Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, maus pravi:

DARS je kriu, kaj pa dela predore .. sem proti predoru na Karavankah :dry: 

Karavanke je treba prevrtat. Dodaten prepih v Zgornjesavsko dolino.....

 

prenos.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Tedybear pravi:

Karavanke je treba prevrtat. Dodaten prepih v Zgornjesavsko dolino.....

Pa da ne boš mislu, da res ni tako .. odkar so prevrtali Golovec, je manj megle v Ljubljani ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Sam čitalci tablic so pa hudobni, veš? In da je takoimenovani informacijski pooblaščenec srečen (oziroma srečna, itak sam zatežene babe tam delajo) ostale kamere ne smejo imeti previsoke resolucije, da ja ne bi koga Sova sledila po naših AC.

Bo treba res velika pizdarija da se to zrihta, enkrat. Pol pa se bo... "samo" dosti trupel se more nabrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Sam čitalci tablic so pa hudobni, veš? In da je takoimenovani informacijski pooblaščenec srečen (oziroma srečna, itak sam zatežene babe tam delajo) ostale kamere ne smejo imeti previsoke resolucije, da ja ne bi koga Sova sledila po naših AC.

Bo treba res velika pizdarija da se to zrihta, enkrat. Pol pa se bo... "samo" dosti trupel se more nabrati.

sj kamere v tunelih še vedno delajo in je na vseh uvozih označeno, da se snema ;) 

kok se pa dobro vidi, pa ne vem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

sj kamere v tunelih še vedno delajo in je na vseh uvozih označeno, da se snema ;) 

Za snemanje na javnih lokacijah je to obvezno, če se prav spomnim. Še vedno pa mora biti resolucija dovolj nizka, da se ne prepozna oseb ali tablic, ipd. Vsaj za one kamere, ki se jih da gledat po netu. Če so poleg še kake druge z višjo resolucijo pa ne vem, to je bolj tvoja domena. Sam glede na zapisano v članku je to bolj dvomljive kvalitete snemanje:

Citiraj

Zato se bodo v prihodnjih dneh oglasili v Darsovem nadzornem centru in si ogledali posnetke njihovih kamer. Če bodo iz posnetkov lahko prebrali registrski tablici vozil, ki sta blokirali predor Kastelec, bodo proti lastnikoma avtomobilov uvedli prekrškovni postopek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Za snemanje na javnih lokacijah je to obvezno, če se prav spomnim. Še vedno pa mora biti resolucija dovolj nizka, da se ne prepozna oseb ali tablic, ipd. Vsaj za one kamere, ki se jih da gledat po netu. Če so poleg še kake druge z višjo resolucijo pa ne vem, to je bolj tvoja domena. Sam glede na zapisano v članku je to bolj dvomljive kvalitete snemanje:

 

kot je meni znano, ni tako slaba resolucija, kot so posnetki, ki se jih prikazuje v javnosti ;) 

kot se spomnim, so jih nekaj kaznovali pred Šentvidom, ker so obračali in se kontra peljali... na posnetku ni bilo razbrati registrskih ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

Sam čitalci tablic so pa hudobni, veš? In da je takoimenovani informacijski pooblaščenec srečen (oziroma srečna, itak sam zatežene babe tam delajo) ostale kamere ne smejo imeti previsoke resolucije, da ja ne bi koga Sova sledila po naših AC.

Bo treba res velika pizdarija da se to zrihta, enkrat. Pol pa se bo... "samo" dosti trupel se more nabrati.

Ful fajn so ti čitalci. In na mejah so že veliko let. Samo delajo ne, ker je vse crknilo. 

Bajdvej; te čitalce oziroma podatke so izkoristili za malo drugačen namen. Pa je nastal halo. Zdaj pa sedi in čakaj spremembo zakonodaje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Pa da ne boš mislu, da res ni tako .. odkar so prevrtali Golovec, je manj megle v Ljubljani ;)

 

Lih zadnjic sem nekje zasledil, da imajo nekje dol na primorskem zaradi Markovca težave z meglo... (ne spomnim se cist tocno in kaksne tezave).... zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, motozajebant pravi:

Lih zadnjic sem nekje zasledil, da imajo nekje dol na primorskem zaradi Markovca težave z meglo... (ne spomnim se cist tocno in kaksne tezave).... zanimivo

mi iz Ljubljane njim meglo, oni nam obalo .. poštena menjava :P 

mislim, da je obala zgodaj spomladi imela meglo zaradi hladnega morja in toplejšega ozračja, pomoje je bolj kriv Kastelec.

...

p.s.

