Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 25 minutami, maus pravi:

žalostno, sicer jih bo pa Felix vse...

felix59
21.10.2019, 9:47:42
+1
Kaj ste že popolnoma znoreli , kaj nimate niti trohice pameti , uvidevnosti in rešpekta pred motoristi ??? Od danes naprej začenjam streljati !!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

Kaj ste že popolnoma znoreli , kaj nimate niti trohice pameti , uvidevnosti in rešpekta pred motoristi ??? Od danes naprej začenjam streljati !!!

Proti toni pa pol+ avta je tudi pokalica bolj slaba tolažba, če nisi lih najmanj izjemen strelec.

Zadnji teden je kr divji. Okoli penzičev za volanom... jaz bi predpisal polni zdravniški + 5 let podaljšanje vozniške ob 65. letu starosti. Po 70. samo če sfuraš polnega zdravniškega vključno z extra testi odzivnega časa in situacijskega zavedanja, za max 2 leti. Po 80... samo še izjemoma. Jebiga, telo z leti degradira. Ignorirati to... je norost. Se vnaprej opravičujem vsem izjemnim forumskim 65+ članom, ki še vedno po k*rcu sklece delajo in so sposobni spremljanja okolice in reagiranja kot 25 letniki.

Po zadnjem po skor ravnem... idiotizem. Nekaj malega gre narobe in krepaš. Dokazovati tega verjetno ni treba. Tole krožišče pa zgleda kr malo namerno. Bi mogli onega za volanom premeriti po več parametrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Proti toni pa pol+ avta je tudi pokalica bolj slaba tolažba, če nisi lih najmanj izjemen strelec.

Zadnji teden je kr divji. Okoli penzičev za volanom... jaz bi predpisal polni zdravniški + 5 let podaljšanje vozniške ob 65. letu starosti. Po 70. samo če sfuraš polnega zdravniškega vključno z extra testi odzivnega časa in situacijskega zavedanja, za max 2 leti. Po 80... samo še izjemoma. Jebiga, telo z leti degradira. Ignorirati to... je norost. Se vnaprej opravičujem vsem izjemnim forumskim 65+ članom, ki še vedno po k*rcu sklece delajo in so sposobni spremljanja okolice in reagiranja kot 25 letniki.

Po zadnjem po skor ravnem... idiotizem. Nekaj malega gre narobe in krepaš. Dokazovati tega verjetno ni treba. Tole krožišče pa zgleda kr malo namerno. Bi mogli onega za volanom premeriti po več parametrih.

Da, se strinjam, mam pa filing, da je veliko več "ah jebiga, pa čin čin" kot pa dejansko nesposobnosti za vožnjo. Občasni, vsaj osnovni pregledi pa res ne bi škodili, tudi nam mlajšim.

Mamo tule na firmi podnajemnika cca 65 let star možak, ki mu še ni uspelo 1x speljati s parkirišča brez da bi malo podrsal ali po ograji, ali kak avto. Zanimivost je pa tole: baje njegov fotr še vedno vozi...raje ga ne bi srečal.

 

ps. lahko je feliks snajperist :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

