Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

dons sm na šihtu poslusu pri malici sodelovce ki so  jamral.... kook je bla guzva na vršiču..pa se parkirnino pobirajo gor ... itd itd...

js sm se pa cudu... kaj hudica rinete z avti in mulci gor v une kluke in guzvo k nimas kj vidt, pa vsak let isto gor rinejo in jamrajo... nardijo guzvo, spijejo kufe in grejo dam... krneki, bols it km na ' mirne lepe kotičke' jih je ful... 

z mopedom se pa 'splaca it' ...ko je prazna cesta, zdele zihr ne... 

sm biu pa za vikend na dobraču... je pa top cesta in nic guzve, samo par mopedov je blo sm mislu da jih bo več .. je pa draga vstopnina ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, krucymucy said:

Nisem se bil na Mangartu. Nekako ne dam v  letni budget pristojbine za obisk.

Hvala za koristno informacijo.

Kolikor vidim se Posočje lepo razvija, obnavljajo se hiše, ponujajo se sobe, odpirajo se apartmaji, rastejo gostinski objekti, kempi, ponujajo se akrivnosti ( ribičija, rafting,canujing,canjoning,paraglajding, lazenje po hribih, smučanje..... ) in sedaj je to vse nekako narobe ???  pred leti pa jamranje Posočje umira, ljudje se iseljujejo, ni perspektive, ni zaposlitev, ni ničesar..... gva zdej....kva bi sploh radi.... verjetno zapret ceste, nobenga not spustit in nekaj tisoč € državne subvencije za vsacga avtohtonega prebivalca a gva ....

Sorći Krucij, sem narobe prlimu tvoj post.....

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Lipstick pravi:

Kolikor vidim se Posočje lepo razvija, obnavljajo se hiše, ponujajo se sobe, odpirajo se apartmaji, rastejo gostinski objekti, kempi, ponujajo se akrivnosti ( ribičija, rafting,canujing,canjoning,paraglajding, lazenje po hribih, smučanje..... ) in sedaj je to vse nekako narobe ???  pred leti pa jamranje Posočje umira, ljudje se iseljujejo, ni perspektive, ni zaposlitev, ni ničesar..... gva zdej....kva bi sploh radi.... verjetno zapret ceste, nobenga not spustit in nekaj tisoč € državne subvencije za vsacga avtohtonega prebivalca a gva ....

Prosto po slovensko - je blo že bolš pa smo lihtak jamral.

Sej razumem da je za lokalce neprijetno, če se jim kup prometa mimo hiše kotali. Sam ta problem je boljše reševati z boljšo infrastrukturo kot pa odganjanjem turistov, pomojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Prosto po slovensko - je blo že bolš pa smo lihtak jamral.

Sej razumem da je za lokalce neprijetno, če se jim kup prometa mimo hiše kotali. Sam ta problem je boljše reševati z boljšo infrastrukturo kot pa odganjanjem turistov, pomojem.

Magari, da bi se kdo višje to spomnil... Čeprav, roko na srce. Za to so plačani. In če se že vali truma turistov tam mimo, naj za njimi ostane vsaj obnovljena ali nova infrastruktura...

sam, jamrat je najlažje... pa najbolj se sliši...

A ko bodo polcaji tam ostali in pobirali kazni tudi pol, ko bodo turisti odšli, a pol se bo tudi kdo bunil?

Meni se pod oknom vsakdan vali na kupe turistov,s prikolcami, motoristi nažigajo v klanec itd... Jebiga. Sam sem se odloču, da bom tu živu... Če bi hotu mir, bi šel v Kočevski Rog....

Sam tam so medoti pa volkci.... oni ne razumejo, da jaz hočem mir...:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno živim na Bavarskem in z motorjem raziskujem kraje, pa je v vseh turističnih krajih in okrog jezer glih tako gužva in avti so parkirani vsepovsod. Se mi pa ne zdi, da bi se kdo kaj preveč razburjal zaradi tega. Policije nisem videl nikjer, redarjev pa najbrž niti nimajo, v Sloveniji pa vsako poletje beremo pisma ogorčenih županov in državljanov ter pozive po večji policijski kontroli.

