Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Na cesti je ogromno ljudi, eni so tam ker pač moraju biti, vožnja itd jih ne zanima in so na cesti samo zato, da pridejo hitro iz a v b. Pa ker na busu, lahko dobiš zraven sebe nekoga ki je malical čebulo pa pivo. Prav danes sem na popolnoma ravni regionalni cesti (90km/h) omejitev, prišel do manjše kolonice 4 vozil, ker so peljali 60km/h sem jih pač enega za drugim počasi prehiteval in nahitro pogledal kaj počnejo vozniki, da se ne spravijo prehitevat. V prvem je gospodična opazovala razcepljene konice svojih skodranih lah, v drugem je stric tako zavzeto govoril po telefonu, da me pomoje še opazil ni. 3ji je bil star ata, ki mu je vse nad 60km/h znanstvena fantastika. Na čelu kolone, pa dve gospodični, ki sta ob znaku 60km/h hitrost spustili na nevrjetnih 45km/h. Zgleda je bil pogovor tako napet, da je bilo potrebno mahat in krilit, omejitev in števec pa sta bila na uč. Potem se pa zamislim ? Kako to da sm še živ?

Tale tema je glede na folk za volanom še precej prazna.

No ja pa velik srečnih km v prhodnji sezoni, pa za optimiste še letos.

LP

Zdravo,

ti ne morm povedat kako se strinjam z teboj... ampak pojezi me pa najbolj to, da ko prehitiš tako čebelo ali senilnega ata potem ta blenda... češ...norec kaj se pa greš prehitevat... grrrrr bi mu najraj odlomu ročko za blendat pa mu jo zataknu nekam... Zadnjič sem se vozil domov (sonček suha prazna cesta) pa ne moram verjet kak norec sem izpadel ko sem se vozil po omejitvah... neverjetno res... Vsekakor bi morali biti strožji kriteriji za narediti zdravniško in tudi izpit. Tako pa je samoumevno, da vsak naredi vozniški izpit in je VSAK sposoben vozit... kaj šele zdravniško potrdilo ki je zgol samo formalnost in kasiranje...

lp urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ti ne morm povedat kako se strinjam z teboj... ampak pojezi me pa najbolj to, da ko prehitiš tako čebelo ali senilnega ata potem ta blenda... češ...norec kaj se pa greš prehitevat... grrrrr bi mu najraj odlomu ročko za blendat pa mu jo zataknu nekam... Zadnjič sem se vozil domov (sonček suha prazna cesta) pa ne moram verjet kak norec sem izpadel ko sem se vozil po omejitvah... neverjetno res... Vsekakor bi morali biti strožji kriteriji za narediti zdravniško in tudi izpit. Tako pa je samoumevno, da vsak naredi vozniški izpit in je VSAK sposoben vozit... kaj šele zdravniško potrdilo ki je zgol samo formalnost in kasiranje...

lp urban

Nimaš srednjega prsta? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ti ne morm povedat kako se strinjam z teboj... ampak pojezi me pa najbolj to, da ko prehitiš tako čebelo ali senilnega ata potem ta blenda... češ...norec kaj se pa greš prehitevat... grrrrr bi mu najraj odlomu ročko za blendat pa mu jo zataknu nekam... Zadnjič sem se vozil domov (sonček suha prazna cesta) pa ne moram verjet kak norec sem izpadel ko sem se vozil po omejitvah... neverjetno res... Vsekakor bi morali biti strožji kriteriji za narediti zdravniško in tudi izpit. Tako pa je samoumevno, da vsak naredi vozniški izpit in je VSAK sposoben vozit... kaj šele zdravniško potrdilo ki je zgol samo formalnost in kasiranje...

lp urban

Očitno res, potem vsaj taki, ki se počutijo norce kadar vozijo po omejitvah, ne bi dobili izpita.

