Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 16 urami, Borutt pravi:

Sem ti ze napisal, da pusti zakonodajo, ker jo ne poznas. 

34. člen

(ZAŠČITNA  ČELADA)

35. člen

(prepoved uporabe naprav ali opreme, ki zmanjšujejo voznikovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila)

 

:lol1::lol1::lol1:

pred 10 urami, Borutt pravi:

Kaksno podrocje je vase podrocje ? Gojenje brihtol?

inkubator bodočih tečajnikov ministrstva za notranje zadeve..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Kaj ja in ? 

Eno je voznja mimo, drugo je prehitevanje. 

 

ja in...a se misliš opredelit do situacije, al ne?

Lepo je pojasnjena razlika, lepo so tudi javne razlage zakona, katere se berejo po netu, sedaj se pa kar naenkrat izkorišča druge člene za kaznovanje , samo ker je "malemu modremu" šel motorist na živce, ki je pravilno peljal mimo kolone na meji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

drži, samo ponavadi ni nobene vrste, nazadnje sem se vrnil v Slovenijo čez Cvetlin (namesto Gruškovje) in bil edini na meji poleg policistove križanke ... pač mi ni težko poiskati in se zapeljati na sosednji mejni prehod.

 

Sej se ne gre za to, da se išče neke izgovore, ampak če zakon omogoča bom pač šel mimo, načeloma pa se izogibam kolon, saj grem raje na maloobmejne prehode.

In tudi ne verjamem, da motoristi kar tako rinejo mimo če je nekaj avtov na meji v koloni in za počakat 10minut, ampak ko se zadeva ne premika, je zakonsko dovoljena vožnja mimo. Greš lepo počasi, mal pred mejo pa popvprašaš, če te spustijo v vrsto in se zahvališ. do sedaj so me vedno spustili.

Problem je samo "siten organ".

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, builder pravi:

jest prehitim vse do 50m od prehoda, oziroma neke varne razdalje:D, pol pa neham, nikoli me še niso vrnili:OK:,

tudi sam podobno nardim, če pa me preseneti, se ustavim ob strani cca 10-20 m pred mejo, kao na WC ... pa enga prižgat .. pol pa nazaj v kolono ... sj se morm uklučt, mar ne :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, builder pravi:

jest prehitim vse do 50m od prehoda, oziroma neke varne razdalje:D, pol pa neham, nikoli me še niso vrnili:OK:, glede na to, da sem skoraj na meji doma, je to velikokrat, zadnje čase pa je bila katastrofa, tudi na mikro prehodih so bile kolone, zdaj se je malo umirilo:P

mene pa je, pa sem počasi vozil po desni in ravno tako me je nekdo spustil, potem se je pa našel pameten modri, ko je zahteval da se vrnem nazaj.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, maus pravi:

tudi sam podobno nardim, če pa me preseneti, se ustavim ob strani cca 10-20 m pred mejo, kao na WC ... pa enga prižgat .. pol pa nazaj v kolono ... sj se morm uklučt, mar ne :huh: 

to so stare metode, ko so bile še duty free trgovine al pa pumpa...se je zahinavilo tja, pol pa francosko vključevanje :) 

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

Sej se ne gre za to, da se išče neke izgovore, ampak če zakon omogoča bom pač šel mimo, načeloma pa se izogibam kolon, saj grem raje na maloobmejne prehode.

In tudi ne verjamem, da motoristi kar tako rinejo mimo če je nekaj avtov na meji v koloni in za počakat 10minut, ampak ko se zadeva ne premika, je zakonsko dovoljena vožnja mimo. Greš lepo počasi, mal pred mejo pa popvprašaš, če te spustijo v vrsto in se zahvališ. do sedaj so me vedno spustili.

Problem je samo "siten organ".

 

Ja, zakon omogoča, da greš mimo, ampak jaz nasploh gužve ne maram :) tudi če lahko grem mimo.

pred 46 minutami, DAMI34 pravi:

ja in...a se misliš opredelit do situacije, al ne?

