Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Zakaj trdiš, da neizpravnost motocikla nima veze z nesrečo? Če bi bil motocikel tehnično izpraven, bi morda voznik motocikla imel možnost odreagirati drugače. Morda bi bil bolje viden (boljša luč?), morda bi gume drugače odreagirale? Morda bi imel drugačen "mindset" ...

Kakorkoli - oboje je obsojanja vredno. Srečo ima, da je še živ.

MORDA ??? kaj pa ce je imel vinko toliko v krvi da niti lastno mater ne bi videl če bi stala 2 m stran ??!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj da vidim če razumem?!?!? :blink:

nekdo gre z racing motorjem (slick, plastike,...) na cesto vozit mešanico motogp in stunt vožnje nakar mu prednost vzame pijan veseljak, vi pa na 1000 straneh razmišljate kdo je kriv???

za mene so merodajni podatki samo hitrost in način vožnje motorista in promili v krvi voznika. če je šlo krepko preko omejitve je nerealno pričakovat, da bo krivda samo na strani avtomobilista, po drugi strani pa bi lahko bil peš pa ti krepko pijan lahko "vzame prednost". sicer pa je to stvar policije in sodstva pa zavarovalnic na koncu.

iz napisanega lahko vidim, da bo Jurko še naprej vozil enako ker je prepričan, da je on vse naredil prav. enako bo vinko še naprej verjetno pil ker ponavadi takih tudi ne izuči.

najbolj pametno bi bilo da bi jurko šel na pisto vinko pa na zdravljenje ampak imam nekako občutek da bomo še oba srečevali na cesti v enaki obliki kot doslej. torej ne preostane nič drugega kot da se da tu gor čimboljši opis kako oba prepoznat na cesti in preživet srečanje z njima.

za policaje sem sel pocasi, za cenilca sem sel pocasi, za price sem sel pocasi, za izvedenca prometne stroke sem sel pocasi, tako, da... !!!!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

Ker se oni itak vozijo po drugi strani ceste ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

Kdo pa pravi, da lahko?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj '' Zato ker nimajo tako butastih politikov kot jih ima naša država in nima tako neumnih zakonov. V angliji se se z s slick gumami ne smeš vozit po cesti, Lahko pa se voziš brez luči . To pa zato ker imajo day time MOT in pač 24 urni MOT vendar se z motorjem brez luči lahko voziš samo v določenem časovnem obdobju (recimo od 8.00 do 20.00 ure)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

Ne vem. Vem pa nekaj - Planinske ride niso v Veliki Britaniji, kakorkoli gledaš ...

In kolikor najdem po netu, tam slick gume niso legalne. Pravilo imajo tako, da mora biti 1 mm profila vidnega vsaj po 3/4 širine pnevmatike. Na motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. Vem pa nekaj - Planinske ride niso v Veliki Britaniji, kakorkoli gledaš ...

In kolikor najdem po netu, tam slick gume niso legalne. Pravilo imajo tako, da mora biti 1 mm profila vidnega vsaj po 3/4 širine pnevmatike. Na motorjih.

RIDE ??? gor se nisem vozil 2 leti, kar sem se, je pa sedaj v roku 2 tednov !!! ja, sem pa nazigal gor svoj čas, ampak sem se preselil na pisto !!:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. Vem pa nekaj - Planinske ride niso v Veliki Britaniji, kakorkoli gledaš ...

In kolikor najdem po netu, tam slick gume niso legalne. Pravilo imajo tako, da mora biti 1 mm profila vidnega vsaj po 3/4 širine pnevmatike. Na motorjih.

Preberi kje je bila prometna nesreča in potem pametuj. Zadeva nima nobene zveze z ridami. Naslednje, slick gume, če smo že toliko pametni, ne držijo nič slabše kot vaše znucane gume. Profil ima pa itak vezo samo v dežju. Kot sem omenil, nehomologiran nosilec ,tablice, izpuh, smerniki...ne povzročajo nesreč, ker niso potencialno nevarni, ampak povzročajo glavobole lastnikom v kolikor jih niso homologirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi kje je bila prometna nesreča in potem pametuj. Zadeva nima nobene zveze z ridami. Naslednje, slick gume, če smo že toliko pametni, ne držijo nič slabše kot vaše znucane gume. Profil ima pa itak vezo samo v dežju. Kot sem omenil, nehomologiran nosilec ,tablice, izpuh, smerniki...ne povzročajo nesreč, ker niso potencialno nevarni, ampak povzročajo glavobole lastnikom v kolikor jih niso homologirali.

