Skoči na vsebino

Slo nalepka na motorju


alexb

Priporočene objave

Če imaš staro tablico...DA :naughty:

Torej praviš da v primeru ko imam staro tablico rabim nalepko in v primeru ko imam nove je ne rabim?

Lahko pa ti povem da drugo za avto ne drži in te bo hrvat na meji jeb*** če te bo hotel ker oni niso v EU. (Preverjeno!) :mellow:

Me pa zanima če te lahko sedaj tudi na motorju, ker nimaš naljepke, maš pa novo tablco??? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš novo (EU) tablico se lahko brez nalepke SLO voziš znotarj držav EU skupnosti...za hrvaško in druge države še vedno rabiš SLO nalepko ne glede na tablico...pa ne pozabi za pot na hrvaško še odsevnega telovnika - ga moraš imet vedno s seboj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš novo (EU) tablico se lahko brez nalepke SLO voziš znotarj držav EU skupnosti...za hrvaško in druge države še vedno rabiš SLO nalepko ne glede na tablico...pa ne pozabi za pot na hrvaško še odsevnega telovnika - ga moraš imet vedno s seboj

Kaj pa EU nalepka? Tudi te obstajajo. Torej če imaš za obisk držav izven EU še EU nalepko, ali to velja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če bo EU oznaka zadosti...vozila morajo biti opremljena z oznako države...

pa lahko smo še srečni, da hrvati ne azhtevajo nalepke v predpisani velikosti 24x14,5 cm:

"Ob vstopu Slovenije v EU smo dobili tudi v Sloveniji registrske tablice z vključeno oznako SLO v sami registrski tablici. Tako v države EU lahko potujemo brez dodatne oznake oz. nalepke SLO. Vendar velja opozorilo, da je uporaba nalepke z oznako države še vedno obvezna v vseh državah izven EU, tudi na Hrvaškem. Ker mora biti oznaka države vidna od zadaj, morate v primeru, ko z vozilom vlečete priklopnik, imeti oznako države tudi ob registrski oznaki priklopnika.

Oznako države določa dunajska konvencija o cestnem prometu iz leta 1968. Ta določa, da mora imeti vsako vozilo v mednarodnem prometu na zadnjem delu poleg svoje registrske številke tudi označbo države, v kateri je registrirano.

Črke morajo biti velike najmanj 8 cm in široke najmanj 1 cm. SLO nalepka - velikost elipse- bi po navedeni konvenciji morala biti velika najmanj 24 cm x 14,5 cm. Ker je takšna nalepka odločno prevelika, velja tihi dogovor, da je lahko SLO nalepka velikosti 17,5 x 11,5 cm. Vozniki avtomobilov z nalepkami SLO, ki so bistveno manjših dimenzij, imajo pri prestopu meje lahko težave. Opozorilo! Oznaka se mora videti od zadaj, torej če za vozilom vlečete priklopnik, morate imeti ustrezno oznako države tudi ob registrski oznaki priklopnika. vir:AMZS"

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš novo (EU) tablico se lahko brez nalepke SLO voziš znotarj držav EU skupnosti...za hrvaško in druge države še vedno rabiš SLO nalepko ne glede na tablico...pa ne pozabi za pot na hrvaško še odsevnega telovnika - ga moraš imet vedno s seboj

Viš vraga...nisem vedel. No dosedaj nisem imel težav :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš vraga...nisem vedel. No dosedaj nisem imel težav :whistle:

viš jst tut ne.

no za telovnik mi je jasno, sam kam za vraga pa nej nalepm tisto grdo slo nalepko?!?! jao jao

na avtu mam magnetno sam kle magnetna odpade, razn če jo na tablco nataknem :) hehe

mogoč res najbolj na čelado al pa na kufr k ga še nimam. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je imel par let nazaj na Hrvaški probleme s polcaji ker ni imel nalepke. Plačal je kazen, pa še kupit jo je mogu it. Tko, da, kdor se vozi v tujino, svetujem, da jo da gor. Jest imam še kar gor belo slo, ker ne vem če nova že velja(za vsak primer). Je pa tud pri meni že šel gledat za motor, če jo imam gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem zgornji post, tudi jaz sem imel take probleme s hrvati že takoj na meji - sicer na avtu (ne na motorju). Imel sem prozorno nalepko SLO s črnimi črkami, srednje velikosti, pa je ni takoj opazil, ko sem mu jo pokazal, je rekel samo ''nemoj da me naljutiš več ujutro''. Hrvat je zatežil, da mora biti prave velikosti in bela podlaga, črne črke, ni šans, da greš naprej brez nje - valjda je bilo potrebno it do trafike pešaka kupit.

