Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, DinDiin pravi:

A boste spet pacienti zacel, da je crta zid? :lol1:

Če bi črta bila zid ne bi upali biti tako blizu in silili preko....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

neka manjša povezava je med:

povečanjem števila uporabnikov ceste (gneča po domače) in

rasfukano, dotrajano ali pa enako infrastrukturo, kot je bila pred leti.

Sicer pa največji debil je pa Jean Todt..kake stresa, jaoo, višje kazni je rešitev. Pizda očitno ga niso peljali po AC iz Gorice, da bi mu jetra gledala vn iz oči.

Tale Jan jih pa res mal strela mim.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, DinDiin said:

A boste spet pacienti zacel, da je crta zid? :lol1:

Črta ni zid, ima pa tisto kar pripelje nasproti na oni strani črte precej podoben učinek zidu...

in če se pritožujemo nad avtomobilisti ki sekajo ovinke, kaj že pravijo, najprej pometimo pred svojim pragom, hm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovinke sekam z motorjem in z avtom in to v treznem stanju. Občasno z motorjem tudi prehitevam čez celo črto. A ostali tega ne delate? 

Vse je odvisno od tega kje to počneš in ali je dovolj pregledno. Na “pamet so mi padli” ovinki pred Železniki kjer vidiš 2 km naprej in lahko krasno sekaš. Ne spomnim se kako je tam s črtami, ki pa niso vedno merilo preglednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Užitek in smisel je v odpeljanih ovinkih in ne v sekanju le-teh. 

Ni nujno.

Smisel hrane je da si sit. Potem lahko ješ samo kruh.

  • Hvala 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Ni nujno.

Smisel hrane je da si sit. Potem lahko ješ samo kruh.

Sploh pa zanimivo kako vsiljuje svojo filozofijo,kaj mora biti komu všeč.:yawn:

Ovinek ki ga je obvozil ob črti je pregleden pika,vse ostalo je samo zloba in poveličevanje samega sebe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je smisel ovinkov, da jih sekaš, tudi tistih preglednih, potem pojdi na avtocesto, tam se lahko voziš naravnost.

Jaz grem na ovinskasto cesto prav zaradi ovinkov, in jih potem tudi uživaško in dinamično odpeljem. Kakšen smisel bi bil da grem na ovinkasto cesto zato da jih bom vozil ravno? Potem greš na bolj ravno cesto in voziš bolj ravno, in pravilno po svojem pasu. In tako dalje do več 10 kilometrov popolnoma ravnih cest v Franciji in Avstraliji in še kje.

Vse ostalo je res poveličevanje samega sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 ljudi 100 čudi. Zase se brigajte. Jaz sekam ovinke in vozim varno. Redko lahko ovinek sekaš toliko, da greš naravnost. Mogoče pa samo jaz ne znam:hmm:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Igi Pop pravi:

100 ljudi 100 čudi. Zase se brigajte.

Jaz sekam ovinke in vozim varno. 

Mogoče pa samo jaz ne znam:hmm:

10 ljudi 1000čudi...

Ne brigamo se zase,ker se vi sami sekači ovinkov ponosno tržite kot varni vozniki.  

Čim sekaš bolj kot ne dejstvo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Igi Pop pravi:

100 ljudi 100 čudi. Zase se brigajte. Jaz sekam ovinke in vozim varno. Redko lahko ovinek sekaš toliko, da greš naravnost. Mogoče pa samo jaz ne znam:hmm:

Jaz najraje sekam levo čez črto, spljoh če je desen ovinek :D

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sekanje ovinkov je grda navada in v dolocenih okoliscinah zelo nevarno. Imas svoj vozni pas, nasprotni pa je namenjen nasprotnemu prometu. Obstajajo pravila z namenom, ce se jih nihce ne bo drzal, kje pa bomo? O motoristih, ki svojo buco tiscijo v levih ovinkih na sosednji pas imam svojo mnenje. O tistih, ki mi sekajo ko sem na motorju pa slednje: en tak idiot me je ze snel z avtom in sem bil pol leta na berglah. Ce me bo se kdaj kateri in prezivim, on kasneje ziher ne bo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr, sekanje je eno, da pa odpeljes blizu crte in beremo o anglezih je pa smesno, posebej ce se vidi v ovinek.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 3 urami, Igi Pop pravi:

Vse je odvisno od tega kje to počneš in ali je dovolj pregledno. Na “pamet so mi padli” ovinki pred Železniki kjer vidiš 2 km naprej in lahko krasno sekaš. Ne spomnim se kako je tam s črtami, ki pa niso vedno merilo preglednosti.

Ni problema dokler ne naletiš na kakega domačina je ohoho let nazaj izjavil kolega, ko je v enem zategnjenem ovinku nekje v Gorjancih fino letelo po kontra voznem pasu. Brez nepotrebnega filozofiranja, z lado karavan. Zadnji pogon FTW.

Redna vožnja preko črte je pomojem predvsem znak lenobe. Kaj bi se mučil s podiranjem motorja/sukanjem volana, če pa lahko ravnaš. Dokler ne naletiš na domačina iz kontra smeri. No, lep procent vozniške populacije je tud tak da bi, pa ne upa/zna. In opletajo po cesti da je kr joj. Sekajo ovinke ker športna vožnja, pri hitrostih ki tega niti pod razno ne potrebujejo. Vse ok. Dokler enkrat ne naletiš na domačina iz kontra smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Ja dobr, sekanje je eno, da pa odpeljes blizu crte in beremo o anglezih je pa smesno, posebej ce se vidi v ovinek.... 

