Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Bravo. Res bravo. Koliko m/s je 50 km/h? Ko boš ugotovil, kaj to pomeni, pa naprej sprašuj. 

Ja koliko prej se porsche ustavi prej na nulo kot policiske provida,ki mora po sluzbeni dolznosti ogrozati vse udelezence v prometu...pusma navadne zlajdrane astre...in ja to pise v metrih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

seveda sem se, ker namen akcije je mnogo širši in recimo mnogo boljši od zapisanega.

Žal na soški (ker jo pač dobro poznam) ni problem en tip na trajku (le ti ne morejo noreti zaradi širine itd...) ravno ne ogroža ostalih zaradi 4db preglasnega rora, prav tako ne guspa z gorenjske, ki je civilne mečkače v avtu pihnila čez polno.

Namreč: akcija poteka po vsej Sloveniji, po defoltu se piha, vizuelno pregleda moped. In to je to. Sem bil udeležen v nji, napihal 0,00 kot v vseh akcijah, plačal nič hitrosti (čeprav jo tam pa tam prekršim, v naseljih načeloma ne) čez polno poknem vsaki kurac, ki mečka 60km/h in opazuje ptice, celo test na droge me ne bi motil.

Nikakor me ne motijo meritve točno pri tabli 50, niti meritve globoko v naselje.

Moti me pa inkasantsvo, posplošeno mnjenje, da do prometnih nesreč prihaja zaradi "brzine" in podobnih floskul, ki jih radi zapišejo novinarji in organi. Sploh tragedije, ki so se zgodile na soški cesti (v glavnem tujcem) pričajo prej o neznanju in nepoznavanju zajebanih cest.

Če je bil izplen pičel, pomeni da več folka vozi tako kot bi moralo, a ima zlo švoh podlago o zajebanih cestah, oziroma če drži teza o hudem norenju na soški, je nekaj žal narobe s člankom ali izplenom. Jaz se bolj nagibam za prvo možnost, namreč ne zgodijo se samo nesreče zaradi divjanja in objestnosti, veliko jih je (predvsem pri tujcih) zaradi nepoznavanja in zakalkuliranosti ter neznanja.

;

Kaj sploh ti pišeš o nekem problemu, ki ni problem? Kontrolo so imeli in pri kontroli so ugotovili kršitve. Lahko razumeš ta stavek? 

Drži se predpisov in ne boš kaznovan. Zgornja luč je vedno iste barve. Polna črta ni zid, ampak 160 €. ...

Kakšen izplen omenjaš? Kaj sploh želiš povedati z besedo izplen? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Ja koliko prej se porsche ustavi prej na nulo kot policiske provida,

To je v prvi vrsti odvisno od voznika in njegovega reakcijskega časa oz sposobnosti predvidevanja. Šele pol pridejo na vrsto zavore. Vmes pa odvisno od hitrosti bolj ali manj hitro zmanjkuje metrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Bravo. Res bravo. Koliko m/s je 50 km/h? Ko boš ugotovil, kaj to pomeni, pa naprej sprašuj.  

Stari, sem zadnjih par dni bral tole temo... in si vedno govoril, da pretiravajo z "napadi" na tebe... sam pri sebi sem te zagovarjal in ti ponekod dajal celo prav... zdaj pa vidim, da si zgleda res skregan  s celim svetom :lol1:

Lepo sem napisal, brez podrkavanja ali cinizma... odgovarjaš pa v svojem stilu in potem bojo spet vsi ostali nevedi, neumni in zavajajoči... kap...

ps. dej mi ti kot uradna oseba razloži, kaj hudiča ima m/s veze z mojim vprašanjem? :lol1: Če pa te že ravno zanima... vem, koliko je "pretvornik"... lahko mi pa enačbo napišeš  :whistle:

EDIT: lahko mi napišeš kar obe enačbi za m/s... saj verjetno veš, kateri dve... :) 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

lej, nikoli se ne bova strinjala, da preglasen izpuh Zja ki ima nominalno nekje nekaj čez 80db lahko ogroža, če ga odprem in dosežem 89db, kar je še vedno manj kot drugi motorji. Ne bo šlo, žal.

Je pa prekršek. 

Zapenjanje za številke, ki so samo plod birokratov ne rešuje problema. Sploh pa ne en trajk, ki vozi v koloni kot račke, saj ne more prehiteti niti avtomobilov.