ps. lahko je feliks snajperist :P

To al pa ma na razpolago pokalico, kjer količina kompenzira natančnost. Sam oboje (snajperco al pa mitraljez) je kr zajebano uporabljati z motorja v gibanju... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem,res katastrofa vozniška kultura,zakoni v cestnem prometu precej zgrešeni,skratka,pravim jaz,še malo nesreč je,glede na vsakodnevno situacijo v prometu.
Moja služba je na cesti,na srečo samo lokalno,pred časom tudi po celi SLO,za vikend na motorju,če je denar in čas,tako,da dobršen del dneva preživim na cesti.Lahko mirno rečem,da sem med bolj vzornimi vozniki,če ne drugo,smerokaz skoraj uporabljam že ko grem v ovinek(šalo na stran).
Kakor koli,to kar vidim in doživim vsak dan že samo po Kopru in okolici,to je res noro,pešci zatopljeni v svoje ekrane najpametnejših telefonov,vozniki vseh motoriziranih vozil tudi,skirojisti,ajooooj,skratka,res me čudi,da ni nesreč še več.Smerokazi so postali skoraj že zakonsko neobvezni,ker velja tista mentaliteta močnejšega,tipo,kaj tebe boli džoka kam jaz grem in podobno.Sebičnosti,egoizma in da ne omenjam napihovanja ega,ko bi rad prišu v krožišče,posebej pri Luki Koper.Skratka,udeležencev je vedno več na vseh možnih prevoznih sredstvih in peš,nobeden ne j...nobenega,starejše osebe za volanom,ki v bistvu se jim sanja ne kje so in kaj tam počnejo....
Če se mene vpraša,kaj je danes promet,je moj odgovor ena velika video igrica v realnem življenju(GTA),najbrž jo večina pozna,sam še mlatit se je treba začet in streljat,pa je to to.
Kot je bilo že večkrat do sedaj omenjeno,tega ni itak nikoli zadosti in sicer ZBRANOST,PREDVIDEVANJE,POTRPEŽLJIVOST,SPOŠTOVANJE CESTNO PROMETNIH PREDPISOV,UPOŠTEVANJE OMEJITEV HITROSTI(Na določenih odsekih,kjer ni ovir,je dobra preglednost in ni trenutnega prometa,če že moraš,pač potegneš,glede na svoje sposobnosti in stanje na cesti!!!),DAJANJE PREDNOSTI IN NE JEMANJE,NIČ ALKOHOLA IN DRUGIH SUBSTANC in mislim,da bi vsak moral prit živ in zdrav domov.
Ampak ja,nekdo bo vedno moral pač odstopat,ali je to pešec,voznik avta,motorja,....pač,ne moremo vsi,čeprav v prometu bi morali prav vsi,upoštevati prej našteto in vsekakor bi morali uzakonit po določenem letu starosti temeljit zdravniški pregled brez korupcije in temeljito obnovo znanja iz teoretičnega in posebej praktičnega znanja vožnje,bodisi za skiro,kolo,motor,avto,....ker eni dedki in babice se mi zdi,da res ne bi smeli več sesti za volan,ali pa krmilo motorja.
Samo ja,Slovenija nekako se mi zdi,da ni prava država,da bi to dosegli in zmanjšali št.smrtnih žrtev na cesti.V nekaj dneh trije mrtvi motoristi,pri enih kriv dedek,drugi pa si je kao sam,čeprav ob prebiranju člankov nisem zasledil,da bi kdo mogoče omenil,da mu je kakšna žival nenadno skočila na cesto in je nesrečnež pri veliki hitrosti sunkovito zaviral in je bila to posledica padca čez krmilo in potem naprej,skratka,če nisi bil na kraju nesreče in jo kasneje preučeval,za kar so zadolženi policisti,potem ne moreš,oz.ni prav,da človeka obsojate,da ni imel dobre gume,...in ne vem kaj še.Človek je žal pokojni,ni ga več med nami in se mi zdi,ko berem nekatere komentarje,da enostavno niste niti malo sočutni,spoštljivi do pokojnega in njegovih bližnjih.
Res se ne čudim,da človeštvo nazaduje,kultura izpod podna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, kitekatus pravi:

