zaen je sploh bil - zmaličen je bil do te mere, da ne bi prisegla niti, da je bil cestak.

.

.

.

Za reveža je zgodba končana, naj mu bo gruda lahka, za gospoda pa se začenja kalvarija. Kriv ali ne kriv, uničil si je življenje in to ne prav zelo star.

Pa kake bedarije SEJEš po svetu??? Ko boš svojo glavo vzela vn z RI** in dejansko naslednjič pomislila kaj si rekla, bi lahko videla, da hitrost sploh ni mogla bit tako velika.. Verjetno je imel smolo, dvignil motor na prednje kolo, in potem ga je ZDROBILO MED VRATI.. Da se vidijo vilice in vse kar je še ostalo od motorja (se da sklepat).. Vem za primer, ko je z 30 kmh priletel v bok avtomobila (ga je izsilil) in umrl...

Kako si je lahko uničil življenje? Če je preminil? Kako pa ti VEš kaj je in kaj ni bilo njegovo veselje, sanje, upanje?..

Tako govorijo samo EGOISTI, ki nočejo zgubiti ljudi, zaradi LASTNE ŽELJE, jih želi ob sebi, pa če so DO KONCA ŽIVLJENJA NESREČNI IN OBUPANI...vsak naj počne kar želi, če ga to osrečuje in mu daje pozitivno energijo.., seveda se zavedajo svojih dejanj, nosijo posledice... itd.. Ampak vi si ne date dopovedat.. da samo zaradi vas egoistov ljudje ne bodo živeli dlje.. (zdaj pa pojdi v trgovino in zapravi dve plači na oblačilih... )

Kako lahko tle pišete in obsojate nekoga, ki ga sploh ne poznate?!?!(Vsak naj še enkrat prebere svoj komentar.. ) DA VAS NI SRAM, vsakega od vas, ki uporablja njegovo tragedijo, da tle spet pametuje in moralizira!..

Gotovo ni bilo boleče in je bilo hitro mimo... naj počiva v miru.., vsi tisti, ki ga poznate, ga ohranite v dobre spominu! In ne žalujte, temveč pozdravljajte njegove dobre plati!

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

admin, prosim za ukrepanje in brisanje nepotrebnih postov...

admin, prosim za apaurin za gospodiča yamaho...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem motorist in voznik avtomobila, omenjen del ceste dnevno prevozim žal me je na nesrečni dogodek danes zjutraj opominjala prižgana svečka. Po videnem sem takoj pomislil na kolesarja ali motorista. In ja ta ravni del je znan, da mladci z močnimi motorji radi odpirajo plin. Tu ne polagam krivde ne na motorista ne na avtomobilista, vedno je posredi splet okoliščin in žal so v tem primeru rezultirale v najslabši možni scenarij. Verjamem tudi, da je bila hitrost nesrečnika daleč nad dovoljeno in na žalost je ta odcep na takem mestu, da je vsaka hitrost nad omejitvijo lahko usodna. Vsi pozabljamo na reakcijski čas, ki tu igra veliko vlogo če samo prepostavim, da je bila hitrost motorista na mestu ko je zagledal oviro 150km/h je bil takrat oddaljen manj kot 250m vsaka reakcijska sekunda je razdaljo zmanjšala še za 54m in tako dalje, kako pa kaj je bilo dejansko ne bomo vedeli, pa vendar nam bo vsem poznan rezultat. Navedeno hitrost, pa na takem motorju dosežeš kot bi mignil, potem pa lahko predpostavljamo še odzivni čas avtomobilista in mislim da realno gledano bi se redko kdo v isti dobro izvlekel.

Žal je moj zaključek lahko le R.I.P. mladeniču, ki ga žal ni več.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljudje se lahko nehate kregat za brezveze....dejte povedat kaj ste dosegli do zdaj? je fant oživel? ste se kaj novega naučili? ste zdaj pametnejši oz. se počutite pametnejši? je vaš ego trenutno na vrhuncu? ste komu kaj dopovedali?

dejansko se niti ne čudim, da med ljudmi sploh ni več nekega človeškega odnosa...kot živali smo...pa še živali so boljše od nas.