Si videl kdaj kak trajk pičiti po soški 150km/h? Prehitevati v škarje?

 

Hrup je škodljiv in ogroža zdravje. To verjetno samo tebi ni jasno. 

Vsak motor je homologiran z nekim dovoljenim hrupom. Kar je preko, je prekršek. Če ti ni kaj prav, si kupi motor z večjo dovoljeno glasnostjo. Tudi ura je plod birokratov. Torej bo pleh muzika med 22. in 6. uro nabijala v tvoji ulici. Zapenjanje za številke, v tem primeru za uro, ne rešuje problema. Spal pa ne boš. 

Voznik trajka je bil v prekršku. Kaj ima pri tem veze njegova končna po soški ali pa njegovo morebitno prehitevanje v škarje? Prekršek je naredil in je dobil kazen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

To je v prvi vrsti odvisno od voznika in njegovega reakcijskega časa oz sposobnosti predvidevanja. Šele pol pridejo na vrsto zavore. Vmes pa odvisno od hitrosti zmanjkuje metrov.

Ajd...

Porsche P vozi 60km/h karje 16.6 m/s

Voznik opel astre z kitajskimi gumami pa 50 km/h kar je 13.8m/s

Je policist ali kdo drug,ki navajen jajc od avta hitrejsi v reakciji kot clovek,ki zivi za sportne avte? Ajd pa recmo da je celo 1s hitrejsi....moram goglat,da dokazem da se prej ustavi P....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snečer pravi:

5dB lufta še mam, 87 kaže na 4000rpm

 

DSC_0609.JPG

Screenshot_20190708-163712.png

ti trdiš, da nima, torej dokaži in ne zavajaj

Spet zavajaš in bluziš. Ti trdiš, da ima in zato ti prilepi. 

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

Čakamo, de ti pokažeš kej druzga. 

V špajzu? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Stari, sem zadnjih par dni bral tole temo... in si vedno govoril, da pretiravajo z "napadi" na tebe... sam pri sebi sem te zagovarjal in ti ponekod dajal celo prav... zdaj pa vidim, da si zgleda res skregan  s celim svetom :lol1:

Lepo sem napisal, brez podrkavanja ali cinizma... odgovarjaš pa v svojem stilu in potem bojo spet vsi ostali nevedi, neumni in zavajajoči... kap...

ps. dej mi ti kot uradna oseba razloži, kaj hudiča ima m/s veze z mojim vprašanjem? :lol1: Če pa te že ravno zanima... vem, koliko je "pretvornik"... lahko mi pa enačbo napišeš  :whistle:

EDIT: lahko mi napišeš kar obe enačbi za m/s... saj verjetno veš, kateri dve... :) 

Če bi prebral en zapis nad tvojim, bi že vedel odgovor. M/s je stvar, ki greni življenje. Metri izginjajo, zato je določena najvišja hitrost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Če bi prebral en zapis nad tvojim, bi že vedel odgovor. M/s je stvar, ki greni življenje. Metri izginjajo, zato je določena najvišja hitrost. 

Ne rabim prebrat zapisa nad svojim, ker vem, kaj si želel povedat.... in se poplnoma strinjam s tem... lahko bi tudi zmanjšali najvišje dovoljene hitrosti, ane? pa bi bilo več m/s...

Lahko pa bi tudi s 3,6 delili...sam povem ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Spet zavajaš in bluziš. Ti trdiš, da ima in zato ti prilepi. 

V špajzu? 

ne, ti trdiš da nima, jaz trdim da ima

no dokaži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Je policist ali kdo drug,ki navajen jajc od avta hitrejsi v reakciji kot clovek,ki zivi za sportne avte? Ajd pa recmo da je celo 1s hitrejsi....moram goglat,da dokazem da se prej ustavi P....

Vozniki provid imajo menda treninge vožnje. Dvomim da imajo na teh avtih kitajske gume. In dvomim da je vsak prdec s par jurji na banki več in Poršom pred bajto sposoben iz Porša potegnit maksimum kjerkoli, pa magari je to 'samo' bremzanje.