Jaz se dostikrat počutim norec, ker se držim pravil (v trgovini plačam, na banki dvigam samo svoj denar, ljudi, ki mi niso všeč ne streljam, velikokrat še pretepam ne, na cesti se poskušam držati omejitev). Zdivjam se samo na smučišču, kadar ni dosti ljudi in ne ogrožam okolice. Pravi norec, res.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res, potem vsaj taki, ki se počutijo norce kadar vozijo po omejitvah, ne bi dobili izpita.

Jaz se dostikrat počutim norec, ker se držim pravil (v trgovini plačam, na banki dvigam samo svoj denar, ljudi, ki mi niso všeč ne streljam, velikokrat še pretepam ne, na cesti se poskušam držati omejitev). Zdivjam se samo na smučišču, kadar ni dosti ljudi in ne ogrožam okolice. Pravi norec, res.

Ni več daleč dan, ko ti bodo tudi na smučišču postavili radarje... Dvomim, da bodo upoštevali tvoje videnje tega, da ni dosti ljudi in da ne ogrožaš okolice. :closedeyes:

Radarji na smučiščih

omejitev_show.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več daleč dan, ko ti bodo tudi na smučišču postavili radarje... Dvomim, da bodo upoštevali tvoje videnje tega, da ni dosti ljudi in da ne ogrožaš okolice. :closedeyes:

Radarji na smučiščih

omejitev_show.jpg

D.

En problem je, kam si lahko vgradim merilnik hitrosti, da bom vedel, kako hitro smučam. Res, da je redko kdo hitrejši, ampak občutka, koliko km/h grem, pa res na smučkah nimam. Bi bilo prav zanimivo, enkrat se izmeriti, verjetno bi se malo :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več daleč dan, ko ti bodo tudi na smučišču postavili radarje... Dvomim, da bodo upoštevali tvoje videnje tega, da ni dosti ljudi in da ne ogrožaš okolice. :closedeyes:

Radarji na smučiščih

omejitev_show.jpg

D.

Pa začetnike naj odstranijo na njim primerne poligone (da ne bodo rili po raznih Podkorenih, Stadionih ipd, ker se pač tam moraš "nujno" pelat, ker drugače je obisk ski centra nula in oni so kupili karto-jebeš ti to, da potem model pridrajsa v dolino po lampu, al pa riti, glavno da se je tam pelo, kjer ja voti Tina)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En problem je, kam si lahko vgradim merilnik hitrosti, da bom vedel, kako hitro smučam. Res, da je redko kdo hitrejši, ampak občutka, koliko km/h grem, pa res na smučkah nimam. Bi bilo prav zanimivo, enkrat se izmeriti, verjetno bi se malo :slap: .

Ob vseh telefonskih napravicah, pa "pametnih" smučarskih jaknah, je to takoj za vogalom. Daj še par let, da brihte pogruntajo, da se da tukaj filat proračun pa bo hitro kaj podobnega stopilo v veljavo. V glavnem s kakšno Android napravico se lahko izmeriš že sedaj brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vseh telefonskih napravicah, pa "pametnih" smučarskih jaknah, je to takoj za vogalom. Daj še par let, da brihte pogruntajo, da se da tukaj filat proračun pa bo hitro kaj podobnega stopilo v veljavo. V glavnem s kakšno Android napravico se lahko izmeriš že sedaj brez težav.

Med vožnjo z motorjem in smučanjem telefona oz. drugih elektronskih napravic NE UPORABLJAM! Da bom preverjal hitrost na telefonu (vsakič rokavice dol pa gor); traparija. .

Že tako je dosti "smučarjev" ki sredi smučišča veselo telefonirajo in mahajo z rokami. :wallbash:

Morda bi kaznovali tiste, ki predolgo vozijo od vrha do dol?

Tole z radarjem na smučišču in kaznovanje je bolj znanstvena fantastika :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res, potem vsaj taki, ki se počutijo norce kadar vozijo po omejitvah, ne bi dobili izpita.