V glavnem,res katastrofa vozniška kultura,zakoni v cestnem prometu precej zgrešeni,skratka,pravim jaz,še malo nesreč je,glede na vsakodnevno situacijo v prometu.
Moja služba je na cesti,na srečo samo lokalno,pred časom tudi po celi SLO,za vikend na motorju,če je denar in čas,tako,da dobršen del dneva preživim na cesti.Lahko mirno rečem,da sem med bolj vzornimi vozniki,če ne drugo,smerokaz skoraj uporabljam že ko grem v ovinek(šalo na stran).
Kakor koli,to kar vidim in doživim vsak dan že samo po Kopru in okolici,to je res noro,pešci zatopljeni v svoje ekrane najpametnejših telefonov,vozniki vseh motoriziranih vozil tudi,skirojisti,ajooooj,skratka,res me čudi,da ni nesreč še več.Smerokazi so postali skoraj že zakonsko neobvezni,ker velja tista mentaliteta močnejšega,tipo,kaj tebe boli džoka kam jaz grem in podobno.Sebičnosti,egoizma in da ne omenjam napihovanja ega,ko bi rad prišu v krožišče,posebej pri Luki Koper.Skratka,udeležencev je vedno več na vseh možnih prevoznih sredstvih in peš,nobeden ne j...nobenega,starejše osebe za volanom,ki v bistvu se jim sanja ne kje so in kaj tam počnejo....
Če se mene vpraša,kaj je danes promet,je moj odgovor ena velika video igrica v realnem življenju(GTA),najbrž jo večina pozna,sam še mlatit se je treba začet in streljat,pa je to to.
Kot je bilo že večkrat do sedaj omenjeno,tega ni itak nikoli zadosti in sicer ZBRANOST,PREDVIDEVANJE,POTRPEŽLJIVOST,SPOŠTOVANJE CESTNO PROMETNIH PREDPISOV,UPOŠTEVANJE OMEJITEV HITROSTI(Na določenih odsekih,kjer ni ovir,je dobra preglednost in ni trenutnega prometa,če že moraš,pač potegneš,glede na svoje sposobnosti in stanje na cesti!!!),DAJANJE PREDNOSTI IN NE JEMANJE,NIČ ALKOHOLA IN DRUGIH SUBSTANC in mislim,da bi vsak moral prit živ in zdrav domov.
Ampak ja,nekdo bo vedno moral pač odstopat,ali je to pešec,voznik avta,motorja,....pač,ne moremo vsi,čeprav v prometu bi morali prav vsi,upoštevati prej našteto in vsekakor bi morali uzakonit po določenem letu starosti temeljit zdravniški pregled brez korupcije in temeljito obnovo znanja iz teoretičnega in posebej praktičnega znanja vožnje,bodisi za skiro,kolo,motor,avto,....ker eni dedki in babice se mi zdi,da res ne bi smeli več sesti za volan,ali pa krmilo motorja.
Samo ja,Slovenija nekako se mi zdi,da ni prava država,da bi to dosegli in zmanjšali št.smrtnih žrtev na cesti.V nekaj dneh trije mrtvi motoristi,pri enih kriv dedek,drugi pa si je kao sam,čeprav ob prebiranju člankov nisem zasledil,da bi kdo mogoče omenil,da mu je kakšna žival nenadno skočila na cesto in je nesrečnež pri veliki hitrosti sunkovito zaviral in je bila to posledica padca čez krmilo in potem naprej,skratka,če nisi bil na kraju nesreče in jo kasneje preučeval,za kar so zadolženi policisti,potem ne moreš,oz.ni prav,da človeka obsojate,da ni imel dobre gume,...in ne vem kaj še.Človek je žal pokojni,ni ga več med nami in se mi zdi,ko berem nekatere komentarje,da enostavno niste niti malo sočutni,spoštljivi do pokojnega in njegovih bližnjih.
Res se ne čudim,da človeštvo nazaduje,kultura izpod podna.

Zanimivo razmišljaš in sicer sam sebe demantiraš; prvo je zakonodaja s cestnega prometa precej zgrešena, kar seveda ne boš razložil, potem pa praviš, da bi bilo potrebno bolj spoštovati cestno prometne predpise. Ne gre skupaj, kajne. 
Ob prebiranju člankov tudi nisi zasledil, da so bile priče. Torej? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, kitekatus pravi:

