Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pozdravljen Miran,

Saj je Danci1973 fejst možakar, le zdi se mi, da ima občutek, da preveč pljuvamo po motoristih oz. sami po sebi, čeprav so/smo motoristi pogosto tudi žrtve nepazljivih voznikov drugih vozil. Rad bi povedal, da se tega dejstva tisti, ki tako pišejo, popolnoma zavedajo (sam sem to pred dvema mesecema tudi dejansko občutil), se pa poleg tega zavedamo tudi, da drugih ne moreš spreminjati in da je predvsem nam v interesu, da zaradi naše ranljivosti, do nesreče sploh ne pride. Zatorej lahko največ sami naredimo s tem, da vožnjo prilagodimo razmeram in vozimo defenzivno ter predvidevamo nevarnosti kolikor je to mogoče. Tudi odvzeme prednosti.

Sory samo mislim, da ni nobeden želel karkoli reči o tem, kar si trenutno napisal. Tudi s tvojimi izjavami, da je moralno motorist kriv, se čisto strinjam. Samo uprašanje ali je voznica izsilila motorista. Ja je. On je imel prednost na tej cesti, če je zapeljala ven, ga je izsilia. Se pa strinjam, da je nemogoče, da bi to predvidela, če je bila hitrost res visoka. Tudi sam sem imel primere, ko sem speljeval iz parkirnega prostora z avtom rikverc na cesto, ni šans da vidim če kdo hitro pritiši mimo. On pa me je videl, moje uzvratne luči + to da se rinem na cesto. A če nebi slučajno ga slišal in bremzal bi počilo, ker ni ustavil ampak z avtom na polno mimo. Kriv bi bil pa jaz, ker je imel prednost. (bilo je za kolosejem v LJ).

Vsaj jaz sem hotel povedat to. Da za policista bo vrjetno voznica kriva za izsiljevanje. Motorist pa je kriv vožnje brez čelade, .... itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz bral pravno prakso sodišč, se tam upošteva tudi (previsoka) hitrost motorista, kar ocenjujejo izvedenci, kadar se določa krivda za nesrečo (npr. tukaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani stric Šlepar od gozdne,

Jutri ga bom čez gmajno na šiht žgal, zato se prosim zavedaj naslednjega:

Če se boš poln hlodov slučajno na cesto basal takrat, ko bova z muckom tačko pilila okrog tistega ovinka, za katerim imaš izvoz, potem bo to eno čisto navadno IZSILJEVANJE - in boš za to odgovarjal.

A ti je jasno?

Le toliko, da vemo, kako stvari stojijo.:headbang:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory samo mislim, da ni nobeden želel karkoli reči o tem, kar si trenutno napisal. Tudi s tvojimi izjavami, da je moralno motorist kriv, se čisto strinjam. Samo uprašanje ali je voznica izsilila motorista. Ja je. On je imel prednost na tej cesti, če je zapeljala ven, ga je izsilia. Se pa strinjam, da je nemogoče, da bi to predvidela, če je bila hitrost res visoka. Tudi sam sem imel primere, ko sem speljeval iz parkirnega prostora z avtom rikverc na cesto, ni šans da vidim če kdo hitro pritiši mimo. On pa me je videl, moje uzvratne luči + to da se rinem na cesto. A če nebi slučajno ga slišal in bremzal bi počilo, ker ni ustavil ampak z avtom na polno mimo. Kriv bi bil pa jaz, ker je imel prednost. (bilo je za kolosejem v LJ).

