Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

potem bi vsem na dirkališčih slačilo gumo, pajade :P

glej..od neumnih mi je samo ta prišla na misel.. ostalo sem napisal že takrat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Umaknili so jo, ker so na podlagi strokovne ocene hitrosti ugotovili, da voznik rešilca ni povzročil umora iz malomarnosti. Seveda pa obstajajo razne civilne tožbe, kjer lahko nekdo najame strokovnjaka in izračuna drugačno hitrost in se kolobocija nadaljuje.

 :P

 

Se pravi naj se starši jebejo,zgubivljajo živce in denar ter čas?Sina jim ne bo nič vrnilo...moje mnenje je,da bi to jebanje z izvedenci in tožilci moral dati skozi človek,ki je vzel dve mladi življenji...

Če se je vozil je imel prižgane luči se pravi je bil viden in ga je pač voznik rešilca spregledal...se zgodi...smo le ludje...vendar mislim,da bi mu s sojenjem dali bolj misliti kako je vedno potrebno vsaj dvakrat pogledat.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sesir  postav se v kožo reševalca,in ne  govorit kr neki,ko ti prleti nekdo z motorjem med dvema kolonoma ga ne boš vidu ,pa če boš pogledal 5x,maus dobro pozna križišće pri ćrpalki v Domžalah in se vidi daleč in ko ti nekdo prleti z desne od nikoder v nedeljo zjutraj se pa mal upraśaś ali res nis vidu ali je kriva brzina.Jaz nikoli ne obsojam ne enega ne drugega,ker smo usi krvavi pod kožo i  vsi delamo napake ,eni imajo možnost,da se kaj naučijo,drugi žal ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bobi1001 pravi:

@sesir  postav se v kožo reševalca,in ne  govorit kr neki,ko ti prleti nekdo z motorjem med dvema kolonoma ga ne boš vidu ,pa če boš pogledal 5x,maus dobro pozna križišće pri ćrpalki v Domžalah in se vidi daleč in ko ti nekdo prleti z desne od nikoder v nedeljo zjutraj se pa mal upraśaś ali res nis vidu ali je kriva brzina.Jaz nikoli ne obsojam ne enega ne drugega,ker smo usi krvavi pod kožo i  vsi delamo napake ,eni imajo možnost,da se kaj naučijo,drugi žal ne.

Preiskava in sojenje je vzgojna kazen!!! Dejstvo,da reševalec kriv! KOLIKO % pa naj preiskava pokaže!

Al narobe in ga ni blu tam in situacije zaradi njega?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa modeli iz Olimpijskog sela in Stepanijskog sela posebne sorte matoristi,kle nasprot mene v stepanijskom selu je bil en podoben ene par let nazaj,se je par mescev gonu po selu ko fuknen,seveda bre celade,da ga picke vide,dokler ni naletu na zensko ki je sla rikverc z dvorisca,pa je bil mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Se pravi naj se starši jebejo,zgubivljajo živce in denar ter čas?Sina jim ne bo nič vrnilo...moje mnenje je,da bi to jebanje z izvedenci in tožilci moral dati skozi človek,ki je vzel dve mladi življenji...

Če se je vozil je imel prižgane luči se pravi je bil viden in ga je pač voznik rešilca spregledal...se zgodi...smo le ludje...vendar mislim,da bi mu s sojenjem dali bolj misliti kako je vedno potrebno vsaj dvakrat pogledat.. 

Tudi, če je imel luči prižgane in je vozil po zadnjem, se ga ni kaj dosti videlo.

Očitno je preiskava pokazala, da voznik rešilca ni kršil predpisov in ne bi mogel preprečiti nesreče.

Še vedno pa trdim, da ima voznik pravico pričakovati, da drugi upoštevajo predpise, saj sicer ne bi smeli niti pri zeleni luči v križišče, ker lahko nekdo gre čez pri rdeči.