V glavnem,res katastrofa vozniška kultura,zakoni v cestnem prometu precej zgrešeni,skratka,pravim jaz,še malo nesreč je,glede na vsakodnevno situacijo v prometu.
Moja služba je na cesti,na srečo samo lokalno,pred časom tudi po celi SLO,za vikend na motorju,če je denar in čas,tako,da dobršen del dneva preživim na cesti.Lahko mirno rečem,da sem med bolj vzornimi vozniki,če ne drugo,smerokaz skoraj uporabljam že ko grem v ovinek(šalo na stran).
Kakor koli,to kar vidim in doživim vsak dan že samo po Kopru in okolici,to je res noro,pešci zatopljeni v svoje ekrane najpametnejših telefonov,vozniki vseh motoriziranih vozil tudi,skirojisti,ajooooj,skratka,res me čudi,da ni nesreč še več.Smerokazi so postali skoraj že zakonsko neobvezni,ker velja tista mentaliteta močnejšega,tipo,kaj tebe boli džoka kam jaz grem in podobno.Sebičnosti,egoizma in da ne omenjam napihovanja ega,ko bi rad prišu v krožišče,posebej pri Luki Koper.Skratka,udeležencev je vedno več na vseh možnih prevoznih sredstvih in peš,nobeden ne j...nobenega,starejše osebe za volanom,ki v bistvu se jim sanja ne kje so in kaj tam počnejo....
Če se mene vpraša,kaj je danes promet,je moj odgovor ena velika video igrica v realnem življenju(GTA),najbrž jo večina pozna,sam še mlatit se je treba začet in streljat,pa je to to.
Kot je bilo že večkrat do sedaj omenjeno,tega ni itak nikoli zadosti in sicer ZBRANOST,PREDVIDEVANJE,POTRPEŽLJIVOST,SPOŠTOVANJE CESTNO PROMETNIH PREDPISOV,UPOŠTEVANJE OMEJITEV HITROSTI(Na določenih odsekih,kjer ni ovir,je dobra preglednost in ni trenutnega prometa,če že moraš,pač potegneš,glede na svoje sposobnosti in stanje na cesti!!!),DAJANJE PREDNOSTI IN NE JEMANJE,NIČ ALKOHOLA IN DRUGIH SUBSTANC in mislim,da bi vsak moral prit živ in zdrav domov.
Ampak ja,nekdo bo vedno moral pač odstopat,ali je to pešec,voznik avta,motorja,....pač,ne moremo vsi,čeprav v prometu bi morali prav vsi,upoštevati prej našteto in vsekakor bi morali uzakonit po določenem letu starosti temeljit zdravniški pregled brez korupcije in temeljito obnovo znanja iz teoretičnega in posebej praktičnega znanja vožnje,bodisi za skiro,kolo,motor,avto,....ker eni dedki in babice se mi zdi,da res ne bi smeli več sesti za volan,ali pa krmilo motorja.
Samo ja,Slovenija nekako se mi zdi,da ni prava država,da bi to dosegli in zmanjšali št.smrtnih žrtev na cesti.V nekaj dneh trije mrtvi motoristi,pri enih kriv dedek,drugi pa si je kao sam,čeprav ob prebiranju člankov nisem zasledil,da bi kdo mogoče omenil,da mu je kakšna žival nenadno skočila na cesto in je nesrečnež pri veliki hitrosti sunkovito zaviral in je bila to posledica padca čez krmilo in potem naprej,skratka,če nisi bil na kraju nesreče in jo kasneje preučeval,za kar so zadolženi policisti,potem ne moreš,oz.ni prav,da človeka obsojate,da ni imel dobre gume,...in ne vem kaj še.Človek je žal pokojni,ni ga več med nami in se mi zdi,ko berem nekatere komentarje,da enostavno niste niti malo sočutni,spoštljivi do pokojnega in njegovih bližnjih.
Res se ne čudim,da človeštvo nazaduje,kultura izpod podna.

saj si vse lepo povzel, glede komentiranja nezgod pa je takole, očitno je potrebno biti nazoren, s  fotografijami ipd., ker nič drugega ne zaleže, kot si napisal, prometa bo pa vedno več...

vsakega je škoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Zanimivo razmišljaš in sicer sam sebe demantiraš; prvo je zakonodaja s cestnega prometa precej zgrešena, kar seveda ne boš razložil, potem pa praviš, da bi bilo potrebno bolj spoštovati cestno prometne predpise. Ne gre skupaj, kajne. 
Ob prebiranju člankov tudi nisi zasledil, da so bile priče. Torej? 

