Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Ko je nadzor in sto kršiteljev ni prav in, ko je nadzor in dva omenjena kršitelja, tudi ni prav. Pravzaprav bi bilo prav, da se držiš predpisov. Vsaj približno, da ne bomo še ostali ogroženi. Ker razumel itak ne boš, da je za prekršek predpisana kazen. 

Ker pač ne razumeš in še manj dojameš, da je za prekršek predpisana kazen, pač trolaš, kot so že ugotovili. 

sam tebi pa res ne gredo niti osnove bontona, še manj pa da bi sledil pisanemu. Ne jemlji vsega toliko osebno ,bo bolje za želodec in jetra :D

 

Vseeno pa si bom vzel čas in poskusil še 1x pojasniti kaj je na stvari:

dejstvo, ki ga poudarja AVP je da so motoristi:

diujaki, ki splošno na veliko kršijo predpise itd itd...članke lahko sam poiščeš saj so vedno objavljeni, ko je kaka akcija

torej:

se ti zdi članek merodajen z ozirom na to, kar AVP trdi in stalno poudarja, al se ti zdi bolj polovičarsko napisan?

nadalje:

če je članek merodajen, zakaj taka razlika med pisanim in realnostjo? saj veš tisto, da so na soški sami norci?

ps. moja vožnja, moje kršitve te zaenkrat ne ogrožajo, pa tudi nimajo nobene povezave z zgoraj omenjenim člankom

pss. in še o prekršku, kateri nikogar ne ogroža (preglasen izpuh), gospodar je predpisal in organ se drži predpis (uboga gospodarja, ker je tako predpisano), jaz pa imam prav vso pravico se spraševati a je ta predpis pameten al je samo mešanje zraka in izguba časa, kajti nek drugi dan se bo gospodar premislil in organ bo po novih regulah kasiral prekršek, kateri sedaj še ni prekršek, ampak bo mogoče v prihodnosti. In jaz se bom še vedno lahko spraševal, ali je predpis logičen ali ni. 

psss. če si opazil se v zapisu trudim, da te ne obtožujem kar v tri dni niti ne obračunavam s teboj osebno, temveč debatiram o nečem, kar se pač ne strinjamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Borutt pravi:

Res ne razumeš, da niso motorji enaki, kajne. Ali želiš povedati, da morata imeti mlinček s tisoč kubiki  in pošast s sedem tisoč kubiki enak izpust? Sedaj pa še razloži, kako se to sploh doseže, če pa ima eden sedemkrat tolikšno prostornino in temu primerno porabo. 

Kakšno homologacijo ali pa nalepko o hrupu 110 dB prilepi, da ne bomo na pamet modrovali. 

Res ne razumeš, da je omejitev za vse npr. 50 v naselju, čeprav gredo eni 200+, drugi pa komaj do 100.

Ti prilimaj, če te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu če imaš glasnejši izpuh, te v prometu prej opazijo, torej s tem povečaš svojo varnost ane?? michael scott wink GIF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Res ne razumeš, da niso motorji enaki, kajne. Ali želiš povedati, da morata imeti mlinček s tisoč kubiki  in pošast s sedem tisoč kubiki enak izpust? Sedaj pa še razloži, kako se to sploh doseže, če pa ima eden sedemkrat tolikšno prostornino in temu primerno porabo. 

Kakšno homologacijo ali pa nalepko o hrupu 110 dB prilepi, da ne bomo na pamet modrovali. 

Potem bi tudi omejitev na cesti morala biti prilagojena glede na kubikažo vozila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ligenjček pravi:

V bistvu če imaš glasnejši izpuh, te v prometu prej opazijo, torej s tem povečaš svojo varnost ane?? 

jp .. te policaji prej izločjo iz prometa in si varn :P 

sicer pa ... js preglasn auspuh slišim na ridah, že ko pripelje takoj iz Planine ... Policaj ga tudi sliši in to čisto zgoraj na kljuki, kjer je makadamski parkirni prostor ... (sem že tam stal s policajem, ki me je ustavu in mal debatiral in takoj videl, kako je vzdignil obrvi, ko je v daljavi slišal tuljenje volkov (preglasnega izpuha) ... trajalo je cca 5 minut in se tipček pripelje in prva stvar, ki je izustu "zakaj pa glih mene"  :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ligenjček pravi:

V bistvu če imaš glasnejši izpuh, te v prometu prej opazijo, torej s tem povečaš svojo varnost ane?? michael scott wink GIF

in državni proračun, če te dobijo :P

 

pred 10 minutami, motozajebant pravi:

Potem bi tudi omejitev na cesti morala biti prilagojena glede na kubikažo vozila?

jest sem za, recimo 1301ccm bi moral imeti vsaj 50% več kot ostali omejitev :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

:OK:

to je to, predpis in birokracija, drugega žal ni.