V Sloveniji je treba zrihtati infrastrukturo, ampak pač ne gre čez noč.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vin pravi:

Trenutno živim na Bavarskem in z motorjem raziskujem kraje, pa je v vseh turističnih krajih in okrog jezer glih tako gužva in avti so parkirani vsepovsod. Se mi pa ne zdi, da bi se kdo kaj preveč razburjal zaradi tega. Policije nisem videl nikjer, redarjev pa najbrž niti nimajo, v Sloveniji pa vsako poletje beremo pisma ogorčenih županov in državljanov ter pozive po večji policijski kontroli.

V Sloveniji je treba zrihtati infrastrukturo, ampak pač ne gre čez noč.

Pri nas ne gre tudi čez desetletja, ne čez noč.

Če pa že gre kaj čez pa plačamo toliko, da se nam vsi režijo... 

Kitajc bi za tisti denar, ki smo zgradili Teš6 naredil 3 take elektrarne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Tedybear said:

Je pa župan K. Gore, tudi sam motorist, že dal pobudo, da bi se Vršič uredil v smislu avstrijskih prelazov ( plačilo, urejen parking..) pa so ga zavrnili na celi črti. 

Prvo, kolk casa na leto traja to oblegnje? In glede glasovnja.  A ni to normalno? Vrsic je se vedno povezava med kransko goro in bovcem. Ce bi potegnli tunel primorska-gorenska, bi glasovali drugace. Avstrijski prelzi so spremenjeni v turisticne ceste, transfer se odvija drugje. Pr nas bi smo postavli mitnice, in najbol bi nasankali trentarji. S cestami smo 100 let zadej. Ker kjer ni AC, smo tocno tam, kot pred 100 leti. 

Pa se to. Popolnoma razumem, kako se zivljenje obrne na glavo, ko se cesta na lepem spremeni v prometno žilo. Se nam je zgodilo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se js mal pojokam, k so mi zgradil obvoznico 30m od bajte? 

In to brez odbojne ograje. Aja pa zraven nemorem postavt gostilne/lokala pa od tega zvet.

Polno pizdo majo. Zdej bi se zberal goste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Pri nas ne gre tudi čez desetletja, ne čez noč.

Če pa že gre kaj čez pa plačamo toliko, da se nam vsi režijo... 

Kitajc bi za tisti denar, ki smo zgradili Teš6 naredil 3 take elektrarne.

Saj v Nemčiji je isto, če ne še slabše. Trenutno je najbolj znan primer najbrž novo berlinsko letališče, za katero je bila ocenjena investicijska vrednost 2 milijard evrov in odprtje leta 2011, trenutno so zapravili okrog 6 milijard evrov, pa še ni odprto. Pred leti je bila velika gradbena afera s Strabagom, ki je dajal ugodne ponudbe na razpisih, potem pa se je gradnja zaradi nepredvidenih (fiktivnih) del podražila za večkrat (do odkritja je prišlo med preiskavo dvojnega umora, ko so našli iznakažena trupla nekega gradbenika in njegove prijateljice v Dominikanski republiki, ki sta bila v tej zgodbi odgovorna za pranje denarja).

Kitajci so pa tudi znani po podkupovanjih in tudi, če bi Kitajci gradili TEŠ 6, bi bila vrsta za podkupovanje še malo daljša, tako da bi bila investicijska vrednost na koncu bržkone čist ista, kot je bila sedaj. V Pakistanu, kjer so bistveno nižji okoljski in demokratični standardi (prebivalce dveh vasi so kar preselili) in tudi cenejša delovna sila, so postavili 660 MW termo elektrarno (TEŠ 6 je 600 MW) za okrog 1,1 milijardo evrov. V Vietnamu gradijo 1.200 MW termo elektrarno (dva bloka po 600 MW) za ocenjeno investicijsko vrednost 2,4 milijarde evrov.