Lepo je pojasnjena razlika, lepo so tudi javne razlage zakona, katere se berejo po netu, sedaj se pa kar naenkrat izkorišča druge člene za kaznovanje , samo ker je "malemu modremu" šel motorist na živce, ki je pravilno peljal mimo kolone na meji.

 

in vozil znamko, ki obeta plen :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

to so stare metode, ko so bile še duty free trgovine al pa pumpa...se je zahinavilo tja, pol pa francosko vključevanje :) 

Ja, zakon omogoča, da greš mimo, ampak jaz nasploh gužve ne maram :) tudi če lahko grem mimo.

in vozil znamko, ki obeta plen :) 

e to, tudi jaz sem gužvofob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

ja in...a se misliš opredelit do situacije, al ne?

Lepo je pojasnjena razlika, lepo so tudi javne razlage zakona, katere se berejo po netu, sedaj se pa kar naenkrat izkorišča druge člene za kaznovanje , samo ker je "malemu modremu" šel motorist na živce, ki je pravilno peljal mimo kolone na meji.

 

Jaz naj se opredelim do situacije ? Zresni se.

Razlika je lepo pojasnjena, samo tebi ne gre v glavo.

Kakšna javna razlaga zakona ? Baba Vanga naj ti razloži in to razlago sprejmi za resnico.

Kakšno izkoriščanje členov ? Če tebi še vedno ni jasno, kaj je vožnja mimo in, kaj je prehitevanje, ti jaz ne morem več pomagati. Sem veliko napisal, kaj je kaj, ampak očitno še vedno ne razumeš.

Ne bluzi in ne nabijaj, da je bila vožnja mimo kolone, ker je kršitelj sam napisal, kaj je bilo;

... kolona ni stala ... :(

... ja, kolona na meji ...ampak se je počasi pomikala naprej ... pač, kot ponavadi ... 

... in tudi jaz sem "padel" mimo ... kot ponavadi ... :D

... pa unmu ni bilo všeč ... :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Jaz naj se opredelim do situacije ? Zresni se.

Razlika je lepo pojasnjena, samo tebi ne gre v glavo.

Kakšna javna razlaga zakona ? Baba Vanga naj ti razloži in to razlago sprejmi za resnico.

Kakšno izkoriščanje členov ? Če tebi še vedno ni jasno, kaj je vožnja mimo in, kaj je prehitevanje, ti jaz ne morem več pomagati. Sem veliko napisal, kaj je kaj, ampak očitno še vedno ne razumeš.

Ne bluzi in ne nabijaj, da je bila vožnja mimo kolone, ker je kršitelj sam napisal, kaj je bilo;

... kolona ni stala ... :(

... ja, kolona na meji ...ampak se je počasi pomikala naprej ... pač, kot ponavadi ... 

... in tudi jaz sem "padel" mimo ... kot ponavadi ... :D

... pa unmu ni bilo všeč ... :(

 

....brez veze....očitno ne razumeš ampak samo mucaš, si se pa hitro vtaknil, ko sem post objavil....evo tole ti povem:

#$#%$%&/&(()=?=??* :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

....brez veze....očitno ne razumeš ampak samo mucaš, si se pa hitro vtaknil, ko sem post objavil....evo tole ti povem:

#$#%$%&/&(()=?=??* :ras:

Jaz ne razumem ? Tebi še vedno ni jasno, kaj je vožnja mimo in, kaj je prehitevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Jaz ne razumem ? Tebi še vedno ni jasno, kaj je vožnja mimo in, kaj je prehitevanje.

meni je kristalno jasno, ti se pa delaš neumnega, ker trdiš da je vožnja mimo kolone na meji prehitevanje. Sam sebe negiraš in sem te večkrat vprašal, kaj učite na tečajih varne vožnje, konkretno o vožnji mimo stoječe kolone na meji?

Poleg tega ti očitno ni jasno kaj je stoječa kolona kaj pa premikajoča. Ampak je taka kot ti paše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj za kurac vam je kristalno jasno...