A si ti Jurkotov odvetnik :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi kje je bila prometna nesreča in potem pametuj. Zadeva nima nobene zveze z ridami. Naslednje, slick gume, če smo že toliko pametni, ne držijo nič slabše kot vaše znucane gume. Profil ima pa itak vezo samo v dežju. Kot sem omenil, nehomologiran nosilec ,tablice, izpuh, smerniki...ne povzročajo nesreč, ker niso potencialno nevarni, ampak povzročajo glavobole lastnikom v kolikor jih niso homologirali.

Tu se pa ne bi strinjal glede "dodatne" opreme. Ta kaže na miselnost šoferja in nagnjenost k delanju prekrškov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa ne bi strinjal glede "dodatne" opreme. Ta kaže na miselnost šoferja in nagnjenost k delanju prekrškov :)

In zaletavanju v vinjene šoferje....trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti Jurkotov odvetnik :naughty:

Lahko bi bil, pa ne bi obogatel evilgrin.gif, ampak ker se mi ne da, bom rekel preber si temo par strani nazaj, pa ti bo jasno. In če ti še vedno ne bo, napiši nov post in me vprašaj po odvetniških storitvah whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimam homologiran izpušni sistem ali svetila (HID),smerokaze ali vzvratna ogledala sem v prekršku ne pa pomeni da je zaradi tega dejansko vozilo nevozno ker če plačam homologacijo na vse našteto se mi to vpiše in čudežno je vozilo spet z vsemi istimi deli teh.brezhibno a je to smešno aaa?? (sam peneze moraš dat pa je to )dokaz da je tudi varnost samo stvar biznisa ne pa sam varnost po sebi.(če imaš denar si varen če nimaš si nevaren)

Kolega, če imaš nehomologiran izpuh,svetila (HID) in ostale stvari (nehomologirane seveda) vozilo NI tehnično brezhibno in kot tako NE SME sodelovati v prometu (gledano striktno zakonsko....pustiva postrani kakšno je sedanje stanje na cestah).Potemtakem tak motor nima kaj iskati na cesti. Ravno tako kot pijani voznik....

Če bi bil "Vinko" trezen, bi ga videl, ali pa ne.....o tem ne moreva soditi.Lahko samo predvidevava, kar pa ni merodajno...

Če bi se motorist držal predpisov (in bi seveda pustil motor zaradi teh zadev doma) pa do nesreče z motorjem zagotovo ne bi prišlo, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, če imaš nehomologiran izpuh,svetila (HID) in ostale stvari (nehomologirane seveda) vozilo NI tehnično brezhibno in kot tako NE SME sodelovati v prometu (gledano striktno zakonsko....pustiva postrani kakšno je sedanje stanje na cestah).Potemtakem tak motor nima kaj iskati na cesti. Ravno tako kot pijani voznik....

Če bi bil "Vinko" trezen, bi ga videl, ali pa ne.....o tem ne moreva soditi.Lahko samo predvidevava, kar pa ni merodajno...

Če bi se motorist držal predpisov (in bi seveda pustil motor zaradi teh zadev doma) pa do nesreče z motorjem zagotovo ne bi prišlo, kajne?

Torej, če če če, po tvojem, če bi se jaz tm mimo v istem trenutku enako peljal kot Jurko (moj motor je ispraven), bi me gospod "vinko" videl in mi ne bi odvzel prednosti?

svašta...se vidi da smo Slovenci še kako vinski narod...sori, jaz nimam trt doma, pa vina tut ne in alkohola na cesti ne prenašam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3) super - verjetno si potem tudi vozil tako, da je bila ves čas dovolj ogreta? (predvidevam, da si po pravilih vozil le pri pospeševanju z domačega dvorišča ... ?

rossi se je zaradi trenutne neogretosti gum zlamal .... pomoje niso za na cesto ker ne držijo...sploh pri takih hudih strojih prek 200 konj in enim maslom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za policaje sem sel pocasi, za cenilca sem sel pocasi, za price sem sel pocasi, za izvedenca prometne stroke sem sel pocasi, tako, da... !!!!

zakaj si pa šel potem z dirkalnim motorjem in slicki sploh na cesto ??? a počas si pelal ?? no vidiš - če bi peljal motorju in gumam primerno hitro te sploh ne bi bilo tam , ko je pijani vinko nekaj čaral... :Pž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor piše da če je imel slick gume da s tem ni nič narobe je butl ali pa se dela butlna, ker guma za na cesto mora imeti minimalno določeno profila, no pa saj to na zavarovalnici vejo......

