Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 10 urami, Borutt pravi:

 

Ti praviš, da ogroža. Pa ga še kaznuj. 

Ja, jaz ga ne morem, ve se kdo ga lahko.

Torej ne ogroža sebe in družine in ne dobi položnice - dvojna merila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Lipstick pravi:

Moja napaka, bil malo preveč razigran, pri izhodu iz ovinka, me je  prehitelo zadnje kolo .... 

:eek:  :hmm: Kje so bila pa elektronska pomagala, ki jih premore tvoja sodobna kobilca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ja, jaz ga ne morem, ve se kdo ga lahko.

Torej ne ogroža sebe in družine in ne dobi položnice - dvojna merila.

Dvojna merila so v SLO pravilo in redna praksa!

Že samo na cigaretih s katerimi se vsi bolj kot ne srečujemo...

Na njih otrok kadi se pravi kaj si misli otrok ob pogledu nq sliko...možno le zakaj ne bi še jz...bom probal...A po drugi strani kazni če se kadi v avtu ob prisotnosti mladoletnih!

Samo kasiranje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

Posploševanje al ne, v prometu je več dejavnikov ki vplivajo na nevarnost, od mencajočih za biciklom, do snetih sekir. Včasih pa celo eno povzroči drugo. Če stric s klobukom ne prehiti traktorja ki vozi grozdje, za njim mencajočih baba z očali, kljub temu da je prostor in čas, potem gre prehitevati kamion ki je šele tretji v vrsti, al pa šmrkla ki zraven še po founu klepeta. Nakar se pa stric s klobukom spomni, da bi vseeno prehitel. Da ima ogleda itak ne ve...in godlja je tu.

Vsak od teh je v prvi vrsti odgovoren za svoja lastna dejanja. Če se ti kreten ne pomeni da sem lahko zaradi tega jaz kreten. Tako to gre. Če nisi prepričan da se bo manever izšel... se ga ne it. Ko se ga pa greš ga pa izpelji do konca. Or else.

Pa če smo že lih pri obešanju na malenkosti. Kolone po CPP ne smeš prehitevati. Tretji v vrsti za traktorjem ne sme potegnit mimo vseh. Za dvomljivce - točka 10 https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/52-clen-prepoved-prehitevanja 

Lahko pa enega po enega prehiti. In s tem zelo zmanjša možnost naleta v strica s klobukom. Ko načeloma ti kolona že skoz blage zavoje kdaj tudi fino skrije dogajanje za tabo. In če takrat en nestrpnež vleti iz ozadja je lahko hitro kaj narobe.

Osebno pa rajši v taki situaciji malo počakam in ocenim kaj se dogaja spredaj. Bi se več kot enkrat spravil v resne težave če bi se mi mudilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ProdriveR pravi:

Drugače se pa tud jaz držim omejitev skozi naselja, pa se mi je tud že zgodilo, da mi je kdo z avtom težil čist za ritjo..

NI tako redko, da te kak nestrpnež prehiti skoz naselje. Ker 50 na uro je za pičke. Pol pa veselo žafa neverjetnih 80 po odprti cesti naprej. In se čudi ko ga prehitiš nazaj. V naslednjem naselju pa spet v rit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je na nadvozu kjer se priključiš na vzhodno obvoznico padel motorist z Harleyem. Bil sem navzoč do prihoda reševalcev. Ali kdo pozna motorista, bil je iz Trbovelj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, BLACKACES pravi:

Včeraj je na nadvozu kjer se priključiš na vzhodno obvoznico padel motorist z Harleyem. Bil sem navzoč do prihoda reševalcev. Ali kdo pozna motorista, bil je iz Trbovelj.

09:20 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ker ti še vedno ni jasno, da sem pisal o dveh idiotih (zelo jasno posploševanje), katera sta počela idiotizme v javnem cestnem prometu, boš še naprej nabijal o nekih nedeljskih voznikih. Ti ne voziš v nedeljah ? 

Preberi še enkrat; pisanje se nanaša na dva idiota in nima veze s tistimi tvojimi nebulozami. Bo šlo sedaj? 

saj nisem tebi odpisal, ampak Cartmanu, on je pa napisal "prou" tako da boš vedel. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Ja, jaz ga ne morem, ve se kdo ga lahko.

