Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 27. 9. 2018 ob 10:07, izibajker pravi:

3 veje oblasti imamo pri nas. Zakonodajna, Izvršilna in Sodna.  Mnogi pa (žal) ne poznajo razlike niti med Vlado in Parlamentom.

Ja res je, tega ne ve niti zakonodajna oblast, ki je sprejela Zakon o prekrških, ki je s 01.01.2005 uvedel prekrškovne organe. Ti so postali 1. instanca oz. sodniki za prekrške. Tako prekrškovni organi, kot sestavni del izvršilne veje oblasti opravlja naloge sodne veje oblasti. Takšna ureditev je protiustavna in bo slej ko prej odpravljena. 

Ob 27. 9. 2018 ob 18:01, Borutt pravi:

Kdorkoli trdi, da pod vplivom alkohola boljše vozi, je zrel za zdravljenje in ga je treba takoj odstraniti s ceste KLICAJ!

Raziskave so narejene. In podprte z dokazi. Saj vem, da jih ne poznaš. Sem ugotovil iz tvojih zapisov. 

S tem se absolutno strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 9. 2018 ob 11:08, DAMI34 pravi:

jaz opazim tak od oka skoraj 20% voznikov, ki jih prehitim na AC da telefonirajo.

Jaz jih opazim 80%. @Borutt s tole epidemijo se boste morali resno spopasti. Že imate kakšno strategijo?

Ob 30. 9. 2018 ob 10:48, Kmet2 pravi:

Vse dokaze imam....B)

 

IMG_20180929_141424.jpg

4čellos....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Primosio pravi:

Jaz jih opazim 80%.

Verjamem, ampak nisem hotel pretiravat. 

pred 9 minutami, Primosio pravi:

. @Borutt s tole epidemijo se boste morali resno spopasti. Že imate kakšno strategijo?

4čellos....:)

Da, na ustanovnem kongresu je bila potrjena ena točka. In sicer testirali bomo:

https://www.anina-magija.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

image.thumb.png.b36f7dc2871de71fa9312a8080bb83fa.pngSe mi zdi, de pomoči pr izgubi las nekako....ne rabte....

to pa res ne, gredo kr same vn...je pa potrebno vseeno redno britje, da ni mahu na glavi :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Torej meritve? Z indikatorjem?

No ja, določen delež je tudi v slabi organizaciji...

Indikator pokaže rezultat oziroma prisotnost alkohola. Še nisi videl? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Ja res je, tega ne ve niti zakonodajna oblast, ki je sprejela Zakon o prekrških, ki je s 01.01.2005 uvedel prekrškovne organe. Ti so postali 1. instanca oz. sodniki za prekrške. Tako prekrškovni organi, kot sestavni del izvršilne veje oblasti opravlja naloge sodne veje oblasti. Takšna ureditev je protiustavna in bo slej ko prej odpravljena. 

S tem se absolutno strinjam.

Čimprej naj odpravijo. Ker takšnih idiotizmov, kot so jih sposobni naši prekrškovni organi narediti, si niti v sanjah ne moreš zamisliti. Vem za nekaj primerov v zadnjem času, kjer so pokazali svojo omejenost. Res neverjetno omejenost. In hkrati nesposobnost pretehtati, saj so pomembni samo ukrepi, kar pomeni kazen za vsako ceno in brez dokazov. Verjetno imajo takšna navodila. Drugače si ne morem razlagati tega. 

pred 2 urami, Primosio pravi:

Jaz jih opazim 80%. @Borutt s tole epidemijo se boste morali resno spopasti. Že imate kakšno strategijo?

4čellos....:)

Prvo se dogovorita, kdo ima prav. Potem pa poiščita izrečene ukrepe v zvezi tega. Vsak dan jih je veliko. Ukrepov, namreč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Ker takšnih idiotizmov, kot so jih sposobni naši prekrškovni organi narediti, si niti v sanjah ne moreš zamisliti.

Ja, sem se jih nagledal v svoji karieri. In odpravili bojo, slej ko prej.

pred 32 minutami, Borutt pravi:

Vsak dan jih je veliko. Ukrepov, namreč. 