Zakaj že morajo imet profil prosim če mi razložiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj že morajo imet profil prosim če mi razložiš?

Ker zakon tako predvideva.Kakšna mora vsaj bit guma ti je Bibr mal nazaj napisal.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

[/quote

Ti bom jaz na kratko povedal zakaj ker imamo na mestih ki odločajo kaj mora bit na motorju in kaj je prav ljudi ki so v popolnosti enaki kot razni JB-ji in Fritz-i preveri vse njihove poste preberi pa boš razumel.

Modrijani so rekli slick gume niso za cesto. Jaz pravim da slick gume kot je Gp Racer D211 ki je lahko slic in Track day guma kot SS guma za na cesto z razliko da ima en profil druga ne z istimi zmesmi katere se uporablja na cesti kot na pisti edina slabost slick je dež in da je naši modrijani ne smatrajo kot varno gumo za cesto in posledično jo ne moreš homologirat kot v Angliji da pa ima guma več oprijema v ovinkih ker je več površine ki naleže na cesto - seveda kovori samo v primeru da je lep sončen dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker zakon tako predvideva.Kakšna mora vsaj bit guma ti je Bibr mal nazaj napisal.

Ja zakon že ampak govorilo se je da je zaradi tega vozilo teh. nevozno ali je dejansko tako če ne gledamo črko zakona ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zakon že ampak govorilo se je da je zaradi tega vozilo teh. nevozno ali je dejansko tako če ne gledamo črko zakona ?

Ti dam moj osebni primer - policaj me ustavi in me opozori da nimam homologirane smerokaze potem debata zakaj moji nehomolgirani smerokazi ne ustrezajo - odgovor ker ne svetijo kot original ker so manjši od originalov in ste posledično manj vidni odgovor policaja.

Smerokaze sem potem homologiral in so čudežno postali bolj svetleč,večji in vidni z plačilom 60€ to me spominja ko se cenkaš z hrvaškim policajem o višini plačila prekrška ki si ga storil tu gre za podkupovanje ki je kaznivo pri smerokazi gre pa za zakonsko dovoljeno podkupovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če če če, po tvojem, če bi se jaz tm mimo v istem trenutku enako peljal kot Jurko (moj motor je ispraven), bi me gospod "vinko" videl in mi ne bi odvzel prednosti?

svašta...se vidi da smo Slovenci še kako vinski narod...sori, jaz nimam trt doma, pa vina tut ne in alkohola na cesti ne prenašam

Kolega, ali ste Slovenci še kako vinski narod ali ne ne bom sodil.....tudi jaz ne prenašam alkohola in ga ne toleriram na cesti,namesto trt imam pa raje pršut pa klobase doma.

Nihče od njiju ne bi smel biti na cesti....pa sta bila....Je kriv samo voznik avtomobila, čeprav se tudi motorist ne bi smel voziti po cesti s takšnim motorjem? Go figure....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, če imaš nehomologiran izpuh,svetila (HID) in ostale stvari (nehomologirane seveda) vozilo NI tehnično brezhibno in kot tako NE SME sodelovati v prometu (gledano striktno zakonsko....pustiva postrani kakšno je sedanje stanje na cestah).Potemtakem tak motor nima kaj iskati na cesti. Ravno tako kot pijani voznik....

Če bi bil "Vinko" trezen, bi ga videl, ali pa ne.....o tem ne moreva soditi.Lahko samo predvidevava, kar pa ni merodajno...

Če bi se motorist držal predpisov (in bi seveda pustil motor zaradi teh zadev doma) pa do nesreče z motorjem zagotovo ne bi prišlo, kajne?

<Kolega> si verjetno ker sva oba ljubitelja motorjev torej moram zaradi nehomologiranih stvari pustit motor doma in gledat POZABI!!!! če imam vse stvari ki sem jih naštel nehomoligirane bo trpel samo moj žep z tem nisem potencijalni kamikaze ki bo podrl sebe pa zraven Fritza in JB kaj ne ? Govorim o nehomoligiranih stvareh ne o predpisih kako je pravilno vozit na cestah da ne pride do nezgod.Vinkoti niso homologirani vendar so pa potencijalni morilci na cestah pa ne osebe ki nimajo homologirane izpušne lonce ,svetila,slick gume ,plastike....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!