Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Jast sem ravno tako opozoril prav luškano damo,da ima prižgane meglenke me je vprašala ja kje se pa lahko ugasnejo? Ne morš verjet!!!

Verjeto je mislila, ko je kupovala avto, da je tista debela knjiga, ki jo je dobila zraven kakšen roman. Ona pa romane ne bere. Jap tud to se dogaja, da ne preberejo navodil za uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ti je prišel za rit, te je opazil, ti pa njega tudi. Torej bi lahko ugasnil meglenke, da ga ne slepijo. Jaz jih malokdaj prižgem, ko jih pa, opazujem tudi promet za seboj in jih izklopim, ko me kdo dohiti. ...

Ni problem ugasnit meglenke in tudi megla je bila krepka. Problem je bil, ker je po Cesti na Ključ na viču še v območju naselja priletel za mano ko furja, pa sem jaz vozil blizu 50 in je blendal ko zmešan, da sem mislil, da sem mu najmanj mamo povozil. Zato sem tudi ustavil, pa se očitno ni upal pogovarjati. Verjetno smo bili trije debelo gledajoči v piksni preveč za njegovo korajžo.

Tudi če nekdo po vašem mnenju ne počne vse točno tako kot bi vam pasalo, to še ne daje nikomur pravice, da nestrpno reagira. Za povrhu so meglenke napram marsikateri ksenonki, ki jih bašejo gor mulci, ki to še obvladajo ne, pičkin dim! In običajno so taki najbolj brihtni, hupavi in blendavi! Ker so prejšnji teden, ko so položili izpit požrli vso znanost tega sveta.

Ko se takle nestrpnež spravi še na motor, lahko hitro sreča kakšno recipročnost in potem če ima presneto srečo lahko tu gori še malo pizdi. Seveda če ima računalo v bolniški sobi.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjeto je mislila, ko je kupovala avto, da je tista debela knjiga, ki jo je dobila zraven kakšen roman. Ona pa romane ne bere. Jap tud to se dogaja, da ne preberejo navodil za uporabo.

Navodila za uporabo se bere šele ko kaj crkne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 metrov ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo," je jasen zakon, ki za po nepotrebnem prižgane meglenke narekuje 40 evrov kazni.

Tole je pa zanimiva neumnost.

Megla, taka ta prava, torej prižgemo meglenke. Peljemo samo tako hitro, da lahko do mesta, ki ga še vidimo, varno ustavimo. In vemo, da so prve meglenke močnejše od zadnjih, ki je samo močnejša pozicijska lučka. In sedaj za nami pripelje avto. Če vozi tako blizu, da ga zadnja meglenka vozila pred njim moti, pomeni, da ne upošteva varnostne razdalje in se bo v primeru, da prvo vozilo sunkovito zavre ali naleti na oviro, v to prvo vozilo tudi zaletel.

Sklep. V megli bo zadnja meglenka kar še prižgana! Pa naj se oni zadaj v rit kavsne, če mu ne paše.

Če bo kdo tole negiral, bi prosil za en pošten izračun reakcijskih časov in zavornih poti, da bo vsaj pametna osnova za nadaljno debato.

In tisti, ki zagovarjate vožnjo motorjev z dolgo lučjo v nasproti vozeča vozila, prosim parkle stran od tastature!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa zanimiva neumnost.

Megla, taka ta prava, torej prižgemo meglenke. Peljemo samo tako hitro, da lahko do mesta, ki ga še vidimo, varno ustavimo. In vemo, da so prve meglenke močnejše od zadnjih, ki je samo močnejša pozicijska lučka. In sedaj za nami pripelje avto. Če vozi tako blizu, da ga zadnja meglenka vozila pred njim moti, pomeni, da ne upošteva varnostne razdalje in se bo v primeru, da prvo vozilo sunkovito zavre ali naleti na oviro, v to prvo vozilo tudi zaletel.

Sklep. V megli bo zadnja meglenka kar še prižgana! Pa naj se oni zadaj v rit kavsne, če mu ne paše.

Če bo kdo tole negiral, bi prosil za en pošten izračun reakcijskih časov in zavornih poti, da bo vsaj pametna osnova za nadaljno debato.

In tisti, ki zagovarjate vožnjo motorjev z dolgo lučjo v nasproti vozeča vozila, prosim parkle stran od tastature!

