Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 uro, Borutt pravi:

Si poškodoval čelado? 

 

 

Seveda. Saj sem imel karambol.

 

Odlicno delo je opravla

 

se zmer pa se bojimo, de ti "nimas problemov"

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 9. 2017 ob 16:58, pik1 pravi:

.

... ja sej jest sem ful rad doma ... :P

... sam kaj k imam ful enih stopnic iz spalnce do hladilnika ... :eek: pa se mi skoz neki zatika ... :dry:

... se bojim da enkrat padem v znak ... pa bo konc ... :kva2:

 

 

ps.

... mah jebeš vse to ... kokr ti je namenen ... :dry: 

prestavi hladilnik..

Ob 10. 9. 2017 ob 17:42, Cartman pravi:

:hmm: a se mi zdi, al si mi rekel debeli?

ampak zelo sofisticirano..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans pa kar neki sameva tale tema :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

dans pa kar neki sameva tale tema :(

 

želeu bi si, da bi bila ta tema čimbolj nepopisana ... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreče v cestnem prometu
13.9.2017 18:22

AJDOVŠČINA
Ob 18.22 se je na cesti Col–Črni vrh v občini Ajdovščina pri padcu z motorjem poškodoval motorist. Posredovali so reševalci NMP Ajdovščina ter gasilci GRC Ajdovščina. Gasilci so nudili pomoč reševalcem NMP ter zavarovali kraj dogodka. Poškodovani motorist je bil prepeljan v SB Šempeter pri Gorici.

 

 

isti ovinek v katerem je nekaj casa nazaj izgubila zivljenje sopotnica na motorju :/

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Andro Asgaard pravi:

Nesreče v cestnem prometu
13.9.2017 18:22

AJDOVŠČINA
Ob 18.22 se je na cesti Col–Črni vrh v občini Ajdovščina pri padcu z motorjem poškodoval motorist. Posredovali so reševalci NMP Ajdovščina ter gasilci GRC Ajdovščina. Gasilci so nudili pomoč reševalcem NMP ter zavarovali kraj dogodka. Poškodovani motorist je bil prepeljan v SB Šempeter pri Gorici.

 

 

isti ovinek v katerem je nekaj casa nazaj izgubila zivljenje sopotnica na motorju :/

ja, če ne poznaš ceste je tisti ovinek tricky. Klub temu, da je vstop v oviek pri mali brzini (ovinek v desno in neviden) se v sredini še dodatno zalomi, kjer je tudi 40km/h lahko visoka hitrost. Najmanj kar je da neiskušen zapelje na nasprotni pas. Seveda pa ne grem trdit, da ni bil pesek. Sedaj po deževju ga je veliko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam dobro tisto cesto.. in je res tako kot pravis.. malo sklopa nesrecnih okoliscin in se hitro znajdes na tleh :/ sploh pa v tem casu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Andro Asgaard pravi:

Poznam dobro tisto cesto.. in je res tako kot pravis.. malo sklopa nesrecnih okoliscin in se hitro znajdes na tleh :/ sploh pa v tem casu 

nekaj podobnih ovinkov ima tudi jadranka, kjer pogosto, predvsem tujci poljubijo kamnito ograjo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

nekaj podobnih ovinkov ima tudi jadranka, kjer pogosto, predvsem tujci poljubijo kamnito ograjo...

Na Hrvaškem smo tudi Slovenci tujci. In ta "predvsem tujci" je že večkrat pomenil Slovenci. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Na Hrvaškem smo tudi Slovenci tujci. In ta "predvsem tujci" je že večkrat pomenil Slovenci. 

ok, se popravljam, mislil sem tiste voznike, "koji ne pričaju po naški" :P, kateri ne pulijo gasa, ampak jih enostavno preseneti zalom ovinka, bodisi da zijajo pa občudujejo naravo, ali pa kaj drugega ..

Večkrat videl razbit motor, predvsem Nemcev in Poljakov. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

ok, se popravljam, mislil sem tiste voznike, "koji ne pričaju po naški" :P, kateri ne pulijo gasa, ampak jih enostavno preseneti zalom ovinka, bodisi da zijajo pa občudujejo naravo, ali pa kaj drugega ..

Večkrat videl razbit motor, predvsem Nemcev in Poljakov. 

 

Vsakemu se lahko zgodi. 

Se mi zdi, da si malo nacionalista. Zakaj si takšen? :lol1::jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Vsakemu se lahko zgodi. 

Se mi zdi, da si malo nacionalista. Zakaj si takšen? :lol1::jezik:

ker sem videl registrske tablice. :P

Sicer pa po logiki, tisti, ki so domačini ali pa katerim je znana jadranka po defoltu hitreje vozijo, tisti pa ki so prvič na nji se bolj razgledujejo. Načeloma zadnje prej presenetijo zalomljeni ovinki, prve pa bolj lastne neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, DAMI34 said:

nekaj podobnih ovinkov ima tudi jadranka, kjer pogosto, predvsem tujci poljubijo kamnito ograjo...

tud jadranko mam nastudirano do starigrada :) 3je ovinki se zlomijo dvakrat.. za domou so se bolj zajebani .. ker gres na drugi pas. uglavnem prisegam na teorijo da je najbolse poznat usako luknjo na cesti in mozne ovire iz hribov in standar plejsi s peskom pocez po dezevnih dneh. nimas kej.. pamet in mal sreče pa se da :P

 

Popravljeno . Popravil Andro Asgaard
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

ja, če ne poznaš ceste je tisti ovinek tricky. Klub temu, da je vstop v oviek pri mali brzini (ovinek v desno in neviden) se v sredini še dodatno zalomi, kjer je tudi 40km/h lahko visoka hitrost. Najmanj kar je da neiskušen zapelje na nasprotni pas. Seveda pa ne grem trdit, da ni bil pesek. Sedaj po deževju ga je veliko.

hebiga..meni je cesta čez staro pošto bolj lušna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, thumper pravi:

hebiga..meni je cesta čez staro pošto bolj lušna...

men pa ne, ker je slabo pregledna, pa še gozdarji s kamioni norijo za vse ubit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Andro Asgaard pravi:

3je ovinki se zlomijo dvakrat.. za domou so se bolj zajebani .. ker gres na drugi pas.