Ne se trudit z Guglom. Prvi je človeški faktor, pol šele pride tehnika na vrsto. In v veliki večini primerov ko človeški faktor malo bolj zahebe, tehnika ne more več pomagati. Fizika velja za vse enako. In vsake tolk se voznik kakega resnega stroja o tem kvalitetno prepriča, ovit okoli kakega drevesa. Še oni 'vesoljci' v MotoGP redno plužijo po tleh pa imajo na voljo najboljšo opremo na planetu, vključno z rednim treningom, video analizami, ni da ni. Ne mi prodajat vaških dirkačev kot kaj posebej sposobnih, ker niso. Če bi bili, bi dirkali kje drugje kot po vasi.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Ne rabim prebrat zapisa nad svojim, ker vem, kaj si želel povedat.... in se poplnoma strinjam s tem... lahko bi tudi zmanjšali najvišje dovoljene hitrosti, ane? pa bi bilo več m/s...

Lahko pa bi tudi s 3,6 delili...sam povem ;) 

Torej si za nižje dovoljene hitrosti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, jskrablin pravi:

Ti se kr še naprej kregaj z dejstvi. Tvoja odločitev. Dodajam nekaj info glede meritev - http://www.bos-exhausts.company/euro-4/

ne rabim se, eko norme so izzumili birokrati v Bruslju, kateri forsirajo električne avtomobile, kateri stanejo več in porabijo več energije kot avtomobili na fosilna goriva. Kar poišči tabelce.

Izzum namenjen manjši odvisnosti od nafte...fak in kako delamo elektriko? S teš6 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Torej si za nižje dovoljene hitrosti? 

Obstajajo predeli, kjer bi bilo najvišje dovoljene hitrosti potrebno znižati, so pa tudi takšni, kjer bi jih lahko komot zvišali...

Drugače, pa mi je vseeno... v 13ih letih vozniške in cca 500k km, nimam niti ene kazni za prehitro vožnjo... :smoke: seveda to ne pomeni, da se stalno držim omejitev... samo ujeli me še niso :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

kakšno nalepko? o nobeni nalepki nisem govoril, ne zavajat

Tudi govoril nisi. Ne zavajaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Kugelschreiber pravi:

in si seznanjen z dejstvi zakaj, ker je žgal kot kreten, al ker ne zna?

Kaj bi rad povedal? 

Vse žive žaljivke lahko uporabim, pa ne morem izpasti tako kretensko kot nekateri ki čvekajo nebuloze.

Možak je bil policaj iz Poljske al Češke in je prehiteval avtodom ( o hitrosti lahko sam presodiš) na sredini prehitevanja je zavrl in oplazil avtodom, potem pa ga je odbilo v stebriček.

Peršing? Te vprašam, pa povej pošteno, vljudno brez najedanja.

Št.2 avto sekal ovinek

št.3 se mi ne da več brat, ker sploh ne vem zakaj zapenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Borutt said:

 

V špajzu? 

da nas povedeš z zgledom. Ker ti poznaš pravo pot. Pot vseh pravil. bodi naš Mojzes, peli nas iz puščave....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Izzum namenjen manjši odvisnosti od nafte...fak in kako delamo elektriko? S teš6 :P

TEŠ 6 je v najboljšem primeru spomenik slovenski politični neumnosti. Če ga jutri ugasnemo in tam naredimo Muzej slovenske politične neumnosti bo z njim vsaj par sto mio € manj izgube, kot jo je sedaj... ko v bistvu poleg generiranja izgube ogroža še obstoj celotne HSE. Kot muzej bi bila zadeva mogoče celo rentabilna, al pa vsaj poslovala s pozitivno ničlo.

Če bi bili resna država, bi delali NEK 2, ne pa precenjenega kotla za premog s katerim so kao 'reševali' rudarjenje lignita v Sloveniji, ki že dolgo spada pod rubriko Nima prihodnosti sploh. Tudi pogon na fosilna goriva je bolj ali manj stvar preteklosti, sam prehod bo trajal nekaj let. Retooling celotnih industrij je pač proces, ne dogodek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Borutt pravi:

Ne omenjaj bontona, ker si boš jezik zlomil. 

Ko že omenjaš članek, te bom označil za totalnega nakladača, bluzerja in nekoga, ki zavaja na veliko. Če si sploh prebral članek, si lahko ugotovil, da so v Posočju policisti opravljali kontrolo prometa in kaznovali prekrškarje. In zato ne bluzi in ne nakladaj ter ne zavajaj z neko agencijo, ker so policisti opravljali kontrolo prometa in, ker so policisti kaznovali prekrškarje. Prenehaj s tem tvojim sranjem, če nisi sposoben prebrati in razumeti članka. 

