Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

no vidiš Tip na Z900 vozi zelo lepo in vzorno. :D (saj ni potrebe da povem, da imam v lasti Z900?)

Aja tip s kamero, nekdo bi napisal da ogroža, visi kot opica..bla bla bla...sam jebemu mast jest ne vidim nič nasproti. :P

 

če je pouna črta zid,potem je gospod z kamero čarovnik ker se bo peljal skozi zid:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola, mal statistike, pa malo samopohvale, da so pridno delali :D

https://www.avto-magazin.si/novice/slovenske-ceste-v-letu-2017-precej-varnejse-kot-leta-2016/

in še mal statistike (pridoblena po mojem z anketo)

https://www.avto-magazin.si/moto/novice/v-casu-nacionalne-akcije-za-varnost-motoristov-zasegli-21-vozil/

V času akcije je AVP izvedla raziskavo med več kot 5.300 motoristi iz vse Slovenije, na podlagi katere bodo pripravili dodatne ukrepe za izboljšanje varnosti. Pokazala je, da je bil skoraj vsak peti motorist v zadnjih dveh letih udeležen v prometni nesreči; nekateri celo večkrat. Med njimi je vsak tretji utrpel hude poškodbe, večina motoristov (86 %) pa se je v zadnjih dveh letih uspela izogniti trku v kritični situaciji. Tretjina jih servisira zunaj registriranih servisnih delavnic, 57 odstotkov pa jih meni, da bi izgradnja dirkališča izboljšala varnost na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

večina motoristov (86 %) pa se je v zadnjih dveh letih uspela izogniti trku v kritični situaciji. 

Predvidevam, da tudi zaradi organiziranih srečanj varne vožnje in treningov. :cool: Tega je letos res zelo veliko in vse pohvale organizatorjem, še posebej za vse, ki so brezplačne, da ni opcija samo Vransko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kawalir pravi:

Predvidevam, da tudi zaradi organiziranih srečanj varne vožnje in treningov. :cool: Tega je letos res zelo veliko in vse pohvale organizatorjem, še posebej za vse, ki so brezplačne, da ni opcija samo Vransko. 

vsi treningi so dobrodošli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kawalir pravi:

Predvidevam, da tudi zaradi organiziranih srečanj varne vožnje in treningov. :cool: Tega je letos res zelo veliko in vse pohvale organizatorjem, še posebej za vse, ki so brezplačne, da ni opcija samo Vransko. 

v letu 2016 je bilo v Sloveniji registriranih 61.131 motornih koles in 42.553 mopedof. (2015 jih je bilo 58.083)...

nekateri šoferji imajo seveda več kot eno motorno kolo, a vseeno

organiziranih srečanj varna vožnje in treningov pa se udeleži koliko motoristov na letni ravni ... = zanemarljiva cifra, procent, dva?

 

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

...Še dobro, da imam Mitas. 

Ti pripeljem nalepko ob priliki ;)

Pa tudi na službenega bo pasala (belo modra kombinacija)...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2018 ob 10:06, Zok pravi:

...ampak to je bilo 90 po nasih - kozjanskih - kolovozih... :huh:

ja, ni važno al 90 izven mesta al 50 v mestu. Povsod se najdejo majstri, tudi v naših koncih :twak:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, maus pravi:

men tlele obrati in hitrost neki ne štima :huh: 

Še nisi vozu Suzukija? To vse štima, obrati gor, brzina gor :P.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bikez pravi:

Še nisi vozu Suzukija?

Maus vozi sam motorje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bikez pravi:

Neki si se enkrat davno tega okol mojga muval v Brežcah :P.

Ja Kevin Schwantz ga je vozu...Nostalgija...:smoke:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Se strinjam , ne tudi z visenjem oz. presedanjem  ,z vsem ostalim pa . Toda pogovarjamo se točno o določeni situaciji  oz. fotografiji , se ti res zdi nevarno ........a lahko z DA ali NE , prosim . Hvala. 

Če je govora o fotografiji tistega teleščka preko črte in koles ob črti ter avtu nasproti, potem je odgovor  DA. 

Naj še pojasnim? Bom vseeno; motorist ima totalno napačno linijo, katero bo moral zaradi avta nasproti še dodatno popravljati, zaradi česar bo začel desni ovinek še bolj na notranji strani in posledično imel še bolj napačno linijo v tem ovinku, kar bo pomenilo izlet k sredinski črti v tem istem ovinku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

ponavljaš se, to si napisal že vsaj 30% motosvetovcem :P

 

Ne moreš mi očitati, da nimam volje :lol1:

pred 55 minutami, schwantz pravi:

Ti pripeljem nalepko ob priliki ;)

Pa tudi na službenega bo pasala (belo modra kombinacija)...

Sem dobil majčko :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Če je govora o fotografiji tistega teleščka preko črte in koles ob črti ter avtu nasproti, potem je odgovor  DA. 

Naj še pojasnim? Bom vseeno; motorist ima totalno napačno linijo, katero bo moral zaradi avta nasproti še dodatno popravljati, zaradi česar bo začel desni ovinek še bolj na notranji strani in posledično imel še bolj napačno linijo v tem ovinku, kar bo pomenilo izlet k sredinski črti v tem istem ovinku. 