Kot vidim, se nisi še dosti vozil v megli(pa ne pri nas, ker sploh ni ta prave megle)...realnost je prekleto kruta, sploh če je tema in gosta megla, ti pa recimo voziš za kretenom, ki se mu ne da ugasniti zadnjih rdečih luči za meglo in kaj vidiš: nič, niente, nada....kajti ponavadi sta ti 2 luči ali samo ena tako močni da se v megli preliva ena sama rdeča barva in potem res lahko narediš karambol. V tem primeru nimaš časa za nobene reakcijske čase in karkoli, ker boš gladko priletel v zid, steber kandelaber etc, ker ne boš videl..je pa res da v vozilo pred sabo ne boš priletel, saj ižareva vse rdeče okrog sebe. Naj ti pojasnim, da v megli le malokdo vozi 200km/h, če ta omogoča hitrost okrog 50km/h, večina ljudi ne more voziti hitreje razen če imajo vid kot superman...... in zakon je tukaj zelo jasen...ko te vozilo dohiti mu ugasneš zadnje meglenke, saj so takrat brezveze, ker te je opazil, ali ti je to tako težko razumet in te boli prst če jih ugasneš? Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, a ma večina vas tako občutljive očke al kaj? :naughty:

Do sedaj, pa verjemite, da sem veliko km prevozil v zelo različnih vozilih, pa me še nikoli (podnevi) ni oslepela dolga luč motorista. ...

Ti si očitno ene sorte bik, ko te samo rdeča luč moti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za resno debato pa tole:

Megla, torej vlažna cesta (Kt=0,4):

Hitrost 50km/h

Reakcijska pot =13,9m

Zavorna pot = 24,6m

Pot ustavljanja = 38,5m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa očitno eden tistih tepcev, ki z veseljem nažiga meglenke, magari zato da spredaj avti izgleda spuščen, zadaj pa zato, da jo pokaže da jo ima. Pa čeprav je megla z vidljivostjo pod 50m zelo malokrat pri nas.

Prejšni teden je bila v lj kotlu kar nekajkrat gostejša od običajne, pa vseeno vsaj 150m vidljivosti. Heroji kot si ti, ste seveda veselo pokazali da tudi na korejce nameščajo zadnje meglenke in jih ponosno razkazovali svetu povsem brez potrebe.

Ko potem nekomu poblendaš, seveda ne ve zakaj se gre in nekaj čudno meša po zraku z desno roko, ne ve pa da zaslepjuje zadaj vozeče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za resno debato pa tole:

Megla, torej vlažna cesta (Kt=0,4):

Hitrost 50km/h

Reakcijska pot =13,9m

Zavorna pot = 24,6m

Pot ustavljanja = 38,5m

ne vem o kakem reakcijskem času govoriš..

a niso zavorne luči tiste na katere "reagiraš"?

vsekakor..prižgana meglenka ko nekdo vozi za tabo je skrajno neprijetna..

kazen pa premajhna..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si očitno ene sorte bik, ko te samo rdeča luč moti!

Meglenke na Viču? hehe pa sej je povsod javna razsvetljava? Si res zgleda eden izmed tistih, ki jih je doplačal na avtu in jih potem more pokazat.

Jao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem ravno tako opozoril prav luškano damo,da ima prižgane meglenke me je vprašala ja kje se pa lahko ugasnejo? Ne morš verjet!!!

ko sem delal na pumpi, je en dan prišla do šaltarja mama, in rekla če grem pogledat v njen avto, da neka čudna lučka gori na armaturi....jaz pogledam, in vse normalno...pa pravi, da tista modra ni še nikoli prej gorela :wallbash: prižgala se je pa na križišču, ko je dajala smernik in od takrat naprej sveti....in pazi to, zdelo se ji je celo, da luči nekaj bolje svetijo kot prej :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130 ali si se kdaj vprašal zakaj je hupal in blendal?Mogoče se mu je ras mudilo in ni bil samo prenaprtež .Ko semi je otrok poliv s kropom sem divjal v bolnico.narajmov sem enga ra vno takega,ki je mislu ,da je za njim en divjak .Tako,da ge prav pazu,da ga nebi prehitu.Sem si zapomnu njegovo registersko ga pozneje najdu.Sodnik je upošteval okoliščine tako,da sem dobu samo pogojno,Zato se vedno umaknem,ker nikoli ne veš zakaj divja,če se mu mudi v smrt zakaj ga ne bi pustu naprej?

Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si očitno ene sorte bik, ko te samo rdeča luč moti!

Ok v tvojem primeru sem bik, povej pa recimo kaj bi bil, če bi slučajo odzadaj imeli zelene luči in ti bi mi jih v megli veselo nabijal in me slepil? A potem bi jaz bil kobilica?

