Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 5 urami, Borutt pravi:

 

 

pred eno uro, Borutt pravi:

S čim pa on dokazuje svoje bluzenje? 

Z nešteto slikami karambolov na internetu in v živo videnih poškodovanih motorjev v bistvu tako malo poškodovanih vozil pri 90+ kmh ni...tebe prosim vsaj za eno ali dve pa raje pametuješ kr neki,verjetno ker se tudi sam zavedaš,da takšnih slik ni...slika je 1000 besed...

No kje so slike tistih dveh izstrelkov na primorskem?Ne sam nabijat...slike...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

to je res sramota in ravno zaradi takih stvari, nihče več nikomur ne verjame :mad: 

In potem je vse ostalo isto ,modri bluzi,da je zakon isti za vse ter se norčuje iz sesira,ki je utrpel hude poškodbe glave. 

Vsi vemo kaj možak govori ,a ga treba podcenjevat in žalit.......res moraš biti junak in to še v uniformi,ki naj bi ščitila in varovala najšibkejše v naši družbi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

to je res sramota in ravno zaradi takih stvari, nihče več nikomur ne verjame :mad: 

pri višini kazni je treba strogo ločit to , da je bila ena stvar za par evrov natančno organizirana kar pomeni naklep , pri drugi pa nihče ne ve kaj in kako se je to zgodilo pa še nenamenoma...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Samo to si zmogel napisati? 

Tisto opozorilo ni nič. Kot, da se ni zgodilo. 

Sveče so bile sto let nazaj. 

Pojdi spet parkirati v odstavno nišo in zapreti predor. 

hahah spet o predoru spet o odstavni niš če imaš kaj okoli tega povej zdaj in končaj ali boš to trobil celotno temo in vseh temah kaj ima zaprtje predora in zaustavljanje v niši to z tem kar tukaj nabijamo???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, exclan pravi:

 kaj ima zaprtje predora in zaustavljanje v niši to z tem kar tukaj nabijamo???

 

On je naletel na temno nišo iz katere ne zmore saj za trenutno svoje zagovarjanje organa nima niti enega foto "dokaza",ki bi podkepil organovo dejanje....

Popravljeno . Popravil sesir
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

In potem je vse ostalo isto ,modri bluzi,da je zakon isti za vse ter se norčuje iz sesira,ki je utrpel hude poškodbe glave. 

Vsi vemo kaj možak govori ,a ga treba podcenjevat in žalit.......res moraš biti junak in to še v uniformi,ki naj bi ščitila in varovala najšibkejše v naši družbi. 

deloma se strinjam s teboj  ... v teh pregovarjanjih se ne postavljam na nobeno stran ... postavljam se na svojo stran, če pa še kdo tako misli, je prav, če pa drugače, pa tudi prav. Kaj mate privat ne vem in se v privat zadeve ne spuščam, vsaj na forumih ne.

večino vas poznam in vas mam vse rad in z vsakim na kavo, pa čeprau bi morau jaz plačat :P 

.. tudi sesira poznam, katerega sem tudi v Soči obiskoval ... in sem mu že rekel, da če bi kakšen komentar preskoču, ne bi bilo nič narobe

če bi vsak na tem forumu stopil korak nazaj, mal več humorja vklopil v razgovor (tam pač, kjer se da), bi bilo prijetneje

vsakega vzamem s strani njegovih osebnosti in če ga že ne morem razumeti, potem rečem, da sem ga slišal (prebral) in ni nujno da ga razumem...

v gostilni, ko sedimo, nimam vedno enakega mnenja, pa se zato ne spluvamo in polivamo s kavo, ter si mećemo arašide in kokice en drugmu u obrazke :huh:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

deloma se strinjam s teboj  ... v teh pregovarjanjih se ne postavljam na nobeno stran ... postavljam se na svojo stran, če pa še kdo tako misli, je prav, če pa drugače, pa tudi prav. Kaj mate privat ne vem in se v privat zadeve ne spuščam, vsaj na forumih ne.

večino vas poznam in vas mam vse rad in z vsakim na kavo, pa čeprau bi morau jaz plačat :P 

