Skoči na vsebino

Unicef - Pampers


RCforsure

Priporočene objave

Čez dobra dva mesca bomo začel kupovat Pampers, ča bo v akciji al pa ne :whistle:

Sliši se lepo, kolikor se spomnim iz otroskih let je bilo kar veliko oddaj o Unicefu po Tv.

Ne vem ali jih zdaj ni več toliko al pa samo ne gledam Tv ob pravem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A samo zaradi tega, ker so dali UNICEFU, si hodila v Avstrijo, ali zato, ker je bilo tam ceneje, kot pri nas???

Sicer pa je po moje to samo reklama, od katere bo največ imelo podjetje Pampers. Prejšnji teden sem na nemški TV gledal, kako je ena joškarica (ne spomnim se natančno, katera), prepričevala ljudi, ki itaq morajo kupiti plenice, naj kupijo Pampers, ki bodo pol drobtinice od pogače darovale črnčkom. Pozabila je povedati, kaj so izračunali pampersovi tržniki. Koliko več plenic bodo prodali, koliko več bodo zaslužili??

In koliko od zbranega denarja bo sploh prišlo do nigerčkov, glede na to, da tam vlada korupcija in trgovanje z zdravili, ki jih je nekdo podaril......

rečem samo eno:

:SS :SS :SS

Če bi na mizo vrgli nekaj tisočakov, bi pri meni imeli večji plus, kot sedaj, ko so rekli "kupi pri meni plenice za nekaj deset ojrov in jaz bom daroval en cent ali nekaj promil od mojega prometa...."

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A samo zaradi tega, ker so dali UNICEFU, si hodila v Avstrijo, ali zato, ker je bilo tam ceneje, kot pri nas???

Ker sem bila slučajno tam, ker je bilo ceneje in ker željenih niso imeli v Slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rečem samo eno:

:SS :SS :SS

Kaj bi pa rekel če bi Petrol objavil da podari 0,01€ od vsakega prodanega litra bencina za izgradnjo dirkališča, ali poligona?

Najbrž točil na OMW iz principa.

Itak da bojo nekaj zasluzil, sej tud dobrodelni koncerti (ponavadi) ne pustijo nastopajočih s čisto praznimi zepi, če drugega ne imajo reklamo :whistle:

Po moje je smisel celotne akcije vedno v tem, da imata obe strani nekaj od tega.

Pa še kupec ima občutek, da je nekaj pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pampers plenice so super. Preizkušeno. Škoda da malce smrdijo. Le zakaj???? Imamo pa na našem tržišču še boljše plenice. Celo pod nazivom ekološke. In to vsaj od dveh proizvajalcev. Alana je prvi in Molteks drugi. Oboji so cenejši od Pampersk.

In ker je potreba po plenicah v tem kulturnem okolju praktično obvezna so naredili tudi bombažne plenice. Pri nas imamo Racman in Štorklja. Res je da za neizkušene starše te predstavljajo velik problem in se nekateri zatečemo k uporabi plenic za enkratno uporabo. Ampak v afriki je kultura Diaper free. Brez plenic se da odlično shajati. Sploh dojenceva rit je pri tem v plusu. Ni variante, da se vname. Se pravi odpadejo vsa mazila in pudri. Ampak ne, treba jim je plenice uturit????!!!!

Tako kot porod oz. dogajanje takoj za tem kot pride dojenc na ta svet. Prerežemo popkovino. Druge ni. O pa je in izhaja prav med drugim iz centralne Afrike. Lotus birth se to imenuje. http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_Birth

In ubogi črnčki, še to smo jim iztrgal iz njihovega življenja. Čeprav v primeru lotusovega poroda ne prihaja do tifusnih okužb. Ampak ne. Naj živi farmacija. Cepit je treba pa magari dvakrat. Da je za zihr....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kultura razmerja mati otrok v "nerazvitem svetu"

