Skoči na vsebino

PDC - park senzorji


Petzl

Priporočene objave

Zakaj pa rabiš? Sej pa se ja avta navadiš in potem brez problema parkiraš 2cm od zida/ovire, tak spredaj kot zadaj :)

Drugače pa je kolega kupil ene poceni in vgradil zadaj v odbijač. Najprej se mu je fajn zdelo, zdej pa pravi da jih ne rabi in neve zakaj je kupil :)

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega jih ima (serijsko) v touranu, pa pravi, da jih redko uporablja,enkrat se je celo preveč zanašal in se je zaletel v nek cvetlični lonec, ki ga senzorji niso zajeli.

Ima tudi avtomatsko parkiranje, ki pa ga tudi uporablja samo v primeru prikaza (ne)sposobnosti sistema.

Jaz vozim precej nepreglednega karavana, pa sem se samo enkrat naslonil na laterno, ki je po moje senzorji tudi senzorji ne bi zaznali.

Ali če zadeevo skrajšam:

Nauči se parkirati, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nikar ne poslušaj šoferjev s prevelikim egom da bi si privoščili PDC ker so mnenja da je to za babe ki ne znajo parkirat. Tu je podobno kot z ABSom ki ga pravi moški ne rabijo...

Z naknadno vgradnjo nisem še imel opravka zato ne vem kako se obnese, v xsari serijska vgradnja je praktično nepogrešljiva. Udobnost pri parkiranju se ne more primerjati s tistim brez senzorjev. ne rabiš se vrtet na sedežu in ugotavljat koliko ti še manjka to prometnega znaka ali cvetličnega korita, pri polnem avtu sploh dobrodošlo, je pa res da imajo ti senzorji dokaj velik "ping" in svetujem približevanje oviri z zmerno hitrostjo. Če boš montiral sam, bodi pozoren na to da ti ne bo zajemalo prevelikega in ne premajhnega območja izven linije širine avta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Bmw-jčku mi delujejo krasno. :worship:

Imajo pa tudi grafični prikaz in so zelo uporabni.

Jih je pa montiral kolega na laguno (neserijske) in je bil tudi zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak teden sprobam cca 2 nova avta, vsi imajo ponavadi senzorje in še kake dodatke kot so kamere zadaj in še kaj. zadeve so pogojno uporabne nikakor pa se ne smeš zanest na njih. ponavadi je problem z objekti pod kotom na avto, kar je ravno zadaj ali spredaj zazna, vse ostalo pa je (odvisno od modela) bolj nesigurno, še večji problem pa so razna korita za rože ali stebrički.

skratka jaz jim ne zaupam, vedno sicer poslušam piskanje ampak ogledala in občutek so še vedno prvi. nebi imel nič proti senzorjem ampak naknadno pa si jih nebi dal vgradit, pa tudi če bi jih moral recimo pri novem doplačati bi premislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nikar ne poslušaj šoferjev s prevelikim egom da bi si privoščili PDC ker so mnenja da je to za babe ki ne znajo parkirat. Tu je podobno kot z ABSom ki ga pravi moški ne rabijo...

Z naknadno vgradnjo nisem še imel opravka zato ne vem kako se obnese, v xsari serijska vgradnja je praktično nepogrešljiva. Udobnost pri parkiranju se ne more primerjati s tistim brez senzorjev. ne rabiš se vrtet na sedežu in ugotavljat koliko ti še manjka to prometnega znaka ali cvetličnega korita, pri polnem avtu sploh dobrodošlo, je pa res da imajo ti senzorji dokaj velik "ping" in svetujem približevanje oviri z zmerno hitrostjo. Če boš montiral sam, bodi pozoren na to da ti ne bo zajemalo prevelikega in ne premajhnega območja izven linije širine avta.

kaj pa tisti robniki, ki so en mal višji od spodnjega roba odbijača, tam nimaš kaj rabit senzorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Senzorji kot pomoč so dobrodošli.

Senzorji pa zal cepcom ne pomagajo...

