Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Zna se zgoditi, da bo voznik plačal zaradi voznje brez ispita in pod vplivom alkohola. Njegova zavarovalnica, pa bi se lahko sklicevala nad neispravljenostjo motorja, in da ga voznik ni videl, ker na motorju ni bilo prizganih luci. surrender.gif

on ni videl niti na 2 m !! tudi če bi imel reflektor ne bi videl, tako, da... !!! dam pa en primer-kaj pa če bi imel luč pa bi jo pozabil uzgati (pozabi slick gume) ??? a potem bi bilo pa vse ok ?? verjetno bi pa potem pizdili cez pijanega voznika, SE MOTIM ????:naughty: :naughty: :naughty: :glare: :glare: :blink: :blink:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to itaq, ampak se jim ne bom dal !!! ampak poglej ironijo;ce bi peljal tako hitro kot sem vcasih peljal tam bi slo mimo :headbang:

to ne smeš tako gledat, ker tako nastane veliko če-jev....npr: če ne bi kadil se to ne bi zgodilo, če bi imel bencin v 10ki se to verjetno ne bi zgodilo...če, če, če....pač si bil ob napačnem času na napačnem kraju in to je vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to itaq, ampak se jim ne bom dal !!! ampak poglej ironijo;ce bi peljal tako hitro kot sem vcasih peljal tam bi slo mimo :headbang:

Ugotavljalo se bo, ali si kako prispeval ka nastanku nesreče. Vožnja brez luči zagotovo vpliva na vidljivost, zato neka soodgovornost je že v štartu, al je to 10 al 20 ali kaj več je stvar dejanskih okoliščin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kdaj si delal izopit ampak ko sem ga jaz se žmigavci niso uporabljali ampak samo roke

Pol pa povej kdaj si ga ti delal. Jaz sem ga pred 30 leti pa sem nakazaoval smeri z žmigavci, seveda z MZ 250.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne smeš tako gledat, ker tako nastane veliko če-jev....npr: če ne bi kadil se to ne bi zgodilo, če bi imel bencin v 10ki se to verjetno ne bi zgodilo...če, če, če....pač si bil ob napačnem času na napačnem kraju in to je vse

očitno je tako moralo biti :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa tako ; dobil sem denarno kazen v vrednosti 1200eur (kar bi morala biti samo ena kazen zaradi neizpravnosti vozila ) , zavarovalnica mi je najprej očitala 70%krivdo, dal sem pritožbo in ravno danes sem dobil pošto da sem po zavarovalniškem razmišljanju kriv samo se 20% (po policijskem zapisniku nič ) !!! sploh pa se ne sekiram kaj dosti, itaq sem zavarovan kot kočevski medved, zato vaša natolcevanja, da bo trpela denarnica ne drzijo !! PROSIM, da se drugič malo zamislite, kako bi bili pametni če bi bili na mojem mestu vi, vas brat, sestra, sin (Bog ne daj ) !! glede vožnje z dirkalno R1-ko vam povem, da se nisem vozil, izjema je le tisti usodni dan ko sem sel po cigarete, ker v zx10-ki nisem imel bencina!! vem da to ne opravicuje mojega početja, ampak vendar jaz nisem bil pod nobenimi substancami, imel sem veljavni izpit, ko ga povzrocitelj ni imel !!! drugič prosim da se zadrzite z taksnimi in drugacnimi komentarji (pa najprej me spoznajte, ne pa da vse veste o meni, pa ceprav me niste nikoli videli v zivo ) !!!!!!!!!! ne pa kot zadnjič, ko pridem na ride, se usedem za mizo, pa se pri mizi pogovarjajo "a poznaš ti jurkota, on je cisto usekan in oh in sploh, jaz pa sedim za isto mizo !! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: PROSIM, spoznajte me, potem pa govorite po mili volji , PREJ NE !!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :naughty: :naughty: :naughty:

