Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Snecer pravi:

jaz vidim problem na tej fotki, širši

js na fotkah nikol ne vidim problema, k so vsi pri miru in se nobenemu ne more zgoditi nič :P

 

 

haha

Če tip konstantno tako vozi, pa ima problem, že pozicija telesa je napačna (porivanje motorja, glava kontra) več pa iz slike ni razvidno, bi moral videti video, način vstopa v ovinek, tehniko zaviranja, držo v ovinku...itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Igi Pop pravi:

Na Lj obvoznici nesreča motorista. Motor zelo razbit, več ne vem:?

LJUBLJANA
Ob 16.13 sta na uvozu na vzhodno ljubljansko vzhodno obvoznico v smeri proti Mariboru trčila motorno kolo in osebno vozilo. Pri padcu sta se poškodovala voznik in sopotnica. Aktivirani so bili gasilci GB Ljubljana, ki so zavarovali kraj dogodka, pomagali reševalcem NMP pri oskrbi ponesrečencev in posuli z vpojnim sredstvom razlite motorne tekočine. Obe poškodovani osebi sta bili prepeljani v UKC Ljubljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole me je pa kar pretreslo. Upam, da se je izslo cim bolje, vsekakor pa zelim uspesno okrevanje motoristu... Moje misli so z njim in z bliznjimi...

Morda kdo kaj vec ve?

2018-04-06 16.33.43.jpg

2018-04-06 16.33.47.jpg

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem setal mimo ob cesti (po PST) in me je ena mamca prasala "a se je nekdo z motorjem zaletel v avto?" in ker sem nesocializiran freakshow od cloveka sem ji prbiu "ne, nekdo se je z AVTOM zaletel v MOTOR". Gospa me je pogledala z gnusom v oceh, ki sovpada s tem da je slisala nekaj kar gre proti vsemu kar so jo ucili celo zivljenje (motoristi so suicidalni psihopati) in se obrnila proc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, nsignific said:

Jaz sem setal mimo ob cesti (po PST) in me je ena mamca prasala "a se je nekdo z motorjem zaletel v avto?" in ker sem nesocializiran freakshow od cloveka sem ji prbiu "ne, nekdo se je z AVTOM zaletel v MOTOR". Gospa me je pogledala z gnusom v oceh, ki sovpada s tem da je slisala nekaj kar gre proti vsemu kar so jo ucili celo zivljenje (motoristi so suicidalni psihopati) in se obrnila proc.

ja sej ne vem, al bi se člouk smejal, ali jokal...

Zakaj vsi takoj okrivijo motoriste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tokrat je zgleda mamca imela prav, ti pa ne, razen če je bedak z X3 po obvoznici rikverc tišal. Ipak je BMW..., kdo ve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, glede na to da se tam hkrati prikljucuje na avtocesto iz Polja in zavija dol na severno obvoznico, lahko da je slo za kaksno izsiljevanje. Zadnje case z motorja vidim alarmantno stevilo telefonistov v avtih.

Sicer pa ne upam nic rec ker lahko je bilo karkoli. Osebno si tezko predstavljam da nekdo s sopotnikom na motorju toliko riskira, vem pa da se tudi to dogaja, tudi nedavno in nedalec od tega kraja, nazadnje na Zaloski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem prerabal na raznih portalih ja bil BMW tam kot udeleženec prvega karambola, potem pa ja priletel v njega Kawasaki ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, MdAzz pravi:

Sam tokrat je zgleda mamca imela prav, ti pa ne, razen če je bedak z X3 po obvoznici rikverc tišal. Ipak je BMW..., kdo ve.

Glede na slike bi tudi jaz rekel, da je motor priletel BMW-ju v rit. In da je krivec motorist, razen če je bil izsiljen s strani bavarca. Je pa tale del avtoceste ob petkih popoldne kar precejkrat mesto nezgod, očitno se tok prometa poveča proti Štajerski. Velikokrat poči. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, KARMEN1 pravi:

Ne sekam ovinkov, ne z avtom, niti z motorjem, nikoli!