.. tudi sesira poznam, katerega sem tudi v Soči obiskoval ... in sem mu že rekel, da če bi kakšen komentar preskoču, ne bi bilo nič narobe

če bi vsak na tem forumu stopil korak nazaj, mal več humorja vklopil v razgovor (tam pač, kjer se da)

vsakega vzamem s strani njegovih osebnosti in če ga že ne morem razumeti, potem rečem, da sem ga slišal (prebral) in ni nujno da ga razumem...

v gostilni, ko sedimo, nimam vedno enakega mnenja, pa se zato ne spluvamo in polivamo z kavo, ter si mećemo arašide in kokice en drugmu u obrazke :huh:

Kak me pa citiraš.....kaj ima to moraliziranje z mano?

Obnašam se do vsakega,tako kot se on obnaša do mene ...pika !!!

Tud jz te mam rad ,tud če te nimam :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Kak me pa citiraš.....kaj ima to moraliziranje z mano?

Obnašam se do vsakega,tako kot se on obnaša do mene ...pika !!!

Tud jz te mam rad ,tud če te nimam :jezik:

ups .. samo prvi stavek je nate citirano citiran, od pikic naprej, beri nov odstavek in napisano .. velja za vse :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, exclan pravi:

No zdaj imajo po prvem primer se eno orozje do motoristov ne vem kako se temu rece pravno ampak zdaj pri izsiljevanju lahko vsakemu nabijejo da je vozil prehitro in je kriv ker ga ni izsiljevalec ni videl seveda to se bo uporabilo najverjetno vsakic ko ti zapre cesto kaka vip oseba kak voznik resilca ce bo na drugi strani kak brezveznik ali prekskar potem imas sanso da te ne obtozijo.

Ne sedaj, od vedno ga imajo. Sodstvo počne marsikaj, in tudi tam ima celo politika prste vmes. Poznam primere, pa bolje da tukaj ne pišem. to je kruta realnost. ampak v dotičnem primeru, o katerem tukaj debatiramo je večina vsega napisanega rekla kazala. Nam se zdi, na uč in na poškodbe, da ni bil tako grozno hiter (tudi meni se tako zdi) kot naj bi strokovnjak dokazal. Torej, kaj ti preostane drugega, kot da najameš kontra strokovnjaka in dokažeš, da ni res. Žal je tako povsod.

Pa verjemi, sem bil izsiljen in ne toleriram nikogar, ki izsiljuje. Mi je pa kristalno jasno, da v kolikor pičim 150 po mestu, me bo nekdo težko opazil. (pa ne trdim, da je toliko vozil, ampak ne morem dokazati da ni)

tudi Šeširjevo nabijanje, da mašina v dvoje ne more pospešiti v dvoje do 150, no ja...stare zgodbe. Sx rabi 3 sekunde do 100km/h, pa še 3 do 150km/h, in vzemimo še 3 sekunde rezerve, je 9 sekund do 150km/h.

Pa še nekaj, četudi voznik rešilca ni kriv popolnoma nič, če je normalen človek, se bo grizel do smrti. Lej, jaz ne vem kako bi lahko živel s tem, četudi ne bi bil kriv.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

 

tudi Šeširjevo nabijanje, da mašina v dvoje ne more pospešiti v dvoje do 150, no ja...stare zgodbe. Sx rabi 3 sekunde do 100km/h, pa še 3 do 150km/h, in vzemimo še 3 sekunde rezerve, je 9 sekund do 150km/h.

Pa še nekaj, četudi voznik rešilca ni kriv popolnoma nič, če je normalen človek, se bo grizel do smrti. Lej, jaz ne vem kako bi lahko živel s tem, četudi ne bi bil kriv.

 

Dami nikjer ne pravim,da v teoriji ne zmore...Realno v dvoje v mestu 150 po zadnjem in take pravljice.po trku pa rešilec malo poškodovan in kuk se vidi po slikah niti geštel na cbr ni poču...pa sem jih vidu veliko,ki so pod 90kmh počili...

