Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

dej kontroliraj malo svoje umotvore, pa pomisli preden pišeš in piši v kontekstu kot smo ga pisali mi. Ne da se mi s tabo nabijat, si preveč tečen.

 

Današnja pisanja so pisana pod vtisi, kar je bilo na Hrvaškem, ena smrtna Slovenec izsiljen, policija je povzročitelja že ovadila in druga poškodovan Slovak, prav tako izsiljen. Tule je potekala debata, kaj , kako , zakaj. Nakar se ti pametno spomniš nabijat...

o peršingih ki brezglavo prehitevajo skozi ovinke 200km/h....se ti ne zdi da si malo zašel???

ne trudi se... saj vidiš, da mu pozročaš ošpice! 

pred 1 uro, Borutt pravi:

Mislim, da si ti tisti, ki ne zna brati. 

tako kot ti je odgovoril na hrvaška poročila. Policaji so že dali poročilo in nam še ni jasno, da je stari zaprl pot motoristu, ker slo policijski zapisnik bi bil neprilagojena hitrost motorista. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, solorider pravi:

tako kot ti je odgovoril na hrvaška poročila. Policaji so že dali poročilo in nam še ni jasno, da je stari zaprl pot motoristu, ker slo policijski zapisnik bi bil neprilagojena hitrost motorista. 

na spomeniku mu bo pisalo "imel je prednost":P

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, builder pravi:

na spomeniku mu bo pisalo "imel je prednost":P

stari je imel slabe reflekse... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, solorider pravi:

ne trudi se... saj vidiš, da mu pozročaš ošpice! 

tako kot ti je odgovoril na hrvaška poročila. Policaji so že dali poročilo in nam še ni jasno, da je stari zaprl pot motoristu, ker slo policijski zapisnik bi bil neprilagojena hitrost motorista. 

Kje spiš, da te ne ukradejo? Ker, za takšne neumnosti pisati, moraš biti pravi genialec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

ćlouk se je šu sam mal pelat :huh:

morm tut js kamerco namontirat, ker podobne situacije se tud meni pogostoma pogosto dogajajo, čeprav vozim s popolnoma popolnim zakonskim upoštevanjem cestno prometnih predpisov in vseh ostalih predpisov, ki se nanašajo na osnovni zakon. :huh: 

 

ni res, situacije se samo meni dogajajo. :P

po izjavi...khmm..

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

Saj je vse rešil.... sam peljem morda počasneje, pa se mi podobne situacije dogajajo....:hmm:

ni res, je borči lepo povedu, da se sam meni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, DAMI34 said:

Spomni se samo kako je bil izsiljen Whiski, pa avtomobilist niti ni bil Italijan, se pa strinjam, če obstaja možnost za zavijanje, potem tudi obstaja možnost, da bo prehitevani zavil.

 

Nisem bil zraven, ti tudi ne. Kolikor se pa spomnim je rekel, da je prehiteval tri avte naenkrat in zadnji je zavil v levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, motolover pravi:

Nisem bil zraven, ti tudi ne. Kolikor se pa spomnim je rekel, da je prehiteval tri avte naenkrat in zadnji je zavil v levo.

kriv ni bil, več ti lahko @Whiskeypove. Je imel kar hude probleme z dokazovanjem nedolžnosti.

Predvsem bi pa poudaril, da je prvi zavil levo brez smernika, brez pogledat v ogledalo in absolutno neumno in nepredvidljivo. Žal je bila tudi smrtna žrtev zaradi njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, skalaprava pravi:

Vsega se ne da prebrati in ne dogaja se vse samo pri 200+...

Mene je baburina na jadranki spregledala, ko sem se peljal 50km/h, motor dokaj velik in opazen, luči na RTju kar močne....jaz sem že bral, samo če je kokoš za volanom nepismena, ni spasa!

Je pa res, boli veliko manj pri 30km/h, kolikor jih je bilo morda ob mojem trku, kot pa pri 130km/h!

Pa še nekaj: ne bom dejal, da se bom po tem dogodku vozil striktno po pravilih! A po tem dogodku sem prepričan, da sem svojo najhitrejšo jadranko že odpeljal! Četudi bo morda naslednji motorin močnejši, si na koncu poti vseeno želim vrniti varno nazaj v objem svojega enoletnega sinčka! 