Še en problem vožnje v smeri doma so desni ovinki. Vidljivosti naprej je ene par metrov manj, ker se voziš ob kamnitem pobočju. Pa možnost kakega kamenja na cesti je večja. Pol pa vrži v mix še nizko sonce jeseni pa je na parih mestih kr fino zajebano.

 

Je pa vseeno fajn cesta za vsake tolko malo odpelat.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da novinarji pogosto uporabljajo besedico usoden. Ta sicer namiguje na smrtne žrtve, očitno pa po mnenju novinarjev bolj pritegne bralce. No, na srečo je bila ta nesreča usodna le za motor, (v prejšnjem prispevku pa za prašiča).

Pa še nekaj: Policist opozarja, da je cesta nova in bolj drsi. Je to zaradi slabe tehnologije, materialov ali pa se mora asfalt nekoliko obrabiti, da dobro prime? Vem, da so za dirkališča pravili, da se "gumirajo" z obrabo pnevmatik. In koliko časa traja, da dobi normalne lastnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

@Darko3gusodna al ne...usoda, pa fajn razbit, lahko bo tudi invalid.

Kar pa se tiče članka, se bi kar strnjal z napisanim, da je kombinacija vsega kar nevarna.

1. veliko vode na cestišču

2. lahko slabe stare gume, gladke gume ali pa aquaplanning

3. velikokrat opažam tudi sam, da nov asfalt nima ravno nekega oprijema, očitno se mora na njemu nabrati plast gume, ali se mora po domače "udelati"

4. mogoče gladek in neporozen asfalt, kar še dodatno povzroča drsenja

5. predvsem pa napaka voznika, članek sicer ne omenja kaj se je konkretno zgodilo, mogoče je preveč pospešil med prehitevnjem, pa mu je v prazno zavrtelo zadnjo, mogoče je motor zaplaval...kaj bi vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Darko3g pravi:

 Policist opozarja, da je cesta nova in bolj drsi. Je to zaradi slabe tehnologije, materialov ali pa se mora asfalt nekoliko obrabiti, da dobro prime?

Novega asfalta se bojim ko hudič križa.

Pri nas uporabljajo veliko "recikliran asfalt". To pomeni, da gre stari asfalt (rezkanec) ali pa kosi asfalta na ponovno drobljenje in termično obdelavo, in dodajo nekaj novih sestavin, da se dobi ustrezno mešanico asfalta primerno za vgradnjo.

Nov, drseč asfalt pomeni to, da je pesek morda prefin  (in neustrezen material) ter na sami površini preveč bitumenskega veziva... bitumen pa drsi ("kače" na popravljenem asfaltu so iz bitumna, ki drsijo). In če je po površini novega asfalta bitumen, ki  nudi zelo slab oprijem, pač asfalt drsi  :D ... sploh če je bitumna preveč, se površina preveč zagladi, pesek pa se med valjanjem poravna s površino asfalta (ravne površine gledajo navzgor).

Ta "odvečni "bitumen po zgornjih površinah "kamenčkov" se odstrani z uporabo, vremenskimi vplivi vroče - hladno ... sonce-dež... itd (staranje)....in postane "tapravi" asfalt šele, ko postane sive barve.

Edini "pravi" pesek, iz katerega je narejen "tapravi asfalt" je se mi zdi iz Kamne Gorice (pri Kropi na Gorenjskem), ki z leti postane zelene barve in se kar lesketa na soncu. Ta pesek je zelo trd in abraziven, ker se "špičke" kamenčkov ne zagladijo ob uporabi, ampak mnogo let ostanejo ostre.

... čisto kontra je asfalt iz pranega peska (savski šoder) ali pa navadnega apnenca, ko se "zaglanca" in se kar sveti kot ogledalo. Ne nudi skoraj nič oprijema.

 

Primer "novega" asfalta iz Rakitne proti Cerknici, ki je par let fino drsel..... no, zdaj je oprijem že mnogo boljši, pa vendar še vedno ne upam kaj preveč "odpirat" gas iz ovinkov...   :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 4. 2017 ob 20:28, DAMI34 pravi:

Kronika je samo za obvestila. V kolikor je želja po debati, linkajte post v črno sivo nabijanje.

Hvala

Spet imaš delo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Spet imaš delo. 

urejeno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Asfalt je zmes bitumenskega veziva in kamnitih zrn. Bitumen je iz zemeljskega olja pridobljena težko hlapljiva zmes različnih organskih substanc. Bitumen se pridobiva z destilacijo surove nafte.

Zaradi tega je novo položeni asfalt spolzek in je potrebo nekaj dežja, da spere nafto z vozišča ter različnih temperaturnih razlik ... običajno je na novo položenem asfaltu znak – spolzko vozišče ...

Na planinskem polju, ko je bil nov asfalt, je kr blo spolzko, vendar ob vožnjo po omejitvah, tega nisem čutil ;)

Po novo položenem asfaltu sem še posebej previden. :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!