Skoči na vsebino

Hard disk...... resevanje!!


Priporočene objave

Jest recimo nisem dolga leta imel nobenih problemov z diski (predvsem sem bil lastnik Quantumov), zato sem dobil precej lažen občutek, da je disk neuničljiv in da so slabi sektorji na disku nekaj imaginarnega.

No, potem je prišel IBM DTLA :(

Sedaj uporabljam v strežniku dva diska in skripto, ki vsako noč naredi backup iz delovnega na rezervnega. Druga opcija, ki jo priporočam je RAID5, čeprav je nekoliko bolj toga v smislu povečevanja prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

WD300, 30Gb mi je začel srati, spušča tihe cvileče zvoke, včasi ne pusti da bi se winsi zalaufali

če se zaženejo, imam dostop do diska ampak deluje precej počasi in vedno bolj zamrzuje, dokler popolnoma ne zablokira

zanima me, kak problem je to, ali je disk fuč in pa če so trenutno kake super razprodaje kakih 30, 40 Gb diskov - v nekem prospektu videl za 15.000 mislim da 40Gb?

kriza je toliko večja, če povem da mi sistem XP laufa na 1,6 Gb disku s 197 Mb frei placa :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WD300, 30Gb mi je začel srati, spušča tihe cvileče zvoke, včasi ne pusti da bi se winsi zalaufali

če se zaženejo, imam dostop do diska ampak deluje precej počasi in vedno bolj zamrzuje, dokler popolnoma ne zablokira...

Takoj, ce se nisi, naredi backup na CD-R (100 sit ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kriza je toliko večja, če povem da mi sistem XP laufa na 1,6 Gb disku s 197 Mb frei placa :ph34r:

Riskiraj tistih nekaj presernov, potem bi moral bit tvoj problem resen! B)

Pa se zafkaval se ne bos vec z vedno (pre)malo prostora ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, kak problem je to, ali je disk fuč in pa če so trenutno kake super razprodaje kakih 30, 40 Gb diskov - v nekem prospektu videl za 15.000 mislim da 40Gb?

15 jurčkov je čist redna cena za 40gb 7200 disk

oglas se pa ga dobiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

disk bom probu zbackupirat čim prej ;)

kje naj se oglasim? a nov disk? kera firma (samo da ni kak IBM) dons je praznik, čim prej odgovor :) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dons je praznik, čim prej odgovor :)  ;)

:o Ti rajsi cimprej ugasni ta racunalnik <_< do ponedeljka :huh: , ko si kupi nov disk ;)

Potem ga vgradi B) , prizgi in zbackupiraj :D , sele nato se zabavaj :rolleyes: , ce noces podatkov zgubit :unsure: :ph34r:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tak informativno sem zadnjič slišal da ti lahko podatke z diska rešijo na inštitutu Jožef Štefan, kjer ti baje disk razdrejo in potem podatke (ne vem kako ) prekopirajo.

Sicer ni poceni ampak če imaš gor res kaj hudo pomembnega se vsekakor splača.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem zadnjič slišal da ti lahko podatke z diska rešijo na inštitutu Jožef Štefan...

Zelo odvisno od vzroka okvare diska... ;)

Ce so plosce diska neposkodovane podatke naceloma lahko "resijo"

V primeru, da so plosce fizicno poskodovane potem no go <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim, ta crknjenga diska nimam notr zdele, laufam na 1,6 giga...

za naprej sem pa že zmenjen

gor je veliko slik, filmov... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko slik in filmov. :D

Torej, krama, ki si je nisi dobro ogledal niti tedaj, ko si jo gor snemal ampak je vse skupaj bolj zbirateljstvo zaradi zbirateljstva, ker je pač na disku na razpolago prostor. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slike mojga fotiča, izleti v naravo, moto potovanja, stalno poslušani mp3, filmi z moto vsebino, servis mikrofilmi...:(

krame nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo sama kisla repa, treba povedat da so vsi podatki rešeni B)

Bravo zate.