Sedaj pa ker si velik strokovnjak in znaš računati izračunaj naslednje: za kolikokrat se poveča slepenje in odboj svetlobe v megli, sploh če namesto dveh 50V žarnic svetijo dve od 100V? Pa barvo si lahko poljubno izbereš. Kajti tvoje lučke ne slepijo samo bikov ampak tudi krave in teličke. Ampak ker si tako zadrt in butast, da vidiš samo sebe na cesti in svoj prav, boš še vedno vozil kot okrašena božična jelka. Glede na to kako si pameten, predvidevam, da tudi pred prehodom za pešce ne ustavljaš, saj si ti močnejši in imaš prednost? Pa na avtocesti tudi voziš vedno samo po levem pasu 120km/h, ker je to tvoja pravica?

p.s. Predvidevam da imaš na avtu tudi ledice, kajne, vsaj par metrov, pa modre oziroma zelene neonke spodaj?

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130 ali si se kdaj vprašal zakaj je hupal in blendal?Mogoče se mu je ras mudilo in ni bil samo prenaprtež .Ko semi je otrok poliv s kropom sem divjal v bolnico.narajmov sem enga ra vno takega,ki je mislu ,da je za njim en divjak .Tako,da ge prav pazu,da ga nebi prehitu.Sem si zapomnu njegovo registersko ga pozneje najdu.Sodnik je upošteval okoliščine tako,da sem dobu samo pogojno,Zato se vedno umaknem,ker nikoli ne veš zakaj divja,če se mu mudi v smrt zakaj ga ne bi pustu naprej?

Zelo na kratko bom povedal. Na cesti sem ohoho let in povprečno prevozim 70.000km letno v glavnem po evropi in do sedaj me nikoli niso motili tisti , ki se jim je mudilo oziroma so me prehiteli ampak tisti, ki so me s svojo počasno vožnjo namenoma ovirali.
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok v tvojem primeru sem bik, povej pa recimo kaj bi bil, če bi slučajo odzadaj imeli zelene luči in ti bi mi jih v megli veselo nabijal in me slepil? A potem bi jaz bil kobilica?

Sedaj pa ker si velik strokovnjak in znaš računati izračunaj naslednje: za kolikokrat se poveča slepenje in odboj svetlobe v megli, sploh če namesto dveh 50V žarnic svetijo dve od 100V? Pa barvo si lahko poljubno izbereš. Kajti tvoje lučke ne slepijo samo bikov ampak tudi krave in teličke. Ampak ker si tako zadrt in butast, da vidiš samo sebe na cesti in svoj prav, boš še vedno vozil kot okrašena božična jelka. Glede na to kako si pameten, predvidevam, da tudi pred prehodom za pešce ne ustavljaš, saj si ti močnejši in imaš prednost? Pa na avtocesti tudi voziš vedno samo po levem pasu 120km/h, ker je to tvoja pravica?

p.s. Predvidevam da imaš na avtu tudi ledice, kajne, vsaj par metrov, pa modre oziroma zelene neonke spodaj?

Vajduška kobilca, vsa ta tvoja predvidevanja so povsem v skladu z mojo poprejšnjo ugotovitvijo (glej objavo 952) in so popolnoma napačna. So pa že imeli nekateri, očitno takih manir, ki se sedaj tako hudujejo na moje zapise že nekajkrat težave z ustavljanjem za menoj, ko sem se ustavil pred prehodom za pešce.

Kakšnih resnih razmislekov okoli varnostnih razdalj in podatkov, ki sem jih napisal pa očitno tu ni pričakovati.

Edini nedvomni zaključek, ki ga lahko potegnem je, da tebe in tebi podobne ne motijo vaše in ostalih motoristov dolge luči, po možnosti še celo ksenonke, meglenke pred vami pa vas vodijo v kandelabre, jarke ipd.

Biker77, verjamem, da ne veš. Tako pač je...

MihaJ, a za američana velja ista ugotovitev?

Gusar, če nisi dojel napisanega, preberi še enkrat. Jaz sem se umaknil s ceste z namenom, da ga spustim naprej. Pa potem očitno ni videl kje iti, ker je nekaj časa stal, nato šele sunkovito speljal.

Gizmo, čisto povsod je pa res ni! In če se na parkirišču Dolgi most kljub razsvetljavi ni videlo od klopc na sredi parkirišča do avtobusne postaje na cesti, kar je manj kot 100m, tam nekje okoli 70 bo pa res, mi ne nakladat, da ni bilo megle. še sploh na Cesti na Ključ, kjer še Gradaščica naredi svoje.