Mislil sem predvsem na kazensko zakonodajo v cestnem prometu,ker le te očitno ne zaležejo,kljub temu,da so precej visoke,vsaj za moj žep,mogoče bi bilo potrebno drugače pristopit problematiki v prometu,ne pa samo višat kazni v nebo in nič storiti pri kakovostni obnovi in sanaciji prometne infrastrukture(ceste,ograje,znaki,umirjanje prometa na nevarnih odsekih,...),kajti nekateri,ki so premožni in zraven še usekani,takim dejansko ne zaleže kaj veliko,razen,če se sami izločijo in pri temu še koga zraven ne vzamejo.
Če pa bi vsi upoštevali CCP,kot bi ga morali,bi vsekakor bilo št.žrtev na cestah drastično manjše,ker pa je to neizvedljivo,je npr.umirjanje prometa na nevarnih odsekih smiselno,tako,da bi lahko šlo to dvoje skupaj!?!?

Torej,ja,nisem pomislil na priče,res je,se opravičujem.Kaj pa je bil dejanski vzrok nesreče potem???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, kitekatus pravi:

Mislil sem predvsem na kazensko zakonodajo v cestnem prometu,ker le te očitno ne zaležejo,kljub temu,da so precej visoke,vsaj za moj žep,mogoče bi bilo potrebno drugače pristopit problematiki v prometu,ne pa samo višat kazni v nebo in nič storiti pri kakovostni obnovi in sanaciji prometne infrastrukture(ceste,ograje,znaki,umirjanje prometa na nevarnih odsekih,...),kajti nekateri,ki so premožni in zraven še usekani,takim dejansko ne zaleže kaj veliko,razen,če se sami izločijo in pri temu še koga zraven ne vzamejo.
Če pa bi vsi upoštevali CCP,kot bi ga morali,bi vsekakor bilo št.žrtev na cestah drastično manjše,ker pa je to neizvedljivo,je npr.umirjanje prometa na nevarnih odsekih smiselno,tako,da bi lahko šlo to dvoje skupaj!?!?

Torej,ja,nisem pomislil na priče,res je,se opravičujem.Kaj pa je bil dejanski vzrok nesreče potem???

Glede kazni se strinjam, da so neustrezne in nič ne zaležejo. Ampak, mene bolj skrbi nekaj drugega in sicer, zakaj sekajo ovinke, zakaj prehitevajo v škarje, zakaj so pijani, zakaj gredo 100 in več skozi naselje, zakaj jim je tako težko razumeti, da so predpisi z razlogom in zaradi njihove in vseh ostalih varnosti. Verjetno normalen razume, da je desna stran njegova. Je torej tisti, ki seka nenormalen? Odgovor je jasen. 
 

Dejanski vzrok? Menda pamet skozi desno ročico, na zadnjega in vse skupaj v maloro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Glede kazni se strinjam, da so neustrezne in nič ne zaležejo. Ampak, mene bolj skrbi nekaj drugega in sicer, zakaj sekajo ovinke, zakaj prehitevajo v škarje, zakaj so pijani, zakaj gredo 100 in več skozi naselje, zakaj jim je tako težko razumeti, da so predpisi z razlogom in zaradi njihove in vseh ostalih varnosti. Verjetno normalen razume, da je desna stran njegova. Je torej tisti, ki seka nenormalen? Odgovor je jasen. 
 

Dejanski vzrok? Menda pamet skozi desno ročico, na zadnjega in vse skupaj v maloro. 