žalostno je slišati vsako tako novico in vsako leto mi kocine pokonci vstanejo ko vidim novico s smrtnim izzidom.

ne rabimo se sploh spraševat zakaj je fant bil kamikaza oz. zakaj se je tako hitro vozil....dobro veste, da ste tudi sami ob malo bolj naviti ročici gasa kar orgazem doživeli...tako je pri vsakem...malo ga adrenalin odpelje in hitro se zgodi to kar se je.

in ČE bi prilagodil hitrost bi lahko odregarial prav ali pa sploh do nesreče ne bi prišlo....ČE bi dedi ki je sedel za volanom šel še lulat v lokal se mogoče sploh srečala ne bi...ampak ČE znate brati opazite, da se v stavkih vedno nahaja veliki ČE.

na žalost takih zadev ne moremo preprečiti v celoti...pa tudi če imaš disko kuglo namesto čelade gor, namonitrane še 3 laserje in 3 reflektorje pa še "smoke machine" ne pomaga....dajmo se lepo pogovarjat in si med seboj pomagati in svetovati, ne pa da se tu gor napihujete kdo je FUŁŁ najpametnejši, koliko km je prevozil in kolk je bolj izkušen od vseh ostalih in kako samo on vidi kje drugi napake delaMo in kako bi on odreagiral v taki situaciji...itd. ne potrebujemo pametnjakovičev podobnim našim veleumom v parlamentu.

Lep dan želim še naprej.

Sožalje svojcem in prijateljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, tvojga posta sploh vido nisem. Mogoče, ker je blo že pozno.

Me pač zvije, ko slišim o takih mladih. Preveč jih je že šlo prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Preveč jih je že šlo prehitro.

S poudarkom na točno tem stavku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je, da se ne moremo obnašati na cesti kot bogovi....če bomo predvidevali in pazili sami nase, bo na cestah sigurno manj nesreč...tako, da dejmo malo prepihat naše buče in šele potem se delat pametne

lep dan in pamet v ročico :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake bedarije SEJEš po svetu??? Ko boš svojo glavo vzela vn z RI** in dejansko naslednjič pomislila kaj si rekla, bi lahko videla, da hitrost sploh ni mogla bit tako velika.. Verjetno je imel smolo, dvignil motor na prednje kolo, in potem ga je ZDROBILO MED VRATI.. Da se vidijo vilice in vse kar je še ostalo od motorja (se da sklepat).. Vem za primer, ko je z 30 kmh priletel v bok avtomobila (ga je izsilil) in umrl...

Kako si je lahko uničil življenje? Če je preminil? Kako pa ti VEš kaj je in kaj ni bilo njegovo veselje, sanje, upanje?..

Tako govorijo samo EGOISTI, ki nočejo zgubiti ljudi, zaradi LASTNE ŽELJE, jih želi ob sebi, pa če so DO KONCA ŽIVLJENJA NESREČNI IN OBUPANI...vsak naj počne kar želi, če ga to osrečuje in mu daje pozitivno energijo.., seveda se zavedajo svojih dejanj, nosijo posledice... itd.. Ampak vi si ne date dopovedat.. da samo zaradi vas egoistov ljudje ne bodo živeli dlje.. (zdaj pa pojdi v trgovino in zapravi dve plači na oblačilih... )

Kako lahko tle pišete in obsojate nekoga, ki ga sploh ne poznate?!?!(Vsak naj še enkrat prebere svoj komentar.. ) DA VAS NI SRAM, vsakega od vas, ki uporablja njegovo tragedijo, da tle spet pametuje in moralizira!..

Gotovo ni bilo boleče in je bilo hitro mimo... naj počiva v miru.., vsi tisti, ki ga poznate, ga ohranite v dobre spominu! In ne žalujte, temveč pozdravljajte njegove dobre plati!

Samo podpišem se lahko pod tole. Vsi vi ki serjete z svojim Darwinovim nabijanjem da bi izpadli pametni mi grete na bruhanje...

Namesto da bi namenil eno lepo misel za žalostno preminulega motorista dejansko USTAVIš motor in gledaš katere znamke je. Kako bolano je to?

O razlogih za nesrečo nebi sedaj, ker ni pomembno. Njega ni več. Vsi ki se vozimo z motorji vemo kaj razkiramo in kako malo je potrebno da pride do hujše nesreče, tako da ne prosm nakladat o nekih Darwinovih teorijah in se delat pametne. Prodajte svoje motorje in si najdite drug hoby. Ne smetite foruma brezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dostikrat so to pač neizušeni mladiči, ki znajo samo eno stvar: na ravnini ožemat plin. Darwin torej... Ne trdim, da je temu tokrat tako, deluje pa mi na ta način...