Torej ne ogroža sebe in družine in ne dobi položnice - dvojna merila.

Kakšna dvojna merila? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Tudi ti ne nakladaj o nečem, kar ne poznaš. 

a potem, samprašam, lahko še kdo v tej temi kaj napiše, preden ga označiš za:

umotvorista

nakladača

neprilagojenega

ali bi rad imel svojo temo, recimo z naslovom:

Borutovi samogovori?

:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, jskrablin pravi:

Vsak od teh je v prvi vrsti odgovoren za svoja lastna dejanja. Če se ti kreten ne pomeni da sem lahko zaradi tega jaz kreten. Tako to gre. Če nisi prepričan da se bo manever izšel... se ga ne it. Ko se ga pa greš ga pa izpelji do konca. Or else.

Pa če smo že lih pri obešanju na malenkosti. Kolone po CPP ne smeš prehitevati. Tretji v vrsti za traktorjem ne sme potegnit mimo vseh. Za dvomljivce - točka 10 https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/52-clen-prepoved-prehitevanja 

Lahko pa enega po enega prehiti. In s tem zelo zmanjša možnost naleta v strica s klobukom. Ko načeloma ti kolona že skoz blage zavoje kdaj tudi fino skrije dogajanje za tabo. In če takrat en nestrpnež vleti iz ozadja je lahko hitro kaj narobe.

Osebno pa rajši v taki situaciji malo počakam in ocenim kaj se dogaja spredaj. Bi se več kot enkrat spravil v resne težave če bi se mi mudilo. 

Ves čas pišem, da vožnja po predpisih ne povzroči prometno nesrečo. 

Ampak za nekatere so vedno drugo krivi za njihovo neprilagojeno obnašanje. 

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

a potem, samprašam, lahko še kdo v tej temi kaj napiše, preden ga označiš za:

umotvorista

nakladača

neprilagojenega

ali bi rad imel svojo temo, recimo z naslovom:

Borutovi samogovori?

:ras:

Zbriši, kar ti ne paše. Saj ne bo prvič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Vsak od teh je v prvi vrsti odgovoren za svoja lastna dejanja. Če se ti kreten ne pomeni da sem lahko zaradi tega jaz kreten. Tako to gre. Če nisi prepričan da se bo manever izšel... se ga ne it. Ko se ga pa greš ga pa izpelji do konca. Or else.

Pa če smo že lih pri obešanju na malenkosti. Kolone po CPP ne smeš prehitevati. Tretji v vrsti za traktorjem ne sme potegnit mimo vseh. Za dvomljivce - točka 10 https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/52-clen-prepoved-prehitevanja 

Lahko pa enega po enega prehiti. In s tem zelo zmanjša možnost naleta v strica s klobukom. Ko načeloma ti kolona že skoz blage zavoje kdaj tudi fino skrije dogajanje za tabo. In če takrat en nestrpnež vleti iz ozadja je lahko hitro kaj narobe.

Osebno pa rajši v taki situaciji malo počakam in ocenim kaj se dogaja spredaj. Bi se več kot enkrat spravil v resne težave če bi se mi mudilo. 

Dal sem samo primer, lahko tudi enega po enega prehiteva...še vedno je nevarnost večja, kot če bi vsak počel to kar se od njega pričakuje:

1. da se traktor umakne ko bi se moral

2. da klepetulja neha čvekat po founu

3. da stric s klobukom in teta z očali prehitita, ko je dovolj prostora

ampak ne, potem se najde motorista, ali pa kamionista in se ga obsoja na dolgo in široko, ker je prehitel 3 vozila...tu je keč.

Sem imel primer prejšnji teden, ko je ne boš verjel, teta z očali na relaciji Godovič-Kalce (široka cesta) mencala za biciklistom, ki je vozil lepo ob robu. Končno se ga je spravila prehitevat, za njo je začel še kombi in nato jaz z motorjem.