Pred leti je bila nesreča pri Požegu pred Polskavo, ko je kamion s prikolico zavijal levo in ga je motorist nabil. Tam je križišče tako, da sploh ne moreš zaviti levo, če misliš, da moraš počakati vse, ki vozijo 150 na uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno vas večina ni videla poškodovanih vozil v trku z motorjem....

Glede na poškodbe na kombiju in koliko centimentrov ga je rinil in primerjam z do zdaj videnem...tu je prej bilo okoli 90km/h...ne vem podatka kuk centimetrov ga rinil...

Še bolj smrdi 150 in hrati po zadnjem v dvoje...

Ko je motor na zadnjem je še bolj opazen saj je večji objekt in luči migajo...

Cbr1000 vsaj do 2008 ni zmogla 150 po zadnjem v dvoje!Oz. verjetno bi komu uspelo še pol z cbr v dvoje v drugi prestavi...mogoče..absolutno pa se jih šteje na prste....

Ja pač cbr še na blokadi v prvi po gps ne gre 150...

Razen,če je imel ekstra menjane zobnike in ekstra obvladal...dvomim...

Tudi z ostalimi 1000ccm se v mestu v drugi,v dvoje po zadnjem peljat misija nemogoče?Mogoče pač ko te malo dvigne ko daš gas...se pravi še bolj viden ker se luči premikajo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Preiskava in sojenje je vzgojna kazen!!! Dejstvo,da reševalec kriv! KOLIKO % pa naj preiskava pokaže!

Al narobe in ga ni blu tam in situacije zaradi njega?

Kolikokrat smo ti že napisali, da je bila že zdavnej preiskava, sodni epilog je pa doživela pred par dnevi, ko je tožilec na podlagi dokazov opustil pregon!!!

Meni je nekako logično, če podatki držijo in je bila taka hitrost, da se pregon reševalca opusti. Pa verjemi, najraje bi za vrat prav vsakega izsiljevalca, saj sem polomljen zaradi ene babe, ki ni gledala na cesto.

Mogoče bi bilo bolj zanimivo debatirati o tem, kaj bi organi pregona zaključili, če bi motorist šel 70, ali 80 ali 90km/h. Kje je tista točka, ko se določi, da ga ni mogel videti, ali da sta sokriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sesir pravi:

Očitno vas večina ni videla poškodovanih vozil v trku z motorjem....

Glede na poškodbe na kombiju in koliko centimentrov ga je rinil in primerjam z do zdaj videnem...tu je prej bilo okoli 90km/h...ne vem podatka kuk centimetrov ga rinil...

Še bolj smrdi 150 in hrati po zadnjem v dvoje...

Ko je motor na zadnjem je še bolj opazen saj je večji objekt in luči migajo........migajo ja ,tja v nebo !

Cbr1000 vsaj do 2008 ni zmogla 150 po zadnjem v dvoje!Oz. verjetno bi komu uspelo še pol z cbr v dvoje v drugi prestavi...mogoče..absolutno pa se jih šteje na prste....

Ja pač cbr še na blokadi v prvi po gps ne gre 150...

Razen,če je imel ekstra menjane zobnike in ekstra obvladal...dvomim...

Tudi z ostalimi 1000ccm se v mestu v drugi,v dvoje po zadnjem peljat misija nemogoče?Mogoče pač ko te malo dvigne ko daš gas...se pravi še bolj viden ker se luči premikajo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

ti bom tule odgovoril, da ne smetiva naprej. 

Torej potemtakem, če imam rad dober asfalt in lepe razglede se po tvojem izživljam na cesti in ogrožam ostale?

Pa kdaj bo nekaterim jasno, da nismo vsi enaki? Eni radi gledajo muzeje, drugi radi vozimo po zavitih cestah. Simpl. Ampak zato ne pomeni da divjam ali ogrožam druge, to je tvoj izzum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

Se pravi naj se starši jebejo,zgubivljajo živce in denar ter čas?Sina jim ne bo nič vrnilo...moje mnenje je,da bi to jebanje z izvedenci in tožilci moral dati skozi človek,ki je vzel dve mladi življenji...