Da ne bos mislu, da ti kdo zeli slabo. Ravno nasprotno. Tudi sam imam zal ze podobno izkusnjo s ceste in nikomur tega ne bi privoscu. Prav tako tudi vem, kako "svinjsko" se zavarovalnice obnasajo, ko je potrebno kaj izplacat, pa ceprav nisi popolnoma nic kriv. Zato sem napisal, da bi se lahko obesli na kakrsno koli stvar, ki bi jim prislo prav. V tvojem primeru je to 20%, kar po pravici povedano, ce je blo sredi belega dneva, tista luc ne igra neke vloge. Ampak zavarovalnice se obicajno ne grejo "pravicne igre", kar so tudi nardili ko so ti ponudli le 30%! Ko so na mojo zeljo prisli avstrijski policisti v bolnico, da sem podal izjavo o nesreci, so v zapisnik sami zeleli dodati (kar je zelo pohvalno), ce sem imel celado na glavi in ce sem imel prizgano luc na motorju. Meni se na misel ni prislo, da bi to bilo potrebno povdariti, vendar na take malenkosti se pol lahko zavarovalnice obesijo. Ce bi te spregledala / izsilila kaka stara nonica, z veljavnim izpitom in trezna, bi blo zelo vprasljivo kako bi se razpletlo. Ce se lahko grdo izrazim :) si imel nekako sreco v nesreci, da te je v tvojem prekrsku zbil nekdo, ki je bil v neprimerno vecjem prekrsku od tebe rolleyes.gif Seveda, bi blo najlepse ce bi prisu do svojih cikov in prisu domou varno...sam ta zajebani Murphy nas je vse zajebal s svojimi zakoni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bos mislu, da ti kdo zeli slabo. Ravno nasprotno. Tudi sam imam zal ze podobno izkusnjo s ceste in nikomur tega ne bi privoscu. Prav tako tudi vem, kako "svinjsko" se zavarovalnice obnasajo, ko je potrebno kaj izplacat, pa ceprav nisi popolnoma nic kriv. Zato sem napisal, da bi se lahko obesli na kakrsno koli stvar, ki bi jim prislo prav. V tvojem primeru je to 20%, kar po pravici povedano, ce je blo sredi belega dneva, tista luc ne igra neke vloge. Ampak zavarovalnice se obicajno ne grejo "pravicne igre", kar so tudi nardili ko so ti ponudli le 30%! Ko so na mojo zeljo prisli avstrijski policisti v bolnico, da sem podal izjavo o nesreci, so v zapisnik sami zeleli dodati (kar je zelo pohvalno), ce sem imel celado na glavi in ce sem imel prizgano luc na motorju. Meni se na misel ni prislo, da bi to bilo potrebno povdariti, vendar na take malenkosti se pol lahko zavarovalnice obesijo. Ce bi te spregledala / izsilila kaka stara nonica, z veljavnim izpitom in trezna, bi blo zelo vprasljivo kako bi se razpletlo. Ce se lahko grdo izrazim :) si imel nekako sreco v nesreci, da te je v tvojem prekrsku zbil nekdo, ki je bil v neprimerno vecjem prekrsku od tebe rolleyes.gif Seveda, bi blo najlepse ce bi prisu do svojih cikov in prisu domou varno...sam ta zajebani Murphy nas je vse zajebal s svojimi zakoni :P

se popolnoma strinjam z tabo, ampak a ni neko nenapisano pravilo, da ce si pijan ali pa brez izpita in povzročiš nesrečo da si avtomatsko kriv ???:unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to itaq, ampak se jim ne bom dal !!! ampak poglej ironijo;ce bi peljal tako hitro kot sem vcasih peljal tam bi slo mimo :headbang:

ja, povej koliko si vozil, da bom drugič iz varnostnih razlogov imel vsaj tako hitrost, ali pa še višjo ...

Ride hmmmm :) tam človk marsikaj zve, in se lahko veliko nauči. Predvsem česa naj ne počne.

izve se baje tudi marsikaj o Mashini/Bieberju/SymRuju :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa povej kdaj si ga ti delal. Jaz sem ga pred 30 leti pa sem nakazaoval smeri z žmigavci, seveda z MZ 250.

