Skoči na vsebino

F1 2009


Cartman

Priporočene objave

:D meni je blo Weberjevo (willl weber, ne mark) zanikanje takoj sumljivo, ker, če se oglasi maneger, pomeni, da se pogovarjajo. pomoje so se zmenli u petih minutah. Prepričan sem, da se MS nebo osramotil, dvomim pa, da bo hitrejši od Kimija. upam da je v moštvu ostalo dovolj ljudi, ki "govorijo isti jezik" in bodo sposobni avto prilagajat njegovim željam. Motor je praktično isti kot je bil 2006, avto, gume in aerodinamika pa ne. če me spomin ne vara je zadnjič vozil leta 07. Ful me zanima, če se bo z njim v bokse vrnila lizika z ogledalom, ki jo je uporabljal, da je lahko spremljal delo mehanikov na zadnjih kolesih in dolivanju goriva.

na kvalifikacijah v Spaju bo med 10. stavim pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedemkratni svetovni prvak v formuli 1 Nemec Michael Schumacher se vrača na dirkališča. Novico so potrdili pri moštvu Ferrarija, edini pogoj je, da bo Schumi uspešno prestal test telesnih zmogljivosti, tako da 40-letnega Nemca v naslednjih dneh čaka posebno prilagojen program treningov.

"Ferrari želi, da Michael Schumacher prevzame mesto Felipeja Masse, dokler brazilski voznik ne bo sposoben dirkati. Schumacher je pokazal zanimanje in voljo, tako da ga v naslednjih dneh čaka prilagojeni program priprav. Na koncu tega ciklusa bomo verjetno lahko potrdili njegov nastop v formuli 1 že za naslednjo dirko, VN Evrope 23. avgusta," so v uradni izjavi zapisali pri moštvu Ferrarija. Massa v bolnišnici v Budimpešti uspešno okreva po nesreči na VN Madžarske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo spet spravil v red stanje pri Ferrariju. Ni potrebno, in tudi nihče ne pričakuje, da zmaguje na dirkah. Samo da naredi red v moštvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo spet spravil v red stanje pri Ferrariju. Ni potrebno, in tudi nihče ne pričakuje, da zmaguje na dirkah. Samo da naredi red v moštvu.

1996ga je to trajalo pol sezone, in v moštvu so bli glavni francoz anglež in nemec. vsaj dva od treh sta bila genija na svojem področju. zdej je boks poln italijanov, ki se nemorejo zmenit, a naj za pit stope uporabljajo liziko, al semaforček. . .. . . . .Težko bo. Verjamem pa, da se bo moštvo dodatno motiviralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D meni je blo Weberjevo (willl weber, ne mark) zanikanje takoj sumljivo, ker, če se oglasi maneger, pomeni, da se pogovarjajo. pomoje so se zmenli u petih minutah. Prepričan sem, da se MS nebo osramotil, dvomim pa, da bo hitrejši od Kimija. upam da je v moštvu ostalo dovolj ljudi, ki "govorijo isti jezik" in bodo sposobni avto prilagajat njegovim željam. Motor je praktično isti kot je bil 2006, avto, gume in aerodinamika pa ne. če me spomin ne vara je zadnjič vozil leta 07. Ful me zanima, če se bo z njim v bokse vrnila lizika z ogledalom, ki jo je uporabljal, da je lahko spremljal delo mehanikov na zadnjih kolesih in dolivanju goriva.

na kvalifikacijah v Spaju bo med 10. stavim pivo.

sicer šumi uradno sodeluje pri razvoju športnih avtomobilov, sem pa skoraj prepričan, da stestira marsikateri F1 avto.

po vsej verjetnosti pa je še zmeraj najboljši poznavalec nastavitev in sigurno najbojlši poznavalec mišljenja,dela in

same mentalitete v ferariju. to zna biti velika prednost. za kvalifikacije pa tako-tako med 10. vse je odvisno od same taktike,pri kateri bo imel zelo veliko besede prav on. me nebi čudilo , če bi bile same kvalifikacije polom na celi črti in bi startal namenoma iz ozadja - nad 10 in potem presenetil.

ker ne poznam pravil do obisti pa eno vprašanje: ali bo imel šumi do konca sezone samo preostale massine motorje ali pa ima vsak voznik,neglede kdaj se pridruži karavani polno število motorjev. kolikor vem,je massa skuril že več kot polovico motorjev. tretja opcija pa je ta, da bodo zdelili število motorjev s preostalimi dirkami. tu bi znal ferari s šumijem celo nekaj profitirati. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, zanimivo vprašanje tole glede motorjev... jaz bi rekel, da so argegati vezani na avto, ne na šoferja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, zanimivo vprašanje tole glede motorjev... jaz bi rekel, da so argegati vezani na avto, ne na šoferja.

