Skoči na vsebino

F1 2009


Cartman

Priporočene objave

Luca Badoer... :whistle:

jap, pravkar potrjeno pri športu na SLO1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luca Badoer... :whistle:

:worship:

ali pa stirling moss, saj starejšega pa ne vem če bi še kakega živega našli!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

Michael Schumacher je zaradi težav z vratom preklical vrnitev v formulo en

motor ga je zjebal. sm jez zmer vedu, de so ti motorji in ta banda motoristična nevarna stvar.

po mojem se je bl ta mladih ustrašu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luca badoer je car!!! goni use pred sabo. . . . .

1 23 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 1:42.460 19

2 2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:42.636 0.176 16

3 1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:42.654 0.194 18

4 22 Jenson Button Brawn-Mercedes 1:43.074 0.614 19

5 15 Sebastian Vettel RBR-Renault 1:43.088 0.628 17

6 20 Adrian Sutil Force India-Mercedes 1:43.209 0.749 13

7 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:43.225 0.765 25

8 14 Mark Webber RBR-Renault 1:43.243 0.783 19

9 7 Fernando Alonso Renault 1:43.345 0.885 18

10 4 Kimi Räikkönen Ferrari 1:43.384 0.924 23

11 12 Sebastien Buemi STR-Ferrari 1:43.389 0.929 30

12 5 Robert Kubica BMW Sauber 1:43.419 0.959 20

13 11 Jaime Alguersuari STR-Ferrari 1:43.637 1.177 30

14 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:43.746 1.286 22

15 6 Nick Heidfeld BMW Sauber 1:44.040 1.580 23

16 21 Giancarlo Fisichella Force India-Mercedes 1:44.126 1.666 17

17 8 Romain Grosjean Renault 1:44.356 1.896 23

18 9 Jarno Trulli Toyota 1:44.638 2.178 26

19 10 Timo Glock Toyota 1:44.732 2.272 28

20 3 Luca Badoer Ferrari 1:45.840 3.380 25

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj jih bo od odzadaj !!!! ha,ha.. čudna so pota ferrarijeva.. O:-)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so pravi časi?? Sem gledal prej pa se mi zdi da so ta prvi dosegali 1.41.xxx.?

Sem pa napol spal :P

Popravljeno . Popravil krajcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse tako izgleda, da je Mclaren rešil aerodinamični problem na njihovem bolidu. S KERSom izgledajo neustavljivi. No, bomo videli, kako bo na dirki.

Kar se pa Badoerja tiče... očitno je še vedno precej odvisno od sposobnosti dirkača, ne le avtomobila, ker tale makaronar je pa totalen poden. Upam, da je to njegova zadnja dirka, ker dela sramoto Ferrariju. Verjetno se bodo malo zamislili kakšnega katastrofalnega testnega dirkača imajo... kako naj tak počasne uspešno tetstira dirkalnik, če je 3 sek počasnejši od vrha.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Badoerja je blo res žalost gledat, sicer že 10 let ni dirkal pa proge nikol videl ampak vseen se je iz onboard posnetkov vidlo da to ni to. Me prav zanima kako bo na kaki dirki ki jo "pozna", če bo mogoče predzadnji :whistle:

Skor boljš če bi šumi odpelal treninge pa kvalifikacije, potem pa ne bi dirkal zarad vratu :D

Na štartu pa pomoje ne bo kake posebne drame, mclarna bosta s kersom potegnila ni pobegnila, kimi bo pa koga nabil, mogoče spet vettla :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da je rubens končno pršu na svoj račun :D

Badoerja pa boljš da čim prej zamenjajo če hočejo 3. mesto obdržat, magar če Bourdaisa al pa Piqueta za par dirk najamejo, sta vsaj pred kratkim pelala na prihajajočih progah, Badoer sigurno misli da je Spa še enak kot 10 let nazaj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo da je rubens končno pršu na svoj račun :D

Badoerja pa boljš da čim prej zamenjajo če hočejo 3. mesto obdržat, magar če Bourdaisa al pa Piqueta za par dirk najamejo, sta vsaj pred kratkim pelala na prihajajočih progah, Badoer sigurno misli da je Spa še enak kot 10 let nazaj :lol1:

badoer je pač testni pilot. bil je izhod v sili. sej tud Gene in Panis nista več vrhunska dirkača. tud u motoGP (olivier jacque na kawasakiju, vsi se spomnimo kitajske senzacije...pol je pa pregorel in se umaknil) smo vidli kako težko je testnemu pilotu spet dirkat. Luca pač drvi okol fiorana in to je to. že v sezoni 99, ko je Schu zlomil nogo, so povedali da je Badoer nekonkurenčen, in vpoklicali Mika Sala, takrat so bli šefi moštva eni drugi ljudje, in najbrž niso sprejeli komprovisov. . . salo se jim je oddolžil s fantastično zmago v Hockenheimu, ki jo je moral prepustit Irvinu. . . . Mene je to dirko spet navdušla Brawnova inteligenca in jasnovidnost. popolnoma mu je blo jasno, da z Mclarni nima smisla dirkat za pole, in je očitno ciljal na drugo vrsto z nekaj več bencina. če bi šli na pole, bi jih Mclarni s KERS-om iz druge vrste pač preskočili, tako pa jih je kalimero pocepal enga po enga. Ko sm bral teže avtomobilov, sem malo več pričakoval od Kimija. se mi zdi, de je blo drugo mesto dosegljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno je tudi Rubnesu in njegovi ekipi uspelo sestaviti in odpeljati popolno dirko brez napak. Letos smo se mu že preveč nasmejali.

Omeniti je treba katastrofalno dirko za Red Bull. Weber je bil na stezi prepočasen, taktično so izgubili še zadnje mesto, ki prinaša točke. Še večja katastrofa se je zgodila Vettlu z odpovedjo renaultovega agregata in odstopom... za preostalih 6 dirk do konca sezone mu ostajata tako le še dva agregata, kar po mojem mnenju pomeni mission impossible za dokončanje vseh šestih dirk brez težav z agregatom.

Da spomnim... vsi dirkači imajo za letošnjih 17 dirk na razpolago 8 motorjev, njihovo uporabo pa lahko poljubno kombinirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno je tudi Rubnesu in njegovi ekipi uspelo sestaviti in odpeljati popolno dirko brez napak. Letos smo se mu že preveč nasmejali.

Da spomnim... vsi dirkači imajo za letošnjih 17 dirk na razpolago 8 motorjev, njihovo uporabo pa lahko poljubno kombinirajo.

lahko uporabi tudi že uporabljene motorje, a dvomim,da bi dvakrat rabljen renault-jev motor lahko zdržal še tretjo dirko.....

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na portalu F1 technical so po koncu dirke v Silverstonu letos objavili ststistiko uporabe motorjev za vse dirkače. Žal ni statistika osvežena tudi po VN Evrope.

Kako moštva kombinirajo uporabo motorjev se precej razlikuje. Nekateri en motor uporabljajo čez cel dirkaški vikend, drugi za petkove treninge uporabljajo en motor, drug za kvalifikacije, tretji za dirko, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 9 Jarno Trulli

2 22 Jenson Button

3 7 Fernando Alonso

4 12 Sebastien Buemi

5 11 Jaime Alguersuari

6 23 Rubens Barrichello

7 4 Kimi Räikkönen

8 2 Heikki Kovalainen

9 5 Robert Kubica

10 3 Luca Badoer Ferrari

11 21 Giancarlo Fisichella

12 16 Nico Rosberg

13 8 Romain Grosjean

14 6 Nick Heidfeld

15 17 Kazuki Nakajima

16 20 Adrian Sutil

17 14 Mark Webber

18 10 Timo Glock

usul se je dež. vettel in hamilton nista postavila časa. lukec in njegov škorec pa kar na 10 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to je pomoje posledica tega, da so ostali prišli na stezo šele potem, ko so se razmere poslabšale.. Ker Badoer je bil na suhi stezi najpočasnejši od vseh, na mokri se je pa vrtel..

Sice bi mu od srca želel, da mu ta dirka uspe, vendar se bojim, da po tako dolgem premoru in v tako kratkem času, nima nobenih realnih možnosti bit boljši kot eden izmed zadnjih ali zadnji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe FORZA!!! sm stavu ni kimija in dobu pivičko al dve. . .Vesel sm, de ni šla Ferrarijeva sezona mimo brez ene same zmage, kar bi blo prvič po sezonah 91, 92, in 93. Prvo dirko so zgledali dobro, pol pa je šlo strmo navzdol . . . Spet me je začudlo, takoj ko so objavli da avta ne razvijajo več, je postal konkurenčnejši in celo zmagal je! podobno se je dogakjalo z imprezo v WRC in Kwakom v MotoGp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spa je ponovno navdušil in upam, da mali sivolasi podgani Berniju dokazal, da nima na tej progi spreminjat niti enega robnika (zahteval je, da se proga skrajša). Neverjetno je, kako hitra je bila Force India, ne samo Fisico, tudi Sutil je bil skozi Eau Rouge neverjetno hiter, da je potem po ravnini prehiteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!