Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 13 minutami, BLACKACES pravi:

Mislim, da je bilo cca 08.30. je bilo na 24 ur, samo ne najdem več. HD je bil zagozden pod odbojno ograjo, motorist pa v jarku.

Yp, potem je prihajal do trgovine,ob 9:00 je bil organiziran odhod proti Faaker seeju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Verižna prehitevanja kolesarja so in bodo. In nihče ne govori o tem da se komu kam mudi, pisal sem o nespametnem manevru, me zanima kako bi se recimo ti počutil, če ti jaz pred nosom na mrtvo zavrl. Gre se za samo neumen manever, in če zanemarim, da je ogrozila 2 za sabovozeča, je ogrozila tudi kolesarja, kar je pa zelo nevarno.

Shit happens. Neumnih zaviranj je tudi na AC vse polno, včeraj doživel dva (od tega eden na prehitevalnem pasu) na poti od Rudnika proti Viču. Vsega skup ene 5 km AC. In kaj pomaga? Varnostna razdalja. Ne silit naprej za vsako ceno, ker nič ne profitiraš. Ko nekdo prehiteva se mu pač ne zalimaš na rit pa gasa. Ampak počakaš da zaključi manever. Nekdo drug komot naredi glupost. Odgovornost vseh ostalih pa je da imajo dovolj lufta pri svoji vožnji da neumnost kompenzirajo brez posledic zase in za okolico.

Zdaj če še vedno ne razumeš kaj hočem povedati, ti ne morem pomagati. Bom zaključil s to debato.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

:OK:

Tole mišljenje je tisto, kar manjka 90% voznikom, na slovenskih cestah. Torej vse jamranje in jokcanje, čisto odveč in kaže samo nezmožnost, sprejemanja lastne odgovornosti za svoja dejanja. 

to je samo opravičevanje tistih, ki ovirajo pretočnost, počnejo nebuloze itd...molči in trpi zadaj a ne :P

to me spomni na zgodbico, ki mi jo je povedala stara mama:

A veš, pravi kaka kolona je bila danes proti Ljubljani?

Ne vem sem odgovoril.

Ti povem, vsaj 4 kilometre, še dobro da sem bila prva :P

 

 

Pravkar, jskrablin pravi:

Shit happens. Neumnih zaviranj je tudi na AC vse polno, včeraj doživel dva (od tega eden na prehitevalnem pasu) na poti od Rudnika proti Viču. Vsega skup ene 5 km AC. In kaj pomaga? Varnostna razdalja. Ne silit naprej za vsako ceno, ker nič ne profitiraš. Ko nekdo prehiteva se mu pač ne zalimaš na rit pa gasa. Ampak počakaš da zaključi manever. Nekdo drug komot naredi glupost. Odgovornost vseh ostalih pa je da imajo dovolj lufta pri svoji vožnji da neumnost kompenzirajo brez posledic zase in za okolico.

Zdaj če še vedno ne razumeš kaj hočem povedati, ti ne morem pomagati. Bom zaključil s to debato.

Razumem, prav vse, praviš da naj se prilagodim in opravičuješ tiste, ki počno nelogične manevre. Mi je jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo navedel en primer.

Od zadnjega vhoda na Plitvice. Že itak je bila gužva. Vozilo se je v smeri proti Splitu. Dva Poljska kamperja sta vozila od 55 do okoli 65 kmh. Za njima daljša kolona. Varnostna razdalja med kamperjema in ostalimi v koloni par metrov. Kolono je bilo nemogoče prehiteti po predpisih, saj med kamperji in avti ni bilo zadostne razdalje. Pa še ovinkasta cesta.

Prehitevanje za avto nemogoče, za motor pa izredno nevarno. Pa ta dva kamperja niti slučajno nista kje ustavila in spustila kolono naprej. Posledično sta naredila 200 voznikov nervoznih po nepotrebnem in jih spravljala v kočljiv položaj s prepočasno vožnjo. 

Torej dva hapana, ki sta mislila, da ni nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Razumem, prav vse, praviš da naj se prilagodim in opravičuješ tiste, ki počno nelogične manevre. Mi je jasno.

Lej, ti imaš vedno prav. Tud ko potegneš črtico po gatah ker si silil v dvoumno situacijo - maš prav. Vedno so vse krivi drugi, ti pa si ultimativni car in merilo vsega na cesti.

 

p.s. sploh ne razumeš, kaj sem ti htel dopovedat. Over and out kar se tebe tiče. Če ne gre v glavo, ne gre v glavo.