Res zaniimivo...vendar sem 99% da so vezani na voznika :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustimo se presenetiti, pa poglejmo naslednjo dirko. Massi želim čimprejšnje okrevanje, Schumiju pa dober začetek. Vsekakor pa bo gledanost naslednjih dirk zelo velika, celo jaz bom gledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič me ni presenetu- je že hitrejši od vajenca in kronika... :worship:

Seveda je hitrejši, če je vozu z dirkalnikom iz sezone 2007, ki je veliko hirtejši od letošnjega.Poleg tega je meu pa še slick gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja l.2009 so načeloma počasnejši. a za zanimivost najhitrejši krog monaco : 2007:1.15.284 2009: 1.15.154

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da je monaco edina proga,ki je primerljiva, ker je nič ne spreminjajo , izjema je mogoče edino asfalt na določenih delih. skoraj vse ostale pa so od 2007 imele neke minimalne spremembe v samem poteku proge( dodatne ali pa vsaj spremenjene šikane, robniki itd) , kar vse vpliva na čas kroga.

seveda pa imajo velik vpliv na čas kroga tudi vremenske razmere - temperatura asfalta pogojuje oprijem in obrabo gum, mešanica le teh pa ni vsako leto na isti dirki enaka.

primerjava bi bila točna edino v primeru , da bi avto l.2007 in l.2009 vozila na isti progi naenkrat z istimi gumami in z istim voznikom! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v pravilih piše da ima vsak dirkač na voljo 8 motorjev za celo sezono, tko da zdej vprašanje kako si bojo to razlagali na obeh straneh, ker šumi ni massa bi to lahko pomenilo da ima 8 motorjev na voljo za 7 dirk, precej priročno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ,pa FIA je že vzela šumija pod drobnogled zaradi gum.pravijo da ne bi smel testirat z letošnjimi gumami , ker so sedaj testi prepovedani, šumi pa se brani s tem,da naj bi bili slicki od serije GP .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ga že začeli zarfkavat...

Povsod se pravila kršijo, v vseh športih. Luknje v pravilih in zakonih pa tudi so povsod. Ampak ni pa točno določene meje, pa vsi izkoriščajo.

Dejstvo pa je, da je Schumijev prihod oziroma povratek, velika poživitev za F1. In če bo še kakšno zmagal, bo pač dokazal, da ni za odpis. V kar pa redkokdo dvomi. Da bo zmagal tu in tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
ja ,pa FIA je že vzela šumija pod drobnogled zaradi gum.pravijo da ne bi smel testirat z letošnjimi gumami , ker so sedaj testi prepovedani, šumi pa se brani s tem,da naj bi bili slicki od serije GP .

tole z gumami me je najbol zanimalo, ko sm prebral, da bo vozil 2007 avto, sm sklepal, da bodo aerodinamične lastnosti že nekako prilagodili na letošnje vrednosti, kako bo z gumami pa si nisem znal razložit :hmm: skoraj prepričan sem, da res ni vozil z F1 gumami, ker je bil, jasno, vsem na očeh.

Felipe je prejšn teden prišel domow, in na njegovi strani je 1 teden star intervju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

Michael Schumacher je zaradi težav z vratom preklical vrnitev v formulo en

motor ga je zjebal. sm jez zmer vedu, de so ti motorji in ta banda motoristična nevarna stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le koga bojo dal zdej namest mase :whistle: ?

sej majo še en teden časa,bojo pa za nannini-ja avto predelal! ne ,mal heca pa more bit ob takih!

se mi zdi, de bi bil zdej pa letos,ko pri ferrari-ju ne gre čisto pri vrhu, mogoče čas za enega norega mladega voznika, pa nej uzamejo že enga mal vročekrvnega latinosa, de bo spet mal zanimiv ratal!

mi je pa žal za šumija,če ni to spet kaka ferrari-jeva finta,ha,ha,ti so z vsem žavbam namazani!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je govor o taljanih, in pri njih te nič nesme presenetit, je morda tale nenadna odpoved posledica Alonsovega angažiranja. morda je briatore popustil. . morda. . . to je moja pobožna želja heheh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!