Jaz se dostikrat počutim norec, ker se držim pravil (v trgovini plačam, na banki dvigam samo svoj denar, ljudi, ki mi niso všeč ne streljam, velikokrat še pretepam ne, na cesti se poskušam držati omejitev). Zdivjam se samo na smučišču, kadar ni dosti ljudi in ne ogrožam okolice. Pravi norec, res.

Zdravo,

nisi dojel bistva! Hočem povedat, da sem na prazni cesti z 90 kmh lahko samo prehiteval, ker so nekateri "molzli" 60kmh... ti bi se verjetno pridružil tem "molzačem"...

lp Urban

Nimaš srednjega prsta? :)

Oj,

ma ja pol me pa moja "pase" v avtu...

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

nisi dojel bistva! Hočem povedat, da sem na prazni cesti z 90 kmh lahko samo prehiteval, ker so nekateri "molzli" 60kmh... ti bi se verjetno pridružil tem "molzačem"...

lp Urban

Oj,

ma ja pol me pa moja "pase" v avtu...

lp Urban

Mogoče pa glede na okoliščine ni bilo za več kot 60 in so drugi vozili pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa glede na okoliščine ni bilo za več kot 60 in so drugi vozili pravilno.

Zdravo,

preberi moje izhodiščno sporočilo... sonce, suha, ravna, prazna cesta... okoliščine za 200kmh :) - hec... da me ne bo kdo linčal... relacija zminec - gorenja vas (poljanska dolina)

Si ne upa! :smoke:

Priznam, res si ne upam :D

lp urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

preberi moje izhodiščno sporočilo... sonce, suha, ravna, prazna cesta... okoliščine za 200kmh :) - hec... da me ne bo kdo linčal... relacija zminec - gorenja vas (poljanska dolina)

Omejitev označuje najvišjo dovoljeno hitrost na določenem odseku ceste in ne zapovedano niti ne priporočeno hitrost. Ne vem kaj se imaš toliko za ukvarjati z drugimi udeleženci, če te neposredno ne ogrožajo? Imaš vozilo, ki je majhno, ozko, ima odlične pospeške itn. zato varno in hitro prehitiš druga vozila in nadaljuješ svojo pot. To, kaj si drugi mislijo o tebi, dokler jih ne ogrožaš in ne kršiš predpisov, pa je njihov problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev označuje najvišjo dovoljeno hitrost na določenem odseku ceste in ne zapovedano niti ne priporočeno hitrost. Ne vem kaj se imaš toliko za ukvarjati z drugimi udeleženci, če te neposredno ne ogrožajo? Imaš vozilo, ki je majhno, ozko, ima odlične pospeške itn. zato varno in hitro prehitiš druga vozila in nadaljuješ svojo pot. To, kaj si drugi mislijo o tebi, dokler jih ne ogrožaš in ne kršiš predpisov, pa je njihov problem.

Zdravo,

ti tudi zgleda nisi bral vseh prejšnjih objav? Jaz se ne ukvarjam z drugimi tudi obremenjujem se ne dokler ne začjejo blednati pa mahati, ker JAZ vozim po omejitvah pa jih prehitim (ker imajo potem manjvrednostni kompleks če jih kdo prehiti? ali pa zgolj ne poznajo osnovnih CPP pravil - ne vem)... naj "molzejo" naprej... Govorim izključno za mojo vožnjo v avtomobilu... ko sem na motorju mi čudno nobeden ne blenda pa maha ko jih prehitim... Sem prepričan, da je kar nekaj nesreč POSREDNO povzročenih prav zaradi takih "molzačev".

glede hitrosti pa... daj si malo preberi... (ne obstaja samo ZVCP!) http://www.iusinfo.si/DnevneVsebine/Aktualno.aspx?id=69715 v praksi pa http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/prepocasno-voznjo-kaznujejo-s-150-evri.html sicer pa še za nobenega nisem slišal da je fasal kazen za oviranje prometa za prekoračitve pa sami veste, da te za 10 kmh po****jo da še 14 hodiš kot kavbojc...