 

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Prehitevanje za avto nemogoče, za motor pa izredno nevarno. Pa ta dva kamperja niti slučajno nista kje ustavila in spustila kolono naprej. Posledično sta naredila 200 voznikov nervoznih po nepotrebnem in jih spravljala v kočljiv položaj s prepočasno vožnjo. 

Torej dva hapana, ki sta mislila, da ni nič narobe.

Po pravilih bi se mogla umaknit. In če se ne, kaj boš naredil? Počakal na relativno varno priliko za prehitevat al povečal nevarnost zase in za okolico z vratolomnimi manevri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

oprosti, ampak ne pišem o sebi kot udeležencu (sem preveč na cesti v službene namene) ampak kot o gledalcu in situaciji, katera je še kako realna.

Verižna prehitevanja kolesarja so in bodo. In nihče ne govori o tem da se komu kam mudi, pisal sem o nespametnem manevru, me zanima kako bi se recimo ti počutil, če ti jaz pred nosom na mrtvo zavrl. Gre se za samo neumen manever, in če zanemarim, da je ogrozila 2 za sabovozeča, je ogrozila tudi kolesarja, kar je pa zelo nevarno.

In poanta mojega pisanja je, da določena dejanja (vprašljiva, nelogična, nerazumljiva) privedejo, do lahko še bolj neumnih dejanj.

Eno od teh je tudi umikanje počasnih vozil, ki se velikokrat ne umaknejo. In pri nas se vse preveč opozarja samo na neke hitrosti in objestneže, ki gredo 200km po AC (karikiram) absolutno pa premalo o pametni, pravilni, vljudni vožnji. Nasilje na cesti počne tudi tisti, ki s traktorjem 30km/h vozi seno, se ne umakne in mu leti blato spod gume (tudi karikiram)

Ti sploh veš, kaj pišeš? Ker prej si bil udeleženec tistega dogodka z motorjem, ker si prehiteval in nato močno zaviral, sedaj si pa gledalec. Zresni se. 

In nespameten manever si naredil ti s svojim prehitevanjem za kombijem, ker sploh nisi videl naprej. Ko boš pri sebi razčistil, kakšne neumnosti počneš in jih prenehal početi, ne boš več izsiljen in v ostalih nevarnih situacijah. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

 

Po pravilih bi se mogla umaknit. In če se ne, kaj boš naredil? Počakal na relativno varno priliko za prehitevat al povečal nevarnost zase in za okolico z vratolomnimi manevri?

Točno to sem naredil, kar si navedel (počakal na relativno varno priliko), zato sem za njima vozil kakšnih 10 km in lahko navedem kot primer. A si lahko predstavljaš 100-tega v koloni do Splita z avtom. 

Zaradi enega počasneta se je moralo recimo 200 avtomobilistov izpostavljati relativno veliki nevarnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jskrablin pravi:

Lej, ti imaš vedno prav. Tud ko potegneš črtico po gatah ker si silil v dvoumno situacijo - maš prav. Vedno so vse krivi drugi, ti pa si ultimativni car in merilo vsega na cesti.

 

p.s. sploh ne razumeš, kaj sem ti htel dopovedat. Over and out kar se tebe tiče. Če ne gre v glavo, ne gre v glavo.

 

Po pravilih bi se mogla umaknit. In če se ne, kaj boš naredil? Počakal na relativno varno priliko za prehitevat al povečal nevarnost zase in za okolico z vratolomnimi manevri?

Torej se spuščaš na osebni nivo, kje je govora o moji črtici? O mojih problemih? Jaz svoje probleme uspešno rešujem. Ti nočeš razumeti poante mojega pisanja, mi pa gladko deliš nasvete, kaj naj počnem. Sori, to počnem, zato sem še živ. Mi pa ne bi bilo potrebe početi, če bi se tudi drugi zavedali kaj počno na cesti.

Veselo soljenje pameti ostalim, upam, da me res ignoriraš, kot si zapisal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

to je samo opravičevanje tistih, ki ovirajo pretočnost, počnejo nebuloze itd...molči in trpi zadaj a ne :P

to me spomni na zgodbico, ki mi jo je povedala stara mama:

A veš, pravi kaka kolona je bila danes proti Ljubljani?

Ne vem sem odgovoril.

Ti povem, vsaj 4 kilometre, še dobro da sem bila prva :P

 

 

Razumem, prav vse, praviš da naj se prilagodim in opravičuješ tiste, ki počno nelogične manevre. Mi je jasno.