Zakaj bi se grizu,če pa NIČ ni bil kriv?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

še vedno pravim, da zaradi neke napake ni potrebno vzeti dve mladi življenji.

Takole zapisano namiguje kot da je reševalec namerno zapeljal pred motor. Zanimivo razmišljanje, ni kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, sesir pravi:

2.Dami nikjer ne pravim,da v teoriji ne zmore...Realno v dvoje v mestu 150 po zadnjem in take pravljice.po trku pa rešilec malo poškodovan in kuk se vidi po slikah niti geštel na cbr ni poču...pa sem jih vidu veliko,ki so pod 90kmh počili...

1. Zakaj bi se grizu,če pa NIČ ni bil kriv?

1. zato kor bi celo življenje razmišljal, kaj bi lahko storil, da do tega ne bi prišlo, kje sem ga polomil, da sem ga spregledal, četudi je 200 letel. Eno je pravna odgovornost, drugo pa moralna odgovornost. četudi ti vsi rečejo, saj nisi kriv, se boš sekiral in žrl cel lajf, ker ti ni mar za 2 življenji.

2. še 1x, o tem sem že jaz nabijal (tako kot ti) pred enim letom, ko je bila nesreča, poišči mal po temi (sem dal tudi slike mojega mopeda ko je nekje s hitrostjo 60km/h trčil v avto), prav tako sem razmišljal, da so relativno male poškodbe, tako motorja, kot rešilca. ampak če vzamem v kalkulacijo, da je prej zdrsnil po tleh in drsel 20-30m, je hitrost močno padla, ampak ker in ko se je telo v trenutku zaustavilo, so bile poškodbe prehude. Človeško telo ne prenese niti 50km/h trčenja v trdo oviro. Dovolj da zlomi tilnik, ali povzroči notranje krvavitve.

3. drugače pa opažam, da marsikateri voznik brezglavo, nezavedno in malomarno zavija, brez 3x pogledat. Čeprav to bolj opažam v civilnih avtomobilih, kot pa voznikih, katerim je to poklic.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, sesir pravi:

Zakaj bi se grizu,če pa NIČ ni bil kriv?

Zato ker normalni ljudje obžalujemo napake, zaradi katerih smo sami ali pa je nekdo drug utrpel resne posledice. Tudi če je bila napaka popolnoma nenamerna. Če tega nisi sposoben razumet... imaš kr resen problem sam s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Zato ker normalni ljudje obžalujemo napake, zaradi katerih smo sami ali pa je nekdo drug utrpel resne posledice. Tudi če je bila napaka popolnoma nenamerna. Če tega nisi sposoben razumet... imaš kr resen problem sam s sabo.

Napake že...a ta voznik rešilca ni nič kriv in ni storil nobene napake...

To vem...nikoli lep,vedno edinstven :panic:

pred eno uro, DAMI34 pravi:

prav tako sem razmišljal, da so relativno male poškodbe, tako motorja, kot rešilca. ampak če vzamem v kalkulacijo, da je prej zdrsnil po tleh in drsel 20-30m, je hitrost močno padla, ampak ker in ko se je telo v trenutku zaustavilo, so bile poškodbe prehude. Človeško telo ne prenese niti 50km/h trčenja v trdo oviro. Dovolj da zlomi tilnik, ali povzroči notranje krvavitve..

 

Telo hitro popusti...

Veš kaj pomeni 30m drsenja napram zaviranju na polno?Recimo Ferrari F430 rabi z 100kmh na 0 kmh celih 33 metrov...Hočeš reči,da se je motorist z drsenjem od 150 do 50 še hitreje ustavljal kot top šit avto(med 10avtov z najboljšimi zavorami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Telo hitro popusti...

Veš kaj pomeni 30m drsenja napram zaviranju na polno?Recimo Ferrari F430 rabi z 100kmh na 0 kmh celih 33 metrov...Hočeš reči,da se je motorist z drsenjem od 150 do 50 še hitreje ustavljal kot top šit avto(med 10avtov z najboljšimi zavorami)

Vse kar govorimo je špekulacija, ker ne operiramo s podatki.