Še premalo, očitno predpisana kazen ni ustrezna. Še bolj me čudi, da vozniki avtomobilom, ki imajo sigurno v opremi prostoročni sistem, veselo tiščijo aparat k glavi. Verjetno so prebukovi, da bi si znali vzpostaviti povezavo telefon - avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefonistom v avtih bi moralo tako:

prvič .... 300 €

drugič v dveh letih .... 1000 € in 5 pik

tretjič v dveh letih .... 3000 € in 18 pik

ni druge, ker to je že preko vseh mer :mad: 

 

pol se pa spraulajo na ns motoriste k se čez naselje pelemo 150 km/h :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Primosio pravi:

Ja, sem se jih nagledal v svoji karieri. In odpravili bojo, slej ko prej.

Še premalo, očitno predpisana kazen ni ustrezna. Še bolj me čudi, da vozniki avtomobilom, ki imajo sigurno v opremi prostoročni sistem, veselo tiščijo aparat k glavi. Verjetno so prebukovi, da bi si znali vzpostaviti povezavo telefon - avto.

Čisto isto, kot pri Vikiju zavijati preko polne črte v ovinku. Tudi prebukovi, da bi se zapeljali malo nižje in obrnili. Velja za štiri in dvo kolesna vozila. Ker imajo možnost narediti prav ali narobe, kot v primeru telefoniranja med vožnjo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

Telefonistom v avtih bi moralo tako:

prvič .... 300 €

drugič v dveh letih .... 1000 € in 5 pik

tretjič v dveh letih .... 3000 € in 18 pik

ni druge, ker to je že preko vseh mer :mad: 

 

pol se pa spraulajo na ns motoriste k se čez naselje pelemo 150 km/h :dry: 

Zaplemba telefona, pa bi bil takoj mir :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

Telefonistom v avtih bi moralo tako:

prvič .... 300 €

drugič v dveh letih .... 1000 € in 5 pik

tretjič v dveh letih .... 3000 € in 18 pik

ni druge, ker to je že preko vseh mer :mad: 

Sprejmem! Sam bi dodal še obvezno predavanje na Soči in ogled travmatološkega oddelka. Tole s temi "pametnimi telefoni za glupe glave" je res postalo nevarno in mislim, da v prometu ali pa v družbi na splošno že izpolnjuje pogoje, da zadevo lahko označimo za epidemijo. In to je stvar, ki, tako kot alkohol, direktno vpliva na varnost prometa. Globa za uporabo naprav, ki zmanjšujejo slušno in vidno zaznavanje je 120 EUR, globa za  npr. nepopoln komplet prve pomoči ali pa manjkajočo žarnico v kompletu rezervnih žarnic je 100 EUR.

Kaj bolj vpliva na varnost? Kdo je tukaj bolj nor? Kaj dela Agencija za varnost prometa, poleg tega, da greje svoje stolčke in opozarja z letaki, da je potrebno v megli prižgati meglenke?

In ja, smilite se mi policisti, ki morate pri svojem delu upoštevati takšne zakone in svoje nadrejene, z njihovimi ukrepi, ki dostikrat niso nič drugega kot izpolnjevanje zahtev Ministrstva za finance, saj sicer proračun pade.

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Čisto isto, kot pri Vikiju zavijati preko polne črte v ovinku. Tudi prebukovi, da bi se zapeljali malo nižje in obrnili. Velja za štiri in dvo kolesna vozila. Ker imajo možnost narediti prav ali narobe, kot v primeru telefoniranja med vožnjo. 

Evo, tukaj se pa strinjava in sva na isti strani. Lepo.