Če se je vozil je imel prižgane luči se pravi je bil viden in ga je pač voznik rešilca spregledal...se zgodi...smo le ludje...vendar mislim,da bi mu s sojenjem dali bolj misliti kako je vedno potrebno vsaj dvakrat pogledat.. 

Tebi kar gre kazensko pravo. Torej tudi veš, kaj je subsidiarni tožilec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, GeeSXer pravi:

bi zadevo zaključili tudi če bi vozil osebno vozilo namesto reševalnega?

ne verjamem!

Reševalci imajo zveze. So mi bili vedno sumljivi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim sta v reševalno vozilo priletela drseča po tleh.

Ocena 150 kmh je (domnevam) konservativna ocena izvedenca, to pomeni (domnevam) da ni vozil počasneje od tega. 

Pri trku telesa v mirujočo masivno oviro se zelo hitro trgajo notranji organi, pri malo večji hitrosti postanejo organi bolj tekoči kot marmelada .

Pa še enkrat, sem že pisal na tem forumu, pa še kakšnem:

razlika med 65 in 60 kmh je 32 kmh, glede na izvedeniške parametre ki jih uporabljajo za rekonstrukcije nesreč (reakcijski čas, zavorna pot), to pomeni da če pelješ 60 in te v neki točki nekaj preseneti in se do ovire glih ustaviš, se pri vožnji s 65 v to isto oviro zabiješ z 32 kmh

in še moja meritev (brez reakcijskega časa, z ABS, se pravi stisnil na polno brez občutka), iz 100 kmh sem se ustavljal 35m, iz 70 kmh pa 18m (razlika je 17m), 

to pomeni da sem se mimo točke kjer sem se iz 70 kmh že ustavil, pri 100-tki še peljal s 70 kmh, pri 150 kmh verjetno na tisti točki niti zavorne ročke nebi do konca stisnil...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa epilog lanske prometne nesreče v Vipavskem koncu, ko sta motorist in sopotnica (sicer tudi motoristka) v naselju v blagem ovinku in križišču trčila v enega ki se je vključeval? Če se prav spomnim so tudi omenjali 150 kmh...

Moje mnenje, glede na ocenjene hitrosti, da šofer avta nima teoretične šanse zaznat projektil. Da natančneje razložim, v trenutku ko zavest ob prazni cesti sproži gib za speljat, in potem reakcijski čas da se odločitev prekliče ko se projektil zagleda, je vozilo že na voznem pasu. 

Moje mnenje je, da šoferji v takih primerih niso krivi, kvečjem upravičeni do odškodnine za duševne bolečine in uničeno življenje. 

Da pa podobnih nesreč ni več, gre pa zasluga samo sreči in ničemur drugemu. Vsak vikend je na cestah polno motoristov ki se grejo rusko ruleto, in enemu ali dvem vsak vikend ne znese. In za to nido krivi šoferji avtov.

Seveda uporabnikov mobitelov ki zraven držijo še volan ne zagovarjam vse vprek. Šoferji delajo veliko napak, vozijo nezbrano, nepozorno, delajo zraven še vse drugo, in zato tudi marsikaj spregledajo. Od vsakega motorista pa je odvisno ali bo ta dejstva upošteval, ali pa bo igral rusko ruleto.

Sicer nobenemu ne privoščim nič slabega, ne glede na to koliko je kriv ali ne kriv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

 pogledam levo in desno .. ... še enkrat preverim in pogledam, predvsem levo, saj sem zavijal na desno ... ne vem, zakaj nisem speljal ... takrat se je pojavila raketa, ki je poknla mim vsaj 150 km/h ...

če bi speljal, bi ga imel v boku, ali v zadnji del vozila ... verjetn, bi se povsod pisalo, da sem ga spregledal oziroma izsilil .