Kolk je fajn kar na pamet nabijat, a ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vajduška kobilca, vsa ta tvoja predvidevanja so povsem v skladu z mojo poprejšnjo ugotovitvijo (glej objavo 952) in so popolnoma napačna. So pa že imeli nekateri, očitno takih manir, ki se sedaj tako hudujejo na moje zapise že nekajkrat težave z ustavljanjem za menoj, ko sem se ustavil pred prehodom za pešce.

Kakšnih resnih razmislekov okoli varnostnih razdalj in podatkov, ki sem jih napisal pa očitno tu ni pričakovati.

Edini nedvomni zaključek, ki ga lahko potegnem je, da tebe in tebi podobne ne motijo vaše in ostalih motoristov dolge luči, po možnosti še celo ksenonke, meglenke pred vami pa vas vodijo v kandelabre, jarke ipd.

Biker77, verjamem, da ne veš. Tako pač je...

MihaJ, a za američana velja ista ugotovitev?

Gusar, če nisi dojel napisanega, preberi še enkrat. Jaz sem se umaknil s ceste z namenom, da ga spustim naprej. Pa potem očitno ni videl kje iti, ker je nekaj časa stal, nato šele sunkovito speljal.

Gizmo, čisto povsod je pa res ni! In če se na parkirišču Dolgi most kljub razsvetljavi ni videlo od klopc na sredi parkirišča do avtobusne postaje na cesti, kar je manj kot 100m, tam nekje okoli 70 bo pa res, mi ne nakladat, da ni bilo megle. še sploh na Cesti na Ključ, kjer še Gradaščica naredi svoje.

Kolk je fajn kar na pamet nabijat, a ne!

Očitno ti v tvojem pisanju nekaj ne štima, ko primerjaš hruške in jabolka. Kar se mene tiče, sem ti jasno pojasnil:

1. hruške-dolge luči motorista podnevi

2. jabolka-rdeče meglenke vozila v temi in v megli

O hruškah: Sedaj-nimam časa da si zmišljujem stvari zato tudi ti pri sebi premisli in mi odgovori: kolikokrat so te podnevi nasprotivozeči motoristi oslepeli, ker so imlei prižgano dolgo luč? Če je odgovor nič, si na pravi poti, da boš razumel kaj pišem, če je pa odgovor 1x ali večkrat, pa imaš samo zelo hudo občutljive očke :ninja: . Da nadaljujem, vprašaj se kolikorat, so te avtomobili pri dnevni svetlobi spregledali in izsilili prednost? Če je odgovor večkrat, ti bo takoj jasno zakaj je bolje imeti ČEZ DAN (ne ponoči!!) prižgano dolgo luč in iz iskušenj ti povem, da me manjkrat izsilijo, če jo že imam. Tu nam je država naredila levjo uslugo, ko je uzakonila dnevne luči pri avtomobilih.

O jabolkah: V megli in ponoči se stvar popolnoma spremeni, takrat je velika količina svetlobe, ki jo še dodatno razprši megla izredno moteča...in zmanšuje vidno polje in zaznavanje okolice vozečega za teboj, zato mu iz vljudnosti ugasneš zadnje meglenke...in to je vse kapiš?

Vse ostalo tvoje klobasanje je šlo medtem mimo mene in sploh ne sledim temu kar pišeš, me je pa zbodla aroganca in stil v smislu "jebite se vsi po vrsti, jaz bom slepel vse in me ne briga ni". Če tega ne moreš razumeti, ti pač ne morem pomagati in se boš moral sprijazniti, da ti bo folk blendal, nabijal dolge v rit.....pa še kaj drugega mogoče.

Naj ti bo jasno, da jaz ne pišem na pamet in iz teorije, ampak samo in zgolj iz iskušenj in dogodkov, ki sem jim priča na cesti. To je vse kar sem ti imel povedati. Naprej lahko sam razvijaš modrovanja in teorije zarote. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest sem celoten tekst komentiral,će si se umaknu vsaka čast ne vem pa zakaj tako razburjanje zaradi tega.Mogoče pa je bil frajer tako presenečen,da se najde negdo,ki te spusti naprej,da tud spelat ni mogu kuj.Pa brez zamere. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ti v tvojem pisanju nekaj ne štima, ko primerjaš hruške in jabolka. Kar se mene tiče, sem ti jasno pojasnil:

1. hruške-dolge luči motorista podnevi

2. jabolka-rdeče meglenke vozila v temi in v megli

...

Vidim da ti kmetijstvo lavfa. Torej se kar drži se teh tvojih hrušk, če ti že jabolka ne pašejo.