Teoretično mam na Zju odprt ror, pa sem še vedno tišji od nekaterih, ki glasno ropotajo z drekpumpo. In da, v tem primeru sem v prekršku, vendar prav nič ne povečujem splošne ogorženosti, da bi bilo to tako pomembno, da se pri akciji za varnost motoristov (razn če jih skrbi moj sluh) to zabeleži, omenja.

Sem že v začetku napisal, kaj me bolj zanima pri takih akcijah:

-koliko pijanih, 

-koliko divjih

še tehnično neizpravni me ne zanimajo ampak ajd lahko tudi to.

 

In zaradi tega ne rabim narediti disertacije okrog hrupa. :P

ps. da so pa EURO norme samo odraz politike in njihovih glupih glav, mi je pa že dolgo jasno

 

 

Vseeno, obregnil si se ob eno redkih akcij, ki ima vsaj smisel. Sprožila jo je potreba po ukrepanju na določenem odseku. Za spremembno, ne gledajo in strelajo globoko v naselje. Dejansko so počeli nekaj smiselnega. Če je bil izplen pičel, toliko bolje. Očitno je že njihova povečana priisotnost in opaznost situacijo umirila. Ko so v Grčarevcu z laserjem je nula objestnežev, in 70% manj hrupa. Cilj dosežen. 

 

al ne vem, kako bi po vaše reševali situacije na takih odsekih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, maus pravi:

js ne razumem, da se ne morte razumeti :huh: 

samo en ne razume :) 

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Vseeno, obregnil si se ob eno redkih akcij, ki ima vsaj smisel. Sprožila jo je potreba po ukrepanju na določenem odseku. Za spremembno, ne gledajo in strelajo globoko v naselje. Dejansko so počeli nekaj smiselnega. Če je bil izplen pičel, toliko bolje. Očitno je že njihova povečana priisotnost in opaznost situacijo umirila. Ko so v Grčarevcu z laserjem je nula objestnežev, in 70% manj hrupa. Cilj dosežen. 

 

al ne vem, kako bi po vaše reševali situacije na takih odsekih?

kamere vsepovsod, pa lahko miličnik ob kremšniti spremlja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

samo en ne razume :) 

kamere vsepovsod, pa lahko miličnik ob kremšniti spremlja :) 

ni isto. Prisotnost policije v trenutku spremeni obnašanje. Položnica v 21 dneh pač ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da kje brezplačno (s tem mislim brez kazni) zmeriti glasnost izpuha? :D Ker če kupiš rabljen motor, greš z njim na tehničnega, katerega narediš brez problema, kako naj potem vem, ali ima preglasen izpuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

pss. in še o prekršku, kateri nikogar ne ogroža (preglasen izpuh),

To preprosto ni res in je dokazano da ni res. A res nisi zmožen razumeti one lepo pobarvane tabelce, ki sem jo objavil stran ali dve nazaj? Preglasen izpuh ne samo da ogroža, to dejstvo je enostavno dokazljivo. Če si seveda pripravljen tvegati kak % sluha... put your money where you keyboard is in tako.

pred 2 minutami, J.a.m.e.s pravi:

A se da kje brezplačno (s tem mislim brez kazni) zmeriti glasnost izpuha? :D Ker če kupiš rabljen motor, greš z njim na tehničnega, katerega narediš brez problema, kako naj potem vem, ali ima preglasen izpuh?

Obstajajo aplikacije za telefone. Ne bo čisto natančno, dobiš pa približno idejo kje si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

To preprosto ni res in je dokazano da ni res. A res nisi zmožen razumeti one lepo pobarvane tabelce, ki sem jo objavil stran ali dve nazaj? Preglasen izpuh ne samo da ogroža, to dejstvo je enostavno dokazljivo. Če si seveda pripravljen tvegati kak % sluha... put your money where you keyboard is in tako.

Obstajajo aplikacije za telefone. Ne bo čisto natančno, dobiš pa približno idejo kje si.

ime app, da probam? 

4000rpm 92dB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Vseeno, obregnil si se ob eno redkih akcij, ki ima vsaj smisel. Sprožila jo je potreba po ukrepanju na določenem odseku. Za spremembno, ne gledajo in strelajo globoko v naselje. Dejansko so počeli nekaj smiselnega. Če je bil izplen pičel, toliko bolje. Očitno je že njihova povečana priisotnost in opaznost situacijo umirila. Ko so v Grčarevcu z laserjem je nula objestnežev, in 70% manj hrupa. Cilj dosežen. 

 

al ne vem, kako bi po vaše reševali situacije na takih odsekih?

seveda sem se, ker namen akcije je mnogo širši in recimo mnogo boljši od zapisanega.