In ne pozabite....dokler se lahko tukaj "prepucavamo", pomeni, da smo še vsi živi. Naj tako tudi ostane :drunk:

 

Zate smo že ugotovili, da nisi poletel. Je pa nekdo drugi. In to pri isti hitrosti. 

Tisti moj zapis je bil namenjen pilotu, kateri sedaj naklada o branju prometa, čeprav mu je pomembno samo prvo mesto v koloni. In to, o prvem mestu v koloni, smo vsi prebrali. Da ne omenjam predvidevanje in prilagajanje. Totalno nepoznana pojma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Zate smo že ugotovili, da nisi poletel. Je pa nekdo drugi. In to pri isti hitrosti. 

Tisti moj zapis je bil namenjen pilotu, kateri sedaj naklada o branju prometa, čeprav mu je pomembno samo prvo mesto v koloni. In to, o prvem mestu v koloni, smo vsi prebrali. Da ne omenjam predvidevanje in prilagajanje. Totalno nepoznana pojma. 

tale tvoja nabijanja bom brisal, če se ne misliš ustaviti, je jasno?

in o mojem letenju tudi nimaš kaj nabijati, sem bil izsiljen, kjer je nemogoče predvidevati, da bo avto iz grmovja butnil.

Tule imaš policijski zapisnik z navedbo vzroka in se ustavi.

polzapis.1.thumb.jpeg.9817b48290a7be7882d71fba12061eeb.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Boš spet pokazal argument moči in pristranskost? Izvoli, oder je tvoj. 

 

hvala in seveda bom, ker drugače se ti ne da dopovedat. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Zate smo že ugotovili, da nisi poletel. Je pa nekdo drugi. In to pri isti hitrosti. 

Tisti moj zapis je bil namenjen pilotu, kateri sedaj naklada o branju prometa, čeprav mu je pomembno samo prvo mesto v koloni. In to, o prvem mestu v koloni, smo vsi prebrali. Da ne omenjam predvidevanje in prilagajanje. Totalno nepoznana pojma. 

in ta dva motorja sta primerjiva? Pri katerem se lažje leti čez balanco? Ajde izvedenec.  :kva2: Kako me boš sedaj užalil! :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

tale tvoja nabijanja bom brisal, če se ne misliš ustaviti, je jasno?

in o mojem letenju tudi nimaš kaj nabijati, sem bil izsiljen, kjer je nemogoče predvidevati, da bo avto iz grmovja butnil.

Tule imaš policijski zapisnik z navedbo vzroka in se ustavi.

polzapis.1.thumb.jpeg.9817b48290a7be7882d71fba12061eeb.jpeg

poleg tega, da tudi v nobenem civilnem postopku ni bilo mogoče naprtiti najmanjše soodgovornosti (prispevka) za nastalo škodo

čist ko suza :) 

100% kazenska in civilna odgovornost voznice

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

kriv ni bil, več ti lahko @Whiskeypove. Je imel kar hude probleme z dokazovanjem nedolžnosti.

Predvsem bi pa poudaril, da je prvi zavil levo brez smernika, brez pogledat v ogledalo in absolutno neumno in nepredvidljivo. Žal je bila tudi smrtna žrtev zaradi njega.

Pustimo zdaj to iz spoštovanja njega in njegove žene. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami34 vs Borutt - dam prav Boruttu

Se vozim dnevno s kolesom v službo, 20 - 25 na uro, lepo počasi da ne pridem moker na cilj, čista milina na cesti (če odmislim da mi večino kolesarjev vozi nasproti, in da te hoče vsak tadrug v rondoju povozt). Če pa hitim domov, 30 - 35 na uro (več ne gre z gorskim), pa je na cesti situacija za situacijo, pa je pes ob robu (in ne veš kam bo skočil), gre avto rikverc, gre mamica z vozičkom, pešec čez kolesarsko, avti z glavne. V glavnem, vsa pot postane ena sama situacija.