Vsaj jaz sem hotel povedat to. Da za policista bo vrjetno voznica kriva za izsiljevanje. Motorist pa je kriv vožnje brez čelade, .... itd

že v štartu nimaš kaj rinit rikverc na cesto :wallbash: na tako početje sem pa res alergičen, ko pajaci izpred hiše rinejo nazaj na glavno cesto, pa po možnosti z leve strani ceste na desni vozni pas :wacko: taki pacienti so zreli za kazen 1000€ + 18pik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že v štartu nimaš kaj rinit rikverc na cesto :wallbash: na tako početje sem pa res alergičen, ko pajaci izpred hiše rinejo nazaj na glavno cesto, pa po možnosti z leve strani ceste na desni vozni pas :wacko: taki pacienti so zreli za kazen 1000€ + 18pik

Si prebral kaj piše v oklepaju? Kar naenkrat je iz parkinga ratala glavna cesta. Cesta sem rekel samo za to, da nebi rekel ulčica med parkplaci. Dojameš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že v štartu nimaš kaj rinit rikverc na cesto :wallbash: na tako početje sem pa res alergičen, ko pajaci izpred hiše rinejo nazaj na glavno cesto, pa po možnosti z leve strani ceste na desni vozni pas :wacko: taki pacienti so zreli za kazen 1000€ + 18pik

Poglej, doma imam tako situacijo da ko se pripeljem do uvoza na dvorišče ali: se popolnoma ustavim na svojem pasu ceste (ki je sicer v naselju in je pač omejitev hitrosti, ki velja za naselje) , prestavim v R in potem vzvratno zapeljem na dvorišče ali pa zapeljem na dvorišče in v garažo, ampak potem imam edini način za izvoz na cesto da zapeljem vzvratno ... tako je to. in verjemi mi, da me je v podzavesti vse poletje malo strah, da pride do česa nepredvidenega.

PS: vidiš, pajaci - pacienti pa so za mene vsi, ki se vozijo po naseljih s hitrosjo, ki sega 100% čez omejitev ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem imel primere, ko sem speljeval iz parkirnega prostora z avtom rikverc na cesto, ni šans da vidim če kdo hitro pritiši mimo. On pa me je videl, moje uzvratne luči + to da se rinem na cesto. A če nebi slučajno ga slišal in bremzal bi počilo, ker ni ustavil ampak z avtom na polno mimo. Kriv bi bil pa jaz, ker je imel prednost. (bilo je za kolosejem v LJ).

Vsaj jaz sem hotel povedat to. Da za policista bo vrjetno voznica kriva za izsiljevanje. Motorist pa je kriv vožnje brez čelade, .... itd

Vzvratna voznja na prednostno cesto je prepovedana, bil si v prekršku še preden se je pojavil kakršenkoli drugi udeleženec prometa. Isto velja za parkirna mesta, če ta niso na namenskem parkirišču. Če ne veš, kako se tej situaciji izogniti, te prosim da nemudoma zažgeš svoje vozniško dovoljenje. Si namreč nevaren!

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzvratna voznja na prednostno cesto je prepovedana, bil si v prekršku še preden se je pojavil kakršenkoli drugi udeleženec prometa. Isto velja za parkirna mesta, če ta niso na namenskem parkirišču. Če ne veš, kako se tej situaciji izogniti, te prosim da nemudoma zažgeš svoje vozniško dovoljenje. Si namreč nevaren!

PREBERI SPODNJI POST, ALI PA VSE KAR SEM NAPISAL, TO JE BILO ZA KOLOSEJEM V LJUBLJANI! NA MALI ULČICI KJER SO NA LEVI, PARKIRANA VOZILA BOČNO, NA DESNI PA PRAVOKOTNO NA CESTIŠČE! ZA VSE KI NE DOJAMETE, SEM NALIMAL TUDI SLIKICO S PTIČJE PERSPEKTIVE, DA BOSTE JA DOJELI, ČE PA JE ŠE VEDNO PROBLEM, LAHKO PA TUDI NA SLIKICI OZNAČIM, ZA TISTE MANJ DOJEMLJIVE, KI NE DOJEMAJO CELOTNEGA SESTAVKA.

LP

Popravljeno . Popravil Gizmo_
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se kregate zaradi oslove sence. Po tej cesti se vozim najmanj dvakrat tedensko, in tam je področje omejitve 30 km/h in pa OSNOVNA ŠOLA!! Naprej je pa omejitev 40 km/h.