čitalce tablic bodo tako ali drugače vnesli in legalizirali :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

mi iz Ljubljane njim meglo, oni nam obalo .. poštena menjava :P 

mislim, da je obala zgodaj spomladi imela meglo zaradi hladnega morja in toplejšega ozračja, pomoje je bolj kriv Kastelec.

...

p.s.

čitalce tablic bodo tako ali drugače vnesli in legalizirali :P 

ne, o Markovcu je pisalo... ali pa mi je celo en domačin iz Pirana razlagal.. ne spomnim se več točno... vem pa, da je bilo o Markovcu govora...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, KARMEN1 pravi:

Megla se je na Obali začela pojavljati, preden so odprli predor Markovec.

 

torej, ko ga ni bilo, ni bilo megle,..? potem zdaj, ko je odprt, je tudi ni?  medtem, ko so ga odpirali, pa je bila megla? :) malo heca... :)

 

možno, pravim, ne spomnim se čist točno kaj in kako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

torej, ko ga ni bilo, ni bilo megle,..? potem zdaj, ko je odprt, je tudi ni?  medtem, ko so ga odpirali, pa je bila megla? :) malo heca... :)

 

možno, pravim, ne spomnim se čist točno kaj in kako....

kot se jaz spomnim, je bila v megli zgodaj spomladi odkar pomnim in to je daleč pred avtocesto :P 

že prej sem pa napisal zakaj ... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z avtocesto, predori in viaduktom se je spremenila pot burje.

Ko pride zgodaj spomladi do pojava hladnega morja in toplega ozračja, se pojavi megla, ki je burja ne razpiha več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motozajebant pravi:

Lih zadnjic sem nekje zasledil, da imajo nekje dol na primorskem zaradi Markovca težave z meglo... (ne spomnim se cist tocno in kaksne tezave).... zanimivo

pa burjo na Vogrskem in Novi gorici, pa v Kranju (pa ne zarad Markovca), pač mikroklima spremeni podnebje, en utor več in se veter/burja drugače giblje

Dars je kriu :P

Zadnje čase se burja na jadranki pojavlja mnogo bolj severno od rijeke-vinodolca do senja..zgolj slučaj ali posledica AC?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

majo prav. 1x niso v stanju narediti vsega ampak najprej brišejo rit, potem ponovno spustijo vodo, potem spet brišejo rit, nato spustijo vodo in sušijo rit...sori Miška...tak je to, da delate pri meni več vas bi jebo.

Bom dal primer:

relacija Vrhnika-Lj...pol leta zapore za zvočno izolacijo,...ampak sori a jim ne potegne da bodo čez 1 leto delali tretji pas? A ne gre vse skupaj, al je res potrebno da denar kroži in imamo delo zaradi dela? :P

 

pred 20 minutami, KARMEN1 pravi:

Z avtocesto, predori in viaduktom se je spremenila pot burje.

Ko pride zgodaj spomladi do pojava hladnega morja in toplega ozračja, se pojavi megla, ki je burja ne razpiha več.

vpliv padske nižine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

pa burjo na Vogrskem in Novi gorici, pa v Kranju (pa ne zarad Markovca), pač mikroklima spremeni podnebje, en utor več in se veter/burja drugače giblje

Dars je kriu :P

Zadnje čase se burja na jadranki pojavlja mnogo bolj severno od rijeke-vinodolca do senja..zgolj slučaj ali posledica AC?

 

Ej, nebi vedel, nisem stručko na temu področju... to sem slišal/prebral, pojma nimam več... zdaj, ce je kaj povezave z Markovcem, se mi pa tut približno ne sanja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Ej, nebi vedel, nisem stručko na temu področju... to sem slišal/prebral, pojma nimam več... zdaj, ce je kaj povezave z Markovcem, se mi pa tut približno ne sanja... 

se ne šalim, odkar vem zase (več kot 50 let) se je tudi lokacije burje spremenila, predvsem po izgradnji ac. Očitno ti mali useki še kako vplivajo na mikroklimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, KARMEN1 said:

Megla se je na Obali začela pojavljati, preden so odprli predor Markovec.

 

Se preden so prvi siptarji prisli s sadjem in zelenjavo.

Zdej se pa v Kosovi ulici zbirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Borutt said:

Razdrto je z avtocesto dobilo tudi meglo.

Niti najstarejsi prebivalci Razdrtega ne pomnijo take megle.

Pred avtocesto so meglo poznali samo iz radija slovenija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, krucymucy said:

Niti najstarejsi prebivalci Razdrtega ne pomnijo take megle.

Pred avtocesto so meglo poznali samo iz radija slovenija.

Delimo znanje. Nej bodo hvalezni :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!