Tudi jaz ne, vozim skoz po levi. :010

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustmo temo stat pa se pejmo raj peljat. Ura je pol sedem, ravno prav za kafu, pol pa gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole vaše govoričenje o slabem oprijemu asvalta je eno prazno sranje.Če,prilagodiš vožnjo razmeram na cesti je tudi oprijem dober.Pri plus 10 pelješ 40 mali 60 km odvisno od zaprtosti ovinka.Pri plus 25 ali 30 pa 80 ali več,zopet odvisno od ovinka.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Danes sem bil z motorjem na cesti. Noben avtomobilist me ni izsilil niti ogrožal. Sem pa opazil kar nekaj prehitevanj v ali pred nepreglednim ovinkom, sekanje vsakršnih ovinkov, prehitro vožnjo s prehitevanjem kolone v naselju in ostale budaleštine s strani motoristov. Ko bodo ti imbecilni primerki prišli k pameti ali pa prenehali biti vozniki, bo tudi ta tema imela manj materiala za obdelati. 

ni mogoče, ne verjamem. verjetno voziš prepočasi in se ti zato zdi, da večina divja...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, MdAzz pravi:

Tole me je pa kar pretreslo. Upam, da se je izslo cim bolje, vsekakor pa zelim uspesno okrevanje motoristu... Moje misli so z njim in z bliznjimi...

Morda kdo kaj vec ve?

2018-04-06 16.33.43.jpg

2018-04-06 16.33.47.jpg

projektil od zadaj, izsiljevanje, nevarna menjava pasu?

nevaren tip motorja in nevaren tip avtomobila, ubitačna kombinacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teza:  motorist je prekoračil na polno omejitev najvišje dovoljene hitrosti , projektil , kot pravijo  oz. bedak . Drugi bedak v avtu pa je zamenjal vozni pas  in ker se tu dnevno vozim vem ,da bi lahko malo bolje pogledal ker je cesta speljana dokaj ravno oz. pregledno če vam je ljubše in tako se je zgodil poljub .......iskreno upam in želim ,da je s ponesrečenci v redu . 

Grdo se je začelo to leto , poka povsod , smrtne žrtve , te kar stisne :blush: 

 

26167051_326237854528024_421867262830414138_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

SEKANJE....

fama a ne.

1 Šlepar bo sekal serpentine in podobno, a je zato kriv??? Ne ni, ker ne more drugače, na drugih je da vejo da bo sekal in se prilagodijo. Traktor bo povečal krivuljo, prikolica jo pa ponavadi zapre prav čez nasprotni pas. Sem že videl kretene, ki so se zabili v prikolico.

2. vsaj kar jaz razumem in kar gledam slikice, je sekanje ob prazni cesti. Dragi moji, ne razumem zgražanja, ki ga nekateri počno, če je fraj cesta je pač vsa moja. Cestno taxo plačam za oba vozna pasova. :P

3. nikakor ne pravim sekaj vedno in povsod in da , se strinjam s tabo če ti je nekdo sekal, v nepregleden ovinek, koneckoncev sem imel nebroj situacij izmikanja podobnim šoferjem. A vendar če je recimo levi ovinek in popolnoma cel viden, koga moti, če ga s kombijem in avtom posekam? Fizično prav nikogar. Z motorjem ga ne, ker raje grem celo na nasprotni pas, sam da je večji, lepši in daljši ovinek.

4. zelo dobro se spomnim, ko je neki qurac objavil video na Yutube, kako lahko kamionček cca 3-5ton seka ovinke na relaciji Zidani most-Hrastnik. Poleg tega, da je kreten snemal med vožnjo, ga ni bil niti sposoben dohitet, kaj šele prehitet. V obzir ni vzel, da je cesta ozka in da si kamionček praviloma jemlje boljšo krivuljo na vidnem delu ceste, da zato na nevidnem pride lepše do roba in manj ovira nasprotivozeče. Verjetno vemo za katero cesto se gre.