Če ja vsaj pol res kar je napisal brojedan je motorist delal samomor. To je ulica, kjer je vožnja preko 50 km/h nevarna. Če bi se motorist držal na varni strani hitrosti BI SE IZOGNIL AVTU brez problema.

Zakaj divjati po ulici, kjer je šola in umiritev promete ve žal samo pokojni.

Aja, cesta je več kot dovolj široka za izognitev avtomobilu, ki prihaja iz dvorišča.

Tudi sam se omejitev ne držim "kot pjanc plota" ampak kjer je naselje, dvorišča, šole pa ne pomislim na divjanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se kregate zaradi oslove sence. Po tej cesti se vozim najmanj dvakrat tedensko, in tam je področje omejitve 30 km/h in pa OSNOVNA ŠOLA!! Naprej je pa omejitev 40 km/h.

Daj mi še pojasni, če so na območju umirjenega prometa tudi ležeči policaji morda ?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/francoski-motociklisti-udarili-nazaj.html

zanimiv članek in nekateri rezultati raziskav...ja pr ns pa jok in stok in kronane buče inkasantske.headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni dvorezen meč..to kar si ti napisal implicira šesti čut za voznike in če bi ti na vseh križiščih domnevali, da lahko zdaj zdaj prileti nizkoleteči izstrelek, čeprav ga ni nikjer videti, potem ne bi smeli nikoli speljati. Kot, da so krivi zato, ker sploh so na cesti in ovirajo tiste, ki cesto uporabljajo kot športni poligon?

Ne moreš videti nečesa, česar ni bilo tam, ko si po vseh predpisih pogledal v tisto smer. Če vzameš prednost jo vzameš, ker nisi pogledal, ker si spregledal ipd. Pri vseh urejenih križiščih je omejitev hitrosti bodisi posebej določena ali pa je določena za tisto območje, nikjer pa ni v območju križišča dovoljena zelo hitra vožnja. Če imaš vidljivost toliko in toliko metrov in po pravilih pogledaš levo in desno in ne vidiš nikogar (bi pa zagotovo videl vsako vozilo, ki se ti približuje z zapovedano ali normalno hitrostjo) ter začneš manever nakar nenadoma prileti izstrelek, potem ne moreš biti kriv...razen če imaš šesti čut in si ga namenoma preslišal.

Kako pa veš, da je ženska pogledala levo in desno ??To, da je to rekla policaju sem prepričan! In ko ste me že napalili s temi izjavami in modrovanji :

Upam da se to meni ne zgodi!

Upam da če se mi zgodi , da ostanem živ!

In potem nalomim voznika!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno je, da ni pogledala na cesto

kako nekatere, na prehodih skačejo na cesto - tle je vse možno

drugače pa ženska v glavi nima koleščka, kako hitro se neka stvar približuje :kva1: ko čaka iz stranske ceste, bi za njo lahko speljalo še

enih 5 :kva1: jaz ponavadi še mal prbremzam, daše dalj čaka :kva1:

drge pa bumf na cesto :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno je, da ni pogledala na cesto

kako nekatere, na prehodih skačejo na cesto - tle je vse možno

drugače pa ženska v glavi nima koleščka, kako hitro se neka stvar približuje :kva1: ko čaka iz stranske ceste, bi za njo lahko speljalo še

enih 5 :kva1: jaz ponavadi še mal prbremzam, daše dalj čaka :kva1:

drge pa bumf na cesto :wallbash:

:krneki: kaj majo zdej babe veze s tem? a loh nehate nabijat? mislim ku da se descu to ne more zgodit al kva :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: kaj majo zdej babe veze s tem? a loh nehate nabijat? mislim ku da se descu to ne more zgodit al kva :evilgrin:

Načeloma nič, samo najlažje je čez une pljuvat, ki so v manjšini, čeprav pa moraš priznat, da se moški ne šminkamo, ne pudramo in ne iztikamo oči z tistimi krtačkami, no ja usaj večina ne :P tako da.. to lahko očitamo, pa mogoče malo manj suverenosti in odločnosti in zato nepredvidljivosti :P Ampak spet so eni moški enaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzvratna voznja na prednostno cesto je prepovedana, bil si v prekršku še preden se je pojavil kakršenkoli drugi udeleženec prometa. Isto velja za parkirna mesta, če ta niso na namenskem parkirišču. Če ne veš, kako se tej situaciji izogniti, te prosim da nemudoma zažgeš svoje vozniško dovoljenje. Si namreč nevaren!

Pa tudi lahko je o tem brihtolirat, če živiš nekje, kjer imaš lahko 20x20 dvorišče pa polno malih ulic, kjer lahko obračaš. Pa reci to nekomu ki živi v centru LJ, ali pa res v strogem centru kakega drugega mesta, ko že naprej težko zlezeš na parkplace, ki so poprakirani, kaj šele rikverc, ko te 16 ljudi zaparkira. Potem pa dodaj še pri nekaterih ščepec nerodnosti pa lahko podrsa avte celemu bloku. O tem kako so zakoni napisani itq, vsi vemo, da jih očitno piše nekdo, ki ima šoferja in nepozna cest. Rikverc ti res ni treba nikamor rint, če napišeš da greš najraje v center LJ z skuterjem, le zakaj? O tem da naj zažgem izpit pa nebova, ker nima smisla, sploh ker me ne poznaš in je velika vrjetnost, da naredim več km na leto več kot ti.

Je pa druga razlika, imej nekoga, ki dela izpit v LJ, pa ima 50ur, samo ga naučijo križišč in ravnanja v prometu, če nič drugega jih vidi Če greš pa nekam v neko selo pa odvozi v 10ih urah vsa križišča, ki tam so pa spozna 5 znakov in to je to. Ko pa pride v LJ pa dela gužvo pa ves zmeden. In tak je najbrž bolj nevaren, kot nekdo, ki nahitro zapelje rikverc na glavno cesto.

Zdej pa mam dost. Debato lahko nadaljujemo ob pivu. Ker tukej samo nabijamo strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa veš, da je ženska pogledala levo in desno ??To, da je to rekla policaju sem prepričan! In ko ste me že napalili s temi izjavami in modrovanji :

Ne vem, tako kot ne vem koliko je peljal motorist in zato to nisem nikjer trdil. Tisto kar sem pisal naprej je bilo teoretiziranje z Dancijem ali je vsak 'odvzem prednosti' res odvzem prednosti in se ni nanašalo neposredno na to nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba!

Vsak je svoje (ne)sreče kovač!! :yes: Oziroma;

Previdnost = mati modrosti.

Neprevidnost, pa mati nezakonskih otrok...

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Previdnost = mati modrosti.

Neprevidnost, pa mati nezakonskih otrok....

A pa je modrost zakonska?

Ah nč, grem jaz spat...:yawn:

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za boljši oprijem na mokri in drseči podlagi. A je treba posebej navajati, da javne ceste povečini nimajo enakih površin kot dirkalne steze, da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

KAJ PRAVIŠ PA NA TO (glej superbike) ???:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: slick gume na javni cesti (isle of man ) !!! PS. isle of man je javna cesta, zato mi prosim razlozi, kako ima slick guma oprijem na po tvojem :da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

VEM, DA NISMO NA ISLE OF MAN !!!! :winkiss:

Results – Dunlop riders in italics

Senior TT Race 10/06/11

1. John McGuiness Honda TT Legends 1h 45m 45.80s @ 128.426mph Dunlop racing slicks

2. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 1h 45m 53.00s @ 128.281mph