Nakar , ko je že skoraj prehitela je počila na zavoro na polno, ker se je v daljavi pokazal nasprotivozeči. Kombi je komajkomaj uspel zabremzat, jaz sem tudi na polno zaviral, pa še kolesar je dobil črtico na gatah, ker je podzavestno desno stisnila. A prostora toliko, da se kolesarja prehiti neglede ali gre kdo nasproti. Seveda, za "organe" bi bili krivi vsi drugi prej kot pa "nedeljska voznica".

pred 12 minutami, Borutt pravi:

 

Zbriši, kar ti ne paše. Saj ne bo prvič. 

Brišem samo ko se začne nesmiselno blebetanje in preveč osebno obračunavanje, valda ti je že potegnilo al ne? Sicer pa saj veš kam se moraš obrniti pa vložiti zahtevek za varstvo nabijanja na forumu? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Dal sem samo primer, lahko tudi enega po enega prehiteva...še vedno je nevarnost večja, kot če bi vsak počel to kar se od njega pričakuje:

1. da se traktor umakne ko bi se moral

2. da klepetulja neha čvekat po founu

3. da stric s klobukom in teta z očali prehitita, ko je dovolj prostora

ampak ne, potem se najde motorista, ali pa kamionista in se ga obsoja na dolgo in široko, ker je prehitel 3 vozila...tu je keč.

Sem imel primer prejšnji teden, ko je ne boš verjel, teta z očali na relaciji Godovič-Kalce (široka cesta) mencala za biciklistom, ki je vozil lepo ob robu. Končno se ga je spravila prehitevat, za njo je začel še kombi in nato jaz z motorjem.

Nakar , ko je že skoraj prehitela je počila na zavoro na polno, ker se je v daljavi pokazal nasprotivozeči. Kombi je komajkomaj uspel zabremzat, jaz sem tudi na polno zaviral, pa še kolesar je dobil črtico na gatah, ker je podzavestno desno stisnila. A prostora toliko, da se kolesarja prehiti neglede ali gre kdo nasproti. Seveda, za "organe" bi bili krivi vsi drugi prej kot pa "nedeljska voznica".

Brišem samo ko se začne nesmiselno blebetanje in preveč osebno obračunavanje, valda ti je že potegnilo al ne? Sicer pa saj veš kam se moraš obrniti pa vložiti zahtevek za varstvo nabijanja na forumu? :P

 

Jaz sem pisal o dveh idiotih na motorjih, ti pa iščeš krivca povsod drugod. Kdaj boš spregledal in ugotovil, da kritiziram neprilagojene motoriste? Ker pisati o nekih stricih in traktoristih, v primeru prehitevanja motorista v škarje in nepregleden ovinek s preveliko hitrostjo v naselju, ni nekaj najbolj brihtnega. 

Tiste zahtevke vlagajo samo p...e. In ti dobro veš, da jaz ne jokcam z nekimi zahtevki, ker vedno javno napišem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Jaz sem pisal o dveh idiotih na motorjih, ti pa iščeš krivca povsod drugod. Kdaj boš spregledal in ugotovil, da kritiziram neprilagojene motoriste? Ker pisati o nekih stricih in traktoristih, v primeru prehitevanja motorista v škarje in nepregleden ovinek s preveliko hitrostjo v naselju, ni nekaj najbolj brihtnega. 

Tiste zahtevke vlagajo samo p...e. In ti dobro veš, da jaz ne jokcam z nekimi zahtevki, ker vedno javno napišem. 

se pravi, po tvojem pisanju so vedno in povsod krivi samo "neprilagojeni motoristi. "

Rešitev je enostavna, motoriste spravit s cest (raj kakega več kot kakega manj) in v prometu bo vse tipi top :D

ps. lepo da javno pišeš, jaz tudi in dokler se ne žaliva lahko piševa v nedogled in ni prav nobene potrebe da se kakorkoli strinjava v najinih čvekanjih, ampak pojasnjujeva svoj pogled na promet.

Se pa strinjam absolutno, da tista 2 ki si ju ti videl nista počela nič pametnega...zame je pa problem, ker je še veliko drugih, ki ne počnejo nič pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

se pravi, po tvojem pisanju so vedno in povsod krivi samo "neprilagojeni motoristi. "

Rešitev je enostavna, motoriste spravit s cest (raj kakega več kot kakega manj) in v prometu bo vse tipi top :D

ps. lepo da javno pišeš, jaz tudi in dokler se ne žaliva lahko piševa v nedogled in ni prav nobene potrebe da se kakorkoli strinjava v najinih čvekanjih, ampak pojasnjujeva svoj pogled na promet.