Mene učasih prime da bi kakšnega cestnega bedaka kr na gobec,sam kaj ko bom potem še odškodnino plačeval,če bi pa vedel da bo zaleglo,bi mu  kr dve šenkal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Glede kazni se strinjam, da so neustrezne in nič ne zaležejo. Ampak, mene bolj skrbi nekaj drugega in sicer, zakaj sekajo ovinke, zakaj prehitevajo v škarje, zakaj so pijani, zakaj gredo 100 in več skozi naselje, zakaj jim je tako težko razumeti, da so predpisi z razlogom in zaradi njihove in vseh ostalih varnosti. Verjetno normalen razume, da je desna stran njegova. Je torej tisti, ki seka nenormalen? Odgovor je jasen. 
 

Dejanski vzrok? Menda pamet skozi desno ročico, na zadnjega in vse skupaj v maloro. 

Ja,na žalost je v prometu prisotna tudi osebnost vsakega posameznika,njegove težave,frustracije,....in veliko je takih,ki to s seboj prinašajo na cesto,še kar se jih drži misel"meni se to ne more zgodit",ali pa enostavno mislijo,da so v igrici,skratka ja,če si psihič,si psihič,težko jih je prepoznat,nekatere pa niti ne,težava je,ki se malo kdo upa ukvarjat z njimi:P

Za pokojnega mladeniča pa,naj počiva v miru,ni mu bilo treba tega,se pravi dejanski vzrok PRECENJEVANJE SPOSOBNOSTI obvladovanja stroja na zadnjem kolesu.Škoda,res škoda.Jaz še enkrat nisem bil na zadnjem kolesu,ker si pač enostavno ne upam in konec,ker drugače bi tudi jaz tako končal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 10. 2019 ob 17:13, KARMEN1 pravi:

Ja, @DAMI34, gume res niso nič krive, to imaš prav!

Ampak če človek na motorju s 150+ hp (ne glede na tip in znamko motorja), vozi s totalno zlizanimi ali večkrat pregretimi gumami, je zdrs zelo blizu. In tak človek ponavadi ne vozi full počasi...........

Še eno lahko povem, pa nisem noben stručko o gumah, vsi tukaj veste 100x več, od mene: možakar mi pošlje sliko rabljenih gum (pista), priznane znamke, seveda ( nov komplet je eno uko iz glave). Pa mu napišem, da je guma verjetno bila uporabljena na pisti, ker se od daleč vidi, da je bila pregreta. Dobro, to da je posvaljkana, ni problem. Profil pa valjda je še! 

In odgovor je bil: ja, ampak je mehka ?. Pa kaj naj rečem? Nič! Ok, prav imaš!

No glej, ce ti se v zivljenju nisi vozila dirkalnih gum, je to pac tvoj problem. Ni treba na prodajat gostilniskih. Ti pa lahko kdo, ki je vozil od a do z gume pove, da ima taka po tvoje "pregreta" guma ravno ene polovico vec oprijema kot tvoj tako opevani Mitas. Pa tudi tega dam vcasih gor. Je pac treba vedet kaj in kdaj s kaksno gumo lahko pocnes in cesa ne. Jaz zadaj ruknem tudi touring gumo, ce je treba/je ultra ugodna itd., ker mi je vseeno koliko odprem iz ovinka, ce drzi lahko na polne bombe, ce drsi pa pac lagano sportski. Spredaj pa z razlogom ne pogledam nic slabsega od track day gum.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, lukec pravi:

Mene učasih prime da bi kakšnega cestnega bedaka kr na gobec,sam kaj ko bom potem še odškodnino plačeval,če bi pa vedel da bo zaleglo,bi mu  kr dve šenkal....

Postavi se v vrsto. 

pred 2 minutami, svobodnaptica01 pravi:

No glej, ce ti se v zivlje nu nisi vozila dirkalnih gum, je to pac tvoj problem. Ni treba na prodajat gostilniskih. Ti pa lahko kdo, ki je vozil od a do z gume pove, da ima taka po tvoje "pregreta" guma ravno ene polovico vec oprijema kot tvoj tako opevani Mitas. Pa tudi tega dam vcasih gor. Je pac treba vedet kaj in kdaj s kaksno gumo lahko pocnes in cesa ne. Jaz zadaj ruknem tudi touring gumo, ce je treba/je ultra ugodna itd., ker mi je vseeno koliko odprem iz ovinka, ce drzi lahko na polne bombe, ce drsi pa pac lagano sportski. Spredaj pa z razlogom ne pogledam nic slabsega od track day gum.