Hvala za odgovor ,strinjam se le delno . S prvo povedjo ne , ker res ne vidim nevarnosti pri tako preglednem odseku  , pa tudi vidi se nagib po katerem sklepam vožnjo po omejitvah , 

Vse kar si spodaj napisal se  strinjam , tako je in nič drugače ,samo v njegovem primeru povsem ne nevarno. 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Hvala za odgovor ,strinjam se le delno . S prvo povedjo ne , ker res ne vidim nevarnosti pri tako preglednem odseku  , pa tudi vidi se nagib po katerem sklepam vožnjo po omejitvah , 

Vse kar si spodaj napisal se  strinjam , tako je in nič drugače ,samo v njegovem primeru povsem ne nevarno. 

lp

Vsak ima svoje mnenje. S tem ni nič narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je idealna krivulja na dirkališču, druga pa na cesti.

Upam, da vsi pa poznamo razliko med enim in drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Eno je idealna krivulja na dirkališču, druga pa na cesti.

Upam, da vsi pa poznamo razliko med enim in drugim...

Krivulja je lahko idealna oz. podobna na cesti,samo po svojem pasu,se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Kmet2 pravi:

Krivulja je lahko idealna oz. podobna na cesti,samo po svojem pasu,se motim?

Tvoja pravica in dolžnost je vožnja samo po tvojem smernem vozišču. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Če je govora o fotografiji tistega teleščka preko črte in koles ob črti ter avtu nasproti, potem je odgovor  DA. 

Naj še pojasnim? Bom vseeno; motorist ima totalno napačno linijo, katero bo moral zaradi avta nasproti še dodatno popravljati, zaradi česar bo začel desni ovinek še bolj na notranji strani in posledično imel še bolj napačno linijo v tem ovinku, kar bo pomenilo izlet k sredinski črti v tem istem ovinku. 

Glede na to, da je bila slika del filmčka... Gospod Borutt, po kolk mate bućke, ki jih tako zavzeto prodajate? Ker niti ene od teh naštetih reči nisem videl. Zanimivo, kako nekaterim deluje domišljija, ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Dr_Jakob pravi:

Glede na to, da je bila slika del filmčka... Gospod Borutt, po kolk mate bućke, ki jih tako zavzeto prodajate? Ker niti ene od teh naštetih reči nisem videl. Zanimivo, kako nekaterim deluje domišljija, ane.

Si mogoče ti tisti, ki je celo pot krilil z rokami in potem razbil kolono motoristov ter jih nato skozi naselje prehitel s prekoračeno hitrostjo? 

Takšne bučke in tiste tvoje bučke na posnetku prodajam jaz. In jih bom še. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Si mogoče ti tisti, ki je celo pot krilil z rokami in potem razbil kolono motoristov ter jih nato skozi naselje prehitel s prekoračeno hitrostjo? 

O čem ti to?

 

p.s. Če tukaj cikaš na GG 2016, ti predlagam, da to idejo opustiš, saj se še precej dobro spominjam kako si vozil in mi ni problem vse napisat. Potem te bo pa sram.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Borutt pravi:

Si mogoče ti tisti, ki je celo pot krilil z rokami in potem razbil kolono motoristov ter jih nato skozi naselje prehitel s prekoračeno hitrostjo? 

Takšne bučke in tiste tvoje bučke na posnetku prodajam jaz. In jih bom še. 

Če se nekomu kolona razpade zaradi tega, ker se jo eden odloči zapustiti, pa mu nato sledijo še drugi, to lahko pomeni samo to, da jo vodi kot velik drekač...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Dr_Jakob pravi:

O čem ti to?

 

p.s. Če tukaj cikaš na GG 2016, ti predlagam, da to idejo opustiš, saj se še precej dobro spominjam kako si vozil in mi ni problem vse napisat. Potem te bo pa sram.

naj se sliši tudi druga stran

da pa ne bo dolgočasen vžig

JACK.thumb.jpg.8fd06630775d975d046ee2e9984aa839.jpgJACK1.thumb.jpg.40082b412f9ad1ea03e21d2a52b09190.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

O čem ti to?

 

p.s. Če tukaj cikaš na GG 2016, ti predlagam, da to idejo opustiš, saj se še precej dobro spominjam kako si vozil in mi ni problem vse napisat. Potem te bo pa sram.

Ti kar napiši, da sem vozil prvi v koloni, katere vrstni red niste upoštevali samo vi trije. Prav tako sem vozil v okviru omejitve, z razliko od vas treh, ko ste nas prehiteli v naselju. Prav tako nisem krilil z rokami, ker je bilo tebi hitrost vožnje na avtocesti prenizka. 

Zaradi takšnih idiotizmov in tistega na posnetku si nevaren sebi in ostalim. 

Pa kar napiši svoje videnje. Ga bodo še ostali trije. Ja, tisti trije, kateri so si oddahnili, ko ste šli po svoje. 

pred 42 minutami, SF pravi:

Če se nekomu kolona razpade zaradi tega, ker se jo eden odloči zapustiti, pa mu nato sledijo še drugi, to lahko pomeni samo to, da jo vodi kot velik drekač...

Seveda veš o zadevi več od nas. 

Če imaš probleme, si najdi pomoč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!