Smerokazi še zmeraj niso obvezni na vseh motorjih. KTM EXC mislim, da je eden motorjev, ki lahko naredi tehnični pregled brez smerokazov, ravno-tako naj policaj ( ponavljam NAJ ) ne bi kaznoval osebe, ki nima na tem motorju smerokazov. Pa tomosov avtomatic ne vem, če jih ima serijsko gor...^^

Relativno, zares.

So pa res dobrodošel dodatek, tudi ogledala znajo priti prav in marsikdaj rešit plastike pa tudi kožo in kosti...

izve se baje tudi marsikaj o Mashini/Bieberju/SymRuju :-)

Mystery (wo)man :naughty: Pa ne da se TI sekiraš? :D

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa povej kdaj si ga ti delal. Jaz sem ga pred 30 leti pa sem nakazaoval smeri z žmigavci, seveda z MZ 250.

Jaz tudi z MZ, leta 1983, pa je instruktor kljub žmigavcem zahteval nakazovanje smeri z roko... Prehodni časi pač. Aja, bil je upokojeni miličnik. Mogoče zato. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi z MZ, leta 1983, pa je instruktor kljub žmigavcem zahteval nakazovanje smeri z roko... Prehodni časi pač. Aja, bil je upokojeni miličnik. Mogoče zato. :whistle:

Jaz sem leta 1980 tudi moral z roko nakazovati smer, čeprav sem imel na Tomos Elektroniku 90 žmigavce ... k sm jih uprašu, zakaj... zakaj... zakaj ... mi je odgovoril ... tmau, k boš velik, boš lahko motoriste pozdravljal z levo in desno roko ... in res je ... velik sicer nisem ratal,nauču sm se pa z eno roko pozdravljat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa povej kdaj si ga ti delal. Jaz sem ga pred 30 leti pa sem nakazaoval smeri z žmigavci, seveda z MZ 250.

On tud še v štrbunk skret hodi pa vodo nosi izpod gorc`e za devetimi gorami... :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahahhaaaa, matr imate veselje :headbang: kaksna razlika je gp racer in gp ?? razlika je samo v debelejsem sloju gume !! zdaj ste pametni, ampak če bi bili na mojem mestu ( pa ne nabijat da se zmeraj vozite z vec profila kot je zakonsko omejeno ) !!! a se je ze kdo vprasal katera guma je bolj varna v suhem vremenu (dam primer dunlop qualifer z 2 mm profila ali slick guma, katera nima vec indikatorjev) ??? naj vam odgovorim, ker ste ze tako pametni :pri cestnih gumah, ko se bliza profil proti koncu je takoj platno , pri dirkalnih gumah (npr . dunlop gp) je pa se zmeraj nanos gume se 3-4mm, pa ceprav ni vec profila !!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

ti sploh ves, ZAKAJ imajo cestne (a.k.a. konformne z ZVCP, CPP in ostalo navlako, katera urejuje medsebojno zivljenje na cesti) pnevmatike profil?

malce dvomim po prebranem napisanem.

darwin pravi :najmočnejši preživijo :naughty:

jah no, enostavnejse duse si to lahko tudi tako razlagajo. saj ni nujno, da ustreza originalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti sploh ves, ZAKAJ imajo cestne (a.k.a. konformne z ZVCP, CPP in ostalo navlako, katera urejuje medsebojno zivljenje na cesti) pnevmatike profil?

malce dvomim po prebranem napisanem.

jah no, enostavnejse duse si to lahko tudi tako razlagajo. saj ni nujno, da ustreza originalu.

hmmm, za odvajanje vode mogoče ??:naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem leta 1980 tudi moral z roko nakazovati smer, čeprav sem imel na Tomos Elektroniku 90 žmigavce ... k sm jih uprašu, zakaj... zakaj... zakaj ... mi je odgovoril ... tmau, k boš velik, boš lahko motoriste pozdravljal z levo in desno roko ... in res je ... velik sicer nisem ratal,nauču sm se pa z eno roko pozdravljat :P

isto jaz :naughty: samo eno leto prej :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm, za odvajanje vode mogoče ??:naughty: :naughty: :naughty:

Za boljši oprijem na mokri in drseči podlagi. A je treba posebej navajati, da javne ceste povečini nimajo enakih površin kot dirkalne steze, da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa povej kdaj si ga ti delal. Jaz sem ga pred 30 leti pa sem nakazaoval smeri z žmigavci, seveda z MZ 250.