5. 30 tonski šlepar (gozdarji ponavadi, ostali ne smejo) Bo na cesti Col-Hrušica-Kalce posekal vse in gorje tebi, če se ne umakneš, ker ni niti v teoriji nobene šanse, da se ustavi. PS. Tudi Dami, poseče s kombijem vse vidne ovinke in odpeljuje. Se pa grem stavit da me niti nekdo v 2,0 TDI ne zmore prehitet. Evo, nabil sem vse kar sem v tej temi vedel.

 

kdor koli vidi problem na tej fotki je imel ali fiziko komaj zadostno ali nima pojma, namreč, motorist vidi situacijo, avto je pa še daleč (nadalje hitrost motorja proti avtu, ki je šele odpeljal ovinek je večja). Dejansko bi lahko motor šel cel meter čez črto, potem pa not zapeljal in ne bi ogrožal nikogar.

Bi bil čas, da to kakšen prijatelj v plavem vzame vozniško, da boš imel čas za premislek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, IZTOK pravi:

Bi bil čas, da to kakšen prijatelj v plavem vzame vozniško, da boš imel čas za premislek ...

Sej Majo vse možnosti če me dobijo :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno so predpisi, drugo je prilagajanje razmeram na cesti...kaj je sedaj bolj pomembno?

...ker razmere na cesti včasih dovoljujejo prekoračitev predpisov, včasih ne nudijo pogojev za njihovo izvedbo...so bolj fleksibilne. So predpisi nad razmerami na cesti? Če so, potem lahko izsiljuješ prednost in se večkrat znajdeš v problematičnem položaju?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, vandrovec said:

Eno so predpisi, drugo je prilagajanje razmeram na cesti...kaj je sedaj bolj pomembno?

...ker razmere na cesti včasih dovoljujejo prekoračitev predpisov, včasih ne nudijo pogojev za njihovo izvedbo...so bolj fleksibilne. So predpisi nad razmerami na cesti? Če so, potem lahko izsiljuješ prednost in se večkrat znajdeš v problematičnem položaju?

Jaz osebno se prilagajam najprej razmeram na cesti, ki so vsekakor spremenljive (že dež lahko povsem spremeni razmere na cesti), potem šele predpisom, slednjim pa velikokrat zaradi previdnosti oz. v izogib kaznim. Tu se je omenjalo Vrhniški klanec in neživljenjsko omejitev hitrosti, ki je postavljena tam. Tudi sam bi jo spoštoval bolj zaradi strahu pred tem, da me ustavijo in kaznujejo, kot pa zaradi tozadevnih neustreznim razmer na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, vandrovec said:

...ker razmere na cesti včasih dovoljujejo prekoračitev predpisov, včasih ne nudijo pogojev za njihovo izvedbo...so bolj fleksibilne. So predpisi nad razmerami na cesti? Če so, potem lahko izsiljuješ prednost in se večkrat znajdeš v problematičnem položaju?

Si malo zgrešil. Vozi se (oz. naj bi se) po predpisih, vožnjo prilagodiš razmeram.

To da lahko skoraj vsak ovinek prevoziš z vsaj dvojno hitrostjo (kot je omejitev) ne pomeni da jih tako potem voziš ker ne dežuje. Bo šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5 Apr 2018 ob 22:00, DinDiin pravi:

A boste spet pacienti zacel, da je crta zid? :lol1:

Še iRobotki imajo tako imenovan svetilnik, ki naredijo navidezni zid, mogoče ga vaši motorji nucajo. :ras:   sami divjaki kle gor, zgrožen sem :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne sekam nikoli, ker tudi če je cesta lepa prazna in fino vidim daleč naprej, mi lahko ob sekanju skoči na cesto žival, prileti žoga, mogoče kamen ali karkoli drugega, kar ni prevozno sredstvo. 

Poleg tega, če bi lahko vsi sekali, ne bi rabili risati črt.

Sekanje pač ni dovoljeno, kot še marskikaj drugega, naprimer prehitevanje policajev na polni črti. Tudi to se ne sme, če še ne veste :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!