In sedaj zakaj dam prav Boruttu. Prometni predpisi (med kar spadajo tudi omejitve hitrosti) so narejene najprej za to da se promet odvija varno, in šele potem tekoče in hitro. 

In hitrosti so določene tako, da jih povprečen osebek zmore obvladovat. In ko se pelješ dosti hitreje, moraš upoštevati, čeprav o sebi misliš da obvladaš u nulo in da si supermen (govorim na splošno, da se ne bo kdo prepoznal), da imaš opravka z ostalimi, ki so povprečni, ali celo podpovprečni, in ki delajo napake.

Zato verjamem da imate nekateri na cesti veliko situacij (tuki se pa lahko nekateri prepoznate).

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

hvala in seveda bom, ker drugače se ti ne da dopovedat. 

Ker moč argumenta je tebi neznan pojem. 

pred 37 minutami, solorider pravi:

in ta dva motorja sta primerjiva? Pri katerem se lažje leti čez balanco? Ajde izvedenec.  :kva2: Kako me boš sedaj užalil! :sleep2:

Prevrnjen motor z motoristom poleg in pilot. Pa menda oba enako hitra. Kaj bi ti rekel ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, twom pravi:

Dami34 vs Borutt - dam prav Boruttu

Se vozim dnevno s kolesom v službo, 20 - 25 na uro, lepo počasi da ne pridem moker na cilj, čista milina na cesti (če odmislim da mi večino kolesarjev vozi nasproti, in da te hoče vsak tadrug v rondoju povozt). Če pa hitim domov, 30 - 35 na uro (več ne gre z gorskim), pa je na cesti situacija za situacijo, pa je pes ob robu (in ne veš kam bo skočil), gre avto rikverc, gre mamica z vozičkom, pešec čez kolesarsko, avti z glavne. V glavnem, vsa pot postane ena sama situacija.

In sedaj zakaj dam prav Boruttu. Prometni predpisi (med kar spadajo tudi omejitve hitrosti) so narejene najprej za to da se promet odvija varno, in šele potem tekoče in hitro. 

In hitrosti so določene tako, da jih povprečen osebek zmore obvladovat. In ko se pelješ dosti hitreje, moraš upoštevati, čeprav o sebi misliš da obvladaš u nulo in da si supermen (govorim na splošno, da se ne bo kdo prepoznal), da imaš opravka z ostalimi, ki so povprečni, ali celo podpovprečni, in ki delajo napake.

Zato verjamem da imate nekateri na cesti veliko situacij (tuki se pa lahko nekateri prepoznate).

in kje sem zagovarjal visoke hitrosti?

In v smislu česa daješ prav Borutu, v tem, da mene obtožuje, da sem kršil predpise, brezglavo divjal in nato priletel v nedolžno izsiljevalko?

Dejte mal prebrat o čem se piše, potem pa nabijat.

Govorili smo o dejanskih prometnih nesrečah, kjer so ljudje bodisi mrtvi ali težko poškodovani, pa se en Borut upiči in začne nabijat o meni? Ma daj prosim te no....

Tisti ki trdi, da še ni imel situacije ( pri normalni vožnji v skladu s predpisi) si bodisi izmišljuje, al pa greje svoja jajca doma na toplem. Preveč sem v prometu da bi mi take bučke prodajali.

 

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ker moč argumenta je tebi neznan pojem. 

 

tvoji argumenti so velikorat iz trte izmišljena natolcevanja, sploh pa tule ni govora o moji nesreči, le to privlečeš na dan, ko nimaš kaj pisati in obsojaš po krivem.

Zaradi mene lahko na splošno pišeš karkoli hočeš, ne maram pa da se mene obdeluje brez konkretnih argumentov.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

 

Prevrnjen motor z motoristom poleg in pilot. Pa menda oba enako hitra. Kaj bi ti rekel ? 

niti ne moreš delati primerjave, ker so bile različne situacije in pa tudi različne omejitve hitrosti, poleg tega ne veš koliko je kdo od udeležencev zaviral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, twom pravi:

In hitrosti so določene tako, da jih povprečen osebek zmore obvladovat. In ko se pelješ dosti hitreje, moraš upoštevati, čeprav o sebi misliš da obvladaš u nulo in da si supermen (govorim na splošno, da se ne bo kdo prepoznal), da imaš opravka z ostalimi, ki so povprečni, ali celo podpovprečni, in ki delajo napake.

