Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Itak, ponavad je logicno, da bo prvi za traktorjem prehiteval....treba zelo pazit!

..in tudi, če kot prvi za traktorjem začneš prehitevati, poglej nazaj, da ni kakšen hotshot, ki se odloči prehiteti kar par avtov zapored...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti naredil si brezvezno začetniško napako, ki bi te lahko drago stala. traktorja ali kako drugo tako počasno vozilo NIKOLI ne prehitevaj dokler nisi 1000% da so te vsi opazili, tudi voznik traktorja.

jasno je da bo vsak avto čimprej probal prehitet traktor in da bo gledal samo naprej in ne nazaj. v mojih očeh je tu edina krivda avta, da ni dal žmigavca (itak pol avtomobilistov sploh ne ve kje ga ima) ostalo moreš pripisat sebi.

traktorja tudi nikoli ne prehitevaj če je minimalna možnost da bi traktor lahko kam zavil. moja mama je med prehitevanjem z avtom butnila traktor ki se je sredi ničesa odločil direktno s ceste zavit na travnik. brez žmigovca seveda.

nevarno je tudi če se za traktorjem nabere kolona pa prvi ne prehiti in nekomu v koloni spustijo živci pa z avtom začne prehitevat kolono ti pa recimo ravno takrat kolono in njega.

no dobro si jo odnesel, drugič pa bolj previdno.

se strinjam z vsem napisanim,motor vozim 5 let.nikoli ne prehitevam več vozil.ko se odločim za prehitevanje naprej pogledam levo če je možno da vozilo pred mano zavije levo ,šelo potem če pride kdo nasproti? v konkretnem primeru sem se vozil za avtom 500 m nakar sva oba dohitela traktor pred sabo.niti najmanj ni delovalo da se bo odločila za prehitevanje saj je bilo za avto precej nevarno,z motorjem pa ck mimo.srečo sem imel da je manever naredila v istem trenutku kot jaz,če bi me zadela v zadnji del motorja ga ne bi obdržal.kakorkol res sem imel veliko srečo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, ponavad je logicno, da bo prvi za traktorjem prehiteval....treba zelo pazit!

[/quote

res je,če bi jaz bil v avtu za traktorjem nebi upal prehitevat kr je bilo prenevarno.na tej osnovi sem naredil napako.ampak 18letna beyba je imela očitno jajca :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno zadni lepi vikend v 2011, pa trije v motonebesa. Začetek in konec sezone sta bila, sta in bosta najkritičnejša termina. Verjetno zato, ker so v začetku sezone "angeli varuhi" še rahlo zarjaveli, koncem le te pa že zelo preutrujeni. Sorry za :topic: . Verjetno sodi bolj v Nabijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benti, sej to skor ni res... Thja, konec sezone ... spet bo pokalo, pol pa spet mal miru do naslednje sezone.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker že spet nekateri v tej temi pišete komentarje (kar ni zaželeno) si vzamem še sam to pravico in napišem par mojih opažanj glede jadranske magistrale: lepo so jo uredili, večji del preplastili, nekatere dele cestišča malo razširili, postavili nove odbojne ograje in ob lepem vremenu in dovolj zgodaj (ko še ne nabija vročina) je zaradi narave za mene osebno ena lepših panoramskih cest; jaz jo vzamem kot panoramsko cesto in uživam v razgledih na Kvarner na eni in Velebit na drugi strani. In potem so cesto "odkrili" slovenski samooklicani Rossiji ki mislijo, da je to nekakšen podaljšek Grobnika - in sedaj se dogaja to kar se dogaja.

LP in srečen zaključek sezone.

Ko bo administrator premestil tvoj post v temo nabijanja boš dobil repliko na to kar si napisal "samooklicani turist".

