Skoči na vsebino

Menjava prenosov in tehnični


Matic386

Priporočene objave

Zdravo :D

zanima me, kak bi blo, če bi jaz menjal prenose na skuteru in pol imel leta 2011 tehničnega??? Kaj bi naredo al bi mogo menjat nazaj na originalne?

Prenose ne bi menjal na hitrost, ampak na moč, kaj mi lahko pomagate, kak se to naredi, pa kire prenose vzet pa kolko to stane, itd.

In kolko moči pridobiš z menjavo teh prenosov??? kaj bom lako skuter na zadno postavlo al pa tak se malo špilal z njim na parkiriščih? Pa recimo potem če bi komu posodo skuter pa on nebi bil recimo navajen na njegovo moč in bi me blo strah da si kaj naredi, kaj je kakšna možnost, da bi to moč "omejil" recimo na originalno al pa kaj več, da ne bi bilo nevarno?

Al se mi kr bol splača k serviserju peljat kr tak mam zaj naretih 2500 km pa rečem še da mi menjajo prenose.

Prosim za hitre odgovore ker bom nasledni tedn ga peljal na tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če češ stuntat (da ti ga na zadne vrže) si kup kit70 pa športn avspuh en. Prenose ti pa glih ni treba menjat. Da bi pa omejil hitrost pa nabavi omejevalec obratov (25€) pa tud za na tehničnega to vklopiš, sam da se ne vidi nikjer (skrit ga nekam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo ni mi nekka na 70ccm za it :S nwm zakaj, samo enostavno mi ni, vrjetno zato kr pol se bol dere pa z policaji lahko maš ful problemov (poznam primer, ko so ga hotli na tehničnega poslat), pa še več mi bo žrl bencina, tak da na 70ccm ne bom šol.

Zanima me pa če je možno z menjavo prenosov 49cmm mašino do take moči spravit da ti ga na zadno vrže. Meni se ne gre tolko za hitrost, kot za moč, hitrost mi je tam okrog 70km/h kr vredu, zanimajo me bol pospeški pa moč skutera.

Tak da ima še gdo drug al pa ti kaki predlog, glede menjave prenosov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ima gdo kako idejo al nič več ???

Kot sem že napisal, na 70ccm mi ni za it, prenose pa bi menjal, tak, da bi ga lahko na zadno postavljal. Imam tudi menjan auzpuh, na yasuni R, ter če je potrebno lahko menjam tud fergazer na Delorto 17,5 (ne vem kak se delorto točno napiše).

Kaj na tehničnem ti tudi moč zmerijo al to ne merijo, tehničnega pa imam Spetembra 2011. Tak da se mi zdi zdaj najbolj vredu prenose menjat, ker če jih bom potem mogo menjat nazaj, da nimam tega problema čez kako leto, ker pol mi je brezveze, samo delo pa jajčkanje z tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z prenosi neboš po mojem velik dobil na pospeških, na tehničnem ti pa sam merijo hitrost motorja ki mora biti pod 50km/h, pa luči, pa žmiguce, bremze pa neč druzga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, kaj nista 2 vrsti menjave prenosov:

-"na moč"

-"na hitrost"

In potem če jaz menjam prenose "na moč", kaj nebo potem imel skuter več moči? Kaj nebom pridobil več na pospeških? Če ne pridobiš dosti na pospeških in/ali moči, kaj je potem finta menjave prenosov "na moč"? Zakaj sta potem sploh 2 vrsti menjav prenosov?

Da bo skter na zadno dvigovalo, kaj je edina moznost 70ccm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prenose nevem velik tak da ti nimam velik za povedat o tem. Če bi mel aeroxa bi ti bil dovolj že športni avspuh pa variomat drug. Toda vidim da maš tud sf tak da ja 70ccm. Če pa kdu kej več ve o prenosih ti pa naj pove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš menjal prenose (torej skrajšal), ne bo imel skuter več moči ampak lažje delo z poganjanjem kolesa, torej bo tudi pospeševal bolje z 0-20km/h, bo pa se poznalo precej na končni hitrosti, ki bo manjša (odvisno od tega za kolikor boš skrajšal prenose).Ker imaš verjetno navaden cilinder in bat (ne gresta pod velikimi obrati), ti jaz skrajšanje prenosov ne bi priporočal ker se boš vozil naokoli 50km/h, na zadnjo pa bo šel težko (če sploh).Raje si kupi en pošten variator (lahko probaš z overrange od mhr, ki je narejen za to, vsebuje pa cel komplet variatorja, jermenice, jermena, vzmeti,...),ali pa mogoče še zadnjo jermenico, ki je odprta (torej nima 'varovalke pred prehitrim speljevanjem' kot večina navadnih).Uplinjač 17,5mm bi tudi prav prišel (menjaj dizi za prosti tek in glavno da bo dobil več bencina v spodnjih obratih). Pa še kaj bi ti lahko naštel.