Nesrečo 25 letnega fanta komentiraš z dvema stavkoma zgoraj. Zdi se mi da je Darwin še največ tebe prikrajšal.... Pač fant ni imel sreče in spoznal koga od starejših motoristov da bi ga naučil in mu pokazal bolje(bolj umirjeno) voziti. Vsem je jasno da ga je star ATA spregledal in popolnoma narobe ocenil.Zakaj to vem? Zato ker se je meni podobno zgodilo. Mogoče bi se fant s svojim superšportnikom raje vozil po dirkališču, ki ga kot ena izmed redkih normalno razvitih držav nimamo. Mogoče je bil pač bil na napačnem mestu na napačnem kraju. Jasno je, da je rad imel motorje in je tudi bil PRAVI motorist. Če ne se nebi vozil tako zgodaj. Imel je veselje do nečesa. Razlogov zakaj je umrl je lahko več. Samo brezsrčen pametnjakovič napiše pod smrtno nesrečo take besede: Darwin torej...

Taki komentarji sodijo na 24ur ne pa na motorsvet.

Naj počiva v miru motorist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Nejc. Če si slučajno videl slike nesreče, si mogoče videl, da se je z motorjem v avto kar zaril. Torej ni pripeljal niti približno po omejitvah, ker bi vsaj toliko zbremzal, da bi not priletel s precej manjšo hitrostjo. Zakaj Darwin? Recimo sicer, da je škoda mladega življenja itd, ampak dejstvo ostaja: če bi imel dovolj pameti, se to verjetno nebi zgodilo, oz. bi bile posledice precej blažje. Jebiga.

ne seri z dirkališčem, tale fant zagotovo nebi sel tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj: Če je mlad, je sicer hudo, ampak mene precej bolj pretrese, če izvem, da se v smrt razbil nekdo, ki dela 30+.ooo km letno in ima nešteto vseh mogočih izkušenj. Pri takemu veš, da je naredil vse, kar se je dalo, pa ni bilo dovolj. Nek neizkušen mladič na SS600 petardi je na ravnini pospešil kolkr gre in potem samo zamrznil, ko mu je ata zaprl pot (ata je sicer delno kriv, ampak lejte: večina ljudi res ne pričakuje, da se bo človek nasproti pripeljal s polovično hitrostjo zvoka...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem Dr.Jaka če poznaš tisto cesto, ampak jaz jo. Pa četudi bi šel 200km/h, ga enostavno ne moreš spregledati, saj voziš proti njemu. Je nemogoče, saj je odsek dolg 1,500m, raven, brez ovir...itd.

Res nima smisla, da tu debatiramo o hitrosti, ker je ne moremo ne izmeriti ne dokazati, ostaja pa vseeno dejstvo, da je levozavijajoči zaprl pot motoristu.

Poudarjam, da postaja to pri nas ustaljena praksa, da se vozniki velikokrat obnašajo v stilu saj je skuter in imam še čas, da telefonirajo med vožnjo in so nasploh nezbrani ko se furajo iz njive na njivo. Dajmo vsi oči na peclje, pa naj bo to motor ali avto. 3x poglej ne spreglej!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem Dr.Jaka če poznaš tisto cesto, ampak jaz jo. Pa četudi bi šel 200km/h, ga enostavno ne moreš spregledati, saj voziš proti njemu. Je nemogoče, saj je odsek dolg 1,500m, raven, brez ovir...itd.

Res nima smisla, da tu debatiramo o hitrosti, ker je ne moremo ne izmeriti ne dokazati, ostaja pa vseeno dejstvo, da je levozavijajoči zaprl pot motoristu.

Poudarjam, da postaja to pri nas ustaljena praksa, da se vozniki velikokrat obnašajo v stilu saj je skuter in imam še čas, da telefonirajo med vožnjo in so nasploh nezbrani ko se furajo iz njive na njivo. Dajmo vsi oči na peclje, pa naj bo to motor ali avto. 3x poglej ne spreglej!!!!!

Dami, tud jst poznam ta odsek, pa lej ga zlomka, nikoli ne peljem tam 200, pa ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsaki smrtni nesreči je sodni izvedenec tam,zagotovo,in ker imajo sodni izvedenci kar veliko prakse z tovrstnimi nesrečami pavšalno kar dobro ocenijo situacijo,kasneje pa jo podrobno analizirajo z vsemi dobljenimi podatki.

Ne pa ga ni poleg, razn če si dal dosti prometnih nesreč skozi (mišljeno jih opazoval od blizu oz. daleč) in si ga videl.

pa še ena glede hitrosti... ko ste pisali kako vedno pišejo hitrost...

ZPrCP (

ZAKON

O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA)

45. člen, 1. odstavek:

Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!