Se pa strinjam absolutno, da tista 2 ki si ju ti videl nista počela nič pametnega...zame je pa problem, ker je še veliko drugih, ki ne počnejo nič pametnega.

Vidim, da ti še vedno ni jasno, da niso drugi krivi za idiotsko in neprilagojeno obnašanje nekaterih. Zato ne omenjaj stricev in traktoristov, ko nekdo z veliko hitrostjo v naselju prehiteva v škarje in v nepregleden ovinek. 

In ne vem, kje ti najdeš, da sem napisal, da so vsi motoristi takšni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Lipstick pravi:

Moja napaka, bil malo preveč razigran, pri izhodu iz ovinka, me je  prehitelo zadnje kolo .... 

Sport mode? Res me zanima iz tehničnega vidika, elektronska podpora je bila izklopljena ali je bilo kaj drugega?

ups, vidim, da je že GSXf vprašal, no pa raje 2x kot nobenkrat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, HD-Dyna pravi:

09:20 ?

Mislim, da je bilo cca 08.30. je bilo na 24 ur, samo ne najdem več. HD je bil zagozden pod odbojno ograjo, motorist pa v jarku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Vidim, da ti še vedno ni jasno, da niso drugi krivi za idiotsko in neprilagojeno obnašanje nekaterih. Zato ne omenjaj stricev in traktoristov, ko nekdo z veliko hitrostjo v naselju prehiteva v škarje in v nepregleden ovinek. 

In ne vem, kje ti najdeš, da sem napisal, da so vsi motoristi takšni. 

ker je to forum in ker je tema cestno črno sivo nabijanje, lahko vanjo privlečem tudi traktoriste, kamione in strice s klobuki. Vprašljivi so samo samomorilci izven prometa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Dal sem samo primer, lahko tudi enega po enega prehiteva...še vedno je nevarnost večja, kot če bi vsak počel to kar se od njega pričakuje:

1. da se traktor umakne ko bi se moral

2. da klepetulja neha čvekat po founu

3. da stric s klobukom in teta z očali prehitita, ko je dovolj prostora

Je, ja. Sam lej stvar je preprosta. Na dejanja drugih ne moreš vplivati. Lahko samo na svoja. In v kolikor vidiš da nekdo pred tabo mučka, čudno vijuga po cesti, s traktorjem dela gužvo - to vzameš v obzir. In svoje ravnanje temu prilagodiš. Ne pa da se nekam zaganjaš in siliš naprej. To tudi povečuje nevarnost na cesti.

 

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Sem imel primer prejšnji teden, ko je ne boš verjel, teta z očali na relaciji Godovič-Kalce (široka cesta) mencala za biciklistom, ki je vozil lepo ob robu. Končno se ga je spravila prehitevat, za njo je začel še kombi in nato jaz z motorjem.

Nakar , ko je že skoraj prehitela je počila na zavoro na polno, ker se je v daljavi pokazal nasprotivozeči. Kombi je komajkomaj uspel zabremzat, jaz sem tudi na polno zaviral, pa še kolesar je dobil črtico na gatah, ker je podzavestno desno stisnila. A prostora toliko, da se kolesarja prehiti neglede ali gre kdo nasproti. Seveda, za "organe" bi bili krivi vsi drugi prej kot pa "nedeljska voznica".

Počakaš da on pred tabo zaključi manever. Verižna/skupinska prehitevanja so zelo nevarna lih zato - ne moreš vedeti kaj bo naredil on pred tabo. Mogoče je pred tabo kombi. In bo šal prehitevat malo na tesno. Ti pa takoj za njim, pa sploh ne vidiš kaj je spredaj. On bo zvozil, ti boš pa čelaka nasproti vozečemu stisnil. Se splača? Se resno splača?

V konkretnem primeru pa sta tako ti kot kombi komajda imela zadostno varnostno razdaljo. In če bi bilo verižno trčenje bi oba dobila položnico. Pa je vse, kar je treba v takem primeru narest... počakat cca 30 sekud. Pa si home free. Se splača hitet mimo enega bogega kolesarja? Itak da se ne.