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Zaplemba telefona, pa bi bil takoj mir :D

mah .. prepocen so ... res je to telefoniranje ratal problem .. še večji je pa pisanje sporočil ... ne morš verjet .. ko stojim na rdeči in pogledam v vzratno ogledalo in kokr vidm daleč nazaj imajo vsi full osvetlene obraze ... pa še kakšn avto pred mano :huh: 

js se samo na kufe zapeljem v BTC in nazaj, pa mam dnevno normo in 20 prekrškarjev ... ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Primosio pravi:

Sprejmem! Sam bi dodal še obvezno predavanje na Soči in ogled travmatološkega oddelka. Tole s temi "pametnimi telefoni za glupe glave" je res postalo nevarno in mislim, da v prometu ali pa v družbi na splošno že izpolnjuje pogoje, da zadevo lahko označimo za epidemijo. In to je stvar, ki, tako kot alkohol, direktno vpliva na varnost prometa. Globa za uporabo naprav, ki zmanjšujejo slušno in vidno zaznavanje je 120 EUR, globa za  npr. nepopoln komplet prve pomoči ali pa manjkajočo žarnico v kompletu rezervnih žarnic je 100 EUR.

Kaj bolj vpliva na varnost? Kdo je tukaj bolj nor? Kaj dela Agencija za varnost prometa, poleg tega, da greje svoje stolčke in opozarja z letaki, da je potrebno v megli prižgati meglenke?

In ja, smilite se mi policisti, ki morate pri svojem delu upoštevati takšne zakone in svoje nadrejene, z njihovimi ukrepi, ki dostikrat niso nič drugega kot izpolnjevanje zahteva Ministrstva za finance. 

Luda kuča. Totalno. 

Agencija? Glavo proč in bo boljše. Kot v naši fabrki. 

Eno je zakonitost. Tukaj nimamo kaj. Za drugo nisem nič rekel. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut ta tema je šla u maline, ups u zmenkarije, sama lubejzen :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Tut ta tema je šla u maline, ups u zmenkarije, sama lubejzen :P

 

je res brezveze, če se vsi z @Borutt tom strinjamo :dry: krneki :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Za drugo nisem nič rekel. 

Ne rabiš, saj sem jaz ;). Dejstvo je, da je proračunska postavka predviden dohodek od glob. Tega je na letni ravni med 75 in 80 mio EUR. Če torej vsi represivni organi v letu ne izrečejo normirano število glob, proračun pade. Zato ne sprejmem razlage, da policisti nimate norme. Normo vam daje proračun in nadrejeni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Primosio pravi:

Ne rabiš, saj sem jaz ;). Dejstvo je, da je proračunska postavka predviden dohodek od glob. Tega je na letni ravni med 75 in 80 mio EUR. Če torej vsi represivni organi v letu ne izrečejo normirano število glob, proračun pade. Zato ne sprejmem razlage, da policisti nimate norme. Normo vam daje proračun in nadrejeni.

Saj tudi sedaj bodo udarili gospodarja in to točno tam, kjer ga najbolj boli...po denarnici.

Upravičeno..DA (če hočejo kaj iztržit s pogajanji), smiselno...KHM. A bodo primakljaj v primeru da jim vlada da kar hočejo (in jim pripada seveda) prinašali not? Seveda..pod nujno.

Gnila država, zelo gnila in nje oblastniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Gnila država, zelo gnila in nje oblastniki.

Tako kot si napisal, mnogo govna se je v 27 letih nakopičilo....toliko, da so tapametni obupali in odšli. Ostal je pa krš, ki si je kupil diplome in je edino merilo za strokovnost politična pripadnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Primosio pravi:

Ne rabiš, saj sem jaz ;). Dejstvo je, da je proračunska postavka predviden dohodek od glob. Tega je na letni ravni med 75 in 80 mio EUR. Če torej vsi represivni organi v letu ne izrečejo normirano število glob, proračun pade. Zato ne sprejmem razlage, da policisti nimate norme. Normo vam daje proračun in nadrejeni.

Sedaj je zopet štrajk. Kot že pri prejšnjem štrajku, jih tudi sedaj ne zanima tistih par milijonov manj zaradi nekaznovanja. Ker vse te milijone lahko nadoknadijo z dodatno ničlo na koncu s par centi dražjem bencinom in še kakšno takšno podobno potezo. Najbolj jih boli, kako zgledajo na zunaj in sicer v tujini. Ker, v državi, kjer policija štrajka, ni reda in ni varno. Torej ne more naše države nihče jemati resno. Kot, da jo že sedaj. 