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ti tudi zgleda nisi bral vseh prejšnjih objav? ...

Je on že bral, samo ti nisi lastne situacije prav razumel.

Če ti nekdo blenda ker si ga prehitel, pomeni, da te želi opozoriti, da je nekaj narobe, da obstaja nevarnost. Zato jaz v takih primerih v zahvalo pomaham nazaj in spustim hitrost na kakšno 1/2 njegove. Da se vsi lepo varno peljemo naprej.

Če se to dogaja nekje na križišču, je pa zagotovo kaj narobe s tvojim vozilom. Odpreš vrata in greš okoli vozila preverit kaj je narobe. Če nič ne najdeš, greš še do vozila dotičnega in poprosiš, da ti pove, ker sam ne najdeš napake.

Jaz sem imel zadnjič v dokaj gosti megli na kišti prižgane meglenke in se počasi peljem, ko za menoj pride nek avtomobil in mi s svetlobnimi znaki nakazuje da nekaj ne valja. Sem upočasnil, pa je bilo še vedno nekaj narobe. Ker nisem opazil kaj ni v redu, sem nakazal desno in se ustavil ob robu ceste ter izstopil iz vozila. Potem pa ne vem zakaj je s cvilečimi gumami oddrvel naprej. Se mu moram zahvaliti, je morebitne nevarnosti prevzel nase, jaz sem se pa varno peljal naprej.

Ni treba vedno reči za hude vzet, so nekateri ljudje tudi prijazni in nas samo prijazno opozarjajo!

(morašImetiVsaj100KilPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zato jaz v takih primerih v zahvalo pomaham nazaj in spustim hitrost na kakšno 1/2 njegove. Da se vsi lepo varno peljemo naprej....

Za take stvari me tud moja "pase"... torej no go :lol: pomaham jim pa lahko sam brez srednjega prsta... :lol:

Včeraj na poti domov sem se prav spomnil na tale forum in tole debato, ko smo se spet z nadzvočno premikal proti domu... :D Če je bla omejitev 60 smo se peljali 40... pri 90 smo pa divjali 60... je ratala že prav lepa procesija avtomobilov... opažam pa, da so v večini primerov to eni in isti avtomobili verjetno tudi isti vozniki. Ma sem mel enkrat eno idejo, da bi jih prav poslikal z kolonco, ki so jo naredil in pripravil eno lepo zbirko "molzačev" v Powerpoint-u pa poslal malo po netu... mogoče bi se pa kdo najdu...

lp Urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj "molzači" kot taki niso problem. Problem je, ko se nabijejo eden drugemu za rit in potem še ostali, ki bi lahko tega molzača prehiteli tega ne morejo izvesti. To je pa potem že oviranje prometa. Nikomur tudi na pamet ne pade, da bi se umaknil na stran, čeprav je pri 63km/h tam izven naselja to zakonsko dolžan storiti, čim se za njim naredi kolona. Da o kakšnih traktorjih sploh ne govorimo.

Vsakodnevno doživljam situacijo, ko se peljem blizu omejitev, v naselji pa celo striktno 50km/h in se mi odzadaj iz daljave na hitro z mnogo prekoračeno hitrostjo približajo žarometi. Nakar se mi prilepi na rit tako blizu, da niti njegovih luči več ne vidim. A prehiteti pa nikakor ne. Pa razumi sedaj. Moj ukrep je seveda takoj znižanje hitrosti za kakšnih 5km/h, ko se omejitev zaključi pa potegnem na zakonskih 90. In njih od nikoder, nakar se mi v naslednjem naselju spet na rit nabijajo. Če pa se slučajno kdo v naselju odloči, ga imam takoj izven naselja za prvim ovinkom pred nosom s kakšnimi 70km/h.