Torej trdiš, da je dirkalna guma za na cesto? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Postavi se v vrsto. 

Torej trdiš, da je dirkalna guma za na cesto? 

Odvisno katera. Ce bi imela dovolj pod palcem bi bila na motorju vedno Supercorsa SC2. Cistokrva dirkalna guma. Na cesti prekasa vse v vseh pogledih. Zal tudi v obrabi, zato se z mojo denarnico pac ne ljubita. Z GP D213/212 se razen sredi poletja ne bi vozila, ker jo je tezje ogreti. Gp racer je naslednja zepu malo bolj prijazna izbira ki "dela" v vseh pogojih. 

 Drugace pa kot sem rekla, spredaj vem kaj gre na motor, zadaj pa od prilike kar je pac pri roki.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Postavi se v vrsto. 

Torej trdiš, da je dirkalna guma za na cesto? 

tudi dirkalniki ss so na cestaj, tak da

rezultati dirkanja pa so hitro vidni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

tudi dirkalniki ss so na cestaj, tak da

rezultati dirkanja pa so hitro vidni

Seveda, zato je najvec smrtnih zrtev med 50- letnimi dirkaci na cestnih endurah in nakedih ;). Se sreca, da sem mlajsa in na cestaku, drugace ne bi prezivela zadnjih 200.000 km ?

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, svobodnaptica01 pravi:

Odvisno katera. Ce bi imela dovolj pod palcem bi bila na motorju vedno Supercorsa SC2. Cistokrva dirkalna guma. Na cesti prekasa vse v vseh pogledih. Zal tudi v obrabi, zato se z mojo denarnico pac ne ljubita. Z GP D213/212 se razen sredi poletja ne bi vozila, ker jo je tezje ogreti. Gp racer je naslednja zepu malo bolj prijazna izbira ki "dela" v vseh pogojih. 

 Drugace pa kot sem rekla, spredaj vem kaj gre na motor, zadaj pa od prilike kar je pac pri roki.

Imaš motor za dirkališče? Se z njim voziš po cesti? Da razumem razliko med cestno in dirkalno gumo. Ker sedaj se mi zdi, da je oznaka cestna ali dirkalna samo oznaka brez pomena. Isto za motor, cestni ali dirkalni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Imaš motor za dirkališče? Se z njim voziš po cesti? Da razumem razliko med cestno in dirkalno gumo. Ker sedaj se mi zdi, da je oznaka cestna ali dirkalna samo oznaka brez pomena. Isto za motor, cestni ali dirkalni. 

Obstajajo pnevmatike, ki so homologirane za cestno uporabo pa se jih uporablja v svetovnih prvenstvih na dirkaliscis. Tocno take, kot jih lahko kupis in das na kaj jaz vem, MT-07. Z motociklom, ki ga kupis v trgovini, na tako prvenstvo ne mores. Torej je primerjava neustrezna. 

Ampak ja. Z modernim cestakom gres mirne duse na dikalisce, poklopis spegle in se peljes na stopnicke v amaterski ligi. Potem se pa se tem istim motociklom in pnevmatikam se odpeljes domov. Problem?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, svobodnaptica01 pravi:

Seveda, zato je najvec smrtnih zrtev med 50- letnimi dirkaci na cestnih endurah in nakedih ;). Se sreca, da sem mlajsa in na cestaku, drugace ne bi prezivela zadnjih 200.000 km ?

te statistike sedaj ne poznam, v preteklosti so prevladovali ss motorji

verjetno ne voziš na nož, wheeliji ipd. scene, ali? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Borutt said:

Imaš motor za dirkališče? Se z njim voziš po cesti? Da razumem razliko med cestno in dirkalno gumo. Ker sedaj se mi zdi, da je oznaka cestna ali dirkalna samo oznaka brez pomena. Isto za motor, cestni ali dirkalni. 