:topic:

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se spuščal v debato okrog gum, bom ti pa na to odgovoru :P Kot ti je Tboxer napisal, bos z enako silo vleko eno in drugo. Bom ti pa preprosteje napisal zakaj. Ce vleces 20kg na majhni povrsini, je tam vecja povrsinska sila, ker se masa porazdeli po manjsi povrsini, torej je vecje trenje koncentrirano na manjsi povrsini. Ce vleces 20kg na vecji povrsini, se teza porazdeli po vecji porsini, torej je tam manjsa pvrsinska sila in zatorej ni skupno trenje nic vecke kot v prejsnjem primeru ;) Lahko ti pa tudi enacbe drugic napisem, ce ne verjames kmeckemu opisu ;)

Po moje pa ste vsi skupaj pozabili na silo lepenja, ki je odvisna od površine... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pa ste vsi skupaj pozabili na silo lepenja, ki je odvisna od površine... :rolleyes:

D.

:notworthy: :notworthy: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pa ste vsi skupaj pozabili na silo lepenja, ki je odvisna od površine... :rolleyes:

D.

Tole sicer nisem šel preverjat, ampak po spominu sodeč sila lepenja pride v poštev samo do trenutka, ko ta preide v silo trenja. Pri motorjih do prehoda iz mirujocega stanja v drsenje po povrsini skoraj nikoli ne pride (zanalašč).

Sicer gre za isti koncept (ločujemo ju zaradi praktičnih razlogov) in pri OBEH imamo koeficient, ki je odvisen od snovi, hitrosti gibanja IN površin stičnih delov!

Ampak gre za relativnost! Pri istem PRITISKU*, a večji površini, je trenje večje (*a zato rabiš večjo SILO, ki deluje na površino - zato da se ohranja isti pritisk).

Pri gumah to ni faktor, ker je ta sila vedno enaka (teža motorja + motorista), zato z večjo površino gum zmanjšujemo pritisk in ohranjamo silo trenja, kot ste nekateri tu že pravilno ugotovili.

Popravljeno . Popravil nsignific
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sicer nisem šel preverjat, ampak po spominu sodeč sila lepenja pride v poštev samo do trenutka, ko ta preide v silo trenja. Pri motorjih do prehoda iz mirujocega stanja v drsenje po povrsini skoraj nikoli ne pride (zanalašč).

Sicer gre za isti koncept (ločujemo ju zaradi praktičnih razlogov) in pri OBEH imamo koeficient, ki je odvisen od snovi, hitrosti gibanja IN površin stičnih delov!

Ampak gre za relativnost! Pri istem PRITISKU*, a večji površini, je trenje večje (*a zato rabiš večjo SILO, ki deluje na površino - zato da se ohranja isti pritisk).

Pri gumah to ni faktor, ker je ta sila vedno enaka (teža motorja + motorista), zato z večjo površino gum zmanjšujemo pritisk in ohranjamo silo trenja, kot ste nekateri tu že pravilno ugotovili.

Do določene mere ti dam prav, ampak v tem se pa ne strinjam : "Pri gumah to ni faktor, ker je ta sila vedno enaka (teža motorja + motorista), zato z večjo površino gum zmanjšujemo pritisk in ohranjamo silo trenja " !

Primer : v ovinku deluje nate sila teznosti+ centrifugalna sila, zato (probaj na mestu nagnit motor do tacke, ali pa se med voznjo dotakni asfalta z tacko, pa boš videl, da pride motor manj nagnjen )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti, nekdo je slikal, ko sta fanta ležala na cesti, ko še ni bilo rešilca tam. Očitno res nihče več ne pomaga ljudem.

Kaj pa bi mu lahko pomagal očitno pa je na sliki gospa v črnem očitno zdravnica ali medicinska sestra ki je od začetka z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti, nekdo je slikal, ko sta fanta ležala na cesti, ko še ni bilo rešilca tam. Očitno res nihče več ne pomaga ljudem.

Nam lahko zaupaš KAKO konkretno bi ti pomagala razen zavarovanja kraja nesreče in preverjanje življenskih znakov??

Lepo se vidi da so ljudje pomagali po svoji najboljši moči, ljudje pomagajo vedno do prihoda rešilcev oz. gasilcev tudi kadar ni fotografov zraven!!! :ninja:

Popravljeno . Popravil yamaha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam lahko zaupaš KAKO konkretno bi ti pomagala razen zavarovanja kraja nesreče in preverjanje življenskih znakov??