Žal na soški (ker jo pač dobro poznam) ni problem en tip na trajku (le ti ne morejo noreti zaradi širine itd...) ravno ne ogroža ostalih zaradi 4db preglasnega rora, prav tako ne guspa z gorenjske, ki je civilne mečkače v avtu pihnila čez polno.

Namreč: akcija poteka po vsej Sloveniji, po defoltu se piha, vizuelno pregleda moped. In to je to. Sem bil udeležen v nji, napihal 0,00 kot v vseh akcijah, plačal nič hitrosti (čeprav jo tam pa tam prekršim, v naseljih načeloma ne) čez polno poknem vsaki kurac, ki mečka 60km/h in opazuje ptice, celo test na droge me ne bi motil.

Nikakor me ne motijo meritve točno pri tabli 50, niti meritve globoko v naselje.

Moti me pa inkasantsvo, posplošeno mnjenje, da do prometnih nesreč prihaja zaradi "brzine" in podobnih floskul, ki jih radi zapišejo novinarji in organi. Sploh tragedije, ki so se zgodile na soški cesti (v glavnem tujcem) pričajo prej o neznanju in nepoznavanju zajebanih cest.

Če je bil izplen pičel, pomeni da več folka vozi tako kot bi moralo, a ima zlo švoh podlago o zajebanih cestah, oziroma če drži teza o hudem norenju na soški, je nekaj žal narobe s člankom ali izplenom. Jaz se bolj nagibam za prvo možnost, namreč ne zgodijo se samo nesreče zaradi divjanja in objestnosti, veliko jih je (predvsem pri tujcih) zaradi nepoznavanja in zakalkuliranosti ter neznanja.

;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšni razdalji in obratih se meri glasnost izpuha? In pa kje dobim podatek, koliko je zgornja meja, ki jo moj moped lahko ima? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

To preprosto ni res in je dokazano da ni res. A res nisi zmožen razumeti one lepo pobarvane tabelce, ki sem jo objavil stran ali dve nazaj? Preglasen izpuh ne samo da ogroža, to dejstvo je enostavno dokazljivo. Če si seveda pripravljen tvegati kak % sluha... put your money where you keyboard is in tako.

Obstajajo aplikacije za telefone. Ne bo čisto natančno, dobiš pa približno idejo kje si.

lej, nikoli se ne bova strinjala, da preglasen izpuh Zja ki ima nominalno nekje nekaj čez 80db lahko ogroža, če ga odprem in dosežem 89db, kar je še vedno manj kot drugi motorji. Ne bo šlo, žal.

Je pa prekršek. 

Zapenjanje za številke, ki so samo plod birokratov ne rešuje problema. Sploh pa ne en trajk, ki vozi v koloni kot račke, saj ne more prehiteti niti avtomobilov.

Si videl kdaj kak trajk pičiti po soški 150km/h? Prehitevati v škarje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

lej, nikoli se ne bova strinjala, da preglasen izpuh Zja ki ima nominalno nekje nekaj čez 80db lahko ogroža, če ga odprem in dosežem 89db, kar je še vedno manj kot drugi motorji. Ne bo šlo, žal.

Je pa prekršek. 

Zapenjanje za številke, ki so samo plod birokratov ne rešuje problema. Sploh pa ne en trajk, ki vozi v koloni kot račke, saj ne more prehiteti niti avtomobilov.

Si videl kdaj kak trajk pičiti po soški 150km/h?

 

go joly? :) dok ni zlomil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

go joly? :) dok ni zlomil

Nope...ne gre in ne gre...edino ko pade dež, sem jaz previden čez ovinke in po mastnem je Đoli lahko vozil enako hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

lej, nikoli se ne bova strinjala, da preglasen izpuh Zja ki ima nominalno nekje nekaj čez 80db lahko ogroža, če ga odprem in dosežem 89db, kar je še vedno manj kot drugi motorji. Ne bo šlo, žal.

Ti se kr še naprej kregaj z dejstvi. Tvoja odločitev. Dodajam nekaj info glede meritev - http://www.bos-exhausts.company/euro-4/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, DAMI34 said:

ki je civilne mečkače v avtu pihnila čez polno.

Pa pizda matrna, no! 