3. Bruce Anstey Padgett's Motorcycles Honda 1h 46m 01.50s @ 128.109mph Dunlop racing slicks

Supersport Race 1 06/06/11

1. Bruce Anstey Padgett's Motorcycles Honda 54m 40.01s @ 124.232mph Dunlop D211 GP

2. Keith Amor KBMG Racing 54m 48.40s @ 123.916mph Dunlop D211 GP

3. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 54m 56.06s @ 123.628mph

Superstock Race 06/06/11

1. Michael Dunlop Street Sweep Kawasaki 1h 11m 13.69s @ 127.129mph Dunlop D211 GP

2. John McGuiness Padgett's Motorcycles Honda 1h 11m 32.32s @ 126.578mph Dunlop D211 GP

3. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 1h 11m 36.59s @ 126.452mph

Superbike TT Race 04/06/11

1. John McGuiness Honda TT Legends 1h 46m 13.40s @ 127.870mph Dunlop racing slicks

2. Cameron McDonald Wilson Craig Racing Honda 1h 47m 10.30s @ 126.739mph Dunlop racing slicks

3. Gary Johnson Lincs Lifting Ltd Honda 1h 13m 29.28s @ 123.220mph

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap..in seveda so bili vsi ti rezultati doseženi ob upoštevanju omejitev ..vsaj toliko si rekel , da si peljal... in ob počasni vožnji je ta guma seveda na optimalni temperaturi delovanja ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAJ PRAVIŠ PA NA TO (glej superbike) ???:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: slick gume na javni cesti (isle of man ) !!! PS. isle of man je javna cesta, zato mi prosim razlozi, kako ima slick guma oprijem na po tvojem :da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

VEM, DA NISMO NA ISLE OF MAN !!!! :winkiss:

Results – Dunlop riders in italics

Senior TT Race 10/06/11

1. John McGuiness Honda TT Legends 1h 45m 45.80s @ 128.426mph Dunlop racing slicks

2. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 1h 45m 53.00s @ 128.281mph

3. Bruce Anstey Padgett's Motorcycles Honda 1h 46m 01.50s @ 128.109mph Dunlop racing slicks

Supersport Race 1 06/06/11

1. Bruce Anstey Padgett's Motorcycles Honda 54m 40.01s @ 124.232mph Dunlop D211 GP

2. Keith Amor KBMG Racing 54m 48.40s @ 123.916mph Dunlop D211 GP

3. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 54m 56.06s @ 123.628mph

Superstock Race 06/06/11

1. Michael Dunlop Street Sweep Kawasaki 1h 11m 13.69s @ 127.129mph Dunlop D211 GP

2. John McGuiness Padgett's Motorcycles Honda 1h 11m 32.32s @ 126.578mph Dunlop D211 GP

3. Guy Martin Relentless Suzuki by TAS Racing 1h 11m 36.59s @ 126.452mph

Superbike TT Race 04/06/11

1. John McGuiness Honda TT Legends 1h 46m 13.40s @ 127.870mph Dunlop racing slicks

2. Cameron McDonald Wilson Craig Racing Honda 1h 47m 10.30s @ 126.739mph Dunlop racing slicks

3. Gary Johnson Lincs Lifting Ltd Honda 1h 13m 29.28s @ 123.220mph

se tvoja cista in nedrseca cesta, na kateri se nahaja vse, izkljucno cistega in lepega asfalta :
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap..in seveda so bili vsi ti rezultati doseženi ob upoštevanju omejitev ..vsaj toliko si rekel , da si peljal... in ob počasni vožnji je ta guma seveda na optimalni temperaturi delovanja ... :hmm:

dej preberi si moje stare zapise kaj sem napisal :winkiss: :winkiss: lahka tebi, tudi ce bi dal lesena kolesa bi drzalo !!:naughty: :naughty: :blush::yea1: :yea1: kaksne gume imas pa ti na mopedu ??? verjetno tako stare, da takrat se niso vedeli, kaj je homologacija, prava zmes, itd.. :yea1: :yea1: :glare: :glare: ej stari, hecam te :yea1: :yea1: :kva2:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!