Matere iz Kameruna in Indije ne govorijo veliko, ne s svojimi otroci, ne o njih. Redko jim pride na misel, da bi se z njimi igrale ali da bi jih s predmeti, ki se jim reče igračke, motivirale, da bi se igrali sami. Pozornost in ljubezen zanje pomeni predvsem nenehno telesno bližino. Otroka, ki pride na svet v podeželskem tradicionalnem okolju, v prvih mesecih in letih skoraj nepretrgoma nosijo in pestujejo – na prsih matere, v naročju tet in starih mater, na hrbtih sester. Tako je varen pred zlimi duhovi in se lahko pri materi kadarkoli napije mleka. Ritualov, da bi dojenčka zazibali v spanje, ne poznajo, prav tako ne točno določenih ur dojenja. Otroci zadremuckajo, kadar in kjer jih je volja.

POVZETEK OD; Mojca Vozel, svetovalka pri La Leche League International

December 2007

Ob takšni povezavi mati čuti, kdaj bi otrok rad lulal ali kakal. In v danem trenutku mu to omogoči. Preverjeno na lastni hčerki.

Popravljeno . Popravil RCforsure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na žalost je biznis pač biznis.

Bistveno več bi naredili za vse skupaj, če bi papirnate plenice uporabljali bistveno manj in bi v glavnem prešaltali na pralne bombažne. Tako za zdravje uporabnikov, kot za ekologijo. Da o prihranku niti ne govorimo.

In moram dat kar prav Provokatorju, akcija Pampersa je samo farsa ob kateri zaslužijo samo lastniki firme, tiste drobtinice, ki jih darujejo so pa bolj kot ne žaljive za vse vpletene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na žalost je biznis pač biznis.

Bistveno več bi naredili za vse skupaj, če bi papirnate plenice uporabljali bistveno manj in bi v glavnem prešaltali na pralne bombažne. Tako za zdravje uporabnikov, kot za ekologijo. Da o prihranku niti ne govorimo.

Alla!

S kolegico, ki ima tri otroke sva pri njenem drugem otroku naredili kalkulacijo. Rezultat, če šteješ še zraven čas, ki ga porabiš za pranje, obešanje oz. sušenje - zlaganje/likanje, se stvar niti pri treh zaporednih otrocih ne izide. Če bi prišteli četrtega pa se bi stvar izenačila. Pa nisva uporabili njene urne postavke (ki je prilično visoka) ampak povprečno urno postavko v Sloveniji, pri ceni plenic za enkratno uporabo pa sva res vzeli ceno pampersk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi pa rekel če bi Petrol objavil da podari 0,01€ od vsakega prodanega litra bencina za izgradnjo dirkališča, ali poligona?

Najbrž točil na OMW iz principa.

.

Ne, še naprej bi tankal tam, kjer me je volja, takrat ko rabim benz, ne pa takrat, ko vem, da naslednjih 50 km ni Petrolove bencinke.

Tisti 0,01€ po litru pa bi na račun, kjer bi se zbiralo za dirkališče, nakazal iz svojega žepa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla!

S kolegico, ki ima tri otroke sva pri njenem drugem otroku naredili kalkulacijo. Rezultat, če šteješ še zraven čas, ki ga porabiš za pranje, obešanje oz. sušenje - zlaganje/likanje, se stvar niti pri treh zaporednih otrocih ne izide. Če bi prišteli četrtega pa se bi stvar izenačila. Pa nisva uporabili njene urne postavke (ki je prilično visoka) ampak povprečno urno postavko v Sloveniji, pri ceni plenic za enkratno uporabo pa sva res vzeli ceno pampersk.

Ervina

Vem za žensko s petimi otroci, ki so se dojili oz. se še v bombažnih plenicah. Ampak ni stvar v tem. Afrika je tam daleč in zakaj morajo delat tako kot mi, ko imajo svoje rešitve, ki funkcijonirajo????!!!!