Dej ne filozofirej. Je napisala tocno. Do vejice in pike. 

 

37 minutes ago, svobodnaptica01 said:

Spredaj pa z razlogom ne pogledam nic slabsega od track day gum.


bo slo? Ne vo slo, ker je prevc simpl in natancno zate, in tvoj foh. 
 

ines, pliz nehi, k je skoda bajtov. Ti si pac objestna-soon-to-be darovalka organov. U bistvu si ze mrtva. Zarad “dirkalnih” gum. Ker ne vedo, kako bi si track day razlozili. Zlomka, ne gre......

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

te statistike sedaj ne poznam, v preteklosti so prevladovali ss motorji

verjetno ne voziš na nož, wheeliji ipd. scene, ali? 

V zadnjih letih je se je kar mocno spremenila in to tako po letih kot v segmentu motociklov. 

Ce grem dovolj pogosto na stezo, potem na cesti ne cutim potrebe po pretiranem izzivljanju. Se pa z leti en malcek lazje brzdam, in z nekaj vec znanja in izkusenj se tudi mogoce malce lazje izognem kapitalnim kiksom. Upam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, svobodnaptica01 pravi:

V zadnjih letih je se je kar mocno spremenila in to tako po letih kot v segmentu motociklov. 

Ce grem dovolj pogosto na stezo, potem na cesti ne cutim potrebe po pretiranem izzivljanju. Se pa z leti en malcek lazje brzdam, in z nekaj vec znanja in izkusenj se tudi mogoce malce lazje izognem kapitalnim kiksom. Upam :)

vem da si se bavila z dirkanjem v nekonkurenčni ženski kategoriji :) a tudi potuješ, tam pa najbrž stil zamenjaš na tisti r1, ker dvomim da si ultra pripravljena za cel dan dirkanja, ko so profiji že po par krogih "mrtvi"

tudi @maus ima dirkalnik in potuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dej ne filozofirej. Je napisala tocno. Do vejice in pike. 

 


bo slo? Ne vo slo, ker je prevc simpl in natancno zate, in tvoj foh. 
 

ines, pliz nehi, k je skoda bajtov. Ti si pac objestna-soon-to-be darovalka organov. U bistvu si ze mrtva. Zarad “dirkalnih” gum. Ker ne vedo, kako bi si track day razlozili. Zlomka, ne gre......

Bemo sunce, pa zadnjih 21.000 km sem prevozila s Sportsmart TT in MK3 spredaj in roadsmart3 in Pilotroad2 zadaj.  In to pumpane na 3 bare spredaj in 4 bare spredaj. Med drugim na Sardiniji. Sem spilala neujetega zajcka Ducatiju 1098 in R1.?

Pliiiiz, a me lahko prekvalificirate. Sej obljubim da bom zdej vozila samo se po gmajni in to s stoflci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, svobodnaptica01 said:

Bemo sunce, pa zadnjih 21.000 km sem prevozila s Sportsmart TT in MK3 spredaj in roadsmart3 in Pilotroad2 zadaj.  In to pumpane na 3 bare spredaj in 4 bare spredaj. Med drugim na Sardiniji. Sem spilala neujetega zajcka Ducatiju 1098 in R1.?

Pliiiiz, a me lahko prekvalificirate. Sej obljubim da bom zdej vozila samo se po gmajni in to s stoflci :)

Ne ne. Zapecateno. jez sm ze Najdu skalpel in sm u vrsti za roženico.... ;) pol bom bols linijo vatal....

mal resnosti, to si po pot menjavala? 

 

ker nism se cist popredalckal tragedije pri Prizni, me zanima vsaj en info. S kaksnim bajkom je nesrecnez pocil, in zbil se dva?

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!