Na motorju imam SLO nalepko na kovčku, ker če grem v tujino imam ponavadi vedno kovček gor in mi nima nihče kaj očitat. Na motor je ne bom lepil, pa tud če mi kdaj še kdo s kaznijo grozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej praviš da v primeru ko imam staro tablico rabim nalepko in v primeru ko imam nove je ne rabim?

Lahko pa ti povem da drugo za avto ne drži in te bo hrvat na meji jeb*** če te bo hotel ker oni niso v EU. (Preverjeno!) :mellow:

Me pa zanima če te lahko sedaj tudi na motorju, ker nimaš naljepke, maš pa novo tablco??? :unsure:

Za staro tablico sem vedel.... :rolleyes: za novo sem pa mislil, da je dost, če na tablici piše SLO.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razmišljam o neke vrste "dodatku"-ploščici ki bi jo pritrdil ko grem kam na "NE EU področje" :ninja: :devil: :blink: pod ali nad registrsko tablico. Ko bi jo nucal bi bla gor drugače pod sedlom ali pa u garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce imaš kufre si jih nalepi nanje.

Ce pa hoceš da je dobro vidna in voziš športni motor na njemu pa sopotnico z debelo ritjo bo najbolša lokacija za nalepko njena rit.

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da bom dobil odgovor glede "EU" nalepke,....

Saj si dobil ... takoj pod tvojim postom sem ti odogoril, da verjetno ne bo šlo, ker mora biti na nalepkah oznaka države, kar pa EU ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno danes na AMZS

Za potovanja izven EU moraš imeti SLO nalepko . Če velja za avto, sigurno enako velja za motor.

Za EU zadostuje države EU tablica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5241-1195137096_thumb.jpg

pa mi ni še nikoli noben težil, kljub temu, da ni vidna, kadar grem na malo daljšo pot, ker jo roba zakrije (stolček) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLO nalepka grda? domoljubnost nas je hitro minila.

Se spomnim pred odcepitvijo sem na avtu in motorju stolkel zvezdo namesto nje pa nalepil majhen zelen lipov list.

so me pa naš MILIČNIKI za.....al.

saj se še spomnite "sLOVEnija moja dežela".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLO nalepka grda? domoljubnost nas je hitro minila.

Se spomnim pred odcepitvijo sem na avtu in motorju stolkel zvezdo namesto nje pa nalepil majhen zelen lipov list.

so me pa naš MILIČNIKI za.....al.

saj se še spomnite "sLOVEnija moja dežela".

Domoljubnost gor al pa dol grda je. Ne vem zakaj bi moral imeti sentimentalno navezanost na košček samolepilnega papirja s tremi črkami gor.

Še niti enkrat nisem imel nikjer težav zaradi tega, ne z avtom ne z motorjem. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno koliko besed okol ene klinčeve nalepke. Kdor misli čez mejo hodit naj jo nalepi gor pa je problem rešen se najde prostor na vsaki prdulji.

Kaj pa če se še brez tablic nehamo vozit ker full ne paše na motor :? Logika je podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno koliko besed okol ene klinčeve nalepke. Kdor misli čez mejo hodit naj jo nalepi gor pa je problem rešen se najde prostor na vsaki prdulji.

Kaj pa če se še brez tablic nehamo vozit ker full ne paše na motor :? Logika je podobna.

Kaj je to tvoja nalepka? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si dobil ... takoj pod tvojim postom sem ti odogoril, da verjetno ne bo šlo, ker mora biti na nalepkah oznaka države, kar pa EU ni...

Upps, Sorčy! Marauder, hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav me je sram slovenskih politikov, sem ponosen, da sem slovenski državljan in Slovenec.

Zato je bila prva dodatna stvar, ki sem jo dal na motor nalepka.

post-10857-1195381899.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!