PS V zadnjih 24 urah je Lučka porabila (uničila) 2 plenici za enkratno uporabo in pomočila še tri brisače.

Popravljeno . Popravil RCforsure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kultura razmerja mati otrok v "nerazvitem svetu"

Matere iz Kameruna in Indije ne govorijo veliko, ne s svojimi otroci, ne o njih. Redko jim pride na misel, da bi se z njimi igrale ali da bi jih s predmeti, ki se jim reče igračke, motivirale, da bi se igrali sami. Pozornost in ljubezen zanje pomeni predvsem nenehno telesno bližino. Otroka, ki pride na svet v podeželskem tradicionalnem okolju, v prvih mesecih in letih skoraj nepretrgoma nosijo in pestujejo – na prsih matere, v naročju tet in starih mater, na hrbtih sester. Tako je varen pred zlimi duhovi in se lahko pri materi kadarkoli napije mleka. Ritualov, da bi dojenčka zazibali v spanje, ne poznajo, prav tako ne točno določenih ur dojenja. Otroci zadremuckajo, kadar in kjer jih je volja.

POVZETEK OD; Mojca Vozel, svetovalka pri La Leche League International

December 2007

Ob takšni povezavi mati čuti, kdaj bi otrok rad lulal ali kakal. In v danem trenutku mu to omogoči. Preverjeno na lastni hčerki.

Mojca v zgornjem ni govorila o tem kar govoriš ti... garant :naughty: Je pa vse res kar je napisala. Ona že ve... in jaz tudi.

Vseeno pa, dobro vam gre, če vam to uspeva doma, nam je samo kakanje. Če si z otrokom veliko zunaj (tudi ko je malo bolj hladno) to težko prakticiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O načinu sobivanja z otroci. Saj govori Mojca o tem????

Ja o tem že. Ni pa nikjer navedla, da v taki povezavi čutiš otrokove prebavne aktivnosti. Je bilo pa na enem hrvaškem forumu pred časom ogromno povedanega na to temo. Če rabiš, mi sporoči, bom poiskala.

Itaq smo že čisto mimo iz politiziranja.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sva šla ven ampak je OK. Se razumeva.

Pogrešam še mnenja ostalih, ki radi politizirajo.

Pač se dogaja tukaj in zdaj. Je aktualno. Na forumih specializiranih v dojence in vse kar se okoli njih vrti je klientela zadržana oz. molči. Mogoče res nikogar to ne zmoti ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav v primeru lotusovega poroda ne prihaja do tifusnih okužb.

Ups zamešal za neonatalni tetanus. :blush: :blush: :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla!

S kolegico, ki ima tri otroke sva pri njenem drugem otroku naredili kalkulacijo. Rezultat, če šteješ še zraven čas, ki ga porabiš za pranje, obešanje oz. sušenje - zlaganje/likanje, se stvar niti pri treh zaporednih otrocih ne izide. Če bi prišteli četrtega pa se bi stvar izenačila. Pa nisva uporabili njene urne postavke (ki je prilično visoka) ampak povprečno urno postavko v Sloveniji, pri ceni plenic za enkratno uporabo pa sva res vzeli ceno pampersk.

Gre za to, da so pamperske potuha: ne rabiš razmišljat o otrokovih prebavnih aktivnostih in manj razmišljaš o otroku nasploh. To počnejo (in kasirajo) drugi (P&G). Otroku zmonitraš plenico in imaš potem pred njim dan in noč mir. Leto, dve. Zelo udobno. Dejstvo je, da je ob bombažu oz. katerikoli manj udobni opciji, otrok bistveno prej suh in čist. Možno, da se računica ob upoštevanju istega časa uporabe morda ne izide, če pa upoštevaš, da zadevo uporabljaš manj časa, se zelo izide. Ob stranskem učinku, da morda straša otroka bolj poznata in tudi otrok njiju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre predvsem za zdravlje otroka.