Zaj bi bilo pa fino ce bi se malo opisal kaj si napravu:

servis

samsvojmojster

disk na disk (kabel)

CD-R

itd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil nov disk, thnx Mitja

priklopil ta slabega in je normalno deloval pri prenosu vseh 10 Gb zadev pol je pa spet začel zmrzvat, tako, da bo deležen še par testov, ampak mislim da je ziher fuč, čeprav je čudno da najprej dela pol pa zmeri slabš? pregrevanje?

se prav sam svoj mojster, disk na disk move data

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ENO NOVO VPRAŠANJE, povezano s to temo:

Kaj bi lahko bilo narobe? Po vklopu računalnika, ko se izpiše "Press DEL ...or press ESC to enter setup" se po pritisku na ESC na monitorju levo zgoraj prikaže utripajoči kurzor (ali kako se že temu reče), kot v DOS-u in ne reagira na nobeno stvar. Tudi šarjenje po biosu ni pomagalo. "Reševanje diska", v primeru da je šel ta, ni problem, saj se podatki shranjujejo drugje.

Če pa ni disk, kaj bi lahko bilo narobe?

Popravljeno . Popravil LuCy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ni disk, kaj bi lahko bilo narobe?

marsikaj ... po vsej verjetnosti pa morda res disk ... kaj se zgodi, če zaženeš inštalacijo OS-a iz CD-ja, ko prideš do kreiranja particij in formatiranja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne windowse uporabljaš( na FAT32 ali NTFS)? V primeru fat32 lahko uporabiš zagonsko disketo od win98 in pogledaš, če je še kaj na disku. Možno , da ti je virus popapal boot sector, tudi to se zgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Da potegnem temo iz naftalina:

Pri mojem zunanjem disku (USB priklop, 160 GB Maxtor) je "zanimivo" tole: ko priklopim disk, se požene Autoplay in potem zmrzne pri istem direktoriju (recimo Razno). Nato javi operacijski sistem, da je napaka ali na strojni opremi ali pa v omrežju. Poskušal sem tudi prekiniti Autoplay in včasih se še pojavita v Explorerju obe particiji, vendar nato kmalu izgineta. Niti ni dovolj časa, da bi recimo pretočil podatke. Disk sem poskušal še na enem računalniku in naredi popolnoma isto. Poskusil sem zamenjati še USB kabel in naredi spet isto. Disk je drugače razdeljen na 2 particiji, a mi noče nobene zaznati.

Ima mogoče kdo nasvet, kaj bi se dalo narediti? Mogoče priklopiti samo disk brez ohišja direktno v računalnik in nato pretočiti podatke?

Danke in finke za vse! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da potegnem temo iz naftalina:

Pri mojem zunanjem disku (USB priklop, 160 GB Maxtor) je "zanimivo" tole: ko priklopim disk, se požene Autoplay in potem zmrzne pri istem direktoriju (recimo Razno). Nato javi operacijski sistem, da je napaka ali na strojni opremi ali pa v omrežju. Poskušal sem tudi prekiniti Autoplay in včasih se še pojavita v Explorerju obe particiji, vendar nato kmalu izgineta. Niti ni dovolj časa, da bi recimo pretočil podatke. Disk sem poskušal še na enem računalniku in naredi popolnoma isto. Poskusil sem zamenjati še USB kabel in naredi spet isto. Disk je drugače razdeljen na 2 particiji, a mi noče nobene zaznati.

Ima mogoče kdo nasvet, kaj bi se dalo narediti? Mogoče priklopiti samo disk brez ohišja direktno v računalnik in nato pretočiti podatke?

Danke in finke za vse! :worship:

Si že probal zamenjati ohišje diska? Jaz sem imela podoben problem - meni sploh ni zaznavalo zunanjega diska. Sem probala zamenjat USB kabel (še vedno nič), nakar je en, k se na to bolj spozna kot jaz, ugotovil, da je najbrž problem v ohišju - v konektorjih, al kako se jim reče in da se tega ne da popravt... Sem zamenjala ohišje in zdaj stvar deluje :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk ima tudi v drugem računalniku, direktno povezan, probleme. Je pa doma že nov disk, za vsak slučaj. Drug teden grem pa v reševanje starega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo nasvet, kaj bi se dalo narediti? Mogoče priklopiti samo disk brez ohišja direktno v računalnik in nato pretočiti podatke?

Da.

Podjetje Kotar dela take zadeve, pa še enih par.

Odvisno pač, koliko so ti podatki vredno. Če so res pomembni, bi jaz plačal tiste cekine za poskus reševanja.

Vsak poskus, ki ga izvedeš sam/doma, je lahko korak bližje k nepreklicnemu uničenju podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!