Vsekakor bi jaz naredil prej karkoli drugega kot menjal prenose

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tudi to, kaj bi mi fergazer 17,5 pripomogo sedaj, če bi ga dal gor, ter kolko več bi mi žrl?

V primeru da ga dam gor, vem, da blo zelo glasno, zelo bi se drl, in kak to utišat (kako zadušiti zvok)?

Če te recimo policaj ustavi na cesti pa te vpraša malo glede fergazerja da je menjan, kaj ti lahko naredi in kaj mu lahko ti rečeš nazaj. Kaj je to prepovedano fergazer menjat al je edina omejitev pri skuterjih da ne gre več kot 50km/h?

Zdaj pa še nekaj, meni je vseeno kolko mi gre skuter, če bi jaz dal tisti overrange kit gor, kak bi potem lahko jaz omejil hitrost, ker koliko vidim, ta variator nima blokade, ter ko bi imel tehničnega, če bi mi presegel 50km/h kaj bi pol naredo, da mi nebi presego te meje???

Je možno prenose toliko skrajšati, da ti skuter gra maksimalno 70km/h z tem overrange kitom???

Je še kakšna druga možnost namesto overrange kita, ker je malo drag se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že maš ti sploh odblokiran ta skuter? če bi pa rad pospeške dej pa lažje valjčke v variomat pa trše fedrce v skolpko. Glede tehničnega pa sploh nevem zakaj se sekiraš, če ga maš šele 2011 :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že maš ti sploh odblokiran ta skuter? če bi pa rad pospeške dej pa lažje valjčke v variomat pa trše fedrce v skolpko. Glede tehničnega pa sploh nevem zakaj se sekiraš, če ga maš šele 2011 :unsure:
ja skuter je odblokiran v auzpuhu, na variomatu pa bo kmalu, sem dal lažje valčke pa menjo fedrce, tak da mam bolše pospeške, samo hočem skuter na zadno postavlat, pa da bi mel nekaj več moci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že maš ti sploh odblokiran ta skuter? če bi pa rad pospeške dej pa lažje valjčke v variomat pa trše fedrce v skolpko. Glede tehničnega pa sploh nevem zakaj se sekiraš, če ga maš šele 2011 :unsure:
ja skuter je odblokiran v auzpuhu, na variomatu pa bo kmalu, sem dal lažje valčke pa menjo fedrce, tak da mam bolše pospeške, samo hočem skuter na zadno postavlat, pa da bi mel nekaj več moci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že maš ti sploh odblokiran ta skuter? če bi pa rad pospeške dej pa lažje valjčke v variomat pa trše fedrce v skolpko. Glede tehničnega pa sploh nevem zakaj se sekiraš, če ga maš šele 2011 :unsure:
ja skuter je odblokiran v auzpuhu, na variomatu pa bo kmalu, sem dal lažje valčke pa menjo fedrce, tak da mam bolše pospeške, samo hočem skuter na zadno postavlat, pa da bi mel nekaj več moci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če bi rad več moči lah sam menjaš avspuh al pa cilinder oz oboje :whistle: glede tega na zadnjo.. že zdej ga lahk na zadno daš sam mal morš cuknt ko speleš :naughty: če pa ti misliš power wheelija seprav da ti bi šou na zadnga sam ko bi gas obrnu :kva1: ... no go :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo, se opravičujem za tolko postov(tehnicne tezave)

Drugo auzpuh že mam menjan, sedaj je gor yasuni R

Tretje moj cilj je, da bom z skuterom lahko delal burnoute, se po zadni vozo(tudi ce bo treba malo cuknit) ter da bo ime izredno dobre pospeške.

Maš mogoče kakšno rešitev na to, razen 70ccm?

Ter kako je z tistim 17,5 fergazerjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S katerim skuterjem je pa to možno delat z minimalnimi predelavami?Oz. ker je najbolj zato?Bi za norenje mogoč še jz enga kupo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S katerim skuterjem je pa to možno delat z minimalnimi predelavami?Oz. ker je najbolj zato?Bi za norenje mogoč še jz enga kupo :krneki:

Pomojem zip :whistle: .. k je najlaži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frgazer se vrjetno lahk menja .) tak ti noben nebo gledu kak frgazer maš not :whistle: glas pa nebo (skor) nič drugačn če daš original filter nazaj gor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to sem že prej mislo, ampak je problem, ker ma ta 17,5 dellorto fergazer večjo lukno za zračni filter, kot jo pa ma original filter tak da sn mislo gor enega mallosijevega dat gor, kr originalni ne gre.

In katerega bi mi proporočali (zračni filter)

Kaj bi mi novi fergazer doprineso?? moč, boljše mazanje mašine al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!