Papirnate plenice so prepojene s kemičnimi sredstvi za boljše vpijanje (tako kot oh in sploh tanki vložki), ki so dokazano kancerogena.

Dejstvo je tudi, da se v papirnatih "vedno suhih" plenicah otroške ritke prekomerno segrevajo, kar predvsem pri fantkih vpliva na kasnejšo plodnost. In otročiči nosijo pleničke 24 ur na dan cirka 2 leti! Res lepa popotnica za otrokovo življenje in to samo zato, ker zavijanje v bombažno pleničko vzame minutko več in jih je potrebno potem še oprat in posušit?! Je pa ravno tako enostavno zavijanje, ker so na narejene na podoben patent kot papirnate.

In na koncu gre tudi za tone odpadkov.

Velike multinacionalke pa, če bi imele v mislih samo dobrodelnost, bi pač odkeširali zadevo brez velikega pompa od svojega zaslužka.

Tako pa je vse skupaj samo metanje peska v oči. In to z lopato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla!

S kolegico, ki ima tri otroke sva pri njenem drugem otroku naredili kalkulacijo. Rezultat, če šteješ še zraven čas, ki ga porabiš za pranje, obešanje oz. sušenje - zlaganje/likanje, se stvar niti pri treh zaporednih otrocih ne izide.

Kva to pomeni ? Na eni strani je poraba cirka .. .hmm ... kolk že - ene 16 plenic dnevno, kar pomeni verjetno tudi en stroj pranja na 2 dni, pa maksimalno uro za basanje v stroj in obešanje in potem sušenje ?

Nočem najedat, samo res me zanima taka primerjava, kako jo sploh narediti in kako se ovrednoti ?

Kolk sploh stanejo te pempers plenice in te zadeve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

! Res lepa popotnica za otrokovo življenje in to samo zato, ker zavijanje v bombažno pleničko vzame minutko več in jih je potrebno potem še oprat in posušit?! Je pa ravno tako enostavno zavijanje, ker so na narejene na podoben patent kot papirnate.

In na koncu gre tudi za tone odpadkov.

Tukaj te komplet podprem. Najini otroci bodo zaviti v bombaž! (pa čeprav bojo pol zgledali ko štajerska sirotinja :-) )

Ok, dost heca - ampak, ja, tole s kemijo zna bit zanimivo ...

ZAgotovo pa zna katera mamica tudi našteti razne objektivno gledano slabosti bombažk? Al jih ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva to pomeni ? Na eni strani je poraba cirka .. .hmm ... kolk že - ene 16 plenic dnevno, kar pomeni verjetno tudi en stroj pranja na 2 dni, pa maksimalno uro za basanje v stroj in obešanje in potem sušenje ?

Nočem najedat, samo res me zanima taka primerjava, kako jo sploh narediti in kako se ovrednoti ?

Kolk sploh stanejo te pempers plenice in te zadeve?

Ko bom imela čas poiščem in pretipkam. Mi smo kombinirali malo eno malo drugo. Zahvaljujoč Alli, ki me je malo ''brcnila'' z darilom - bombažnimi pleničkami.

Pamperske (active fit) stanejo mal čez 12€/13€ paket al neki tacga (približno 34 plenic velikih velikosti, pri malih je pa lahko v paketu tud 60 pleničk). Mullerjeve so skor pol cenejše.

Slabost bombažnih pleničk je prevsem:

- v tem, da jih je ob kakanju potrebno na roke spirat (lahko daš notri eno predlogo iz papirja, ki jo potem vržeš stran).

- pri večjih požeruščkih mleka jih moraš ponoči tudi veliko previjat, ker pleničke premočijo, dojenčki se prečujejo

- pri velikih požeruščkih je potrebno dajat dva vložka noter in je pri majhnih ritkah to kar debelo

- slabosti npr. na morju, poti, ko ne moreš vsakič spirat, pa tudi zaloge nimaš npr. za 3 tedne

- da moraš imeti veliko zalogo plenic - velika začetna investicija

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!