Obmocje mejnega prehoda je cona omejenega gibanja.

Pasovi kateri vodijo proti granicarski stalci niso Vozni pasovi, tamvec "kanali" za "zivinceta" aka nas rajo. pregled vozil se lahko izvaja se predno mi sploh pridemo do granicarske kucice ( pasji drogovohi, ogledala, rentegeni ipd)

Prehitevanje/voznja mimo NI dovoljena in vse je odvisno od volje granicarja ali tolerira nase pocetje ali ne. Cist imbacilno se je sploh predrkavat kako bi se to voznjo terminolosko opredelilo.

Edina smiselna resitev bi bila uvest poseben pas za dvocikle.  Predlagajte. Vlozite peticijo, Strajkajte, Jokajte na OMV-ju. Pa ne pozabit na pas za une s psom, pa za une k sepajo, pas za une katere granicar zavrne. Pol pa vsi v kafano za sank tartat, kako pregresno draga je tale nasa Javna Uprava.

Kjer je volja je tudi pot !!!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

meni je kristalno jasno, ti se pa delaš neumnega, ker trdiš da je vožnja mimo kolone na meji prehitevanje. Sam sebe negiraš in sem te večkrat vprašal, kaj učite na tečajih varne vožnje, konkretno o vožnji mimo stoječe kolone na meji?

Poleg tega ti očitno ni jasno kaj je stoječa kolona kaj pa premikajoča. Ampak je taka kot ti paše.

 

Neumen si lahko samo ti s temi tvojimi neumnimi trditvami. In se ti sploh ne da dopovedati, da obstajata voznja mimo in prehitevanje. 

Kaj se jaz negiram? Prenehaj ze enkrat s toliko neumnostmi v enem stavku. Se ti res ne da dopovedati, da obstajata voznja mimo in prehitevanje? 

Tebi marsikaj ni jasno. Sedaj sta na vrsti voznja mimo in prehitevanje. 

In, ko bos spet glumil uzaljenost, si preberi svoj prvi stavek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Kaj spet bluzis? Verjetno si edini na tem svetu, kateri ne razlikuje med voznjo mimo in prehitevanjem. 

daj nam ti razloži eno in drugo, da končamo to nabijanje :eek:  

ps: pa res razločno za nas bluzerje! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

daj nam ti razloži eno in drugo, da končamo to nabijanje :eek:  

ps: pa res razločno za nas bluzerje! 

Vožnje mimo ni, ker policaj lahko kasira kadar hoče, saj je napisal :P

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kaj spet bluzis? Verjetno si edini na tem svetu, kateri ne razlikuje med voznjo mimo in prehitevanjem. 

A potem si šel že kdaj mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Resno? 

čisto resno, da bom vedel, ko pridem do te situacije, da delam po zakonu in kdaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevaš, ko se "nekaj" premika in si hitrejši.

Mimo pa voziš, ko se "nekaj" ne premika in stoji.

Problem nastane, ko imaš vmesno situacijo, ko zadeva stoji in se tu pa tam premakne :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Prehitevaš, ko se "nekaj" premika in si hitrejši.

Mimo pa voziš, ko se "nekaj" ne premika in stoji.

Problem nastane, ko imaš vmesno situacijo, ko zadeva stoji in se tu pa tam premakne :) 

v tem primeru malo voziš mimo, malo pa prehitevaš :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snecer pravi:

To je potem prehitevanje mimo.

Ker ni uzakonjeno, je dovoljeno.

v bistvu je ta tematika dokaj slabo uzakonjena, oziroma si jo marsikdo lahko razlaga po svoje...

https://www.avto-magazin.si/moto/nasveti/zivljenje-na-crti-dileme-pasti-in-kazni-motoristicnega-prehitevanja/

http://slovenskenovice.com/feed/662239/Motoristi+lahko+peljejo+mimo+kolon%2C+vendar+pravila+niso+najbolj+jasna+in+smiselna

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!