Tebi še vedno ni jasno, da neprilagojeni povzročajo prometne nesreče in ostale nevarne situacije. 

In piši o nekem oviranju pretočnosti, ker moraš ti zadaj imeti varnostno razdaljo. Če je pa vozilo pred teboj prepočasno, ga na prvem primernem kraju prehitiš. Ampak to počasno vozilo ne sme in ne more biti tvoj izgovor za tvojo vožnjo na premajhni varnostni razdalji in za prehitevanje v škarje ali v nepreglednem ovinku. Za to si sam odgovoren. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

to je samo opravičevanje tistih, ki ovirajo pretočnost, počnejo nebuloze itd...molči in trpi zadaj a ne :P

.........

 

 

 

No, zaradi takega mišljenja večine voznikov na naših cestah imamo takšno stanje kot je. Torej glejte se v ogledalo in se vprašajte, zakaj že, s kom moram pa danes tekmovati, zakaj že...... a ego...to je tisti hudič, ki ne da miru. torej pa četudi v lastni grob. kakor kdo želi, sam ne pol jokat in stokat. 

En rek...... Če hočeš spremeniti svet, je treba zaćet najprej pri sebi. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Ti sploh veš, kaj pišeš? Ker prej si bil udeleženec tistega dogodka z motorjem, ker si prehiteval in nato močno zaviral, sedaj si pa gledalec. Zresni se. 

In nespameten manever si naredil ti s svojim prehitevanjem za kombijem, ker sploh nisi videl naprej. Ko boš pri sebi razčistil, kakšne neumnosti počneš in jih prenehal početi, ne boš več izsiljen in v ostalih nevarnih situacijah. 

 

opisal sem že kup primerov, in da, če nekdo pred tabo zavira moraš tudi ti, logično a ne.

Sedaj se pa odloči al sem v konkretnem primeru vozil motor ali kombi, ker obojega nisem mogel :P

In spet govoriš na pamet in posplošuješ. Imaš srečo, ker ti očitno nisi nikoli izsiljen. Le kdaj sem slišal, da glupi vozniki niti plavih lučk ne vidijo in ne slišijo sirene, le kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Točno to sem naredil, kar si navedel (počakal na relativno varno priliko), zato sem za njima vozil kakšnih 10 km in lahko navedem kot primer. A si lahko predstavljaš 100-tega v koloni do Splita z avtom. 

Zaradi enega počasneta se je moralo recimo 200 avtomobilistov izpostavljati relativno veliki nevarnosti.

a počasi se pa ne da peljati :hmm:. zanimivo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

a počasi se pa ne da peljati :hmm:. zanimivo. 

hehe..Sneci bi ti rekel da pojdi za štedilnik :P

Mislim, a bereš kaj je napisal?

10km je vozil počasi, pa še 100 drugih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Točno to sem naredil, kar si navedel (počakal na relativno varno priliko), zato sem za njima vozil kakšnih 10 km in lahko navedem kot primer. A si lahko predstavljaš 100-tega v koloni do Splita z avtom. 

Zaradi enega počasneta se je moralo recimo 200 avtomobilistov izpostavljati relativno veliki nevarnosti.

Jaz tistim ovirajočim škatlam oziroma njihovim voznikom pišem kazni. 

Kakšni nevarnosti se je izpostavljalo tistih 200 avtomobilistov v primeru počasne vožnje v koloni ? Jih je lovil velik polž ljudožerec? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

.

 

Po pravilih bi se mogla umaknit. In če se ne, kaj boš naredil? Počakal na relativno varno priliko za prehitevat al povečal nevarnost zase in za okolico z vratolomnimi manevri?

Kolono za seboj sta glih opazila oz se je naredila :whistle:

Vozila sta več kot 45km/h in kako kazen lahko napiše policist?

Misliš,da se @Snecer tudi umika vozilom?Saj on vozi manj kot sta vozila ta kamperja?kot smo videli so vsaj njegova prehitevanja absolutna nevarnost za vse!Pa on ko je kao varen voznik!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

hehe..Sneci bi ti rekel da pojdi za štedilnik :P

 

..ko zmanjka....je pa štedilnik primeren...... super......eni ne samo, da vam v prometu ne gre...je tut štedilnik španska vas..... :jezik:

pred 2 minutami, Borutt pravi:

 

Kakšni nevarnosti se je izpostavljalo tistih 200 avtomobilistov v primeru počasne vožnje v koloni ? Jih je lovil velik polž ljudožerec? 