1983 jawa350 instruktor zahteval nakazovanje smeri z roko ter opozoril če bom uporabil smerokaze brez roke padem na izpitu !

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za boljši oprijem na mokri in drseči podlagi. A je treba posebej navajati, da javne ceste povečini nimajo enakih površin kot dirkalne steze, da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

Za odvajanje vode je čist u redu!! Napisal si isto z drugimi besedami!! Če pa misliš da se guma med kanalčki bolje drži drseče podlage si pa res car!! Ja pa itak po neravninah se ne moreš vozit z GPjko???surrender.gif Izključno lep asfalt ni niti na vseh pistah za po pesku čez asfalt pa nobena guma ni kaj prida wallbash.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za boljši oprijem na mokri in drseči podlagi. A je treba posebej navajati, da javne ceste povečini nimajo enakih površin kot dirkalne steze, da so te površine pogosto neravne in da se na javnih cestah nahaja še marsikaj drugega kot pa samo in izključno čist in lep asfalt?

zakaj pa potem dunlop GP ni homologirana oz. namenjena uporabi v cestnem prometu, pa čeprav ima obliko profila identično GP racer gumi, s katero se lahko vozimo po cesti :hmm: ...ni vse v profilu na gumi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potem dunlop GP ni homologirana oz. namenjena uporabi v cestnem prometu, pa čeprav ima obliko profila identično GP racer gumi, s katero se lahko vozimo po cesti :hmm: ...ni vse v profilu na gumi :grim

Odvisno kakšne so posledice večkratnega segrevanja, hitrost segrevanja, obraba itd. itd. itd :) Zmes torej :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je res da proizvajalec navaja da sta oba modela identični material imata enake profile!!?? Potem je pač razlika da je ena homologirana druga pa ne worship.gif Zakaj....a kdo ve???

No jest mam od dns uno legalno tko da Rakitna vabi trance_41_w00t2.gif Upam de je ne bom prehladu trance_21_laughing1.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potem dunlop GP ni homologirana oz. namenjena uporabi v cestnem prometu, pa čeprav ima obliko profila identično GP racer gumi, s katero se lahko vozimo po cesti :hmm: ...ni vse v profilu na gumi :grim

Ubistvu je tudi GP-jka homologirana za cestno uporabo :) Pomoje mora bit zaradi pravil prvenstev na katerih se uporablja.. Sicer ne bi bilo potrebe po GP-jki, ampak bi vsi furali KR slick.

Pred leti je še na modelu 209 res pisalo, da ni za cestno uporabo, ampak kolikor sem potem malo spremljal to, že dolgo ne piše več. Je pa res da je to čistokrvna dirkalna guma in da ni namenjena cesti. Je pa spet odvisno od trdote. Soft npr. se tudi po cesti odlično obnese, se ogreje in drži ko prasi** :D Sprobano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu je tudi GP-jka homologirana za cestno uporabo :) Pomoje mora bit zaradi pravil prvenstev na katerih se uporablja.. Sicer ne bi bilo potrebe po GP-jki, ampak bi vsi furali KR slick.

Pred leti je še na modelu 209 res pisalo, da ni za cestno uporabo, ampak kolikor sem potem malo spremljal to, že dolgo ne piše več. Je pa res da je to čistokrvna dirkalna guma in da ni namenjena cesti. Je pa spet odvisno od trdote. Soft npr. se tudi po cesti odlično obnese, se ogreje in drži ko prasi** :D Sprobano.

Če si daš na bike led žmigavce z E, to po ve o tebi, da si bolj rizičen voznik, da preveč tvegaš in pogosto kršiš CPP. Če pa si daš gor tako gumo si pa itak, ko oni norvežan... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!