Si že pomislil, da bi z Brumerjem pa ataIba-jem en tak svoj MC naredili. "We did 1/2 of world mileage MC" po imenu.

Če sem v angleščini kaj pobiksal se opravičujem. Pač po Oš nisem bil več odličnjak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

j.Pa brez zamere. :yea1:

Nič razburjenja in nič zamere. Samo čudenje, kako nekateri slepenje drugih delijo na hruške in jabolka.

Po mojem gre samo za to, da kar gre od njih ni slepenje, kar gre v njih pa je. Neka taka pametovanja kot odprti rori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77, verjamem, da ne veš. Tako pač je...

me lahko razsvetliš kako je meglenka odločilna za moj reakcijski čas če naprimer minuto vozim za tabo na pravi varnostni razdalji, po možnosti na avtocesti, in pustimo dejstvo da mi gre tista lučka blazno na jetra..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pameten i30 kaj sploh še iščeš tukaj na forumu pa čim več hrušk in jabolk ti želim.!(pa tudi kako banano da bo komplet)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me lahko razsvetliš kako je meglenka odločilna za moj reakcijski čas če naprimer minuto vozim za tabo na pravi varnostni razdalji, po možnosti na avtocesti, in pustimo dejstvo da mi gre tista lučka blazno na jetra..

kako to ne moreš dojet ko ga vidiš na 1km začneš zavirat da mu ne prideš preblizu ker ti gre tista lučka na jetra pa ledvice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako to ne moreš dojet ko ga vidiš na 1km začneš zavirat da mu ne prideš preblizu ker ti gre tista lučka na jetra pa ledvice.

zadnje meglenke so zaradi stekla , ki ga imajo najmočnejše rdeče luči na zadnjem delu avta - posledično "preglasijo " pozicijske luči in zelo zmanjšajo vidni učinek zavornih luči ...tako da tisti , ki ima prižgane meglenke zadaj dela v slučaju hitrega zaviranja sam sebi medvedjo uslugo , ker namesto ,da bi se tisti zadaj vozil na primerni varnostni razdalji (zaradi bleščanja zadnjih meglenk je težje določljiva razdalja do spredaj vozečega vozila ) le te ne more pravilno oceniti . no to je taka laična razlaga v podkrepitev z zakonom obvezujočim obveznim ugašanjem zadnjih meglenk takoj , ko opaziš , da te je avto dohitel ( pa ne mi s takimi da ne vidi naprej peljat --- ker potem te ne more dohiteti ) - in itak tisti , ki te dohiti tebe s prižganimi zadnjimi meglankami prej opazi kot pa ti njega kateri ima prižgane zasenčene luči ..

pa na žolč pa salmonelo pa hemeroide pa še kam mi gredo vozniki , ki nalašč kljubujejo napisanim zakonom in potem to še javno vsiljujejo drugim kot edini in pravi "prav"...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Exclan, že tvoj podpis daje "resnost" tvojim odgovorom. :BUA:

Ne pozabimo, da se pogovarjamo o meglenkah prižganih v megli!

... obveznim ugašanjem zadnjih meglenk takoj , ko opaziš , da te je avto dohitel ( pa ne mi s takimi da ne vidi naprej peljat --- ker potem te ne more dohiteti ) - in itak tisti , ki te dohiti tebe s prižganimi zadnjimi meglankami prej opazi kot pa ti njega kateri ima prižgane zasenčene luči ..

Tvoji "argumenti" Thumper ne držijo vode. Če ima prvo vozilo zaradi megle prižgane meglenke, je težko verjetno, da ga bo dohitel nekdo samo s pozicijskimi lučmi. Saj bi to pomenilo, da so meglenke nepotrebni in nefunkcionalni dodatki. Če pa ima prižgane prve meglenke pa tudi niso šibkejše od one zadnje. Velikokrat sem že doživel, da me je v megli kdo prehitel, nakar je pred menoj vozil še počasneje kot sva peljala prej.

Verižna trčenja, ki se kar vrstijo v jesenskih in zimskih časih pa dokazujejo, da se večina ljudi na predhodnje vozilo "nalepi" in mu sledi tudi v nesrečo. Če ljudje niso sposobni pravočasno zaustaviti vozila, ne vidim, kako bi bili sposobni varno prehiteti in nadaljevati vožnjo hitreje kot je vozilo predhodno vozilo.

Pri vsem tem prerekanju vidim le eno dejstvo. Da si veliko preveč ljudi in med njimi tudi nekaj zelo glasnih škrabačev tega foruma jemlje pravico slepiti, paranoično pa reagirajo, ko so sami slepljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!