Predvsem velja upoštevati tole načelo CPP-ja (https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/86881/#Načela cestnega prometa): 

Citiraj

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah. 

Ko voziš preko omejitve (ali pa zelo preko omejitve), zj*beš pričakovanje drugih, da bi naj vozil po predpisih. In pol so situacije, take in drugačne. On na R1 iz posnetka je kr soliden prikaz takih situacij. Večina voznikov na cesti je komaj sposobna za silo nekak vozit. Večini je 120 km/h že kr hitrost in 150 km/h kr ornk hitrost (govorim za AC, za večino je na 'odprti' cesti 90 km/h znanstvena fantastika če ni lih ravno pa idealne razmere). In če ga z mopedom kriviš skoz ovinke pri hitrostih, ki so za večino že na AC preveč za procesirat... pol se zelo zelo zanašaš na druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Snecer pravi:

poleg tega, da tudi v nobenem civilnem postopku ni bilo mogoče naprtiti najmanjše soodgovornosti (prispevka) za nastalo škodo

čist ko suza :) 

100% kazenska in civilna odgovornost voznice

Kriva ali ravna, zaj... je. 

Stvar je v tem, da jim ne smemo pomagati. Torej, predvidevanje, prilagajanje, ... 

In bom še naprej siten glede varne vožnje, da mi ne bo treba hoditi po bolnišničnih hodnikih in sobah ter gledati polomljene in razbite prijatelje. Zato, varno vožnjo. 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

in kje sem zagovarjal visoke hitrosti?

In v smislu česa daješ prav Borutu, v tem, da mene obtožuje, da sem kršil predpise, brezglavo divjal in nato priletel v nedolžno izsiljevalko?

Dejte mal prebrat o čem se piše, potem pa nabijat.

Govorili smo o dejanskih prometnih nesrečah, kjer so ljudje bodisi mrtvi ali težko poškodovani, pa se en Borut upiči in začne nabijat o meni? Ma daj prosim te no....

Tisti ki trdi, da še ni imel situacije ( pri normalni vožnji v skladu s predpisi) si bodisi izmišljuje, al pa greje svoja jajca doma na toplem. Preveč sem v prometu da bi mi take bučke prodajali.

 

tvoji argumenti so velikorat iz trte izmišljena natolcevanja, sploh pa tule ni govora o moji nesreči, le to privlečeš na dan, ko nimaš kaj pisati in obsojaš po krivem.

Zaradi mene lahko na splošno pišeš karkoli hočeš, ne maram pa da se mene obdeluje brez konkretnih argumentov.

O, mister užaljenosti. Brzina je naša vrlina, kajne. Hitrost ubija. Ker v nasprotnem primeru bi izstrelke metali in ne izstreljevali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

niti ne moreš delati primerjave, ker so bile različne situacije in pa tudi različne omejitve hitrosti.

Pa vseeno sem preprican, da je lazje leteti cez balanco s Kawo kot cez RT. Je pa odvisno tudi od kota trka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Kriva ali ravna, zaj... je. 

Stvar je v tem, da jim ne smemo pomagati. Torej, predvidevanje, prilagajanje, ... 

In bom še naprej siten glede varne vožnje, da mi ne bo treba hoditi po bolnišničnih hodnikih in sobah ter gledati polomljene in razbite prijatelje. Zato, varno vožnjo. 

O, mister užaljenosti. Brzina je naša vrlina, kajne. Hitrost ubija. Ker v nasprotnem primeru bi izstrelke metali in ne izstreljevali. 

ponavljaš se

pred 3 minutami, solorider pravi:

Pa vseeno sem preprican, da je lazje leteti cez balanco s Kawo kot cez RT. Je pa odvisno tudi od kota trka.

jaz sem se za polet zavestno odločil, ker druge ni bilo. Upam pa, da mi kdaj mojemu prijatelju ne bo potrebo očitati podobnega kot on meni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!