Višja matematika za nekatere. 

Nevarno je če ni ovinek pregleden in pelješ ob črti,se strinjam z vsemi.

Ampak da @Dr_Jakob zajebavate zaradi odpeljanega odseka,kjer je pregledno je pa ......se bom zadržal. 

Sploh pa ni posekal nobenega ovinka in ni naredil nobenega prekrška.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, IZTOK pravi:

Sekanje ovinkov je grda navada in v dolocenih okoliscinah zelo nevarno. Imas svoj vozni pas, nasprotni pa je namenjen nasprotnemu prometu. Obstajajo pravila z namenom, ce se jih nihce ne bo drzal, kje pa bomo? O motoristih, ki svojo buco tiscijo v levih ovinkih na sosednji pas imam svojo mnenje. O tistih, ki mi sekajo ko sem na motorju pa slednje: en tak idiot me je ze snel z avtom in sem bil pol leta na berglah. Ce me bo se kdaj kateri in prezivim, on kasneje ziher ne bo ...

SEKANJE....

fama a ne.

1 Šlepar bo sekal serpentine in podobno, a je zato kriv??? Ne ni, ker ne more drugače, na drugih je da vejo da bo sekal in se prilagodijo. Traktor bo povečal krivuljo, prikolica jo pa ponavadi zapre prav čez nasprotni pas. Sem že videl kretene, ki so se zabili v prikolico.

2. vsaj kar jaz razumem in kar gledam slikice, je sekanje ob prazni cesti. Dragi moji, ne razumem zgražanja, ki ga nekateri počno, če je fraj cesta je pač vsa moja. Cestno taxo plačam za oba vozna pasova. :P

3. nikakor ne pravim sekaj vedno in povsod in da , se strinjam s tabo če ti je nekdo sekal, v nepregleden ovinek, koneckoncev sem imel nebroj situacij izmikanja podobnim šoferjem. A vendar če je recimo levi ovinek in popolnoma cel viden, koga moti, če ga s kombijem in avtom posekam? Fizično prav nikogar. Z motorjem ga ne, ker raje grem celo na nasprotni pas, sam da je večji, lepši in daljši ovinek.

4. zelo dobro se spomnim, ko je neki qurac objavil video na Yutube, kako lahko kamionček cca 3-5ton seka ovinke na relaciji Zidani most-Hrastnik. Poleg tega, da je kreten snemal med vožnjo, ga ni bil niti sposoben dohitet, kaj šele prehitet. V obzir ni vzel, da je cesta ozka in da si kamionček praviloma jemlje boljšo krivuljo na vidnem delu ceste, da zato na nevidnem pride lepše do roba in manj ovira nasprotivozeče. Verjetno vemo za katero cesto se gre.

5. 30 tonski šlepar (gozdarji ponavadi, ostali ne smejo) Bo na cesti Col-Hrušica-Kalce posekal vse in gorje tebi, če se ne umakneš, ker ni niti v teoriji nobene šanse, da se ustavi. PS. Tudi Dami, poseče s kombijem vse vidne ovinke in odpeljuje. Se pa grem stavit da me niti nekdo v 2,0 TDI ne zmore prehitet. Evo, nabil sem vse kar sem v tej temi vedel.

 

pred 19 urami, Snecer pravi:

5ac66e1638327_Breznaslova.jpg.f628f0db04b05891a9800157f3b424be.jpg

 

kdor koli vidi problem na tej fotki je imel ali fiziko komaj zadostno ali nima pojma, namreč, motorist vidi situacijo, avto je pa še daleč (nadalje hitrost motorja proti avtu, ki je šele odpeljal ovinek je večja). Dejansko bi lahko motor šel cel meter čez črto, potem pa not zapeljal in ne bi ogrožal nikogar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Se pa grem stavit da me niti nekdo v 2,0 TDI ne zmore prehitet

Seveda ne, ker vozis cik cak.  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Seveda ne, ker vozis cik cak.  :whistle:

zato k mam 2,3 jtd :ras:, pa vse ravnice ga gonim po svoji strani. Ni šanse. Za ovinke pa imam posebej ojačano zadnje vzmetenje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

zato k mam 2,3 jtd :ras:

 

Kombiji so najbolj nevarni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Kombiji so najbolj nevarni...

a sami po sebi, al uni plavi z lučkami, pa mrežico na oknih?

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

a sami po sebi, al uni plavi z lučkami, pa mrežico na oknih?

 

Po denarnici plavi...v primeru nesreče pa vsi!Tudi plavi z mrežicami ubil motorista v Velenju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, sesir pravi:

Po denarnici plavi...v primeru nesreče pa vsi!Tudi plavi z mrežicami ubil motorista v Velenju!

sam procentualno gledano, manj kombijev ubije motoriste, kot pa avti. Ti so bolj nevarni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kdor koli vidi problem na tej fotki je imel ali fiziko komaj zadostno ali nima pojma, namreč, motorist vidi situacijo, avto je pa še daleč (nadalje hitrost motorja proti avtu, ki je šele odpeljal ovinek je večja). Dejansko bi lahko motor šel cel meter čez črto, potem pa not zapeljal in ne bi ogrožal nikogar.

jaz vidim problem na tej fotki, širši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!