 

https://www.delo.si/novice/crna-kronika/v-hudi-prometni-nesreci-umrla-dva-motorista-190926.html

https://www.dnevnik.si/1042888154

 

https://www.regionalobala.si/novica/primorski-policisti-iscejo-ocividce-prometne-nesrece-voznik-avta-prehiteval-v-skarje-motorist-zapelj

 

https://www.regionalobala.si/novica/huda-nesreca-v-posocju-zdravniki-se-borijo-za-zivljenje-motorista-

 

kdaj pol alarm uzgemo? Kolk mrtvih more bit, de bo policiska akcija na nevarnem odseku kredibilna? 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sam tebi pa res ne gredo niti osnove bontona, še manj pa da bi sledil pisanemu. Ne jemlji vsega toliko osebno ,bo bolje za želodec in jetra :D

 

Vseeno pa si bom vzel čas in poskusil še 1x pojasniti kaj je na stvari:

dejstvo, ki ga poudarja AVP je da so motoristi:

diujaki, ki splošno na veliko kršijo predpise itd itd...članke lahko sam poiščeš saj so vedno objavljeni, ko je kaka akcija

torej:

se ti zdi članek merodajen z ozirom na to, kar AVP trdi in stalno poudarja, al se ti zdi bolj polovičarsko napisan?

nadalje:

če je članek merodajen, zakaj taka razlika med pisanim in realnostjo? saj veš tisto, da so na soški sami norci?

ps. moja vožnja, moje kršitve te zaenkrat ne ogrožajo, pa tudi nimajo nobene povezave z zgoraj omenjenim člankom

pss. in še o prekršku, kateri nikogar ne ogroža (preglasen izpuh), gospodar je predpisal in organ se drži predpis (uboga gospodarja, ker je tako predpisano), jaz pa imam prav vso pravico se spraševati a je ta predpis pameten al je samo mešanje zraka in izguba časa, kajti nek drugi dan se bo gospodar premislil in organ bo po novih regulah kasiral prekršek, kateri sedaj še ni prekršek, ampak bo mogoče v prihodnosti. In jaz se bom še vedno lahko spraševal, ali je predpis logičen ali ni. 

psss. če si opazil se v zapisu trudim, da te ne obtožujem kar v tri dni niti ne obračunavam s teboj osebno, temveč debatiram o nečem, kar se pač ne strinjamo

Ne omenjaj bontona, ker si boš jezik zlomil. 

Ko že omenjaš članek, te bom označil za totalnega nakladača, bluzerja in nekoga, ki zavaja na veliko. Če si sploh prebral članek, si lahko ugotovil, da so v Posočju policisti opravljali kontrolo prometa in kaznovali prekrškarje. In zato ne bluzi in ne nakladaj ter ne zavajaj z neko agencijo, ker so policisti opravljali kontrolo prometa in, ker so policisti kaznovali prekrškarje. Prenehaj s tem tvojim sranjem, če nisi sposoben prebrati in razumeti članka. 

Pokaži, kje je omenjena neka varnost in preglasen izpuh. Čakam, da pokažeš, kar trdiš. 

Spet nekaj obračaš in zavajaš. Preglasen izpuh je prekršek in ti sedaj nekaj bluziš o pametnem predpisu. Ni pameten predpis, neumen do amena je. Potem pa vse norce s preglasnimi izpuhi poslati v tvojo ulico, ker je novi predpis pameten. Res bluziš, da sam ne veš več, kaj si zbluzil. Da ne omenjam tvoje nerazgledanosti in nepoučenosti. 

Ti ne debatiraš, ampak nekaj trdiš. Sedaj pa to pokaži. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Res ne razumeš, da je omejitev za vse npr. 50 v naselju, čeprav gredo eni 200+, drugi pa komaj do 100.

Ti prilimaj, če te zanima.

Zavajanje in bluzenje obvladaš. 

Glede glasnosti si dal primer izpustov. Sem ti že napisal, da pokaži, kako imata litrski mlinček in sedem litrska pošast enake izpuste oziroma je za oba enako predpisano. Ne gre, kajne. Torej tudi za hrup ne gre. Torej ne zavajaj z neko omejitvijo, ker s tem resnično bluziš. Bo šlo? 

Ti trdiš, da ima neki motor 110 dB napisanih in ti to prilepi. Ker drugače zavajaš in pišeš na pamet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5dB lufta še mam, 87 kaže na 4000rpm

 

DSC_0609.JPG

Screenshot_20190708-163712.png

Pravkar, Borutt pravi:

Zavajanje in bluzenje obvladaš. 

Glede glasnosti si dal primer izpustov. Sem ti že napisal, da pokaži, kako imata litrski mlinček in sedem litrska pošast enake izpuste oziroma je za oba enako predpisano. Ne gre, kajne. Torej tudi za hrup ne gre. Torej ne zavajaj z neko omejitvijo, ker s tem resnično bluziš. Bo šlo? 

Ti trdiš, da ima neki motor 110 dB napisanih in ti to prilepi. Ker drugače zavajaš in pišeš na pamet. 

ti trdiš, da nima, torej dokaži in ne zavajaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motozajebant pravi:

Potem bi tudi omejitev na cesti morala biti prilagojena glede na kubikažo vozila?

Bravo. Res bravo. Koliko m/s je 50 km/h? Ko boš ugotovil, kaj to pomeni, pa naprej sprašuj. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!