Gre pa v večini za frajle, ki se vozijo v svoje uradniške in štacunske službe v metropolo. Po mojem imajo eno samo eno brzino v riti za vse razmere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel zadnjič v dokaj gosti megli na kišti prižgane meglenke in se počasi peljem, ko za menoj pride nek avtomobil in mi s svetlobnimi znaki nakazuje da nekaj ne valja. Sem upočasnil, pa je bilo še vedno nekaj narobe. Ker nisem opazil kaj ni v redu, sem nakazal desno in se ustavil ob robu ceste ter izstopil iz vozila. Potem pa ne vem zakaj je s cvilečimi gumami oddrvel naprej. Se mu moram zahvaliti, je morebitne nevarnosti prevzel nase, jaz sem se pa varno peljal naprej.

Ni treba vedno reči za hude vzet, so nekateri ljudje tudi prijazni in nas samo prijazno opozarjajo!

(morašImetiVsaj100KilPress)

ali ti je bledal ko si ga ti že opazil (njegove zaenčene luči) ali prej ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel zadnjič v dokaj gosti megli na kišti prižgane meglenke in se počasi peljem, ko za menoj pride nek avtomobil in mi s svetlobnimi znaki nakazuje da nekaj ne valja. Sem upočasnil, pa je bilo še vedno nekaj narobe. Ker nisem opazil kaj ni v redu, sem nakazal desno in se ustavil ob robu ceste ter izstopil iz vozila. Potem pa ne vem zakaj je s cvilečimi gumami oddrvel naprej. Se mu moram zahvaliti, je morebitne nevarnosti prevzel nase, jaz sem se pa varno peljal naprej.

Ni treba vedno reči za hude vzet, so nekateri ljudje tudi prijazni in nas samo prijazno opozarjajo!

(morašImetiVsaj100KilPress)

Ko ti je prišel za rit, te je opazil, ti pa njega tudi. Torej bi lahko ugasnil meglenke, da ga ne slepijo. Jaz jih malokdaj prižgem, ko jih pa, opazujem tudi promet za seboj in jih izklopim, ko me kdo dohiti. Je pa na naših cestah polno pilotov, ki so vsi veseli, da lahko vklopijo meglenke, če iz centra Ljubljane, kjer sije sonček, ne vidijo na Krim, ker je takrat že huda megla :headbang: . Takim "poblendam" a na žalost malokateri dojame zakaj jih opozarjam. Pred leti sem naprimer neko mlado frajlo opozoril, da ima prižgane meglenke (ob sončnem vremenu) in mi je odgovorila, da jih je njena mama prižgala in da jih ne bo ugasnila. Najraje bi jo kresnil, ko je bila tako neumna, samo ne bi kaj veliko dosegel :BUA: .

še tole sem skopiral: Zakon o pravilih cestnega prometa v četrtem odstavku 71. člena predvideva, da se na cesti ob zmanjšani vidljivosti praviloma uporabljajo zasenčeni žarometi, meglenke ali pa kombinacija obeh. A ne brez omejitev: "Uporaba meglenk je dovoljena le, kadar je vidljivost manjša od 50 metrov ali kadar meglenke delujejo v funkciji prilagodljivih žarometov. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo," je jasen zakon, ki za po nepotrebnem prižgane meglenke narekuje 40 evrov kazni.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem naprimer neko mlado frajlo opozoril, da ima prižgane meglenke (ob sončnem vremenu) in mi je odgovorila, da jih je njena mama prižgala in da jih ne bo ugasnila. Najraje bi jo kresnil, ko je bila tako neumna, samo ne bi kaj veliko dosegel :BUA: .

LP Robert

v to ne dvomim ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen za po nepotrebnem prižgane meglenke je 40E. Samo kaj ko je to premalo, da bi pri nas sploh kasirali, kar je pod 100E se ne splača. :P Treba zdej fajn nabrat, da bo za božičnice.

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem ravno tako opozoril prav luškano damo,da ima prižgane meglenke me je vprašala ja kje se pa lahko ugasnejo? Ne morš verjet!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!