In ker si preverjal je blo vse ok!Lahko bi bil frajer in kr spelu...mogoče bi pol kot za tega rekli,da nisi nič kriv.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se marmelade tiče, tudi barjanska zemlja lahko ob dovolj močnem pospešku zaradi potresa postane tako tekoča da se pogrezne hiša (znan fizikalni pojav utekočinjenja zemlje ob pritisku). Se najdejo razlage in slike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, sesir said:

In ker si preverjal je blo vse ok!Lahko bi bil frajer in kr spelu...mogoče bi pol kot za tega rekli,da nisi nič kriv.. 

Nisi razumel, če bi motorist pripeljal sekundo kasneje, bi bila situacija takšna kot da maus ni pogledal niti enkrat... lahko pa seveda tam stoji z ugasnjenim avtom in samo gleda levo in desno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, twom pravi:

Nisi razumel, če bi motorist pripeljal sekundo kasneje, bi bila situacija takšna kot da maus ni pogledal niti enkrat... lahko pa seveda tam stoji z ugasnjenim avtom in samo gleda levo in desno...

Dva gor,mesto...pa kaj mislite,da je imel kawasaki h2r( preden zaletu in zaletu glede na škodo na rešilcu z apn6?  

Celo pravite,da imel čas zabremzat in podret motor,da bi se izognil nalet na kombi na svojem pasu...toliko o tem koliko je kdo pogledal...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slikah tud ni videt,da bi zlomilo vilice,geštel,križe?

Pa sem vidu zelo veliko mopijev po karambolu...ta mi zgleda ok...Rešilec pa tehnično izpraven kombi...Veliko se jih vozi po cestah v slabšem stanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://m.24ur.com/novice/slovenija/resevalcema-vpletenima-v-nesreco-v-kateri-sta-umrla-29-letnik-in-24-letnica-nudijo-strokovno-pomoc.html?bl=1

Tukaj policist pove,da gre za kraj kaznivega dejanja...če nekdo vozi na omejitev 60 z 100 ali več s tem ne naredi kaznivega dejanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Po slikah tud ni videt,da bi zlomilo vilice,geštel,križe?

Pa sem vidu zelo veliko mopijev po karambolu...ta mi zgleda ok...Rešilec pa tehnično izpraven kombi...Veliko se jih vozi po cestah v slabšem stanju...

Poglej si posnetek, katerega si sam prilepil. Boš lepo videl, kako je polomljen motor. 

pred 25 minutami, sesir pravi:

http://m.24ur.com/novice/slovenija/resevalcema-vpletenima-v-nesreco-v-kateri-sta-umrla-29-letnik-in-24-letnica-nudijo-strokovno-pomoc.html?bl=1

Tukaj policist pove,da gre za kraj kaznivega dejanja...če nekdo vozi na omejitev 60 z 100 ali več s tem ne naredi kaznivega dejanja!

Pusti te stvari pri miru. Ker se preveč smešiš. V vednost; prometne nesreče III. in IV. kategorije niso več prekršek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

In ker si preverjal je blo vse ok!Lahko bi bil frajer in kr spelu...mogoče bi pol kot za tega rekli,da nisi nič kriv.. 

nisi razumu .... pol lahko stojim tam do konc žiulenja .. al pa da speljem in upam, da nau raketa priletela ...

ne vem kaj bi ugotavljali .. verjetno bi se motoristi jezili name, da sem ga spregledal, ostali pa, da nisem pričakoval, da bo tam kdo peljal 150 km/h ... upam, da se ne bom našel v takem sranju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Poglej si posnetek, katerega si sam prilepil. Boš lepo videl, kako je polomljen motor. 

 V vednost; prometne nesreče III. in IV. kategorije niso več prekršek. 

Sem danes malo bral in gledal...na slikah so vsi deli mopija na nekaj metrih..Mislim,da ti je jasno kje vse ležijo deli,če je hitrost...

Ne sledim...my mistake...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!