Moje mišlenje pa je, da je počil po zavori, dosegel zdrs prvega kolesa in padel ter drsel. ali je celo bil skipan preko balance. Koliko je padla hitrost od trenutka zaviranja do padca na tla ne moremo vedeti, niti koliko je drsel, niti s kako brzino in kako je priletel ne vemo, ker nimamo podatkov. Tako da v tem primeru nima nobene zveze zaviranje ferarija niti zaviranja Volvotovega kamiona, niti ne kake barve sramne dlake ima Latoya (če jih ima). Me razumeš, niti enega podatka nimamo, da bi z njim operirali. Torej smo samo povedali neka mnenja, kot se nam zdijo na podlagi slik.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že res...

A on ni mogel izgubiti 100kmh do trka in fertik...ne moremo primerjat zaviranje testnega foznika ferrarija s tem kot si sam ugotovil...sile trenja so večkratno različne zato ni nobene logike,da bi lahko motorist v 33m izgubil več hitrosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, sesir pravi:

Dami nikjer ne pravim,da v teoriji ne zmore...Realno v dvoje v mestu 150 po zadnjem in take pravljice.po trku pa rešilec malo poškodovan in kuk se vidi po slikah niti geštel na cbr ni poču...pa sem jih vidu veliko,ki so pod 90kmh počili...

pa poglejmo.. hipotetično seveda .. če je motor drsel po boku in priletel v prag kombija s kolesi je motorjevo vzmetenje prevzelo en zelooo velik del sile nase ... če je udaril z obema kolesoma ni udaril s plastiko , ki se zato ni razletela .. 

direktno vprašanje zate sesir : zakaj je na kombiju desnja prednja guma prazna???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

 .. 

direktno vprašanje zate sesir : zakaj je na kombiju desnja prednja guma prazna???

Sila pod takšnim tokom in dolgo ročico...

Absolutno sem teh 50 zdaj brez veze privlekel...

Glede na vse slike in teorije o zaviranju najboljših avtov na zemlji...

On pripeljal 90 kr naenkrat objek,bremza,padec,zdrs,nalet...rečmo v 30m...hitrost dvomim,da možno izgubiti tretino tega kar zmore Ferrari pa rečmo da in je motor zadel kombi pri 50 do 60 kmh in to so tudi nekje posledice s tem,da moramo vedeti,da realno ni motorist dosegal niti desetine zaviralne sile ferrarija in je trčil z 70 ali 75kmh...v gumo je verjetno zadel s svojo prednjo gumo...ne vem...

Ko gledamo crash teste so pod 70kmh pa poglejte kva naredi z avtom,kombijem...moto crash testi so res stari okoli 14 let...a motor se manj poškoduje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/9/2018 at 6:59 AM, thumper said:

 

da je rešilcu spustila prednja guma se da izračunati bočna sila udarca in iz tega hitrost vozila , ki je priletelo noter..

Ta bo pa težka... preveč neznank. Rad bi videl junaka, ki bi stal za svojim izračunom. Če imaš idejo kako natančno izračunati pa kar z besedo na plan, ker me res zanima. 

8 minutes ago, thumper said:

direktno vprašanje zate sesir : zakaj je na kombiju desnja prednja guma prazna???

Obe sta prazni, ja kako, če je medosna razdalja kombija večja od dolžine motorja...:?  Prva neznanka je že, s katerim delom je zadel gumo, pod kakšnim vpadnim kotom... ni realne možnosti za izračun.. dinamika je hudič pri prometnih nesrečah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, sesir pravi:

To že res...

A on ni mogel izgubiti 100kmh do trka in fertik...ne moremo primerjat zaviranje testnega foznika ferrarija s tem kot si sam ugotovil...sile trenja so večkratno različne zato ni nobene logike,da bi lahko motorist v 33m izgubil več hitrosti!

še 1x nobenega točnega (niti približnega) podatka nimamo.

Odgovori mi na naslednja vprašanja, potem bova nadaljevala, v nasprotnem ne moreva, ker ne veva o čem govoriva:

1. razdalja motorista preden je opazil kombi in preden je zaviral?