Ni norma, ampak čečkanje po poročilih in neko govorenje o delu. To delo naj bi bili ukrepi. Zato bodo vsi zanikali normo oziroma določeno število ukrepov. Ker ne šteje nič drugega, kot ukrepi. 

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Saj tudi sedaj bodo udarili gospodarja in to točno tam, kjer ga najbolj boli...po denarnici.

Upravičeno..DA (če hočejo kaj iztržit s pogajanji), smiselno...KHM. A bodo primakljaj v primeru da jim vlada da kar hočejo (in jim pripada seveda) prinašali not? Seveda..pod nujno.

Gnila država, zelo gnila in nje oblastniki.

Jih ne zanimajo ti milijončki. Njih prizadene krnitev ugleda in nikakov videz. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Borutt pravi:

Jih ne zanimajo ti milijončki. Njih prizadene krnitev ugleda in nikakov videz. 

Takole bom rekel, že sedaj se jim vsi smejejo in jih prinašajo naokoli. Od EU do posameznih držav v naši okolici..ravno nekega ugleda nimajo.

Je pa res in se strinjam, rebalans ni problem narediti, al pa bo Lukec nacionaliziral Akrapota in bo denar. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Saj tudi sedaj bodo udarili gospodarja in to točno tam, kjer ga najbolj boli...po denarnici.

Upravičeno..DA (če hočejo kaj iztržit s pogajanji), smiselno...KHM. A bodo primakljaj v primeru da jim vlada da kar hočejo (in jim pripada seveda) prinašali not? Seveda..pod nujno.

Gnila država, zelo gnila in nje oblastniki.

Četrt maljončka je že pod streho. :)

 

kar se gnilosti tice....drzava in oblastniki so pac slovenci. Taglavn problem niso oblastniki. Raja je problem. 

Furs izrekel za 237.000 evrov glob, tisoče sobodajalcev se je na novo prijavilo

Fursova poostrena akcija
1. oktober 2018 ob 13:13
Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Finančna uprava je zaradi nezakonitega oddajanja nepremičnin v najem letos izrekla za 237.000 evrov glob. Poostreni nadzor bo še nadaljevala.

Finančna uprava je poziv k prijavi dohodkov od oddajanja nepremičnin v turistični najem objavila v začetku lanskega decembra. Pridobila je namreč podatke o teh dohodkih, a je zavezancem dala do konca letošnjega januarja možnost, da se s samoprijavo izognejo plačilu globe. Ta lahko znaša od 400 do 30.000 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kugelschreiber pravi:

Četrt maljončka je že pod streho. :)

 

kar se gnilosti tice....drzava in oblastniki so pac slovenci. Taglavn problem niso oblastniki. Raja je problem. 

Furs izrekel za 237.000 evrov glob, tisoče sobodajalcev se je na novo prijavilo

Fursova poostrena akcija
1. oktober 2018 ob 13:13
Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Finančna uprava je zaradi nezakonitega oddajanja nepremičnin v najem letos izrekla za 237.000 evrov glob. Poostreni nadzor bo še nadaljevala.

Finančna uprava je poziv k prijavi dohodkov od oddajanja nepremičnin v turistični najem objavila v začetku lanskega decembra. Pridobila je namreč podatke o teh dohodkih, a je zavezancem dala do konca letošnjega januarja možnost, da se s samoprijavo izognejo plačilu globe. Ta lahko znaša od 400 do 30.000 evrov.

pa ti res misliš, da je folk problem, k noče državi dajat denarja? Pa sej niso nori, a bi ti dajal nekomu, ki popolnoma nič ne poskrbi zate, okolico in druge, ampak samo za svojo rit? Odstrelt vse hudiče.

Tut FURS ma normo.

Sicer smo pa z debato malo zašli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Primosio said:

Kaj dela Agencija za varnost prometa, poleg tega, da greje svoje stolčke in opozarja z letaki, da je potrebno v megli prižgati meglenke?

Lahko bi opozarjali, da med dezjem ali pri lepem jasnem vremenu ne rabis meglenk. :bum:

1 hour ago, DAMI34 said:

Zaplemba telefona, pa bi bil takoj mir :D

Samo ce je iphone. Ostali so prepoceni. :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!