 

...tale je bil...... :lol1::lol1:

image.jpeg.4a502de88c1d02301e5cb0ab589f6379.jpeg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

opisal sem že kup primerov, in da, če nekdo pred tabo zavira moraš tudi ti, logično a ne.

Sedaj se pa odloči al sem v konkretnem primeru vozil motor ali kombi, ker obojega nisem mogel :P

In spet govoriš na pamet in posplošuješ. Imaš srečo, ker ti očitno nisi nikoli izsiljen. Le kdaj sem slišal, da glupi vozniki niti plavih lučk ne vidijo in ne slišijo sirene, le kje...

Ti sam si naredil neumnost s svojim prehitevanjem za kombijem.

In sem napisal, da si bil z motorjem in ne s kombijem. Ampak tebi ne gre nič v glavo. Ker drugače ne bi pisal takšne neumnosti, če si bil z enim ali z drugim. Nauči se brati in tudi razumeti. 

Ko se boš prilagodil, ne boš več izsiljen in v nevarnosti. Do takrat pa jokcaj, da so drugi krivi za tvoje neumne manevre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

hehe..Sneci bi ti rekel da pojdi za štedilnik :P

 

Če ni gej,tudi za....

426467_420866481332712_735384246_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Jaz sem pisal o dveh idiotih na motorjih, ti pa iščeš krivca povsod drugod. Kdaj boš spregledal in ugotovil, da kritiziram neprilagojene motoriste? Ker pisati o nekih stricih in traktoristih, v primeru prehitevanja motorista v škarje in nepregleden ovinek s preveliko hitrostjo v naselju, ni nekaj najbolj brihtnega. 

Tiste zahtevke vlagajo samo p...e. In ti dobro veš, da jaz ne jokcam z nekimi zahtevki, ker vedno javno napišem. 

Montirati več stacionarnih  radarjev in teh zadev vas plavih pajacev pa sterat iz prometa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Razumem, prav vse, praviš da naj se prilagodim in opravičuješ tiste, ki počno nelogične manevre. Mi je jasno.

Ja pizdarija, no. A se delaš norca ali kaj?

Povedati ti hoče, da si ti PRVI, ki skrbi za svojo varnost. Ne glede na strice s klobuki, tete z rožnimi venci, mlade s telefoni,...

Nikogar ne opravičuje, samo pove, da si prvi v vrsti svoje varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Torej se spuščaš na osebni nivo, kje je govora o moji črtici? O mojih problemih? Jaz svoje probleme uspešno rešujem. Ti nočeš razumeti poante mojega pisanja, mi pa gladko deliš nasvete, kaj naj počnem. Sori, to počnem, zato sem še živ. Mi pa ne bi bilo potrebe početi, če bi se tudi drugi zavedali kaj počno na cesti.

Veselo soljenje pameti ostalim, upam, da me res ignoriraš, kot si zapisal :D

 

Ti in tvoj osebni nivo. Samo serješ s tem tvojim osebnim nivojem. Slabši si, kot najbolj užaljeni otrok. Takoj užaljeno jokcaš, ker ti nekdo pove, da nisi prav naredil. 

Živ si zaradi ostalih in ne zaradi sebe. Ker glede na tvoje zapise se sam spravljaš v nevarne situacije. 

pred 8 minutami, sesir pravi:

Kolono za seboj sta glih opazila oz se je naredila :whistle:

Vozila sta več kot 45km/h in kako kazen lahko napiše policist?

Misliš,da se @Snecer tudi umika vozilom?Saj on vozi manj kot sta vozila ta kamperja?kot smo videli so vsaj njegova prehitevanja absolutna nevarnost za vse!Pa on ko je kao varen voznik!

Ne omenjaj zakonodaje, ker sem že večkrat napisal, kaj se naredi v takšnem primeru. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, solorider pravi:

Montirati več stacionarnih  radarjev in teh zadev vas plavih pajacev pa sterat iz prometa!

za butle je samo tole ....

Rezultat iskanja slik za stinger for stopping cars

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

za butle je samo tole ....

Rezultat iskanja slik za stinger for stopping cars

To bi te pri šparhetu držalo!

Pravkar, Borutt pravi:

Kliči župnika, ko se boš zaletel. 

Vem, da bi bilo še veliko policijskega dela, kot cel dan držati pištolo v roki....

 

Ta je tudi pošteno napisal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!