Nimajo samo slovenski politiki in biznismeni gena lepljivih prstov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Vin said:

Saj v Nemčiji je isto, če ne še slabše. Trenutno je najbolj znan primer najbrž novo berlinsko letališče, za katero je bila ocenjena investicijska vrednost 2 milijard evrov in odprtje leta 2011, trenutno so zapravili okrog 6 milijard evrov, pa še ni odprto. Pred leti je bila velika gradbena afera s Strabagom, ki je dajal ugodne ponudbe na razpisih, potem pa se je gradnja zaradi nepredvidenih (fiktivnih) del podražila za večkrat (do odkritja je prišlo med preiskavo dvojnega umora, ko so našli iznakažena trupla nekega gradbenika in njegove prijateljice v Dominikanski republiki, ki sta bila v tej zgodbi odgovorna za pranje denarja).

Kitajci so pa tudi znani po podkupovanjih in tudi, če bi Kitajci gradili TEŠ 6, bi bila vrsta za podkupovanje še malo daljša, tako da bi bila investicijska vrednost na koncu bržkone čist ista, kot je bila sedaj. V Pakistanu, kjer so bistveno nižji okoljski in demokratični standardi (prebivalce dveh vasi so kar preselili) in tudi cenejša delovna sila, so postavili 660 MW termo elektrarno (TEŠ 6 je 600 MW) za okrog 1,1 milijardo evrov. V Vietnamu gradijo 1.200 MW termo elektrarno (dva bloka po 600 MW) za ocenjeno investicijsko vrednost 2,4 milijarde evrov.

Nimajo samo slovenski politiki in biznismeni gena lepljivih prstov.

Vse res.. ampak primerjamo veliko manjsi BDP.. krade se pa podobne kolicine :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Obali smo že imeli enega takega, ki je kao meril, naslonjen na streho avta. Potem so ga umaknili. Ali pa je razpadel na dežju.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Xebec pravi:

pomoje ne, edino če se ne ugotovi, da je silhueta prava oseba :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Xebec pravi:

to so zelo dobre zadeve (četudi mu daš okol kepe), kajti večina normalnih se , ko zagleda kartonastega policaja spomni, da pa vseen mal preveri, kako in koliko vozi. Zapisal sem za normalne, nenormalnim nič ne pomaga.

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Na Obali smo že imeli enega takega, ki je kao meril, naslonjen na streho avta. Potem so ga umaknili. Ali pa je razpadel na dežju.....

odpoved je dobil, ker ni bilo dobička :P

 

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, krucymucy pravi:

Nisem se bil na Mangartu. Nekako ne dam v  letni budget pristojbine za obisk.

Hvala za koristno informacijo.

Jaz sem šel letos prvič, pa sem bil kar prijetno presenečen, ker so bili zgoraj trije motorji, pa še dva sta se pripeljala za mano, ko sem že ričet pomalical. Sem pa imel včasih idejo, da bi šel z avtom s familijo gor, pa me je minila, ker avtov pa je bilo kar nekaj in srečat se na tisti cesti s kakim jodlarskim X5 me pa ne mika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Xebec pravi:

če mu daš okoli je samo poskus napada.. druga je če mu daš po pesi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Xebec pravi:

usaj neprilagojena hitrost ni :dry:

fajn tolažba, ko s prilagojeno brzino tresneš :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 8. 2019 ob 7:44, Xebec pravi:

Ne. Gre pa lahko za kaznivo dejanje poškodovanja tuje stvari, 224. člen Kazenskega zakonika. Ampak jaz tega ne vem in ne morem vedeti, nisem policaj....bo šlo!

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

ne prvič ne zadnjič, boga mati.

Kot da je avto s cukra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DARS je kriu, kaj pa dela predore .. sem proti predoru na Karavankah :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!