Meni grejo vedno vse dlake pokonci ko vidim dva, tri, kdaj pa celo štiri kretene ki v koloni/verižno/en za drugim prehitevajo. Ker se tako zelo jebeno mudi. Slepo zaupati onemu spredaj? Za katerega ne veš ne koliko je star, ne koliko ima izkušen, ne poznaš njegovega psihofizičnega stanja? Se imam dosti preveč rad da bi take zganjal po cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

star software? ... :)

upam da ni boschev, ker potem bo tudi mene strah :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

Je, ja. Sam lej stvar je preprosta. Na dejanja drugih ne moreš vplivati. Lahko samo na svoja. In v kolikor vidiš da nekdo pred tabo mučka, čudno vijuga po cesti, s traktorjem dela gužvo - to vzameš v obzir. In svoje ravnanje temu prilagodiš. Ne pa da se nekam zaganjaš in siliš naprej. To tudi povečuje nevarnost na cesti.

 

Počakaš da on pred tabo zaključi manever. Verižna prehitevanja so zelo nevarna lih zato - ne moreš vedeti kaj bo naredil on pred tabo. Mogoče je pred tabo kombi. In bo šal prehitevat malo na tesno. Ti pa takoj za njim, pa sploh ne vidiš kaj je spredaj. On bo zvozil, ti boš pa čelaka nasproti vozečemu stisnil. Se splača? Se resno splača?

V konkretnem primeru pa sta tako ti kot kombi komajda imela zadostno varnostno razdaljo. In če bi bilo verižno trčenje bi oba dobila položnico. Pa je vse, kar je treba v takem primeru narest... počakat cca 30 sekud. Pa si home free. Se splača hitet mimo enega bogega kolesarja? Itak da se ne.

Meni grejo vedno vse dlake pokonci ko vidim dva, tri, kdaj pa celo štiri kretene ki v koloni/verižno/en za drugim prehitevajo. Ker se tako zelo jebeno mudi. Slepo zaupati onemu spredaj? Za katerega ne veš ne koliko je star, ne koliko ima izkušen, ne poznaš njegovega psihofizičnega stanja? Se imam dosti preveč rad. 

oprosti, ampak ne pišem o sebi kot udeležencu (sem preveč na cesti v službene namene) ampak kot o gledalcu in situaciji, katera je še kako realna.

Verižna prehitevanja kolesarja so in bodo. In nihče ne govori o tem da se komu kam mudi, pisal sem o nespametnem manevru, me zanima kako bi se recimo ti počutil, če ti jaz pred nosom na mrtvo zavrl. Gre se za samo neumen manever, in če zanemarim, da je ogrozila 2 za sabovozeča, je ogrozila tudi kolesarja, kar je pa zelo nevarno.

In poanta mojega pisanja je, da določena dejanja (vprašljiva, nelogična, nerazumljiva) privedejo, do lahko še bolj neumnih dejanj.

Eno od teh je tudi umikanje počasnih vozil, ki se velikokrat ne umaknejo. In pri nas se vse preveč opozarja samo na neke hitrosti in objestneže, ki gredo 200km po AC (karikiram) absolutno pa premalo o pametni, pravilni, vljudni vožnji. Nasilje na cesti počne tudi tisti, ki s traktorjem 30km/h vozi seno, se ne umakne in mu leti blato spod gume (tudi karikiram)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Je, ja. Sam lej stvar je preprosta. Na dejanja drugih ne moreš vplivati. Lahko samo na svoja. In v kolikor vidiš da nekdo pred tabo mučka, čudno vijuga po cesti, s traktorjem dela gužvo - to vzameš v obzir. In svoje ravnanje temu prilagodiš. Ne pa da se nekam zaganjaš in siliš naprej. To tudi povečuje nevarnost na cesti.......

:OK:

Tole mišljenje je tisto, kar manjka 90% voznikom, na slovenskih cestah. Torej vse jamranje in jokcanje, čisto odveč in kaže samo nezmožnost, sprejemanja lastne odgovornosti za svoja dejanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!