Pokaži, kje je omenjena neka varnost in preglasen izpuh. Čakam, da pokažeš, kar trdiš. 

Spet nekaj obračaš in zavajaš. Preglasen izpuh je prekršek in ti sedaj nekaj bluziš o pametnem predpisu. Ni pameten predpis, neumen do amena je. Potem pa vse norce s preglasnimi izpuhi poslati v tvojo ulico, ker je novi predpis pameten. Res bluziš, da sam ne veš več, kaj si zbluzil. Da ne omenjam tvoje nerazgledanosti in nepoučenosti. 

Ti ne debatiraš, ampak nekaj trdiš. Sedaj pa to pokaži. 

 

 

mojster, odgovor v tvojem stilu:

66577917_10157174272797211_3347422769481515008_n.jpg.b68a75bfe2cc4904a04b28a900539711.jpg

 

in v mojem:

heh, razen izpuha nisi navedel niti enega dejstva, kje so tisti divjaki na soški, ki tako ogrožajo življenja, so se skrili? So se bali akcije?

Evo fukam te, brez žaljivk. :P

 

pred 23 minutami, Borutt pravi:

Kaj sploh ti pišeš o nekem problemu, ki ni problem? Kontrolo so imeli in pri kontroli so ugotovili kršitve. Lahko razumeš ta stavek? 

Drži se predpisov in ne boš kaznovan. Zgornja luč je vedno iste barve. Polna črta ni zid, ampak 160 €. ...

Kakšen izplen omenjaš? Kaj sploh želiš povedati z besedo izplen? 

še 1x, mogoče ti bo potegnilo, v tvojem stilu:

66577917_10157174272797211_3347422769481515008_n.jpg.3ef4f2fabaae515ca3b594ae2ea0db4e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

in si seznanjen z dejstvi zakaj, ker je žgal kot kreten, al ker ne zna?

Kaj bi rad povedal? 

Vse žive žaljivke lahko uporabim, pa ne morem izpasti tako kretensko kot nekateri ki čvekajo nebuloze.

Možak je bil policaj iz Poljske al Češke in je prehiteval avtodom ( o hitrosti lahko sam presodiš) na sredini prehitevanja je zavrl in oplazil avtodom, potem pa ga je odbilo v stebriček.

Peršing? Te vprašam, pa povej pošteno, vljudno brez najedanja.

Št.2 avto sekal ovinek

št.3 se mi ne da več brat, ker sploh ne vem zakaj zapenjaš.

 

Nič ne najedam. Na soški je blo treba ukrepat. Prvi ukrep ni bil čisto napačen. in ni pošteno, de se zapenja u trajka in 4db, ker je imela "racija" svoje vzroke. Akcija je bla upravičena. Za spremembo, je bla. Pa spet ti ni ok, ker dlakocepijo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Hrup je škodljiv in ogroža zdravje. To verjetno samo tebi ni jasno. 

Vsak motor je homologiran z nekim dovoljenim hrupom. Kar je preko, je prekršek. Če ti ni kaj prav, si kupi motor z večjo dovoljeno glasnostjo. Tudi ura je plod birokratov. Torej bo pleh muzika med 22. in 6. uro nabijala v tvoji ulici. Zapenjanje za številke, v tem primeru za uro, ne rešuje problema. Spal pa ne boš. 

Voznik trajka je bil v prekršku. Kaj ima pri tem veze njegova končna po soški ali pa njegovo morebitno prehitevanje v škarje? Prekršek je naredil in je dobil kazen. 

ima, v zvezi z varnostjo v cp, ampak to je že preveč a ne.

Nikoli nisem trdil, da ni prekršek, le ti so predpisani. 

1x bo predpis da je prepovedano čohanje po levem jajcu in se bomo čohlai po desnem, izjemoma po levem, če organi prisile tega ne bodo videli. Upam da zmoreš toliko IQja da ti bo jasno o čem pišem. 

Če pa ne:

čohanje po levem ali desnem jajcu nima prav nobene veze z varnostjo v CP, razen če mižiš od ugodja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!