Tud ce mas senzorje je treba gledat, samo ko se pribižuješ je pa precej lazje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@koci: senzorji so super zadeva v kombinaciji z ogledali. jasno da ne greš slepo rikvercat ampak si prej ogledaš situacijo. Razne štange, prometni znaki in podobno niso noben problem ker jih senzorji brez problema zaznajo. Kar se robnikov tiče; tako kot vsako stvar se tudi senzorje navadiš uporabljat. Robnik ki je nižji od odbijača ti senzorji zaznajo in začnejo piskat, ko pa prideš dovolj blizu da se robnik skrije pod doseg senzorjev, pa nehajo piskat in je potem guma tista ki zadane ob robnik. Senzorji pa gledajo naprej in ti javljajo morebitno oviro na pločniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup PDC in me zanima, ce jih je kdo ze naknadno vgrajeval in kako ste kej zadovoljni?

Nabavil preko STAL Elektronik, vgradil kolega,ki ima avtoelektriko. Delajo bp ze 5 let, zaznajo tudi plocnike in cvetlicna korita ;). Vseeno pa se ni pametno zanesti samo na tehniko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šparu na viču, sm opazil na avtooddelku komplet parksenzorjev z vso pripadajočo opremo za 50€.

Kako je zadeva ok pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
No, nikar ne poslušaj šoferjev s prevelikim egom da bi si privoščili PDC ker so mnenja da je to za babe ki ne znajo parkirat. Tu je podobno kot z ABSom ki ga pravi moški ne rabijo...

Z naknadno vgradnjo nisem še imel opravka zato ne vem kako se obnese, v xsari serijska vgradnja je praktično nepogrešljiva.

Udobnost pri parkiranju se ne more primerjati s tistim brez senzorjev. ne rabiš se vrtet na sedežu in ugotavljat koliko ti še manjka to prometnega znaka ali cvetličnega korita, pri polnem avtu sploh dobrodošlo, je pa res da imajo ti senzorji dokaj velik "ping" in svetujem približevanje oviri z zmerno hitrostjo. Če boš montiral sam, bodi pozoren na to da ti ne bo zajemalo prevelikega in ne premajhnega območja izven linije širine avta.

ABS in parkirni senzorji niso ista zadeva. Lepo pa, da priznaš, da si baba, ki ne zna parkirati.

S Xsaro sem naredil okoli 50.000 kilometrov, včasih se še vedno zapeljem z njo, pa še nikoli imel problemov s parkiranjem, saj je v primerjavi z drugimi avtomobili, ki sem jih vozil v zadnjih nekaj letih, zelo dobro pregleden avto.

To, da si napisal, da se vrtiš na sedežu, še enkrat potrjuje tezo, da ne znaš parkirati. Poskusi uporabljati ogledala, pa vrtenje odpade. A vrata tudi odpreš in gledaš ven, ali si odpreš šipo in potisneš glavo ven, da bolje vidiš??

Moram pa se strinjati s Pervyjem. Parkirni senzorji so lahko zelo dober pripomoček, a da bi se zanašal samo na njih...... Ne vem, imam takšno naravo dela, da senzorjem sicer zaupam, a v določenih primerih je vseeno bolje, če preveriš, če je dejansko stanje res takšno, kot ga skušajo prikazati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robnik ki je nižji od odbijača ti senzorji zaznajo in začnejo piskat, ko pa prideš dovolj blizu da se robnik skrije pod doseg senzorjev, pa nehajo piskat in je potem guma tista ki zadane ob robnik. Senzorji pa gledajo naprej in ti javljajo morebitno oviro na pločniku.

In imaš poškodovano alu platišče........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz senzorje zagovarjam imel sem jih serijsko v prejšnjem avtu in so delali odlično. V sedanjega pa sem jih dal naknadno vgradit. Važno je kakšne kupis, saj tisti za 10€ ti samo luknje v odbijaču pustijo, škoda vgradnje. Večina firm, ki se ukvarja z vgradnjo pa so tudi bleferji ki ti kasirajo 200 ali več € vgradijo pa kitajce za 10 do 50€. Menim, da je važno, da so senzorji res dobri in da se malo okrog obrnete kje vam jih bodo dost poceni pihnili v barvo avta in pa vgradili. konkretno sem kupil SPAL senzorje, ki so baje eni najboljših. Brez odvečnih kičastih displeyev, samo zvok in res dobri senzorji. Cena 90 €. Skupaj z barvanjem in vgradnjo še vedno bistveno cenejš kot en trk s koritom.

Žabarji pulijo po 100€ za golo montažo, kar se mi zdi čisto preveč za dve do tri ure dela. Tja do 50 € mi je nekako vredno da sname odbijač in zvrta 4 luknje, ostalo pa je tatvina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!