Lepo se vidi da so ljudje pomagali po svoji najboljši moči, ljudje pomagajo vedno do prihoda rešilcev oz. gasilcev tudi kadar ni fotografov zraven!!! :ninja:

Matr tale naš hobi je hudo ubijalski. Mogoče kdo ve kako se je poba pisal??

Pa mislim de punca hoče povedat da je nekdo fotografiral vse skupaj ker ima alergijo na te reči. Tisto o pomaganju pa vsi vemo kako gre! Zelo zelo delikatna reč. Pri motoristih pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam lahko zaupaš KAKO konkretno bi ti pomagala razen zavarovanja kraja nesreče in preverjanje življenskih znakov??

Lepo se vidi da so ljudje pomagali po svoji najboljši moči, ljudje pomagajo vedno do prihoda rešilcev oz. gasilcev tudi kadar ni fotografov zraven!!! :ninja:

Fotografirala in pošiljala medijem vsekakor ne bi, toliko vesti pa imam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj sila treznosti :alko:

:yea1: JOKE..

vem, vem :winkiss: :winkiss: nenene, bil sem trezen in nedrogiran (odvzem krvi v bolnici ) samo sem zato tisto napisal, ker me je (ne bom rekel kaj ) bibrčk razkuril

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotografirala in pošiljala medijem vsekakor ne bi, toliko vesti pa imam.

Če se ne motim bi po tvoje novinarstvo kar ukinli a n?? Kaj ima tukaj vest pri vsem skupaj? Prišlo je do prometne nezgode s smrtnim izidom ki bi bila na POP tv če bi jo le uspeli posnet. In če bi posnetki bili dovolj "atraktivni" bi obkrožili svet. Človeštvo je čedalje bolj zverinsko. Če ne šprica kri je že skor BW

Kaj pa katastrofe in razno trpljenje in trpinčenje po svetu?? Vse je posneto in dokumentirano itd. Ljudje pač radi gledamo in kažemo kar se dogaja po svetu pa če smo po tvoje zarad tega vsi bolniki pač naj bo tako. Mogoče nam pomaga ko vidimo da so drugi v še večjem dreku kot mi, ali pač ne..?

Bi pa prosil prisotne za njihovo mnenje o moralnosti takega fotografiranja. Me prav zanima splošno mnenje trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdej jamrate!

335 strani sočutnih besed!! Ko vam hoče kdo (policija, Legan itd... ) kaj pametnega v glavo vtepsti, se pa delate, kot da vam je ta življenjsko pomembna informatika odveč.

Bodimo realni; Tako je - in tako bo tudi v bodoče. Vsak pa naj sam sebe vpraša - ZAKAJ??

Pa ne recite, da sem vizionar.

Sedaj pričakujem minuse.

Videli pa boste (in to v tejle temi), da se bo to dogajalo tudi v bodoče.

Ne vem če si zadel žebljico na glavico ampak mislim da je motoriranje zelo težka in nevarna droga v porastu kateri žal najbolj podležejo mladi in neizkušeni. Smrtnemu davku se nikakor ne bomo izognili. Tud sam sem pred kratkim ubrisal pr 42-ih pa sem samo lahko hvaležen da sem jo dobro odnesel trance_27_notworthy.gif

Pa če motorje popolnoma prepovemo se bo našla nova droga ki bo spet harala najbolj med mladimi neizkušenimi avantur željnimi. Ampak je res da prebivalstvo planeta strmo narašča in najbrž pa čeprav se sliši kruto miljoni mrtvih širom sveta na nek način rešujejo svet. Podaljšujejo kritično maso obstoja ljudi. Huh kam sem zabredel- ph34r.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo sprašuje kako se je pisal? eden od niju Faleskini njegov oče ima v Straži Hundaj servis in če se nemotim je z tem motorjem celo vozil dirke ! To sem zvedel že popoldne nevem pa kdo od njih dveh je preminul, informacija ob 14.00 je bila da je Faleskini hudo poškodovan !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!