2. hitrost motorista?

3. na kateri razdalji je padel, koliko m je drsel?

torej, kar vem ne vemo niti enega, niti približnega podatka, se pravi ne moremo narediti nobenega izračuna 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

še 1x nobenega točnega (niti približnega) podatka nimamo.

Odgovori mi na naslednja vprašanja, potem bova nadaljevala, v nasprotnem ne moreva, ker ne veva o čem govoriva:

1. razdalja motorista preden je opazil kombi in preden je zaviral?

2. hitrost motorista?

3. na kateri razdalji je padel, koliko m je drsel?

torej, kar vem ne vemo niti enega, niti približnega podatka, se pravi ne moremo narediti nobenega izračuna 

Jaz ga že kar nekaj strani sprašujem da naj pove od kje mu dotične številke ki jih navaja.

Sam sem samo povedal da so pri hipni zaustaviti že majhne hitrosti (20+ kmh) lahko usodne, in da je izvedenec (tudi iz posnetkov kamer) ugotovil hitrost s katero je vozil (izvedenec 150, sessir 90), ne s katero se je zaletel (izvedenec ni podatka, sessir 50)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kmet2 said:

Tako delujejo naša sodišča  in naši represivni organi .....mogoče se bo spet našel kakšen cepec in bo pametoval o viru .......je preverljivo !

 

23905721_1980015895349769_2586711190207469611_n.jpg

 

2 hours ago, maus said:

to je res sramota in ravno zaradi takih stvari, nihče več nikomur ne verjame :mad: 

 

Na ta primer medijskega spina sem malo alergičen.  Šuklje je človeku grozil z nožem in ga pretepel, vse tatvine je počel na pogojni! Trdim da si je teh 6 let zaslužil 

Čeprav bi primer beleoovratniškega kriminalca Raščana komot jemal osebno (Rašičina franšiza), se mi zdi kazen, ob odvzemu premoženja njemu in bližnjim, skoraj pravšnja. Zdi se mi tudi, da to ni edina kazen ki ga čaka. Še par "tako milih kazni", pa bo premeščen na Dob in v čorki 10 let.  

 

https://www.dnevnik.si/1042788482

 

Šuklje in Softić naj bi 21. maja malo po polnoči na Litijski cesti v Ljubljani prekrižala pot Gregorju S. in s silo zahtevala denar. Če so navedbe tožilstva pravilne, mu je Šuklje zagrozil z nožem in ga zgrabil za vrat, Softić pa večkrat udaril v obraz in telo. Ko je padel po tleh, je Softić brcnil proti njegovi glavi, a se je k sreči ubranil z rokami. Ko sta mu vzela bankovec za 50 evrov, sta pobegnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

še 1x nobenega točnega (niti približnega) podatka nimamo.

Odgovori mi na naslednja vprašanja, potem bova nadaljevala, v nasprotnem ne moreva, ker ne veva o čem govoriva:

1. razdalja motorista preden je opazil kombi in preden je zaviral?

2. hitrost motorista?

3. na kateri razdalji je padel, koliko m je drsel?

torej, kar vem ne vemo niti enega, niti približnega podatka, se pravi ne moremo narediti nobenega izračuna 

1.. To ve jasnovidec

2... Glede na znane podatke...nikakor 150...

3...vi bolj poznate križišče...ponavadi do 60 m in nekje na sredi ga je zadel...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, twom pravi:

Jaz ga že kar nekaj strani sprašujem da naj pove od kje mu dotične številke ki jih navaja.

Sam sem samo povedal da so pri hipni zaustaviti že majhne hitrosti (20+ kmh) lahko usodne, in da je izvedenec (tudi iz posnetkov kamer) ugotovil hitrost s katero je vozil (izvedenec 150, sessir 90), ne s katero se je zaletel (izvedenec ni podatka, sessir 50)...

Navajam 150 kot jo navajajo mediji,kot vzrok zakaj voznik rešilca nič kriv!

Izvedenec tk nima jajc dati podatek o hitrosti trka saj bi vse njegove teorije splavale po vodi...jz trdim do 75 in ne 50...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!